• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tradiční Čínská medicína. Podělte se o zkušenosti!

24. června 2016 
Ahoj,
zajímaly by mě zkušenosti s MUDr. Mačkem z Otrokovic, který léčí TČM. Na netu má dobré reference, ale vždycky víc dám na zkušenosti konkrétního člověka. Díky předem
27. kvě 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. črc 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, tady jsem dal test pěti elementů podle TCM, třeba se bude někomu hodit: http://www.vylecimse.cz/index.php?id=cinska-medicina/pet-elementu
8. zář 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky doporučuji zkoušela jsem vše možné pořad se mi vracela chripka angina atd. a už mě nebavilo prát se antibiotikama
setkala sem se s jednou paní co se zabývala tcm a moc mi pomohla doporucuju: :slight_smile:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty/_zprava/jana-nemcova-tradicni-cinska-medicina--1056974
http://www.apotekatcm.cz/?fn=page&name=kontakt
13. led 2014 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
tak ja tiez musim podporit cinsku medicinu. 2 roky sa nam nedarilo otehotniet a tak som uz hladala vsetko mozne. kamoska mi doporucila svoju akupunkturistku, veeeelmi milu osobku. po prehliadke u nej sme sa dohodli co a ako a po par mesiacoch ( kedze aj tie caje z byliniek potrebuju nejaku dobu kym to rozbehne to co ma ) som bola tehotna :slight_smile: . som tej zene ( teda ona je cca asi v mojom veku ) velmi vdacna.
teraz koncim tehotenstvo a maly sa je stale koncom panvovym na ritke sediaci :wink: . tak sme sa dohodli ze mi posle jednu moxu a budeme moxovat. verim, ze nam to pomoze!!!! ak sa tu najde nejaka mamicka ktorej to pomohlo alebo nepomohlo tak nech sa mi ozve so skusenostami.
15. zář 2014 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s mužem jsme v těchto věcech "nevěřící Tomášové", avšak manžel má dlouhodobé problémy s rukama (záněty šlach, karpály), došlo to už tak daleko, že neudržel ani hrnek... doktoři jednoznačně pro operaci, ale náš kamarád (také doktor), dokud můžeš jakž takž fungovat, tak nikam. Zaměstnavatel mu domluvil sezení u čínského lékaře, po prvním měsíci manželovi splaskl otok, takže po několika letech mohl dát ruce v pěst, po dalším měsíci odeznělo brnění a po třech mohl fungovat jako dřív.... na další kontrolu má jet nyní na podzim. Musím říct, že jsme byli velmi překvapeni.... mile. Takže dobrý čínský lékař? ANO!!!! :slight_smile:
16. zář 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@svija Mohla bych se zeptat, jak je to s léčbou TČM u dětí? Malá měla v létě zápal plic na který nezabírala antibiotika (měla je 2x 16 dní) a od té doby jí trápí neustále kašel, rýma, stále dokola, jeden kašel přechází za cca 7 až 10 dní do dalšího. Napadlo mě zkusit TČM, jen nevím jestli nedostaneme nějaké hořké a ošklivé čaje (sama jsem je kdysi pila), které do malé prostě nedotanu :pensive: . Jsou i jiné metody než ty čaje? Děkuji
9. pro 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda - dětem se většinou dělají granulky, udělané z těch bylinek, co potřebují (podle váhy). A ty se potom rozpouštějí v jakékoliv tekutině, takže to pak není problém do těch dětí dostat. A ty opakované infekce je jedna z klasických problémů, se kterým malé děti chodí na čínskou medicínu.
9. pro 2014 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@svija Děkuju, tak do toho v pondělí půjdeme, zkoušeli jsme homeo, ale moc to nepomohlo.
9. pro 2014 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
28. říj 2015 ve 14:15 • pindu
Tak u nás opravdu čínské bylinky zabrali, doporučila jsem tčm i kamarádce a ta se po mnoha letech zbavila migrén.
10. lis 2015 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nemate nekdo zkusenosti s The little tresures, predevsim Uvolneni usi a Odhleneni? Chtela bych to zkusit u deti, od noveho roku se nemuzeme zbavit rymy a ja uz z toho silim. Dekuji.
