Spíte přes den s dětmi?

95newmommy2020
11. srp 2021

Ahoj holky, spíš pro pobavení. :D Ja pravidelně tak 3-4x v týdnu usnu s dítětem, když ho uspavam. Vtipný je, že ani nejsem před tím unavená, ale jakmile si s nim lehnu, aby usnul. Tak to na mě přijde taky. Je to většinou tak na půl hodiny, pak se vzbudim a jsem jak na speedovana. Je to příjemný.
A teď třeba moje mamá má na to názor, že tohle by si nikdy nedovolila. A ještě se s tím klidně chlubit. To opravdu né. Je fakt, že já ji snad nikdy spát přes den neviděla. Ani večer nikdy neusla dřív.
Tchyně si myslí, že je to skvělý, ale kdysi se to nedělalo. A určitě to byla chyba.
V USA je to prý totálně trapas. A vůbec se o tom nemluví, když se to stane, tak se strašně stydi. No, chápete to? 😂

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@g_m To mám taky, když presvihnu cca půl hodinky a natáhne se to na dyl.

lachtanice86
11. srp 2021

@95newmommy2020 ne, pro mne to byla ztráta času (sla jsem uklízet, vařit, péct, atd) a ted je to cas kdy se věnuji starší dceři, kdyz mimino spí a starší uz dávno ne.

vendelinka08
11. srp 2021

@95newmommy2020 dcera beze mne špatně spí, takze kdyz nejsem u ní, budi se brzy a musim ji znovu uspat, jelikož je bidet ze vyspana není. Tudiz jsem vzdala cokoliv delat a spim s ní. A jelikož jeste v noci kojim a nejsem moc vyspaná, tak to beru jako zasloužený odpočinek. A nestydim se za to. Az budu v práci, uz to tak nebude. Moje předsevzetí je neusnout a pak usnu i dříve než ona.

azanka
11. srp 2021

Pokaždý, když z nějakého důvodu prošvihnu polední spánek s mladším, jsem hooodně smutná 😅. Výlety plánuju tak, abychom pokud možná stihli šlofíka spolu. Že maminku pozdravuju 😁.

veruuu_kubesovic
11. srp 2021

Běžně jsem si chodila lehnout se starší dcerou, cca do jejího roku, pak jsem měla období, kdy jsem její spánek využívala k tomu, že jsem si dala v klidu kafe, přečetla pár stránek v knížce, zkoukla nějaký seriál a když jsem podruhé otěhotněla tak jsem si šla lehnout třeba 2-3x týdne, kdy dceru hlídala babička a nebo manžel...
Jinak nikdy jsem neřešila co si myslí okolí, dbala jsem na to, že děti potrebujou mít odpočatou mámu, ne vystresovanou, že "něco" nestíhá...

me_druhe_ja
11. srp 2021

Když jsem měla jen jedno, tak jo. 🙂 Ne vždy, ale chodila. 🙂 Teď už to moc nevychází. 😀 ale poslední dny se jejich odpoledni spánky často na cca 30min potkají a tak si taky lehnu. 😀 ale usnu vždy tak na 10-15min, i když jsem grogy, neboť mladsi je v noci vzhůru co 1-2h.

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@lachtanice86 To sis ale moc neodpocinula.

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@vendelinka08 To se mi taky stává, ze usnu dřív :D

aguu
11. srp 2021

@95newmommy2020 jop, spím s nejmladším po obědě, starší děti si lumpačí v pokojíčku. Nemám výčitky 😉

emillyhk
11. srp 2021

@95newmommy2020 Na radu "Když spí dítě, spi taky" jsem byla jednu dobu docela alergická - já bych spala, ale malý spal jen při procházce venku 🤦‍♀️😂 Teď už je to lepší, spí 2x denně 30min. To sice nestihnu usnout, ale jdu si aspoň lehnout, protože jinak jsem jak zombie 🙈 Občas manžel vezme malého ven a mě nažene do postele. Oba víme, že máma v pohodě je pro dítě to nejlepší 😉 Moje mamka to chápe, tchyně se diví, z čeho jsem unavená 🙈😂😂

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@emillyhk To jsou asi ty hyper ženy. :D Co tohle nechápou. Ty jo, to muselo být docela náročný. Hlavně uspavat v kočárku třeba v zimě. 😮🙈

handulkak
11. srp 2021

@95newmommy2020 Já jsem chodila s první. Teď když mám dvě, tak už to nejde. A teď bude ještě třetí, tak to taky nevidím. 🤣🤣

Ale třeba tchyně to taky nechapala a manželova babička z toho taky rostla 😁

herminka
11. srp 2021

Ne nespím s dětmi. Spím už bez dětí, ty totiž polednímu spánku odrostly, zato já si minimálně jeden víkendový den po obědě zdřímnu.
Skvělá byla doba, když byl už starší syn ve školce a dvojčata spala po obědě, zdřímla jsem si s nimi na 20 minut (dala jsem si budík) a pak si dělala svoje. Mně vždycky spíš všichni říkali, ať spím s dětmi, dokud můžu.

zrzinda
11. srp 2021

Ano, chodím s malou občas spát. Když jsem unavená, ale něco potřebuju udělat, tak mi manžel “vynadá” a donutí mě si odpočinout. ❤️

lachtanice86
11. srp 2021

@95newmommy2020 to ne, ale ja mam ocd, nedokážu mit doma nepořádek

jane46
11. srp 2021

Jeste ted zamacknu slzu v oku, kdyz si vzpomenu na dobu, kdy obe deti chodily ve stejny cas po o spat a ja s nimi (mladsi nespi v noci, kazda hodina byla jako zachrana...). A v jeden okamzik se rozhodly, ze uz po o spat nebudou a ja 2 mesice byla jako zombie. Vecer s nimi vytuhne zase chlap, prileze v deset a divi se, ze jdu spat 😆

jiss
11. srp 2021

Když je konečně schopný spát sám trochu v posteli a ne zavěšený na mně, jdu si lehnout taky, několikrát týdně, a nějaká domácnost a povinnosti jsou mi u zadku... V 19 měsících se pořád budí v noci klidně pětkrát i víc, takže výčitky nemám ani trochu. A máti mě v tom podporuje, ona si prý taky chodila s námi dáchnout.

drakenn
11. srp 2021

U staršího syna jsem se starala ještě o babičku. Denně tam docházet, obědy, péče - takže jsem kolikrát u uspávání odpadla taky. Po obědě spala i babča, mohla jsem si to dovolit 😉

marketa11112
12. srp 2021

Pred odpolednim spankem ctu detem pohadky. Me deti spi malo a jsou stake jako na baterky, takze jsem stastna za to, ze usinaji na malou chvili i v odpolednich hodinach a ja mam chvilicku oddych. Navic se v noci budi, spi neustale s nami, odmitaji spani v pokojicku, a celkově jsou ,,narocnejsi,, . Někdy se mi stane, ze při odpolednim uspavani ,,klimbnu,,. Dle hodin jde o par minut, ale pri velke unave a nedostatku nocniho spanku, to hodne pomuze a ja mohu fungovat na 100%. Co si o tom kdo mysli vubec neresim. Kazdopadne cteníi pohadek uspava i me. 🙂.

penny87
14. srp 2021

Na me pry byla fronta, kdo se mnou pujde spat po o 😁 a dokud malej pres den spal, tak jsem si taky odpocinula. Ne vzdy sla spat, ale aspon se natahnout na gauc, zavrit oci a chvili relaxovat. Ted uz na to jen s laskou vzpominam 🙈