Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
23. dub 2010

bet ten clanek je uplne dokonalej 🙂 me velmi pobavilo, jak prirovnava jezibabu z prenikove chaloupky k tchyni-babicce 😀 😀 😀

juju
23. dub 2010

bet to video s typkom je uplne dokonale, ja som tiez len oci vytrestila - baby urcite si to pozrite! 😵

josefka
23. dub 2010

betel - SUPROVEJ clanek - jeste ze jsem ho stihla 😉 . Diky!

betelgeuzz
23. dub 2010

Jsem ráda, že jsem vás pobavila 🙂 už se k tomu článku objevují komentáře, řekla bych, že potrefené husy se ozvaly 😀

chaarleene
23. dub 2010

jo, u tohohle chlápka jsem (ještě jako těhotná) taky málem uronila kroupu 😀

jen by mě k tomu úvazu zajímala jedna věc - máte mimčo nad prsama nebo jak ho tam máte umístěné? protože když si ji navážu nad prsa, tak ji mám pomalu u brady, a když přes prsa, tak mě to bolí 😅

betelgeuzz
23. dub 2010

Butt, malá se narodila s 2240 g.

Abro, to je mi líto, že to u vás vypadá takhle. A srovnává se to?
Charleene, já se svýma miniprsama nemám problém 😀 Ale já ho zkusila asi 2x a malá byla zkroucená, asi jsem někde dělala chybu. Tak jsem pak začala vázat vertikálně. Zkus se poradit na diskuzi o nošení.

catf
23. dub 2010

teda me uvazovani deti na krk moc nebere, ale ten kluk vypadal dobre 😀 skoda, ze mel tu cepici 😀

co se tyce jahel, tak ja je vetsinou kupuju v dm ..vicemene temer vsechny lusteniny, obiloviny apod kupuju tam..a nikdy jsem nemela jahly horky a to je jime hodne casto
je potreba si davat pozor na poloprazdny zdravy vyzivy, kde hodne vidim, ze nedoplnuji novy veci a snazi se vyprodat vsechno stary a nekdy i prosly

butt
23. dub 2010

bet tak to byla fakt drobecek, v kolikatym tt se narodila?

betelgeuzz
24. dub 2010

Butt, v 39., takže v termínu, ale byl problém s placentou, ke konci přestala růst.

barica
24. dub 2010

holky, asi to bude trosku mimo misu, ale preci, vy, ktera tady mate psa, co davate proti klistatum? dokud jsme nemeli malou, tak jsme davali vzdy neco prirodniho, nejake etaraky a tak, nezabiraly stoprocentne, ale dalo se to, jenze ted, kdyz jsem psovi vytahovala dvoucentimetrove kliste, tak to vicekrat s mimcem v domacnosti odmitam, takze jsem dojela pro Frontline, jenze ta nase citlivka se hned po tom drbe... nemate nekdo nejakou radu?

butt
24. dub 2010

bet aha ☹ na foteckach vypada jako krasna zdrava holka, tak predpokladam, ze vse dohonila 🙂

betelgeuzz
24. dub 2010

Butt, jo dohnala. Sice to bude vždycky prcek, protože nemá být po kom velká, ale je samej faldík 😀

cecil
24. dub 2010

Abro - s mlíkem mě to mrzí. O tomhle jsem nikdy neslyšela, aby "zvodnatělo", nebo jak to říct.

Já si zase myslím, že vyšetření na alergologii byly doteď zbytečný, protože i já i starší dcera jsme dostaly nakázanou jen dietu. Léky jsme nikdy nedostaly. A právě když dietu porušíme, vyskočí ji dva suchý fleky na zadečku, ketrý jsou do tří dnů zase pryč.....takže vždycky hodíme zpátečku a je to dobrý. Teď to řeším jenom kvůli té školce, do které ale bude chodit ještě rok spíš sporadicky. Jsem ještě doma.

Starý jáhly, aha....to mě nenapadlo. Bohužel já jedu do města jednou za měsíc, takže spíš beru to co je....zksuím teda tu DM. Díky za tipa.

cecil
24. dub 2010

A ty oteklé nohy ...poprve jsem je měla od pátého měsíce a podruhé dva dny...tak se pořiďte 🙂.

