Tradiční Čínská medicína. Podělte se o zkušenosti!

kyri
9. únor 2008

ahojda,

hledala jsem, zda-li tohle témátko už neexistuje, ale nevyplivlo mi to nic (i když vim, že místní vyhledávač funguje nic moc, páč nenajde novější věci...)

takže milé kobylky😵 můžeme si zde klábosit o tom, co máme za zkušenosti, rady a tipy ohledně tčm, ke komu chodíme, chodily jsme, chystáme se chodit, jak nám funguje strava podle 5 elementů, jehličky, moxování, shiatsu apod.

případně, pokud je tu někdo, kdo to má vystudovaný, studuje nebo se chystá, tak je také vítán 😉

a ten, kdo o tom nic neví, ale chtěl by, je vítán taky 🙂

já chodila k p. khurovi do dejvic, bylo to fajn, žádný zázraky na efekt, ale cca roční zemitá léčba - ale s dobrými výsledky, fakt se mi docela měnil život, měla jsem daleko víc síly, nemarodila jsem (resp. vždycky jen v souvislosti s tím, že nějaký oslabený orgán byl na svém tranzitu ke zdraví trochu nakopnutý, tak se trochu vycukal a měla jsem třeba horečku, ale jinak fakt dobrý)
pila jsem bylinky, někdy děsně hnusný a smradlavý odvary, ale časem jsem k tomu nějak přirostla a byl to dobrej denní rituál, to hodinový vaření a dvouhodinový pití (něco se naráz fakt nedalo 😀)

teď se tam chystám znovu, pro nějaký posílení po těhu, porodu a kojení - a viróze, kterou máme čerstvě za sebou...

kupujete si někdo volně prodejný bylinky, tinktury, kuličky?
jaký máte zkušenosti s účinkem?

ivunak
27. kvě 2013

Ahoj,
zajímaly by mě zkušenosti s MUDr. Mačkem z Otrokovic, který léčí TČM. Na netu má dobré reference, ale vždycky víc dám na zkušenosti konkrétního člověka. Díky předem

bloxgros
23. črc 2013

Zajímavý článek o jin a jang: http://www.vylecimse.cz/index.php?id=cinska-med...

martin108
8. zář 2013

Zdravím, tady jsem dal test pěti elementů podle TCM, třeba se bude někomu hodit: http://www.vylecimse.cz/index.php?id=cinska-med...

pavlina1234
13. led 2014

Holky doporučuji zkoušela jsem vše možné pořad se mi vracela chripka angina atd. a už mě nebavilo prát se antibiotikama
setkala sem se s jednou paní co se zabývala tcm a moc mi pomohla doporucuju: 🙂
http://www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty/_zpra...
http://www.apotekatcm.cz/?fn=page&name=kontakt

lagunasa
15. zář 2014

ahojte.
tak ja tiez musim podporit cinsku medicinu. 2 roky sa nam nedarilo otehotniet a tak som uz hladala vsetko mozne. kamoska mi doporucila svoju akupunkturistku, veeeelmi milu osobku. po prehliadke u nej sme sa dohodli co a ako a po par mesiacoch ( kedze aj tie caje z byliniek potrebuju nejaku dobu kym to rozbehne to co ma ) som bola tehotna 🙂 . som tej zene ( teda ona je cca asi v mojom veku ) velmi vdacna.
teraz koncim tehotenstvo a maly sa je stale koncom panvovym na ritke sediaci 😉 . tak sme sa dohodli ze mi posle jednu moxu a budeme moxovat. verim, ze nam to pomoze!!!! ak sa tu najde nejaka mamicka ktorej to pomohlo alebo nepomohlo tak nech sa mi ozve so skusenostami.

edeltraut
16. zář 2014

My s mužem jsme v těchto věcech "nevěřící Tomášové", avšak manžel má dlouhodobé problémy s rukama (záněty šlach, karpály), došlo to už tak daleko, že neudržel ani hrnek... doktoři jednoznačně pro operaci, ale náš kamarád (také doktor), dokud můžeš jakž takž fungovat, tak nikam. Zaměstnavatel mu domluvil sezení u čínského lékaře, po prvním měsíci manželovi splaskl otok, takže po několika letech mohl dát ruce v pěst, po dalším měsíci odeznělo brnění a po třech mohl fungovat jako dřív.... na další kontrolu má jet nyní na podzim. Musím říct, že jsme byli velmi překvapeni.... mile. Takže dobrý čínský lékař? ANO!!!! 🙂

hojda
9. pro 2014

@svija Mohla bych se zeptat, jak je to s léčbou TČM u dětí? Malá měla v létě zápal plic na který nezabírala antibiotika (měla je 2x 16 dní) a od té doby jí trápí neustále kašel, rýma, stále dokola, jeden kašel přechází za cca 7 až 10 dní do dalšího. Napadlo mě zkusit TČM, jen nevím jestli nedostaneme nějaké hořké a ošklivé čaje (sama jsem je kdysi pila), které do malé prostě nedotanu 😔 . Jsou i jiné metody než ty čaje? Děkuji

svija
9. pro 2014

@hojda - dětem se většinou dělají granulky, udělané z těch bylinek, co potřebují (podle váhy). A ty se potom rozpouštějí v jakékoliv tekutině, takže to pak není problém do těch dětí dostat. A ty opakované infekce je jedna z klasických problémů, se kterým malé děti chodí na čínskou medicínu.

