Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
13. pro 2010

@jasekd jo, ja myslela % z bilkovin, ne z obsahu, to by byla drsnarna 😀 jj, to je blbe, melo by to byt opacne ten pomer aby se to blizilo k mm, ktery je albuminovyho typu a ne kaseinovyho.
S jinyma ar zkusenost nemam, pak jsem zahustovala nutritonem az jsem tohle zjistila, pac mliko kaseinovyho typu bych ji fakt nedavala ☹

btw, holky, pobavte se (neni pro slabsi povahy 😎 😎 😎 ) http://www.detizdravipraha.cz/vzorove-jidelnicky/

anysek85
13. pro 2010

@abra Tyjo, co to je? 😕 😝 😝 😝 To snad není pravda... Já nejsem dítě, ale většinu toho bych do pusy nestrčila 😝, natož abych to dávala děcku 😝.

jasekd
13. pro 2010

@abra A proc je to blby, krome toho, ze se to nepodoba mm? Je to blbe stravitelny?

abra
autor
13. pro 2010

@jasekd no prave tim je to blby, ze je slozeni tak vzdaleny mm a tim i potrebam ditete.

@anysek85 nevim, nejaka haluz, jsem hledala slozeni jedne sladke tycinky, pocitam tedko jeden plan a vyhodilo me to tenhle odkaz, no ale jako fuj, ze se nedko nestydi neco takovyho napsat 😒

butt
13. pro 2010

@abra vybornej jidelnicek 😀 a odepis mi na IP 😀

butt
13. pro 2010

@abra ha uz jsi odepsala 😀

erinka83
13. pro 2010

@abra No u svačiny už jsem měla dost 😝

juju
14. pro 2010

vcera sme boli u osteopata a od dveri nas poslal domov s novym terminom 😠 dnes som mala ist Emilka znova ockovat a volali nam ze lekarka je chora - vsetky plany padaju 😕 😕 ale aspon Emilko ma neprekvapil a stale dietuje 😀 abra si spominala NUtrilon 2 AR - co je s nim zle? lebo to ja Emcovi davam, z toho jedineho najmenej grcka, ale nechem mu davat cosi zle 😒

abra
autor
14. pro 2010

@juju tyjo, tak novej termin ☹ skoda ☹ U nutr ar je blby to, ze je to mliko kaseinovyho typu narozdil od mm ktery je albuminovyho typu, takze je hodne vzdalenej vyzivovym potrebam ditete ☹

juju
14. pro 2010

och, to si ma zarazila. a preco ho povolia predavat? clovek uz fakt nemoze nicomu doverovat. A ake AR mam kupit, resp. co si mam vsimnut pri kupe?

abra
autor
14. pro 2010

@juju vsimni si pomeru laktoza a kasein, kasein je mlecna bilkovina a mela by byt v mensine. Ja ti vubec neporadim, kterou znacku brat, pac jsem taky koupila nutrilon ar a pak sem si toho vsimla a koupila jsem normalni HA a pridavala nutriton, s tim teda ze mala stejne stavkovala s tim mlikem, takze presla na ty kase, takze nutriton uz nebyl potreba, takze jsem to vic neresila ☹ tyjo, doufam, ze u nikolky nebude zadnej problem s mlikem ani s kojenim a tohle nebudu muset resit, mliko bych mela klido uz tedko a to by byla hrozna skoda, kdyby na tom byla stejne jak vika ☹

jasekd
15. pro 2010

Ja taky doufam, ze ted pujde kojeni lip, nebo aby aspon nebyl ten GER, hned by bylo o starost min. I kdyz nase nej prani je, aby nemela ty ledviny. Jsem si myslela, ze je to vyvojova vada, ale na diskusi o ledvinach je par holek, co to maji u vsech deti a vetsine rikali, ze je to spis vada geneticka, no snad ne. Dneska jsem zrusila koberec, M. se zacina presouvat po vetsi plose a furt ho hlidat, aby nenablil do koberce, uz me nebavilo, jen at si to tady prozkouma, plovoucka se vytre 🙂