Cajthamlová je dobrá....fakt 😀 .

butt
25. dub 2010

bet tak to je super 😉

abra
autor
25. dub 2010

Holky dik za podporu, u nas to vypada furt stejne, proste rev-rev-rev... Jako jsou obcas svetly chvilky, ze se mala usmeje, chvilu si pohraje, nebo zaveli ze chce curat 🙂 ale je to hrozne malokdy. Me to hrozne mrzi, je strasne moc sikovna, jsem z toho celkove spatna, ze ju proste porad neco trapi a ja ji neumim pomoct. Castecne je to od boleni bricha, castecne to byl hlad, plus jeste neco, co nevim, co ´ji je, je jakoby se lekala, nebo tak neco, no byli jsme na utz snad vseho (zaludek, jicen, streva atd) a nastesti vsecko dobry, jen je tam videt hodne moc to nadymani a pristi tyden jdem na neurologii, pro sichr, aby se neco nezanedbalo... Tedka je aspon poradne najezena, uz ju od sebe krmim jenom tak 2x3x denne, jinak ma nutros, protoze proste ode me se skoro vubec nenaji, proste to neni vyzivny vubec :-/

bet, juju, to nosenideti.cz je supr, taky tam obcas kouknu, akorat teda spis sem pobrala vsecko info v kurzu v brane k detem,na kterym sem byla, navic sem se to vsecko ucila na svuj elastickej satek, pac sem chtela satkovat jenom cca dva max tri mesice a pak nositko - mam ergo s novo vlozkou a super. Jinak Juju, az se ti jujanek narodi, tak rekni, jestli mas siroky baleni nebo normal a podle toho res uvaz, kdyz normal, tak kolibka, kdyz siroky baleni, tak kriz s kapsou a nozky slozit na zabicku, ale to ted neres, jenom kdybys mela to siroky, tak napis do ip, ja sem to jednou cetla a poradila sem to kamosce s mimcem se sirokym balenim a nosi se ji tak supr od narozeni 😉

butt, ja nevim, v hermanku bych nekoupala, fakt bys mohla mit to mimco vysuseny, oni sou ty decka takovy suchy normalne (teda aspon mala abra je vysusena) a tak abys pak zas nemusela hodne moc mazat... Eone ma dobrou olejovou myci emulzi, nebo alverde taky, to si myslim, ze je lepsi nez odvar z bylinek...

chaar, ja sem to s tim uvazem kolem prsou taky resila, pac mam vetsi prednosti 😀 No nakonec sem malou vazala tak, ze sem ji bez problemu dala pusu na hlavu, tak se pry pozna dobra vyska uvazu, takze tak...

barico, jedine chemickej frontline spot za krk, jinak bysme meli plnej byt klistaku, chyta se to na nej desne :-/ Jenom se musi dat pozor, aby se pak cca 2 dny nenamocil a to ani nezmokl, jinak se taky drbe a pri vyssi vlhkosti oleze, tak jestli nemas podobnej problem....

cecil, no v ty skolce to nebudes mit s dietou jednoduchy ☹ moc na to tyhle instituce nejsou pripraveny, bohuzel ☹

DOTAZ NA JOSEFKU - prosim te, co dela v tele mangan? K cemu je dulezitej a co muze zpusobit jeho nedostatek/nadbytek? Srovnavala sem ruzny umely vyzivy a zjistila sem, ze jsou v podstate slozenim vetsinou velmi podobne reseny, ale velkej rozdil je prave v manganu - jedna umela vyziva ho ma 250mikrogramu na 100g a druha umela ho ma 54 mikrogramu na 100g, coz je sakra rozdil...

a tedko jdu mrknout na ten clanek, at se taky trochu pobavim 🙂

erinka83
25. dub 2010

Abro, Josefka psala do jiné diskuze, že tu teďka nebude chodit, že musí dopsat práci, zkus třeba IP, kdyby náhodou...

S tím mlíkem je mi to líto, ale jestli chceš do bucna kojit, měla bys kojit častěji, takhle nebudeš mít asi za chvíli nic... Prý se to má dělat tak, že nejdřív dáš prso a pak dokrm... Tak jestli na to máš sílu a chceš zachovat kojení, tak to radši zkus takhle... je mi moc líto, že malou Abru něco trápí ☹ To je hrozný, že člověk do těch dětí nevidí 😔 A dáváš nutroš, jo? Já jsem teďka hodně četla, že někomu nutroš nesedí, jak přešli třeba na Bebu, že obrat a mimi spokojené.... A narazila jsem na diskuzi o mlíku z DM, prý za pár kaček a taky dobrý....

