Vztahy po zneužívání v dětství

24. led 2021

Dobrý den. Prosím Váš nestranný pohled. Pokud by jste byly v dětství vystaveny zneužívání od rodinného příslušníka a Vaše máma by o tom věděla, a nic neudělala, dávaly by jste jí za 20 let Vaše dítě (její vnouče)? Myslím často, na hlídání bez vaší přítomnosti? Pokud by chtěla?

leilinka1234
24. led 2021

Nikdy! Mrzí mě, že jsi něco takového musela prožít :(

merope
24. led 2021

Záleželo by asi na typu zneužívání, přístupu matky a přítomnosti toho, kdo by zneužíval. Určitě bych nedávala v žádném případě kdyby i jen hrozilo, že ten, kdo zneužíval, by mohl být přítomen případně kdokoli podobný.

gruyerre
24. led 2021

V žádným případě. Ani v mojí přítomnosti, protože já bych s takovou ženskou nebyla ani minutu. A abych někomu takovýmu dala na hlídání dítě, to bych musela být blázen

ito
24. led 2021

Ne

nazka
24. led 2021

Osobní zkušenost nemám, ale má dobrá kamarádka ano. Má z toho trauma dodnes, problém udržet vztahy. S matkou má to jak na houpačce. U nich je zázrak že se dokážou bavit, natož aby ji dala dítě..

leniczka23
24. led 2021

Ne, nikdy. Moji důvěru by totálně zabila. Někdo kdo tomu přihlíží a nic neudělá je pro mě odpad. Zneužívání jsem zažila, ale mamka netušila.

smudlinka10
24. led 2021

Ani omylem, nedokazala ubranit sve dite, nesverila bych ji vnouce.

misulka84
24. led 2021

Nikdy!

kevi1
24. led 2021

Povedala by som nie, ale zalezalo by samozrejme na tom, ako sa chova dnes. Ak to osoba olutovala, vidiet ze to lutuje, vyhladala odbornu pomoc.. verim v odpustenie a druhe sance, ale velmi velmi by zalezalo na situacii, lebo cez toto sa musi tazko prenasat. Hlavne je to na rozhodnuti dotycneho rodica dietata a trufam si povedat, ze by sa na svete nenasiel jediny clovek, ktory by mu mal za zle, keby sa rozhodol takej osobe dieta nedaj aj keby sa z tej osoby stala Matka Tereza. Takto porusit doveru a spravat sa jak spodina ludstva.. to sa tazko naprava

codal
24. led 2021

Nedokázala bych jí věřit, takže pravděpodobně ne.

autor
24. led 2021

@nazka ano, máte pravdu, takové ženy mají často nízké sebevědomí a vo když o zneužívání v dětství nemluví, pořád to tam je. Pak ale vzniká situace, kdy zůstanou na dítě samy a babicka od chapa nemá zájem, tak zůstane jen ta jejich máma, které nezapomněli minulost

nazka
24. led 2021

Je to složitá situace. Moje kamarádka například i když má roční vztah a chlap ví, že musí pomalu, tak ne vždy je to ok. Pamatuji situaci, kdy se s ním rozešla, protože ji ve spánku sáhl pod peřinu. Kdo nezná, nepochopí. To chodí k psycholožce, ale bohužel je to zakoreneno velmi velmi hluboko. Sebeduveru buduje neustále dokola.
Záleží na okolnostech, dát dítě na dvě hodiny když se jde k dr je něco jiného než poslat dítě na 2 dny na chatu..

martiniquest
24. led 2021

Nemam dost informaci k tomu, abych se nejak vyjadrila. Prvoplanove by clovek odpovedel, ze ne, ale vubec to nemusi odrazet skutecnost. Nemame informace, o jake zneuzivani se jednalo, proc matka nejak nezasahla (nebyla treba pod natlakem), jak se chovala pote, jaky spolu maze vztah. Vztahy fakt nejsou cernobile

crutela
24. led 2021

Ne, nikdy!
Je mi to moc líto. :(

sudylichozrout
24. led 2021

V zadnem pripade.

janule1940
24. led 2021

Ne,neochranila vás,neochrání vnouče.nedala.

xxx3d
24. led 2021

Nevím.

amazonkajanik
24. led 2021

Na hlídání zřejmě ne a už vůbec by tam dítě nešlo,pokud by byla přítomna osoba,která se zneužívání dopustila ...

codal
24. led 2021

@amazonkajanik pokud bych něco takové zažila a matka by dál byla v kontaktu s osobou, která mi to dělala, tak bych ji nedokázala vídat ani já.

rezusesmichy
24. led 2021

@martiniquest matka může být pod jakýmkoliv tlakem, ale nechat vědomě ubližovat svému dítěti ať už psychicky nebo fyzicky je prostě hodně přes caru

barmo
24. led 2021

Nikdy!!! Člověk co ví o zneužívání a nic neudělá se nemůže nazývat mámou!!!! Hrozný!

kometkak
24. led 2021

Podle mne je stejně vinna jako onen pachatel. Možná ještě víc. A pokud se s ní bavíte, už za to může být ráda. Je to prostě zrůdnost u matky.. Vnouče bych ji "možná nechala vídat" ale jen pod dozorem. A to i tak byste byla svatá a hodná obdivu. Nenechte si namluvit, že to je nějaká vaše povinnost se s ní stýkat. Jako matka/babička všechna svá práva pozbyla..

amazonkajanik
24. led 2021

@codal ,není definováno,jaké zneužívání. Pokud pohlavní,tak by byl kontakt utnut úplně. Pokud psychické,což je forma týrání,tak bez přítomnosti té osoby,no...

codal
24. led 2021

@amazonkajanik já jsem měla za to, že zneužívání je jen sexuální, že psychické a fyzické je týrání, ale já se v tom moc nevyznám.

loylii
24. led 2021

Ne. Vůbec bych se s ni nebavila. Přihlížela a je stejne vinna jako pachatel. Takovýhle zrůdy u mě nemají slitování.

amazonkajanik
24. led 2021
codal
24. led 2021

@amazonkajanik tak jsem zase o něco chytřejší, díky 👍

95newmommy2020
24. led 2021

Myslím ze tu záleží jestli to matka věděla ale byla jebnuta a proste to dělala za plného vědomi i souhlasu. (Tady v tom případě by jistě seděla) Nebo ze třeba měla podezření ale přišlo ji to šílený tak radši ty myšlenky hned zapudila a byla “slepá” (tady bych odpustila) . Kdyby byla sama bez muže tak bych se o dítě nebala kdyby měla nějakýho chlapa a já měla dceru tak bych ji radši nepujcila.
Jinak vztah muže narušit cokoliv nejen tohle. Já k ni nemám důvěru a syna bych ji nedala aby s nim byla sama. A stačí k tomu jen to ze má doma nechutnou špínu, psy a kočky a smrad. Na druhou stranu tchýni plne důvěřují a nemám problém kdykoliv, kdekoliv, kamkoliv už s nim byla samotná xkrat. Neměla bych problém ani přes noc. S moji mama jsem ho nechala asi 3 minuty než sem si dala sprchu a bylo to u mě doma. A to bylo maximum.

catellen
24. led 2021

Určitě ne, to by nešlo...

autor
24. led 2021

@amazonkajanik samozřejmě bylo myšleno fyzické, sexuální zneužívání, osahavani, líbání, lezení do sprchy, cpani prsu do intim.mist