hojda
9. pro 2014

@svija Děkuju, tak do toho v pondělí půjdeme, zkoušeli jsme homeo, ale moc to nepomohlo.

pindu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pindu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
10. lis 2015

Tak u nás opravdu čínské bylinky zabrali, doporučila jsem tčm i kamarádce a ta se po mnoha letech zbavila migrén.

marcelaxurbanova
11. dub 2016

Nemate nekdo zkusenosti s The little tresures, predevsim Uvolneni usi a Odhleneni? Chtela bych to zkusit u deti, od noveho roku se nemuzeme zbavit rymy a ja uz z toho silim. Dekuji.

adelika
24. dub 2016

@svija je užasné, že se tomu věnuješ, ráda si stebou někdy napíšu, opravdu mě to moc zajímá, mimochodem jsem si TĚ přidala do přátel, pokud máš zájem můžeš si mě také přidat🙂

lipulkab7
30. dub 2016

Já bych doporučila se objednat k panu Petrovi K z Brna. Dle mě je pan Petr K z Brna nejlepším numerologem v oboru, ale u něho to není o numerologii a kartách, karty i numerologie mu skvěle funguje, ale dělá to úplně jinak, on prostě "ví" a umí člověka hodně posunout, je to o tom že přemýšlí hodně jinak a nadčasově a ve srovnání s ním, byly kartářky, u kterých jsem byla, jen primitivní babky. Takových jako je Petr je málo, nevím kde bere informace, ale když jsme si povídali chvilinku po výkladu, tak jsem nestíhala, je toho tolik co mi během té chvíle řekl a o čem jsem pak mohla přemýšlet. Je vidět, že měl učitele z Asie a býval učitel nebo Mistr, to nevím, ale tak nějak by podle mě měl vypadat skutečný učitel východní filosofie a Mistr.Já sama jsem vystudovala psychologii, přesto vím, že existuje nějaký dar a schopnosti a jsem velmi opatrná na to, zda půjdu k nějaké, co se prohlašuje za kartářku a pak neumí ani správně mluvit a mele páté přes deváté. Málokdy ale člověk narazí na někoho tak dobrého jako je Petr K, takže za sebe také doporučuji. Také bych chtěla varovat před těmi, co vaše problémy neřeší a jen čumí do karet a hrají si na spasitelky a ředitelky planety, takových je skutečně hodně, včetně faithmystery a královnykaret, ale jmenovat je zde nebudu, to jsou spíše případy pro psychiatra, co předvádějí..Nic ve zlém, to je ode mne spíše diagnoza, podle toho jak jsem je zažila. Všem přeji úspěšný rok a štěstí při hledání Vašich cest.

malinkaelinka
1. kvě 2016

Zajímave zapomenute téma...ja se hodně zajímám o alternativní léčení, ale k nikomu nechodím, neberu žádné preparaty...zkouším vyřazovat a nopak přidávat různé potraviny, zkouším bylinky, nacházím souvisloti s různymi projevy mého těla...podle všeho mám velmi špatnou ledvinovou dráhu v tele...po těžkém porodu me matky jsem se narodila se slabou ledvinovou esenci, objevily se ekzemy atd...pomohl mi asi v osmi letech stryc, který se zabývá všelijakým léčením, po třítýdenní kure, čištění ledvin i jater pod. mi ekzém postupně ustal...pro mě skoro zázrak (mela jsem ho velké plochy po celém tele)...pak jsem roky nic zasadniho neresila, byla jsem zdrava...ale před 4 lety se v mém životě odehraly velké citové bouře, následovalo nehezké období velmi špatného životního stylu (kouření, alkohol, málo spánku...), ktere trvalo asi rok a nasledky na sebe nenechaly dlouho čekat...ozvaly se ledviny(caste záněty) a pak se objevil skoro po dvaceti letech opět ekzém...rekla jsem si dost, to nejde a začala pátrat...vysledkem je, že zánět ledvin jsem neměla dva roky(predtim cca co dva měsíce), ekzem je pryč...z te doby i zůstala vyrazna zatvrdlina na chodidle, tam, kde začíná ledvinova draha a občas problém s kolenem(dle ortopedu neni důvod, je v poradku), kolena jsou součástí této drahy....takze zase patram a hledam...momentalne zkouším klystyry, lichořeřišnici, kopřivy, hlídám si stravu...

