Stále nemáme vybrané jméno 😃 😞

janca_dobi
15. srp 2014

Holky, jsem v 35. týdnu těhotenství a stále nemáme pro našeho chlapečka vybrané jméno. Naše tříletá dcera se jmenuje Ella - není to nic exotického, ale také to není typicky české, klasické, jméno objevující se např. v první desítce nejoblíbenějších jmen. A proto i pro chlapečka bychom chtěli "něco podobného". Akorát nemůžeme na nic přijít, resp. se nám nic moc nelíbí, nebo když už líbí, tak se to líbí jen jednomu z nás. 😀 Příjmení je Dobiáš, takže to vyřazuje jména jako Tobiáš, Tadeáš, Matyáš, Jonáš, Mikuláš, Tomáš, Lukáš, Eliáš apod. ☹ Nechci od vás říct, jak máme naše dítě pojmenovat, spíš by mě jen zajímaly vaše tipy, názory a třeba se tu objeví nějaké netradiční jméno, o kterém jsme nevěděli nebo nás nenapadlo nad ním uvažovat apod.
Ještě podotknu, že já jsem navrhovala Samuela, Šimona, Bruna a nejvíc se mi líbí Max, ale ani jedno mi neprošlo. Oběma se nám líbí Sebastián, ale přijde nám to právě k Elle docela dlouhé a nejsme o tom jméně 100% přesvědčeni, tak jako to bylo u dcery. Tam jsme si řekli, že to bude Ella a bylo jasno, stále jsme přesvědčeni, že jsme jí vybrali krásné jméno, prostě to bylo jednoznačné.
Děkuji za vaše příspěvky a přeji krásný zbytek léta. 🙂

anulilinkaaa
16. srp 2014

A co třeba Adam, Nikolas, Hugo, Daniel, Michael?

baramaty
16. srp 2014

@janca_dobi Tak pak už mě napadá jen Ondřej. A Ondra a Ella taky k sobě ladí🙂

ev13inka
16. srp 2014

já mám taky dcerku Ellu, jako klučičí jsme měli napsanýho Jindru(ale to chtěl manžel 😖 ), já bych chtěla spíš Bartoloměje, je to zvláštní ale zároveň český a nepoužívaný, ale máme německy psaný příjmení, tak mi to asi neprojde 😅

zuny
16. srp 2014

my máme Štěpána a Radima, na třetí by byl asi Jáchym, ale je Taťána 🙂

senta_sofia
16. srp 2014

@janca_dobi tak este potom Eddie alebo Eddy, nech to mate podobne s Ella 🙂

jarkalada
16. srp 2014

já pořád nevím, proč by to mělo "ladit" se sourozencovým jménem? Vždyť si to jméno ponese každý zvlášť, nebudou /většinou :- ) / spolu přece někde vystupovat, aby se museli předtavovat - My jsme Ella a Emil xxyz 😎

eicul82
16. srp 2014

Souhlasím s @jarkalada 😀

vercik83
16. srp 2014

@janca_dobi ahoj,koukam,ze jsme na tom stejne jako ty.jsem taky ve 35.tt a taky nemame jmena.nevime co cekame,tak musime vybrat dobre obe varianty.na holce se spis shodneme,ale na klucicim ne a ne,nic se mi nezda ze by se hodilo. Anebo to jmeno ma nekdo z deti nasich blizkych.je to pech co....

vercik83
16. srp 2014

@janca_dobi pamatuju si knihu Bella a Sebastian,to se rýmuje s Ella,takze dle me to pasuje.

janca_dobi
autor
19. srp 2014

@senta_sofia Tak u tohodle jména vidím zarostlého Eddieho z Ulice, každopádně díky za tip. 😉

janca_dobi
autor
19. srp 2014

@jarkalada Tak to je taky pravda. 🙂

janca_dobi
autor
19. srp 2014

@vercik83 Koukám, že máme na den přesně stejný termín. 😀 Už začínám být nervózní, nechci vybírat jméno rychle ve stresu v autě, nebo na porodním sále. 😀 😅

vercik83
19. srp 2014

@janca_dobi no ja uz vidim ze to tak u nas dopadne.navic nevime co budeme mit,...uz jsem taky nervozni,zacina byt ten porod nejak realne blizko vid.

janca_dobi
autor
27. srp 2014

@andelka
@curdibilka
@zabzulka
@nuali
@maybe72
@bielanevesta
@hancazivocich
@senta_sofia
@krystynaraszkova
@arnettacek
@pkolin
@gosa22
@martinakl
@78marcela
@baramaty
@anulilinkaaa
@ev13inka
@zuny
@jarkalada
@eicul82
@vercik83
Ahoj holky, všem vám moc děkuji za vaše tipy a postřehy apod. Nakonec to asi bude jméno, o kterém jsme ze začátku vůbec neuvažovali, a to Daniel. 🙂

78marcela
27. srp 2014

@janca_dobi Tak gratuluji k výběru, zní to dobře, Daniel je můj bratr, a myslím, že je se sjménem spokojen, říkáme mu Danny.

andelka
27. srp 2014

@janca_dobi Daniel je můj první syn 🙂 volbu chválím 😵

arnettacek
27. srp 2014

Krasne jmeno. Tak se jmenuje sestrenky syn, Daník