Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
29. pro 2010

@erinka83 Ja mela jednu MS, kdyz bylo malymu 3 mesice. I ten kalisek jsem koupila, jak jsme psaly na latkovkach. No a jednou jsme si nedali pozor 😀 A to jsem jeste i kojila, dokrmovala sice UM, ale prikladala kazde krmeni, a Martinek je po hormonalni lecbe, muselo se mu malinko pomoct, jinak bysme se asi taky dockali, ale o dost pozdeji, takze tuhle holcicku asi priroda moc chtela 🙂 S tim rybizem, ja doufam, ze je tak kyselej, ze mu nebude chutnat, ale ty cerveny kulicky jsou tak pekny a jist to ze stromku zabava, my se vzdycky se segrou uplne prezraly 😝 Kdyz si vezme sem tam kulicku, tak to samozrejme nevadi, ale nesmi ho jist casteji nebo hodne, kvuli tem ATB. Oni v kyselem prostredi krystalizujou a muzou poskodit ledviny, nekdo dokonce zakazuje jakekoli ovoce krome bananu, ale to teda nedodrzujem. Jabka teda prevaruju a vybiram ty sladsi. Takhle malemu decku se bude blbe vysvetlovat, ze neco nesmi, a zas mu rikat, ze to neni k jidlu a blbnout mu hlavu, navic kdyz urcite nekoho uvidi, jak ten rybiz, angrest atd ji. Jejda to jsem si udelala chute, letos jsem si to neuzila, ani jahody, kvuli kojeni, no a pristi leto zase, pokud se podari kojeni 🙂

aemmi
29. pro 2010

@erinka83 jéé 😵 co to nevidím? tak to moc gratuluju 😵

erinka83
29. pro 2010

@aemmi díky 🙂

erinka83
29. pro 2010

holky, co Echinacea v těhu? myslím na BRMS se loni psalo, že nee, ale já vyčetla, že joo, tak teďka nevím 🙂 JEdna holčina na jiné diskuzi mi psala, že jí to zabralo na ječný zrna, takže jistě chápete můj zájem 😀 Mám to fakt strašný 😢 už půl roku jsem neměla současně zdravý obě oči 😒

herminka
30. pro 2010

@erinka83 Kolegyně mi říkala, že když byla těhotná, řešila echinaceu s homeopatkou, která jí řekla, že ji může klidně používat.

erinka83
30. pro 2010

@herminka no ještě jsme někde vyčetla, že něco je s lihem, tak třeba spíš sirup, tablety apod....

herminka
30. pro 2010

@erinka83 S lihem je to na zvážení, záleží, jak moc Ti vadí. Pokud člověk doma lihovou tinkturu má a nechce se mu kupovat nic jiného, je prý dobré kapat ji do horké tekutiny - líh se odpaří, ale to podstatné zůstane.

erinka83
30. pro 2010

@herminka aha, já doma nemám nic, nikdy jsme to neužívala, tak vůbec nevím, co koupit, jakou značku....

herminka
30. pro 2010

@erinka83 Ono to bude asi celkem fuk, já mám ráda Grešíka.

andelka
30. pro 2010

Ahoj holky, všechny moc zdravím 🙂 Koukám, že na poslední straně samé známé - tak jsem se osmělila 🙂
a mám dotaz
Chtěla bych dát občas malému něco do přesnídávky, později do jogurtu, ať to má sytější - nějakou sušenku, keksík co se rozpustí. Ale nechci aby v tom byl cukr. Lepkové už to být pomalu i může. Koukala jsem se tam kde běžně chodím (Interspar, DM, Schlecker), měli tam od Hippu, Hami a Hero, ale všude byl cukr a taková ta obyč pšenice. Nemáte nějaký tip?

erinka83
30. pro 2010

@andelka podle mě se průmyslově nevyrábí nic...

andelka
30. pro 2010

@erinka83 fakt nic? To musí všude rvát cukr? Holky na termínovce dávají běžně piškoty, ale to nechci, ty jsou sladké i na mě. 😒

herminka
30. pro 2010

@andelka A co zkusit ovesné vločky? O těch tu myslím šla před časem řeč. Akorát to zatím nemám nastudované do detailu, nevím, jestli se můžou dát "jen tak" (nechat mu je v tom chvíli rozmočit, ať nejsou tak tvrdé) nebo se musí např. spařit (tím by podstatně změkly a pěkně se v ostatním rozmíchaly - nevím, nakolik je Dany zvyklý na kousky v jídle.

andelka
30. pro 2010

@herminka No též mě napadly jen ty - zatím mu do toho dávám trošku pohankové nebo kukuřičné kašičky, když to chci zahustit (jsem si nechala v zamraženém hruškovém pyré moc vody, tak jak to rozmrazím, tak je to řídké). Kousky moc nechce, dusí se a kucká - sem tam se mi shlukne brambora v příkrmu. 😒

erinka83
30. pro 2010

Ty jemné ovesné vločky by mohlo stačit spařit a nebo delší dobu nechat stát v jídle...

