Strach ze spaní na zádech v těhotenství

duhovakony
25. dub 2018

Ahoj maminky. Jsem poprve tehu a v 27tt,a docela dost me desi kdyz se v noci proberu a lezim na zadech...tdo ted to jeste bylo ok,ale dnes me prave vzbudil neprijemnej pocit,mam z toho takovej strach abych maly neublizila. Mate nektera z vas urcite zkusenost,tak piste,ja se bojim hlavne aby bylo vse ok az se narodi..a i par mesicu pote ....(snad chapete na co narazim)...omlouvam se za pesimistický dotaz.

jge
25. dub 2018

Ahoj, mela jsem to same 🙂 Midwife mi rikala, at se snazim usnout na levem boku a vzdy kdyz se probudim v jine pozici, at se na nej zase pretocim. Pry je to OK. Tak se neboj 🙂

jana_toula
25. dub 2018

Ahoj, mohu se zeptat proč vadí zádech? Jsem těhotná podruhé, nyní 21+3 a o tomto jsem nikdy neslyšela ani nečetla. A že na MK jsem toho přečetla mraky a informace hodně vyhledavam.

cuuza
25. dub 2018

@jana_toula V te poloze je ke konci těhotenství větší tlak na dolní dutou žílu a muže se hůře okyslicovat krev. Ale záleží, jak je mimčo umístěné atd. Neměla by proto třeba probíhat masaz na zádech, ale na boku a doporučuje se tak i usínat.

priefi
25. dub 2018

@jana_toula protoze to muze priskripnout pupecni snuru a k mimcu se dostava mene kysliku a zivin po dobu, kdy takto lezis, ale jedna se o problem pokrocileho tehu.

@duhovakony lehavej si na levy bok a vzdy, kdyz se probudis na zadech, pretoc se zase na levy bok. Drive nebo pozdeji Ti lezeni na zadech bude neprijemne a automaticky se budes tocit. Neboj, priroda to ma dobre zarizene.

slimacikmia
25. dub 2018

@duhovakony neboj sa, ak by bol problém s dolnou dutou žilou, v prvom rade by si to pociťovala ty a to tak, že by sa ti zle dýchalo, bolo by ti to nepríjemné, takže by si bola nútená zmeniť polohu... v dolnej dutej žile je odkysličená krv, ktorá smeruje k pľúcam, teda s okysličením mimča priamo nesúvisí ako tu niekto písal... a žeby sa mohla priškrípnuť pupočná šnúra, tak to tiež nedáva zmysel, to sa predsa môže aj na boku... to sú len také strašáky, telo ti povie, ako je mu najlepšie... ja napr druhé tehotenstvo a ani pri prvom, ani teraz nevydržím dlho na boku, viac spím na zádach. Tak sa zbytočne nestresuj ;)

priefi
25. dub 2018

@slimacikmia ja si presne napamatovala, co se presne priskrti, takze se omlouvam za mylnou informaci, vedela jsem, ze se jedna o privod kysliku, tak automaticky pupecni snura 😅

hanyas
25. dub 2018

Ja jsem v 36.tt a na zadech lehavam bezne. Pokud by to male, potazmo tobe delalo zle, urcite te to probudi, neboj.

kafr
25. dub 2018

Já jsem spím tak, jak mi to malá dovolí! (dnes 40+2).
- Spaní na břiše, mi zatrhla okamžitě v začátku prvního trim. což byl pro mě hodně velký problém, pomohl další polštář, který jsem objala a nedovolil překulit se na břicho.
- Spaní na zádech následovalo, tvrdla mi při tom děloha a malá se vztekala.
- Tolik propagovaný levý bok se u nás taky nechytl, ona je totiž vlevo a umí dát hodně razantně najevo, že takhle teda ne. Kolikrát dostala i takovou škytavku, že jsem musela vstanout a uhoupat ji chůzí.
- Takže převážně spím na pravém boku a když to občas projde, tak i na levém.
Sousedka mi zase vyprávěla, že ji dcera nenechala ležet jinak než na zádech... Nejspíš to nezáleží na poučkách, ale na tom, jak je umístěné miminko a placenta. Neboj, ono se nenechá, když se mu něco nebude líbit, probudí tě.

wimbledon78
25. dub 2018

Nesmis tolik cist a googlit 😁 Ja s prvni dcerou na zadech spala bezne a ted, v druhem tehu mi to nedelalo dobre. Kdyz jsem si lehla na zada, zacala se mi tocit hlava a hur dychat, tzn ze mi mala tlacila prave na tu dutou zilu a temito priznaky me to donutilo se otocit. Kdyby to bylo tak”nebezpecne”, upozornil by te na to v prve rade doktor. Telo si samo rekne.