abra
autor
25. dub 2010

eri, dikec za info o josefce, pisnu ji do ip, snad ji to nebude moc zdrzovat 😅 S tim kojenim uprimne, proste s tim brzo seknu, pac proste kdyz to neni vubec vyzivny, tak to pro me ztraci smysl a navic mala po jidle ode me zacala pred nejakou dobou desne blinkat, proste skoro vsecko vyhodi, proto taky nepribyva, no proste myslim, ze v tyhle chvili to nema cenu nijak protahovat a lamat pres koleno, takze koncim...
S tou bebou, me kamoska rikala, ze prej po tom ty decka desne tloustnou, pac je to prej hodne sladky, ale na slozeni sem nekoukala, takze nemuzu rict, srovnavala sem zatim jen nutros a sunar oba HA, nevis, jestli je to jenom "jedna pani povidala" nebo jestli se to zaklada na zvysenym mnozstvi nejakyho prvku v tom slozeni?
tyjo, budu za chvili chemik 😀

erinka83
25. dub 2010

abra, moje info jsou jedna pani na MK povídala 😀 Jo a o tom mlíku z DM tu někdo psal, že je hustější, tak potom mimčo neblinkalo...Porovnání složení bohužel nevím....

allegria
26. dub 2010

Ahoj Abro,
já o zvodnatělým mlíku slyšela. Stává se to, když vykojíš tukový zásoby. Mlíko se má odstříkat, vrznout do lednice a pokud není pěkně bílý a neudělá se na něm vrstvička tuku nebo něčeho jako "smetany" - zní to blbě, ale je to tak, tak máš prostě málo tuku a tvoje tělo už víc nedá. Důvody jsou různé, nemusíš být kost a kůže, aby to nastalo - horm. změny, atd.
Nemám teď čas psát více, ale pomáhá jíst ořechy, kokosák, prostě tuk...no...

Jsem zastánce toho, že radši zavčas UM než kojený dítě do 4 let nebo podviživenej chudáček, ale tohle by za to možná stálo. Je to dost častej případ a pokud vím, ty máš nějaký dietní omezení, ne?
Tak to jen tak jeden tip z praxe. 🙂
Přeju hodně spokojenosti.

Vidím, že jste tu z BRM skoro všechny 🙂 njn, kdo tady vlastně kromě mě ještě není těhule? 😀
Butt: Gratuluji, ani jsem nevěděla, že čekáte rodinu! 🙂

herminka
26. dub 2010

All, to je zajímavý postřeh, zkusím si to zapamatovat do doby, než to bude aktuální.
Netěhulí a bezdětných je nás tu víc - Catf, já, Josefka 😉

butt
26. dub 2010

abro diky za nazor o koupani v hermanku 😉

all diky 🙂 a omlouvam se, ze jsem to nevykrikovala do sveta vic 😀

abra
autor
26. dub 2010

eri, ajo tak nic 😀 Ty hustsi mlika asi nebudu davat, pac mala ma furt problemy s tim prdenim a kadenim, takze bych ji to nerada jeste zhorsila, spis sem se koukala na to holle, ale nenasla sem zadnou hypoalergenni variantu ☹ Se bojim ji davat normal, pac aby nemela ty problemy s tim kravskym mlikem po me, kdyz uz to vypada, ze chudak ma streva blby po me :-/

allegria, tyjo, tak to sem vubec nevedela, ze se to muze stat me, pac sem si prave myslela, ze to je jen u extra hubenych holek, coz ja teda rozhodne vubec nejsem 😀 Zadna vrstva se me v tom mliku prave nedela, zacalo to postupne blednout, vzdycky to melo jakoby dve barvy a v posledni dobe to bledlo bledlo az je z toho uplne takova bila voda uplne na pohled nanic, takze to bude asi ten priad, co pises. Jj, dietni omezeni mam - omezenej lepek a omezenej kasein, takze tim to byt muze, kazdopadne na kokosmliku sem primo zavisla a jeste na mandlich, jinak je fakt, ze toho tuku asi moc neprijmam.

butt, nemas za co, ja sem desne zvedava na tvoje koupaci recepty, az budes mit to mrne doma 🙂

allegria
26. dub 2010

Abro: Tak to zkus, jen tak. Cpi do sebe týden víc tuku - vlašský a další ořechy, hodně másluj a olejuj. Prostě co můžeš tak si dej a uvidíš. Klidně přikrmuj a po nějaké době zkus to s tou ledničkou. Pokud se to mlíko změní. Nebude vodový, bude pěkně bílý, tak seš u jádra pudla 😉. Není to právě jen u hubených holek, je to komplexnější, ale tomu já už moc nerozumím, to spíš lékaři nebo Josefka.