11. dub 2016 v 11:00  •  2 děti - čeká miminko, termín má v září 2017 (43. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svija je užasné, že se tomu věnuješ, ráda si stebou někdy napíšu, opravdu mě to moc zajímá, mimochodem jsem si TĚ přidala do přátel, pokud máš zájem můžeš si mě také přidat:slight_smile:
24. dub 2016 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych doporučila se objednat k panu Petrovi K z Brna. Dle mě je pan Petr K z Brna nejlepším numerologem v oboru, ale u něho to není o numerologii a kartách, karty i numerologie mu skvěle funguje, ale dělá to úplně jinak, on prostě "ví" a umí člověka hodně posunout, je to o tom že přemýšlí hodně jinak a nadčasově a ve srovnání s ním, byly kartářky, u kterých jsem byla, jen primitivní babky. Takových jako je Petr je málo, nevím kde bere informace, ale když jsme si povídali chvilinku po výkladu, tak jsem nestíhala, je toho tolik co mi během té chvíle řekl a o čem jsem pak mohla přemýšlet. Je vidět, že měl učitele z Asie a býval učitel nebo Mistr, to nevím, ale tak nějak by podle mě měl vypadat skutečný učitel východní filosofie a Mistr.Já sama jsem vystudovala psychologii, přesto vím, že existuje nějaký dar a schopnosti a jsem velmi opatrná na to, zda půjdu k nějaké, co se prohlašuje za kartářku a pak neumí ani správně mluvit a mele páté přes deváté. Málokdy ale člověk narazí na někoho tak dobrého jako je Petr K, takže za sebe také doporučuji. Také bych chtěla varovat před těmi, co vaše problémy neřeší a jen čumí do karet a hrají si na spasitelky a ředitelky planety, takových je skutečně hodně, včetně faithmystery a královnykaret, ale jmenovat je zde nebudu, to jsou spíše případy pro psychiatra, co předvádějí..Nic ve zlém, to je ode mne spíše diagnoza, podle toho jak jsem je zažila. Všem přeji úspěšný rok a štěstí při hledání Vašich cest.
30. dub 2016 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímave zapomenute téma...ja se hodně zajímám o alternativní léčení, ale k nikomu nechodím, neberu žádné preparaty...zkouším vyřazovat a nopak přidávat různé potraviny, zkouším bylinky, nacházím souvisloti s různymi projevy mého těla...podle všeho mám velmi špatnou ledvinovou dráhu v tele...po těžkém porodu me matky jsem se narodila se slabou ledvinovou esenci, objevily se ekzemy atd...pomohl mi asi v osmi letech stryc, který se zabývá všelijakým léčením, po třítýdenní kure, čištění ledvin i jater pod. mi ekzém postupně ustal...pro mě skoro zázrak (mela jsem ho velké plochy po celém tele)...pak jsem roky nic zasadniho neresila, byla jsem zdrava...ale před 4 lety se v mém životě odehraly velké citové bouře, následovalo nehezké období velmi špatného životního stylu (kouření, alkohol, málo spánku...), ktere trvalo asi rok a nasledky na sebe nenechaly dlouho čekat...ozvaly se ledviny(caste záněty) a pak se objevil skoro po dvaceti letech opět ekzém...rekla jsem si dost, to nejde a začala pátrat...vysledkem je, že zánět ledvin jsem neměla dva roky(predtim cca co dva měsíce), ekzem je pryč...z te doby i zůstala vyrazna zatvrdlina na chodidle, tam, kde začíná ledvinova draha a občas problém s kolenem(dle ortopedu neni důvod, je v poradku), kolena jsou součástí této drahy....takze zase patram a hledam...momentalne zkouším klystyry, lichořeřišnici, kopřivy, hlídám si stravu...
1. kvě 2016 v 07:16  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svija ahoj, reaguji na tvůj příspěvek, kde vkládáš obrázek bodu, kde se má moxovat pro otočení plodu a potom ještě to video.....ani jeden odkaz nefunguje, myslíš, že je možné i po těch letech (příspěvek je z r.2011) to nějak osvěžit, případně dát nový odkaz? Děkuju :slight_smile:
24. čer 2016 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek