Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

catf
4. črc 2010

konecne se taky muzu vyjadrit k tematu 😀 ...nausnice bych nechala pichnout, protoze jsem si jista, ze holka bude chtit nausnice nosit a ja osobne jsem rada, ze se to vyridilo, kdyz jsem byla mimino, protoze bych do toho ted nesla, jelikoz jsem posera...fakt je ,ze ted nosim nausnice minimalne, ale kdybych si je nemohla obcas vzit treba k satum, tak by me to urcite alespon trochu mrzelo
no a srovnavat zenskou obrizku a propichovani usi v jakymkoli kontextu je neskutecna pikovina

abra
autor
5. črc 2010

mam zajimavou zpravu, tesco igelitky, co davaj k nakupu, tak maj od lonska na sobe napis, ze jsou eko a rychle rozlozitelny, uprimne - vubec jsem tomu neverila, myslela jsem si, ze je to jenom zas nejaka nachytavka. Ale loni, jako kazdej rok, jsem vyprala po lete plavky, ususila a dala jsem je do igelitky (tesco eko rozlozitelny, pac preci je to blbost a jenom reklama) dozadu do skrine, ze se vytahnou zas v lete. Tedko jsme sli na koupak a taxem sla pro plavky, ze je vytahnu z ty igelitky a koukam misto igelitky hromada mini kousicku na plavkach, ta igelitka se normalne vazne rozlozila sama od sebe vzadu v suchu ve skrini. Fakt cucim 😕 😨 😅

butt
5. črc 2010

@catf a muzu se zeptat, jestli bys nastrelovala, nebo pichala? nebo nad tim jsi nepremyslela 🙂

@abra ty joooooooooooo 😕 jsem tomu taky neverila 😀

catf
5. črc 2010

abro, tak to je fakt slusny 🙂

butt, nemam vubec potuchy, ze je rozdil v pichnuti a nastreleni, to jsem se tady dozvedela az vlastne od tebe, takze s tim nedokazu poradit

juju
5. črc 2010

baby co znamena ked babo zacne slinit a vsetko si pchat do ust? hadam len nie rast zubov, ved Emilko ma len 7 tyzdnov, to by bolo skoro 😲

butt
6. črc 2010

@catf aha ☹

erinka83
6. črc 2010

juju, malá strašně slintá od 2. měsíce a první zub se objevil teprve te´dka o víkendu 😀

abra
autor
12. črc 2010

butt, nejaky novinky? 😎 😉

butt
12. črc 2010

@abra ahojky 🙂 dekuji za optani, novinky zadny. male se na svet proste do toho horka nechce 😀 😀 zitra jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, v patek to na porod vubec nevypadalo...

abra
autor
12. črc 2010

no hele, ty vedra jsou nekonecny, tak aby se vubec ven odhodlala 😀 😀 My jsme dneska strileli nausnice a ja jsem se ti zapomela zeptat na to pichani, takze az priste no ☹

butt
12. črc 2010

@abra no to je taky fakt, treba budu rodit v zari 😀 😀 😀 nevadi, ze jsi zapomnela, pockam si do priste 🙂 stejne porad nejak tapu, jestli to pichani za kazdou cenu (kdyz by to bylo od cloveka, kt akupunkture nerozumi, tak by to asi nebylo zas o tolik lepsi...) a nebo to nastreleni..a u vas nastreleni probehlo v pohode?

erinka83
12. črc 2010

butt, jsem si myslela, že už rodíš, už mi to přišlo nějak dlouho 😀

butt
12. črc 2010

@erinka83 taky mi to pripada nejak dlouhy 😀 😀

erinka83
12. črc 2010

A co kořeněný nápoj, piješ? 🙂

butt
12. črc 2010

@erinka83 piju, moje telo na nej neraguje 😀

erinka83
12. črc 2010

hmhm, no můj Dr. tvrdil, že může doporučit jen sex 😀

butt
12. črc 2010

@erinka83 no tak to si proste nedokazu predstavit 😅

erinka83
12. črc 2010

@butt hele, zítra mají být bouřky, to se prý rodí děti 😀 😉

juju
12. črc 2010

butt, hlavu hore, dockas sa aj ked to cakanie je nekonecne...proste sa im v brusku paci 😉 mne nepomohlo fakt nic, ale sex skusajte, lebo potom dlho nic 😎

butt
12. črc 2010

@erinka83 no ja co jsme se koukala na netu na pocasi, tak u nas ma byt jen slunko a bourky zadny.. ☹