jasekd
30. pro 2010

Holky a neni na ty vlocky Danik jeste malej? V 7mi mesicich? Kdyz jim davame i bilou rejzi a ne natural, jsem se na to tady ptala a rekly jste myslim, ze radsi bilou, kvuli stravitelnosti, tak neni ta vlocka moc vlakniny? Navic jestli kousky nechce, tak vlocky chtit nebude.
@andelka Proc chces zahustovat? Je hladovej? Ja kdyz obcas zprasila presnidavku tim, ze jsem to moc naredila v me honbe za tim, aby malej zvysil prijem tekutin 😀 , tak jsem do toho drobila ty kukuricny krupky a pak to jedl. Ty se v tom rozpustej temer uplne. Bio kukuricny krupky z Alberta, nic jinyho v nich pridany neni. Sranda, ty zahustujes, ja redim jak vztekla, az me malej obcas nesnasi, ale kdyz nechce pit, dobre mu tak. ed to delam tak, ze mu hazim do krku (jinak se to napsat neda) mezi lzickama s jidlem lzicku caje, no ma me rad 😀

erinka83
30. pro 2010

@jasekd vločky prý ale nejsou celý zrno 😕 já je začala dávat kolem 9. měsíce bych řekla, jen trochu, až asi od roka vařím ovesnou kaši z vloček na snídani, do toho postrouhaný jabko...

jasekd
30. pro 2010

@erinka83 Aha, tak to ja zas nevim, jak se furt vsude rika, ze je to vlaknina, tak me to napadlo.

andelka
30. pro 2010

@jasekd no jsou to starostě, což? Já zatím uvažuju, 10.1. má 8 měsíců, tak že bych pomalinku začala s lepkem. Prej se má při jeho zavádění kojit, kdybych ho dala až po roce, tak nevim nevim. Na vlákninu se musí po troškách učit tak jako tak. Kukuřičné křupky mám, z DM, též by tam nemělo být nic navíc, ale ještě jsem je nezkoušela. Jsou krátké na to, abych je dala Danymu jen tak do ruky, co udělaj namočené jsem ještě nezkoušela.
dobře ho oblafuješ 😀

@erinka83 určitě bych je nějak ošetřila, buď trochu povařit, nebo zalít vařící vodou a nechat stát, než bych je tam dala.
Dany jí docela pěkně, jen dneska obědu moc nedal, svačině ještě méně - buď mu nechutná, že je nachlazený, nebo zubky se začínají hlásit. I je mírně protivnější a blbějc spí.

jasekd
30. pro 2010

@andelka Ja zacala s lepkem na 7 mesicich, konzultovala jsem to i tady s holkama, a ted je i nazor, ze se to nema odkladat a najet na pul roce, tak ja to malinko odlozila. A nekojim od M. 4 mesicu bohuzel uz ani castecne, takze v tom smula. Nekdo to zas odklada, a oboje argumenty se zdaji byt rozumne 😀 Jo dlouhy krupky jsou lepsi, ty z Alberta jsou taky kratke, ale M. uz si poradi, v jidle celkem pozadu neni 🙂 Nemuzu ty dlouhe nikde sehnat, ty kratke si nacpe do pusy cele a musi se hlidat, uz jsem mu je lovila z pusy, kdyz se dusil 😝

andelka
30. pro 2010

@jasekd no právě, musela bych ho mít pořád na očích, by se mi zadusil tím.
No, já to chci tak jako střední cestu, mezi 6m a 1 rokem, takže po tom 8m to vidím jako ideální. Ono dřív ani nebylo ten lepek kam dát, musel si zvyknout napřed na jiný věci. Ale teď už bych to sem tam někam šupla.

juju
30. pro 2010

@andelka mamepriblizne rovnakych chlapcekov, som rada lebo su tu same baby 😀 My sme zacali s lepkom hned s ostra a to chlebikom ked sme boli v Talianksu a ked nariekal a nechcel nic papat a pokukoval po nas ako sme jedli tak sme mu supli korku do rucky a to bolo to jedine co papal ked drzal anorexiu 😀 ktora sa uz chvalabohu skocila; teramu davam keksiky z DM ale je to bez cukru ale s vanilkovou prichutou 😒 obal som akurat vyhodila tak kedpojdem na nakup ta sa ozvem co to je; my sme s lepkom zacali uz od 6 a pol mesiaca a dala som mu uz aj kuracinku, zltok a pravidelne mu davam chlebik a zatial vsetko v poho az na to ze nasi mu dali med a ma teraz take minivyrazky tak som to razne zatrhla

inak malicky ma uz 2 tyzdne kasel a soplik - co prirodne by ste poradili?