Jinak jsem koukala na jine kase nez Babylove, kdyz teda ma ten uhlicitan, no a treba Hami ho ma taky, takze ta jejich listina je neuplna, na delsi zkoumani jsem nemela cas, Martinkovi uz se v krame nelibilo. Az dojde Nutr. AR, zkusim obyc. mliko. Koukala js na Nutrilon obyc., tam je ten pomer 50:50, to je porad spatne? Mne se zas nechce uplne menit znacku, kdyz mu vyhovuje 😝 Kouknu se i po kasi, co nema ten uhlicitan. A jak furt rikaj lidi, ze zlatej ceskej Sunar, tak jsem koukala, ze to vyrabi Hero, coz je Britanie, takze cesky asi neni nic, ze? Tak to uz radsi nemecky veci, to neni na dovoz tak daleko.

abra
autor
15. pro 2010

@jasekd hele, kdyz mu vyhovuje a nema alergii na mlecnou bilkovinu, tak bych to v 8m uz asi neresila... I kdyz kdybys nasla neco jinyho, co ma ten kasein nizsi a vyhovovalo by, tak by to bylo super 🙂 ja jen ze to nutr ar ma i radu ar1, tj od narozeni 😒 😒

jee, ja se vam nepochlubila, uz me jedou stranky, zatim na dlouhe adrese,ale to se v lednu zmeni 🙂 hele 🙂 http://sporadna.webnode.cz/

jasekd
15. pro 2010

@abra No ten AR1 jsme meli samozrejme taky 😝 Prvni mesic jsem jen kojila a pak dalsi 3 mesice jeste kojila a dokrmovala a Nutrilonu potreboval cim dal vic, jak se mi ztracelo mliko, ale aspon neco ode me dostal. Prospiva dobre, nemocnej zatim nebyl, ani nachlazenej (tuk tuk), i ta ledvina zatim bez infekce, antibiotika snasi dobre (davam teda probiotika kvuli nim),tak snad dostal dobrej zaklad 🙂

abra
autor
16. pro 2010

@jasekd ted uz s tim nic nenadelas no ☹ hele ja male taky dala 2 baleni, nez jsem na to prisla, pak se me zjezily vlasy na hlave ☹ U druhych budem chytrejsi a hlavne, ty druhy se budou kojit minimalne do pul roku uplne bez problemu 😉 🙂

abra
autor
16. pro 2010

jo a vcera jsem si poridila s predstihem ten gel na hraz od nobilisu, pamatuju si jak jsem tady (nebo teda vlastne na zivotnim stylu) skuhrala, ze chci neco na namazani 😅 😅 meli ho v brane: http://www.bioapetit.cz/kosmetika/mithra-gel-30ml

abra
autor
16. pro 2010

kdyz uz tady trpim samomluvou 😀 (vika ma horecku, takze ju furt musim houpat v hacce a nemuzu delat nic jinyho, takze lozim po netu) tak jsem dostala doporuceni na tenhle olej http://www.hipp-babysanft.cz/vyrobky/neco-pro-b... a ted ho testuju 🙂

abra
autor
16. pro 2010

dalsi spam 😀 pruzina k hacce 😀 http://www.ditevsatku.cz/shop/nezbytnosti/pruzi...

herminka
16. pro 2010

@abra Fajn stránky 😉 Jsem až překvapená, co všechno nabízíš, to ses všechno naučila v tom kurzu? Dívám se, že máme vystudovaný podobný obor 🙂 a doufám, že časem budeme mít i stejný kurs (teď jsem to nezvládla z finančních důvodů, tak to nechávám někdy na mateřskou, i když chci při dítěti to dojíždění do Ostravy vidět 😅 ).