@juju diky 🙂 ja jsem dospela do faze, kdy me to az tak nebere, ze prenasim a delam si z toho spis prcu..mela jsem obdobi asi pred dvema tydnama, kdy mi bylo celkem spatne a byla jsem porad vytocena, ze jeste nerodim 😀 😀 ale ted to snasim celkem dobre 🙂 no kazdopadne sex si fakt nedokazu predstavit..kdyz me boli spodek, kazdej pohyb je utrpeni a vetsinou, kdyz se rozhodnem to zkusit, tak mi bud zacne tvrdnout bricho a nebo se mala zacne zrovna strasne hejbat 😀 😀 😀 😀

erinka83
13. črc 2010

malá je teda kazitelka 😀 Však se dočkáš, máš pravdu 🙂 No nevím, ty bouřky hlásí ze západu, tož k nám do Ostravy možná ani nedorazí 😒

erinka83
13. črc 2010

@juju Juju, a jak vy se s Emilkem máte?

abra
autor
13. črc 2010

butt, u nas bylo nastreleni rychlovka, bylo me male hrozne lito, ona je takova duveriva a myslela si, ze si bude s mudrou a sestrou hrat, no a prd, jecela jak tur, ale pak dobry, ale jako rovnou rikam, ze pichani bych nezvladla ani nahodou ☹

butt
13. črc 2010

@erinka83 jj kazitelka a hlavne zarlivka, kdyz si tatinek nevsima chvilku ji, ale jenom me 😀 😀 😀 😀

@abra chudinka ☹

butt
13. črc 2010

tak dnes mi na kontrole dr rikal, ze na porod se to vubec ani nechysta, mam holt divny telo ☹ ze pry ted by to slo dost tezko i vyvlovat...takze ve ctvrtek jeste jedna kontrola a jinak v nedeli prijem a nejak se ze me pokusi malou dostat...

erinka83
13. črc 2010

butt, ale to asi může být ráz na ráz, to už bylo holek, co bylo u Dr. na kontrole, že zatím nic a do pár dnů rodily 🙂 Kámoška takhle rodila ten den, co došla z kontroly 🙂

betelgeuzz
13. črc 2010

JOjo, doktor stejně nic nepozná a tělo si udělá, co chce. Měla by sis dát sex jako bojový úkol 😀

Prohlížela jsem u nás bílý jogurty a v jednom je inulín. Je to dobrý, nebo špatný, na wiki píšou,že působí prebioticky:

Inulin je oligosacharid nebo polysacharid, který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. Je to jemný bílý prášek, chuťově působí sladce, ale neštěpí se amylázou, takže živočišný organismus ho neumí využít. Ve střevě se tedy chová jako rozpustná vláknina. Protože bakteriální enzymy ho rozštěpit dokážou, inulin je zdrojem energie pro symbiotické střevní bakterie, má prebiotický efekt.

erinka83
13. črc 2010

bet, já myslím, že dobrý, ne? že důležitý jsou probiotika i prebiotika, ale holky snad řeknou víc 🙂

butt
13. črc 2010

kopiruju text, co jsem psala holkam na jiny vlakno 🙂
hmmm holky tak u me zajimavy, od te doby, co jsme byla rano o pul jedenacty na monitoru mam poslicky a porad nepresly..a navic nevim, jestli to jsou fakt poslicci, kdyz ted posledni hodinu jsou tak po 2-5 minutach a mam pocit, ze umru..jenze kdyz dokor v poledne rikal, ze rodit nebudu... taky ve me po osme odesel krvavej hlen, tak nevim, jestli to mohlo byt z te prohlidky..nebo zatka...bylo to ve sprse, takze nez jsem to mohla prozkoumat, odteklo to do odpadu...

chaarleene
13. črc 2010

butt, mně doktor na kontrole řekl, že je to na porod připravený, ale že holt bez kontrakcí neporodím (na monitorech jsem skoro nikdy nic neměla) - a porodila jsem asi 12 hodin poté 😀 možný je všechno 😉

zkoušelas vanu nebo sprchu? poslíčci se prý většinou ve vodě zeslabí nebo přestanou, zatímco ty "pravé" kontrakce ne...