dancamich
25. dub 2018

Ja spim na levem boku nebo na zadech. U prvni dcery taky tak. Spis mam problem se spanim na tom boku.

duhovakony
autor
25. dub 2018

@jge ani taky usinam na levem a kdyz se proberu tak okamzite jdu lehnout zase na levo. Dekuju za radu😊

duhovakony
autor
25. dub 2018

@jana_toula taky sem se docetla ze to muze ohrozit dutou zilu..
A nekde sem i cetla ze na levem boku doporucuji ze se lepe prokrvuje placenta a je to takove lepsi i pro ledviny atd..

duhovakony
autor
25. dub 2018

@slimacikmia dekuju!!😊

duhovakony
autor
25. dub 2018

@hanyas dekuju😊

duhovakony
autor
25. dub 2018

@kafr asi ano...ale clovek je vyplesklej☺

duhovakony
autor
25. dub 2018

@wimbledon78 😉to asi ne...driv taky negooglily a bylo to v cajku...

duhovakony
autor
25. dub 2018

@dancamich nejlepe se mi spi na levem a nebo na pravem..na zadech nic moc

marii90
25. dub 2018

Spala jsem temer jen na zadech. Na levem boku si prilehaval snuru a mrskal sebou jako ryba a na pravem mi skripal prave nejakou tepnu nebo nerv... malej je uplne v pohode 😉

duhovakony
autor
25. dub 2018

@marii90 zajimavy co maminka a miminko to jiny nazor.. jeste ze existují tyto fóra☺

barchen
25. dub 2018

@duhovakony Spaní na zádech není nic životu nebezpečného, spávala jsem tak i ke konci těhotenství. Cokoliv, co by nebylo v souladu se zdravím, Vám tělo dá hned vědět.

marii90
25. dub 2018

@duhovakony Zalezi asi jak tam mimco lezi. Snazila jsem se lezet na bocich, ale proste to neslo ☺ na zadech spat neumim, takze to bylo trosku peklicko, ale prezili jsme to. Skoncilo to tak 14 dni pred porodem, pak uz jsem mohla spat i na bocich (jednou jsem se vzbudila na levem boku a byla jsem hotova, jestli je v pohode, ze se nemrskal 😂)... a ted spim i na brise, jak jsem tak nikdy nespala 😁 jinak jsem se treba trosku z boku podkladala perinou, abych nespala uplne na zadech... ale to vydrzelo nez jsem zabrala a deku vytahla ☺

absintka19
25. dub 2018

@duhovakony spala jsem cele tehu na zadech a mam zdravou holcicku. Jine polohy mi byly neprijemne.

barunka1408
25. dub 2018

Z 90% jsem spala na zádech ke konci jsem dostávala křeče do boků jakmile jsem na nich ležela déle.

vendelinka08
25. dub 2018

@duhovakony jde přece o tvůj pocit, pokud se probudíš na zádech a není ti to příjemné tak se přece zase přetočíš... někdo leží na zádech a je v pohodě, na tohle přece nejsou příručky ani tabuulky, tak se řiď svým pocitem a nestresuj... nejsi nemocná, jsi těhotná....

vendelinka08
25. dub 2018

já jsem spávala na zádech a hodn vypodložená, protože mě pálila žáha... v životě jsem v těhu nezkoumala jak mám ležet, ale jak se mi leží dobře a pohodlně...

puresin
25. dub 2018

@slimacikmia Konecne skvela odpoved. 👍

@duhovakony Ja spala na zadech vetsinu vsech tri tehotenstvi, bylo mi tak proste nejlip. Predpokladam, ze priroda neni uplne pitoma a telo by nam dalo vedet. 🙂
Pro svuj klid se proste po probuzeni na zadech otoc na bok, ale bez nervu a vycitek, ty by malemu beztak skodily vic.

evee24
25. dub 2018

@duhovakony taky jsem se budila na zadech. Ono se mi tak i líp leželo

veronicka89
25. dub 2018

Clovek je rad ze se vubec nasteluje do nejake polohy ve ktere dokaze usnout a spat...myslim ze jsem neresila jak spim ... A v dalsim tehu to ani resit nehodlam 🙂

bayt
25. dub 2018

@duhovakony Ty jo někdy si říkám, jak mohli lidi jako lidskej druh přežít :D Protože jestli je pro naše děti průser i ležení na zádech, tak je to s náma teda hodně v pytli :D

Já jsem ležela na zádech, dokud jsem mohla. V devátým už to prostě nešlo, tělo si řeklo.

duhovakony
autor
26. dub 2018

Vsem chapavym maminkam dekuju za odpovedi a utiseni. A tem druhym no taky dekuju za pochopeni