koncita
24. čer 2016

@svija ahoj, reaguji na tvůj příspěvek, kde vkládáš obrázek bodu, kde se má moxovat pro otočení plodu a potom ještě to video.....ani jeden odkaz nefunguje, myslíš, že je možné i po těch letech (příspěvek je z r.2011) to nějak osvěžit, případně dát nový odkaz? Děkuju 🙂

karis01
19. kvě 2018

Ahoj. My se teda uz 5let lecime cinskou medicinou. Homeo jsou fajn, taky jsme zkouseli, ale nezabrali tak rychle. Zlepseni zdravotniho stavu a to velke! jsme pocitili velmi bzry a pak uz to slo rychle samo. Stejne jako chripky... Letos byli vsichni kolem nas nemocni a my nic. Jak to na nas slo, vzali jsme si "leky" a do 3h bylo vse pryc. A to nekecam. Kdybych to nemela vyzkousene na cele rodine...ani bych to sem nepsala
Rada poslu kontakt na "doktorku" 🙂 Já jsem se lečila na Crohna, celé tehotenství jsem byla pod dohledem "cinana"... porod pohoda, kojeni jako po masle... Dite ma 3roky a nikdy nemelo ATB! A my s manželem jsme ATB neměli uz 8let...

maggie.n
8. črc 2018

@karis01
Ahojky, mohla bych poprosit o kontatk na doktorku, třeba do zprávy🙂 Dííky🙂

svetlanat
6. čer 2019

@karis01 mozem kontakt na lekara TCM? dakujem.

kirsi123
16. říj 2019

Ahoj, zabývám se čínskou medicínou už docela dlouho a také ji studuji. Mohla bych doporučit třeba bylinné směsi z centra Čínský lékař v Praze, konkrétně elixíry - výtažky, které dávám i dceři od cca 1 roku, samozřejmě v menších dávkách. Západní léky nebereme. Já konkrétně už asi 4 roky. Všechno jsem vždycky řešila bylinama. Zpočátku jsem musela nasadit všechno dohromady, abych se dala do pořádku (měla jsem různé problémy, např. těžko se mi nabírala váha, pak úprava cyklu a eliminování bolesti první den, problém se soustředěním, reflux mě taky trápil docela hodně a už si nevzpomínám, co dál), takže jsem chodila na akupunkturu, cvičila, upravila trochu stravu, brala byliny a nějaké výsledky byly vidět už po 3 týdnech. Pak už jsem brala jen byliny a cvičila, stravu jsem postupně měnila, né nějak markantně, nebyla potřeba. Nicméně dnes už jim jinak, už mě to pohltilo, takže jsem si všimla, že už nejim třeba tolik sladkého jako dřív. Jsem zdravý člověk, mám dobrou imunitu, vůbec nemarodim a na vyšetření k západnímu lékaři jdu jen v rámci preventivní prohlídky. Nikdy mi nic nenajdou. Co se týká dobrého akupunkturisty, tak já chodila k jednomu, který odcestoval. Dál bych o tom mohla vyprávět, ale to bych si asi upsala ruku. Kdyby měl někdo nějaký dotaz, tak napište.

lenatko91
16. říj 2019

Nám se brzo díky tčm narodí dcera - před tím nám doktoři už nabízeli IVF s darovanými vajíčky. Pak jsem zkusila tohle, pár bylinek a změna stravy a už to bylo 😊 takže teď když by byl nějaký problém, budu ho zase řešit čínskou cestou..

kirsi123
16. říj 2019

a ještě dodatek..otěhotněla jsem poměrně rychle bych tak řekla 🙂), aniž bych to plánovala, cca do 5ti měsíců, co jsem začala s touto léčbou. Brala jsem i nějaké pilule třeba jen 2 měsíce a pomohli tak do měsíce..Od té doby "léčím" i své kamarádky s ekzémy, apod.

kirsi123
16. říj 2019

@lenatko91 tohle vždycky ráda slyšim. Pokud mohu poradit, tak po porodu pokud budete kojit, tak nasadit nějaké vitamíny, minerály, protože imunita se může velmi zhoršit. Slezina bude "vyrábět" výživu pro dva a Vaše tělo bude potřebovat "posilu". 🙂 Jakmile přestanete, vše se vrátí do normálu, i Vaše imunita 🙂 Já ji mám teď opět skvělou.

lenatko91
17. říj 2019

@kirsi123 díky za radu! Kojila bych ráda, snad se podaří. Do porodu k paní ještě jednou nejspíš pojedu, tak se s ní poradím co konkrétně by bylo vhodné 🙂

petik1981
20. črc 2020

Ahoj všem, já mohu jen doporučit MUDr. Štefánii Ebenovou z Prahy 9 (Klinika Meridian). Úžasná a milá paní doktorka, prý kapacita a podle výsledků mohu jen potvrdit. S dcerkou chodím k ní.

ivanka744
Odpověď byla odstraněná
Zobraz