Spíte přes den s dětmi?

95newmommy2020
11. srp 2021

Ahoj holky, spíš pro pobavení. :D Ja pravidelně tak 3-4x v týdnu usnu s dítětem, když ho uspavam. Vtipný je, že ani nejsem před tím unavená, ale jakmile si s nim lehnu, aby usnul. Tak to na mě přijde taky. Je to většinou tak na půl hodiny, pak se vzbudim a jsem jak na speedovana. Je to příjemný.
A teď třeba moje mamá má na to názor, že tohle by si nikdy nedovolila. A ještě se s tím klidně chlubit. To opravdu né. Je fakt, že já ji snad nikdy spát přes den neviděla. Ani večer nikdy neusla dřív.
Tchyně si myslí, že je to skvělý, ale kdysi se to nedělalo. A určitě to byla chyba.
V USA je to prý totálně trapas. A vůbec se o tom nemluví, když se to stane, tak se strašně stydi. No, chápete to? 😂

felixfelicis
11. srp 2021

Jako proč by si to nedovolila? 😀 Dokud jsem mela jedno dítě, tak jsem s ním občas po obědě chodila spát, hlavně když už jsem byla podruhé těhotná. Večer ne, to se tak těším, že budu mít chvíli klid, že spanek nehrozí🙂 Občas mě chytá spaní po obědě, ale to je takové klimbani, starší děti jsou sice už rozumne, ale dokud jsou ony vzhuru, nedokázala bych se uvolnit a opravdu usnout.

felixfelicis
11. srp 2021

Jinak zrovna včera na mě vyskočila reklama na nějakou aplikaci se čtením a v americký povídce matka taky spala přes den 🙂

palja
11. srp 2021

@95newmommy2020 no tak jsi na mateřské /rodičovské, tak proč by sis neodpočinula. Já i teď si někdy zdřímnu po obědě s dcerou a to má už přes 3 roky. Jsem teda těhotná, na rizikovém, ale tj jedno. Dřív jsem si šla taky lehnout s ní a pokud jsem nespala, tak jsem si jen ležela. Však uklizeno po obědě mám, nic mě nikam netlačí. Až bude ve školce, tak asi budu po obědě spavat sama. Manželovi to vůbec nevadí, on chodí na 12ti hodinové služby a když má volno, tak spí po obědě taky. Já to beru tak, že teď jsem doma s dětma, někdy je to fakt na palici, tak proč bych si neodpočinula. Až se vrátím do práce, tak už budu jen pracovat a možná ani toho důchodu se nedoziju.

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@felixfelicis Oni to někteří tehdy brali snad jako selhání, když ženská potřebovala odpočinek. :D

betelgeuzz
11. srp 2021

Já jsem usnula snad jednou, ale já nejsem moc spací typ. Nic špatnýho na tom nevidím. Můj muž spává po obědě často, i když jsou děti velký 😀

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@palja Asi tak, navíc ani ta práce neutece. :D

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@betelgeuzz Jo ten můj taky, ten zvládá i dva denní spanky. 😄

betelgeuzz
11. srp 2021

@95newmommy2020 jojo, ti chlapi si to umí zařídit. Můj taťka taky často podřimoval přes den a dědu si pamatuju taky. A když jsme u tchána s tchýní, tak taky často po obědě zalomí u TV 🙂

lobella
11. srp 2021

@95newmommy2020 tak moje mamka je presny opak, co pamatuju, tak kazdy den po obede umyla nadobi, dala kafe a min pul hodky slofik, nekdy az hodinu a pul, jako mali jsme museli spat taky nebo delat neco nehlucneho...ja bych kolikrat lehla (jdu sost po pulnoci a vstavam v 6 + vstavsni jeste k mimcu), ale starsi 2,5 roku uz pres den dlouho nespi, jen vyjimecne, kdyz rano vstane brzy...dokud ale vylozene nepadam na hubu, tak spim tak 5-6 hod denne, snazim se vxuzit v noci cas, kdy spi obe a ja muzu neco poklidit, vyzehlit nebo se jen kouknout s chlapem na seros🙂

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@lobella Wow, tak to byla pokroková. A nebo se o tom moc nemluvilo. Ty jo, ty musíš být docela energická, využít čas v noci ? 😱 To si vůbec neumím představit.

natysnovec
11. srp 2021

Ja chodim taky hajat🤣🤣ted ti pisu z pelisku🤣🤣😇a deti vedle me spinkaji😇😇a jsou spokojene ze je maminka s nima.

jako_mala_holka
11. srp 2021

To víš že jo, často se krásně hoďku i dvě prospíme, fakt se za to nestydím 😁

lazoplazo
11. srp 2021

Se starší jsem chodila spát, když už jsem byla těhotná. Děti pak měly každá jiný režim a rok a čtvrt jsem se přes den nezastavila. Teď už pár měsíců spíme zase všichni po obědě a nijak se za tu půl hodinu nestydím. Když se někdo chce zastavit v době spánku dětí, že v klidu pokecáme, tak se omluvím, že odpočívám taky 😀 o děti se starám od pěti od rána do devíti večer, mám na to nárok 🤷🏻‍♀️