abra
autor
16. pro 2010

@herminka jj, naucili, bylo to fakt dobry, doporucuju 🙂 a neboj, i pri decku se to da zmaknout 😉

herminka
16. pro 2010

@abra Ale jo, věřím, že se to zvládnout dá, větší problém vidím v tom dojíždění 😒 Uvidíme 🙂
Když píšeš o té hrázi - epino neplánuješ?

abra
autor
16. pro 2010

@herminka to ne, to me prijde divny 😅 😅

anysek85
16. pro 2010

@abra

@herminka Ahoj holky, vidím, že se řeší Epi-no. Já nad tím taky uvažuju, ale narovinu říkám, že nedokážu uvěřit těm řečem, že to cvičení nezanechá žádné následky na pochvě a že to nebude mít vliv na sex. život.

Samozřejmě, že i porod samotný následky zanechá, ale cílené dlouhodobé roztahování až přes práh bolesti... 😅 no nevím 😅.

@abra Krásné stránky 😵

abra
autor
16. pro 2010

@anysek85 me prijde divny, ze bych to tam dole natahovala kdyz nerodim nebo nesexuju 😀 to sem si radsi poridila ten nobilisi gel na hraz, pac me to urco zas trocha prdne, jak to tak sleduju

herminka
16. pro 2010

@anysek85 Ono to není zas tak dlouhodobé, epinuje se snad cca měsíc před porodem (ještě mám chvilku čas, tak to nemám nastudované přesně), to není taková hrůza, ono se to tam stejně roztahuje už před porodem tak jako tak a po porodu zase zatahuje zpátky. Mně připadá lepší cvičit s epinem než mít pak velké nastřižení nebo zranění (i když člověk stejně předem neví, jak bude porod probíhat, a ani s epinem se tomu nemusí vyhnout), naše dítě má už teď o 2 týdny větší hlavičku 😅 Ale respektuji váš názor.

abra
autor
16. pro 2010

@herminka tyjo, vetsi hlavicku uf, hele, ale ona se stejne pri porodu nasisati, vika mela hlavicku jak lebkounek 😀 takovou dlouhou sisku 😀 😀 a ted ma kopacacek 😀

herminka
16. pro 2010

@abra Utěšuji se tím, že ultrazvukové měření je jen orientační 🙂

abra
autor
16. pro 2010

@herminka jasny ze je, a vubec, buhvi co ten dr pred tim chlastal a pak videl dvojite 😎 😀

herminka
16. pro 2010

@abra 😀 😀

juju
16. pro 2010

@abra 😀 😀 😀 nestras Herminku; inak ja som si masirovala hraz a aj tak ma museli sakra nastrihavat; to zena je alebo nie je dost siroka tam dole

dnes sme boli teda nakoniec u osteopata; vyjadril sa, ze zazracne Emilkova hlava je zregenerovana ale hned ako ho uvidel sa na mna pozrel a polozil basnicku otazku, ze je hyperaktivny a nema kus kludu a pokoja; predpisal mu na to nejake kvapky - rastlinny roztok a ze za 6 tyzdnov by ho mali skudnit; zevraj je to sposobene poslednymi 3 mesaicmi tehu, ze som bola aktvivna, bez kludu, nervozna a mala plno stresu; co je pravda, lebo do takmer posledneho dna som chodila do prace a robila do prace tazke skusky (no co ked je tu materska 4.5 mesiaca, tak clovek si rozmysli, ci bude doma sa valat s velkym pupkom, alebo ci bude radsej doma dlhsie s babatkom, nie?) takze radim babam, aby pocas tehu boli v klidku 😵 lebo mat doma maly uragan nie je sranda

tiez s nim musim cvicit speci cvik, lebo ma problemy so zaludkom, preto stale cikutka a najma nechce vela papat; a ma aj poskodeny prvy krcny stavec,z coho musi vyrast a je to sposobene porodom; tak uvidime a za 6 tyzdnov zreferujem, ci moj bandita, sa zmenil na zenbejby 😎