Ségra to takhle měla a to měla cca 75 kg a špek na břiše, ale tělo nechtělo dát do mlíka víc - čert ví proč. Tak přidala ořechy, máslo a tak a zlepšení veliký. Třeba je to i tvůj případ. A když ne, tak vyrostete na Nutrošu, no... kolik děcek už bylo bez kojení a taky jsou zdravý. Osobně moc nemám ráda fanatický alternativky, co to moc hrotí (létání miminek, kojení za každou cenu, atd). Hlavní je spokojená mamka a od toho se všechno odvíjí.

allegria
26. dub 2010

Podle mě jsi prostě vykojila tukový zásoby, který je tvoje tělo ochotný dát a to vůbec neznamená, že musíš vypadat jak z Dachau 😉. Mlíko pak nemá moc výživovou hodnotu, zato stresový srajdy jo a míma jsou hladný a uřvaný. ☹

abra
autor
26. dub 2010

allegria, tyjo, no abych pak nebyla jak slon 😀 uz ted sem takova prostorove zajimava 😀 no co, ale zkusit to muzu, treba jeste ozivim nejaky ty zbytky co tam sou 😀 Na tom se s tebou shodnu, kojici extremistky vylozene nemuzu videt, pac lidi do toho hrozne moc nutej, to sem zvedava, az dojdu na cviceni kam s malou chodim a vytahnu flasku, to zas bude pojeb 😒 Tos mela videt, jak sem dostala, kdyz jedna laktacni zjistila,ze male davam z flasky fenyklovej caj, to byl proslov na deset minut a vubec nezajem, ze tomu decku to ulevuje hodne moc od boleni bricha 😠 😒

allegria
26. dub 2010

Abro, toho bych se nebála. Hormony jsou sfině a pokud si tělo chce zatím nějaký to kilo podržet, tak si ho podrží tak jak tak a to navíc by se právě mělo vykojit. Za zkoušku nic nedáš. 😉

No a o extremistkách ani nemluv. Já jsem se bavila s jednou "odbornicí" na STM o mým grafu BT - jen jsme konuzultovaly a při slově Pharmatex jsem dostala takovej pojeb, že jsem měla rudo před očima 😀. Prej jsme špatní katolíci a málo se spoléháme na Boží milosrdenství a žijem v hříchu. No prostě sranda 😀, tak jsem jí řekla, že nevidím rozdím mezi bráněním početí prostorovým a časovým a spoléhat na Boží milosrdenství, být bez praxe a dokončené školy na pracáku a dyndat sociální dávky a spoléhat na Paroubkovo milosrdenství, ráda přenechám lepším katolíkům 😀. Každýho věc.

Ať se extremistky třeba poserou, důležitá je pohoda maminky a soulad v manželství a pokud k tomu pomůže fenyklovej čaj nebo lepší kontrola nad plánováním těhu, tak su pro každou špatnost 😉. Je to to samý jako se stresem - člověk může jíst ukázkově a pokud je furt vystreslej, tak mu nepomůže ani celá biolednice. 😉

abra
autor
26. dub 2010

ty blaho, no tohle kdyby me nekdo rekl, tak by to se mnou asi svihlo 😒 jaky milosrdenstvi v roce 2010? to je jak stredovek 😀 pardon, omlouvam se vsem krestanum, ale tyhle jejich blazniviny nechapu 😀
jo a "vykojit" bych potrebovala cca 10kg 😀 😀 😀 to mam furt tak nejak navic, tak by si to to telo mohlo sakys uz konecne uvedomit 😀

butt
26. dub 2010

abro ja jsem taky zvedava na svoje koupaci recepty 😀 ono jak je kazdy mimino jiny, takze vsechny moje predstavy muzou jit do haje, ale prave proto si strasne rada vyslechnu zkusenosti a nazory jinych matek, abych byla pripravena aspon teoreticky 😀
a na kojici extremistky se vykasli 😉

barica
26. dub 2010

abro, tak ten Frontline asi fakt zabral, kliste od te doby zadne a kupodivu se mi psina ani nedrbe? mozna uz se trosku zlepsila vyzivou (ted krmime normalne masem a ne granulemi), tak uz to jeji kuze snese🙂... a mne se ulevilo!

pokud se ti mala sviji po kojeni, jakoze ji trapi prdy a tak, a jeste pises, ze mas omezeny lepek a kasein, tak co to vynechat uplne? vim o cem mluvim, jsem bezlepkar, mliko mi take nesedi, takze dam max. 1 jogurt tydne🙂... a segra mela naprosto stejne problemy, pomohlo az vynechat mleko na 100% (mala to poznala ikdyz segra snedla rohlik, kde byla ve slozeni treba jen syrovatka) a pak byl naprosty klid... ani doktori ji v tomhle nepomohli, musela si to vysledovat sama, treba mala vubec nebreci proto, ze mas "hladove" mleko, ale proto, ze ji v tom neco drazdi?!