Dřív byly děti často v jeslích, nebyla kontaktní výchova, byly hlídací babičky, takže bych nesrovnávala…

hezz17
11. srp 2021

@95newmommy2020 jako nekdy usnu, ale to fakt vyjimecne. Beru to jako ztratu casu, který mam jen pro sebe 😀

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@hezz17 Jo tak se to dá taky brát, ale zas na druhou stranu. V tom spanku je člověk sám se sebou. A venuje se sobě.

evinahosta
11. srp 2021

Spim s dvouletakem kazdej den po obede 😁😁😁 jsem teda uz ve tretim trimestru a fakt mi to dava zabrat, takze vetsinou spim uplne tvrde cely ty dve hodiny, co malej 😁😁😁😁
Jak tu nekdo psal, kdyz si se mnou chce nekdo neco domluvit po obede, tak uz to odmitam, ze proste spim😂
Dokonce i kdyz jsme treba u svagrove cely den (jeji deti uz po obede nespi), tak po obede proste se omluvim a zalezu s malym spat k nim do loznice 😂😂😂😂
Nejak si ted neumim predstavit, ze se mi za par tydnu narodi mimino a nebudu mit treba cas chodit spat po obede…ja sem si na to tak krasne zvykla 😂😂😂😂

fouskovi
11. srp 2021

@95newmommy2020 mám dvě děti obě po obědě spí a kolikrát usnu s nimi mladší strašně špatně v noci spí ale mě stačí i půl hodiny a jsem svěží do večera ono je to hold někdy potřeba

sirinfirst
11. srp 2021

@95newmommy2020 já vůbec nechápu poznámku, že by si to nedovolila. Jako vůči komu nebo čemu?

marimanta
11. srp 2021

Jo, prakticky denně. Tak na půl hodinky. Ale obhájim si to... Jsem těhotná, mám čtyři děti, stádo koz a hejno drůbeže, velikou zahradu a v noci spím 5-6 hodin. 😎

lenkajan
11. srp 2021

Mám děti 3 a 4 roky a občas si s nimi jdu po obědě o víkendu lehnout i teď. Dělala jsem to i dříve. Přesně jak píšeš, cítím se pak plná energie, ale ležím/ polospím také jen tak 30-45 min. Jinak to mám obráceně…moje mamka je s tím úplně ok, ale od tchýně jsem si za to také jednou vyslechla poznámku, a to bylo malému pár měsíců a je se v noci skoro nevyspala. Nechápu, jaký je rozdíl si sednout na půl hodiny ke kafíčku nebo si jít lehnout. Každý prostě relaxuje jinak😊

dashyyy
11. srp 2021

já spím už jen bez dětí.. 🤣🤣🙈🙈 mladší 6 let to se mnou občas zalomí a co jako.. já jedu přes týden na plný obrátky, tak si občas trošku ducnu, když se to hodí a je na to čas.. jednou za měsíc mě to semele a prochrápu půl soboty.. odmala jsem spavá a potřebuju dost spánku.. dokonce to jednou vysvětloval tátovi primář dětského oddělení.. si stěžoval, že pořád spím a on mu říkal, že jestli prostě potřebuju tolik spánku, ať mě nechají spát 😀

drep
11. srp 2021

Nechodím, ale nevidím na tom nic špatného. Já přes den neusnu, sť jsem sebevyčerpanější, takže je to pro mě planý ležení v posteli. V době, kdy dcera spí, obvykle cvičím nebo pracuju.

mourovatakocka
11. srp 2021

@95newmommy2020 Tvoje máma je legrační. Kdysi jsem v nějakém návodu na použití malých satanů, teda chci říct knížce o dětech, četla, že jak usne dítě, musí máma taky odpočívat, aby na něj měla sílu a byla v pohodě, až se mládě zase vzbudí. Za mě jedna z deseti nejlepších rad.

jana_zofie
11. srp 2021

Kdyz spi dite, spi taky. Nejlepsi rada co jsem pred materskou dostala. Vecer jdu casto spat dost pozde. Zato mame s chlapem chvili pro sebe.

jjasmina
11. srp 2021

@95newmommy2020 ano chodím spát s malou a jako proč ne, někdy usnu, někdy ne

hezz17
11. srp 2021

@95newmommy2020 to je uhel pohledu. Ja spim 23-6/7 a spat pres den je pro me proste ztrata casu...

misaa56
11. srp 2021

Když spí po obědě ležím s ním, jinak dlouho spát nevydrží🤷‍♀️😃 Spím jak se mi to povede, většinou když už usínám tak se vzbudí🙈😂
Mamka taky si semnou chodila lehnout po obědě🙂

g_m
11. srp 2021

I když jsem byla sebevíc unavená, tak jsem spát nešla. Protože mě to totálně dodělalo a ještě hodinu po probuzení jsem byla mimo a nepoužitelná a pak miluju ten čas pro sebe, kdy si můžu dělat, co chci 🙂

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@sirinfirst Asi vůči sama sobě. Nebo tehdy okolí.

95newmommy2020
autor
11. srp 2021

@mourovatakocka To ano. To je rozhodne nejlepší rada. 😄🙏