Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
23. únor 2012

@ssassi s dcerou jsme uspávání měli taky dost náročný, vyplakat jsem nechtěla nechat. tak jsem si lehala buď vedle ní, nebo jsem vedle ní seděla. střídali jsme se manželem.zvykla si, nejdřív jsme hladili, pak fakt jen seděli, leželi vedle...teď položíme,popřejem dobrou noc, zamávákme a jdem a ona usne sama...ale bylo to dost náročný období ☹ ale každý dítě je jiný, univerzální návod neexistuje...přeju pevný nervy 😀

ssassi
23. únor 2012

@abecedka není to hnusné. taky jsem měla chvilky, kdy jsem si říkala, že už žádné další nechci. a to mám jen jedno.
jedna známá měla dvojčátka. kluky. bylo jí čerstvě dvacet, peněz moc nebylo, kluci se narodili moc brzo, jeden měl dost na kahánku, ale nakonec se z nich vyklubali krásní živí kluci. měli ale problémy ve školce i škole, poruchy učení, hyperaktivita... no zkusila si s nima moc! a teď, bude jí skoro čtyřicet, si s manželem pořídili třetí dítě. je to holčička, jako panenka a ona si to vyloženě užívá. a to vždycky říkala, že už nikdy žádné:o)))

jak mohli přehlídnout dítě, když ve třináctém týdnu dokážou počítat prstíčky na nožičkách? ale to musí být teprve záhul! a teď si představ ty švihlé američanky, co si nechají zavézt třeba až 6 embryí. no hlavně, že jsou pak v televizi :oD

ssassi
23. únor 2012

@butt asi to budu muset dělat taky tak. postupně a trpělivě:o)

díky všem za odezvy:o)

estrellita
23. únor 2012

@ssassi ono se to casem zmeni, uvidis 🙂

erinka83
23. únor 2012

@kaja73 mně nefunguje to pdf, mám jen bílou stránku ☹

blovitc120
23. únor 2012

@erinka83 ak je to odkaz na Petovu knihu o vit. C, co ti nefunguje, tak tu si mozes stiahnut aj na www.rizikaockovania.sk

kaja73
23. únor 2012

@erinka83 Ono to dost dlho nacitava-but trpezliva mozno ti to naskoci-mne to nacitava aj 3 minuty.
http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecb...

erinka83
23. únor 2012

@kaja73 @blovitc120 díky, stačilo opravdu počkat 😀

erinka83
23. únor 2012

@blovitc120 @kaja73 a nevíte, kde se v ČR dá koupit ten nekyselej vit C, aby mi to jedly děcka?

kaja73
23. únor 2012

@erinka83 Skus davat- aspon teda starsej- ovocne cmulacie pastilky od jamiensonu-maju bud pomarancove,alebo taky ovocny mix-moj sa za tym trha 😉 -cuca to od 15m.
Jedna ma 500mg,vtedy som mu ju delila na 4 casti a za den zjedol 2 kusy,teraz davam 3,max 4 kusy po polovick-ma 26m.
A DM kovy Das gesunde plus sa da pridat hocikde-do kase,do obeda,dokonca aj do mlieka-len ho predtym zamiesaj do vody a az potom prilej do mlieka-jedna odmerka ma 120mg a ta sa strati aj v caji aj v hocakom jedle 😉
ja tie nekysle cecka nemam.

erinka83
23. únor 2012

@kaja73 no ta starší už 1 odměrku z DM pozná, to bych musela zas strašně přesladit 😒
Jde mi o miminko, když půjdem na očko ☹

estrellita
23. únor 2012

@erinka83 a v lekrane by ti ho neobjednali?

erinka83
23. únor 2012

@estrellita to nevím, to mě nenapadlo 😀 chtěla jsem nějakej osvědčenej výrobek, myslím, že na té diskuzi o Megaskorbické léčbě nějaký odkaz byl, tak bych se měla zeptat spíš tam, že 🙂

estrellita
23. únor 2012

@erinka83 tak pak hod info i sem 🙂

blovitc120
23. únor 2012

@erinka83 nekysle resp. jemne kysle si mozes vyrobit, v lekarni kupis sodu bicarbonu (v nudzi aj v obchode, ale ta z lekarne neobsahuje hlinik, v tej lekarni, kde miesaju lieky, to maju) a zmiesas ju s praskovou kyselinou askorbovou napr. z DM v pomere 1 diel sody, 4 diely C, kludne davkuj aj tou malou odmerkou z DM, vysledok je jemne kysly askorbat sodny, das trochu vody, nechas vysumiet a podavas resp zamiesas do ineho napoja, polievky, kase, ovocnej presnidavky...
Cez mobil mi nejde otvorit odkazy, ale Jamieson cmulaci 500mg ti dcera oceni v akejkolvek prichuti, je naozaj chutovo vyborny.