andelka
30. pro 2010

@juju ahojky, potkaly jsme se na příkrmech, že jo? 🙂 Dany má už taky maso a žloutek, já to tak zavádím všechno postupně, většinou něco nového po 4 týdnech. V půlce ledna zkusím dát další, třetí příkrm. Nejsou ty keksiky v takovém bílém sáčku, BIO? Mám pocit, že jsem to viděla, vanilkové a banánové měli, ale tuším že tam byl cukr taky. Ale možná je to ještě něco jiného, tak jestli si vzpomeneš... 🙂 Zítra jdu do DM, je tam zas sleva nějaká (od včera za 25 bodů 15% na dětské jídlo) a došla nám bio mrkev, tak ještě pořádně to prostuduju.
Božatko už 2 týdny? My se zatím držíme, sem tam je rýmka, ale to přejde samo. Taky by mě zajímalo co by se dalo dát na rýmu a kašel kdyby to trvalo déle.

erinka83
30. pro 2010

@jasekd u nás ty dlouhé mají ve zdravých výživách, akorát nejsou bio...

betelgeuzz
30. pro 2010

Já jsem taky nejdřív koupila křupky z DM a Ali si s tím moc neuměla poradit. Pak jsem koupila dlouhé ve zdravé výživě a ty jedla krásně, hezky si je držela. U nás mají rýžové, jáhlové , pohankové a kukuřičné, neobsahují nic navíc.

Ali má taky už pár dní rýmu a je slyšet, že to vykašlává. Ale teploty nemá, tak jsem u doktorky nebyly. Pořád přemýšlím, jestli tam jít, když mám rýmu a kašel já, tak to řeším akorát echinaceou, ale nenapadá mě, co dát jí. 😒

erinka83
30. pro 2010

@betelgeuzz nějaký homeopatika? Ale fakt nevím, jen tipuju...

blovitc120
30. pro 2010

Pokial dieta nevyzera extra choro, ja by som k dr. nesla, lebo tam moze akurat chytit nieco vaznejsie, kedze je oslabene. Bezny kasel a nadcha sa myslim doma vylieci rovnako, ako po navsteve dr., pokial dieta samozrejme nema horucky a nevyzera velmi chore. Luthien tu kedysi spominala skorocelovy sirup a este nieco. Stodal je priserne sladky, ine homeo okrem coryzalie mi ani nenapada. Moja dcera Coryzaliu miluje, jedla by ju ako cukriky. Ked som mala pocit, ze na nu lezie nadcha, dala som jej jednu a odvtedy chodi stat pod skrinku s liekmi, ze chce mnam 😀.

Erinka gratulujem 😉

kaja73
30. pro 2010

@betelgeuzz nezabudni na C vit.Dobry je z DMka,taky v prašku.Je to čiste cečko,nie ako ten smejd cebion plny glycerolu a s takmer ziadnym c vit.Davkuj v chorobe 70-100 mg na kg.V zdravi,ako prvencia 50 mg na kg.Pri tomto davkovani sa jedna o megaskorbicku liečbu.Tiež jej daj D vit aspon 1600IU za den-to su 4 kvapky Vigantolu.V zdravi stači 800.Toto su dost často podocenovane sposoby liečby aj prevencie.Tiež z homeopatie je dobry Mercurius solubilis 15ch-asi ho budu musiet v lekarni objednat.Davaj 5 guličiek kym je akutny stav aj každe 2 h,potom intervali predlžuj.Je vhodny pri problemoch v ustnej dutine-anginy,bolesti hrdla,dasien a aj pri nadche.Roztop v malom množstve vody a podaj na plastovej lyžičke 15 min pred, alebo po jedle-proste aby mala čiste usta.

abra
autor
31. pro 2010

@erinka83 ja jsem chtela echinaceu brat jako na nachlazeni a je na tech kapkach napsany, ze v tehotenstvi prej ne ☹

@betelgeuzz pry z vycerpani, jednak je vycerapnej organismus jako fyzicky a jednak se prej prepinam (to je mi novika 😎 ), takze pokud se nebudu setrit, tak prej do ty ruky dostanu kostni infarkt 😒

@andelka uuzasny jsou ovesny vlocky, co se pred zpracovanim nechaly naklicit a pak se i s tema klickama pomlely, jsou jemnoucky a desne dobry 😵 😵 😵

btw mam ted alergii na slovo "zahustit" tchyne male zahustuje piskotama kde co, nechapu smysl zahustovani (asi nejakej reflexivni pokus o dodrzeni trojpomeru zivin?? nebo nevim) ale teda ty drceny piskoty jsou vazne uchvatny 😖

andelka
31. pro 2010

@abra aha, tak to jsou vločky s klíčky - já je kupuju pro sebe (miluju ovesnou kaši), ale doteď jsem nevěděla, co tam ty klíčky dělají 😅 a je fakt, že když jsem koupila obyčejné malé vločky, tak ta kaše nebyla tak dobrá, ani to tak rychle nezměklo. Takže v pondělí zavítám do zdravé výživy 🙂 i do DM, dneska jsme dlouho spali, takže jsem už nikam nešla, kdoví jestli by neměli jen do 12, nebo vůbec, otevírají dost pozdě. Tak v pondělí si to všechno objedu.
Asi že zahuštěné je to výživnější? Ale piškotem teda nic moc.