kaja73
24. únor 2012

@erinka83 Ano-to je ten ovocny mix a este existuje aj cisto pomarancova chut-moj st.syn lubi tie pomarancove a ml.syn zas ten mix 🙂

erinka83
24. únor 2012

@blovitc120 chceš říct, že v sodě, co se kupuje v obchodě je hliník? Jako v té sodě na pečení?? 😕 díky za postup 🙂 Dneska teda měla asi žízeň na kyselý, protože bez řečí vypila během 15 minut víc jak jedem gram 😀 ale pak už ne 😒

josefka
8. bře 2012

@erinka83 - ano, v praskove sode nebo prasku do peciva byva casto hlinik

blovitc120
8. bře 2012

@erinka83 prepac, nevsimla som si notifikaciu, @josefka vdaka 😉

erinka83
8. bře 2012

@josefka @blovitc120 i v prášku do pečiva z DM? Proč ho tam dávají? 😕 a s tou z té lékárny se dá taky péct?

blovitc120
8. bře 2012

@erinka83 to naozaj neviem, ci v prasku do peciva z DM, verim, ze nie, ja ho pouzivam. Ale prasok do peciva pouzivam nie tak casto ako sodu do C, takze tu som si pytala v lekarni, neviem, ci to bola vitar, nepamatam si, pytala som si sodu farmaceutickej kvality, neznecistenu. Pozerali na mna ako na blba, ale predali mi to. Ci sa s tym da piect, to neviem, asi hej, je to taky isty bikarbonat sodny, len neznecisteny, teda nemal by byt. Ale na pecenie to fakt neriesim, nepeciem casto a pouzivam Alnatura prasok

josefka
8. bře 2012

@erinka83 - ja bych rekla, ze Alnatura bude mit kvalitni, neznecistene vyrobky

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abecedka
29. čer 2012

holky jak je to s bodlákovým olejem? Kolik má Omega 3 k poměru s jinými oleji? Koupila jsem ho holkám, ale nejsem si moc jistá zda je pro ně dobrý. Dávám teda i lněný, dýňový i konopný k těm běžným

josefka
29. čer 2012

@abecedka to vubec netusim, jeste jsem o bodlakovym oleji neslysela. Z rostlinnych oleju ma nejvic omega 3 olej lneny a pak z vasskych orechu

abecedka
24. črc 2012

Holky ještě se vás chci zeptat, co si myslíte o očkování dítěte s atopickým exémem všeobecně a přímo o pneumokokách? Kamarádka má dva kluky, těžký atopický exém. U staršího i astma. Oba dva mají exém od 3 týdnů věku a dr jí neoddaluje očkování a doporučuje pneumokoky.
Díky moc 😵

kessinka
24. črc 2012

@petja @abecedka @prsky a teda aj všetky ostatné čo máte hacku...ako ju máte vysoko? mne tá naša príde príliš vysoko zavesená, ale keďže sa to nedá nastaviť tak neviem čo s tým - zaujímalo by ma či je to len môj problém 😅 stropy máme normálne panelákovo vysoké a ja s mojími 164 cm tiež nepatrím k úplným trpaslíkom...doteraz mi to problémy nerobilo, vždy som si stúpla na kreslo ktoré bolo pod ňou, ale trochu sme premiestňovali nábytok a už to nie je možné, tak to mám komplikovanejšie 😅
aj keď teda ju nevyužívame až tak ako som mala v pláne, môj drobec z nej nebol ani zďaleka tak nadšený ako ja, spať tam ešte nikdy nespal, ale keď sa tam trošku zahral zo 20 minút kým som niečo ukuchtila tak som bola vždy rada 🙂

a ešte otázočka, cca dokedy ste ju používali (či už vekovo alebo váhovo)?

ďakujem 🙂

abecedka
25. črc 2012

no já tam mám pásovinu, tu mám přibitou v trámu a z půdy ji mám pověšenou.Takže ji máím asi o 30cm nadstavenou, je pravda že kdyby nebyla nadstavená, tak je opravdu vysoko. Musí to manžel nějak vymyslet a nadstavit.

Používám ji svátečně, ted už spíš na sladěni spaní holek. Dřív přes den. Klaudinka má 11 kg.