Zákaz vstupu vynervovaným snažilkám 2016 🙂
pro snažilky, které pevně věří, že tentokrát TO vyjde 😉 🙂
Stručné shrnutí
- Po revizi prázdného váčku gynekoložky v diskuzi doporučovaly počkat tři plnohodnotné menstruace, jiní lékaři uváděli i kratší čekání dvou cyklů, než znovu intenzivně začít s pokusy o otěhotnění.
- Pro sledování plodných dnů diskutující používaly měření bazální teploty, ultrazvuk (UZ/UTZ) a ovulační testy; konkrétně byly zmíněny ovulační testy Pepino (k dostání v DM), testy z Dr.Max a opakovaně použitelné ovulační testy ze slin.
- Při delším neúspěšném snažení diskutující zmiňovaly vyšetření na reprodukční klinice, spermiogram, možnosti IUI a IVF; jeden diskutující plánoval IUI začátkem května a jiní popsali obavy z fyzické, psychické a finanční zátěže spojené s IVF.
Nejčastější otázky
Q: Jak dlouho čekat po revizi prázdného váčku, než znovu začít snažení?
A: Gynekoložka v diskuzi doporučila počkat tři plnohodnotné menstruace před aktivním snažením, někteří lékaři uváděli, že stačí dva cykly, a jedna uživatelka považovala první MS po revizi za „čisticí“ a nepočítala ji mezi plnohodnotné.
Q: Které ovulační testy se doporučují a kde je koupit?
A: V diskuzi byly doporučené ovulační testy Pepino dostupné v DM, testy z Dr.Max a také opakovaně použitelné ovulační testy ze slin; jedna uživatelka psala, že podle její zkušenosti byly Pepino kvalitnější než levnější testy.
Q: Kdy dělat těhotenský test po ovulaci nebo po revizi?
A: Diskutující upozorňovaly, že test může být pozitivní až týden po vynechané menstruaci; někteří testují velmi brzy (8 DPO) a zmiňovali „duchy“ na testu, ale zdůraznily, že hladina hCG se liší mezi ženami a je proto lepší počkat do doby vynechané MS nebo několik dní po ní.
Q: Kdy je vhodné jít na reprodukční kliniku nebo zvážit IUI/IVF?
A: Uživatele v diskusi uváděly jako důvody návštěvy kliniky dlouhodobé (ročné a víceleté) neúspěchy a podezření na sníženou kvalitu spermatu; jedna uživatelka plánovala IUI začátkem května a jiné diskutující zmiňovaly, že IVF je pro ně psychicky a finančně náročné.
Q: Jak dlouho trvá obnova plodnosti po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskuzi byly rozdílné zkušenosti: některé ženy měly návrat ovulace do půl roku, jedna měla rok po vysazení, a jedna uživatelka otěhotněla tři měsíce po vysazení po 15 letech užívání HA; závěr byl, že doba návratu se výrazně liší.
Q: Má nízká sliznice vliv na riziko mimoděložního těhotenství?
A: Názory byly sporné: gynekoložka v diskuzi uvedla, že delší čekání může zvýšit sliznici a tím usnadnit uchycení v děloze, zatímco jiní diskutující poukázali, že mimoděložné těhotenství obvykle vzniká ve vejcovodu a nízká sliznice není hlavní příčinou.
Závěry z diskuze
Shoda
- Sledovat ovulaci je běžná doporučovaná praxe (ovulační testy, BT, UZ).
- Po delším neúspěšném snažení je obvyklé obrátit se na reprodukční kliniku a/nebo nechat udělat spermiogram.
- Ovulační testy Pepino a testy z Dr.Max byly v diskuzi konkrétně zmíněny jako používané pomůcky.
Sporné názory
- Čekat po revizi 3 plnohodnotné menstruace versus stačí 2 cykly.
- Nízká sliznice snižuje riziko mimoděložního těhotenství (lékařské tvrzení) versus mimoděložné těhotenství vzniká ve vejcovodech a sliznice není hlavní příčinou (uživatelský názor).
- Testovat velmi brzy (8 DPO) a sledovat „duchy“ versus čekat na vynechanou menstruaci.
Otevřené otázky
- Kolik cyklů je optimálních před přechodem na intervence jako IUI nebo IVF?
- Jak přesně časovat testování, aby se předešlo falešným „duchům“ a zbytečné nervozitě?
- Jak velký vliv má délka užívání HA na individuální dobu návratu ovulace?
Zmíněné značky a firmy
DM, Dr.Max, Pepino
Zmíněné produkty a metody
ovulační testy Pepino, ovulační testy Dr.Max, opakovaně použitelný ovulační test ze slin, měření bazální teploty (BT), ultrazvuk (UZ/UTZ), revize prázdného váčku, biochemické těhotenství, clostil, utrogestan, spermiogram, IUI, IVF, konizace, hormonální antikoncepce (HA), antistresové omalovánky
Místa a osoby
Chorvatsko, Kladno
@princezsverunka ještě mi jedna známá doporučovala ovulační test ze slin, je pro opakované použití, ale nemám s tím zkušenost 🙂
Mně by se také líbil příští rok. Bude mi 30 🙂 a měsíc březen, ale těžko to načasuju, když můj cyklus po vysazení HA je nyní jednou za tři měsíce 😀
@chelsi mně bude také 30 v září příštího roku.. chjo... nebudeme už staré? :D
@luciasek1987 Já se teda vůbec necítím, asi je to tím kolektivem kolem mě 🙂 Holky a kolegyně v mém věku ještě chodí pařit a cestují (to já taky), v práci jsou všechny starší než já a jen jedna má v 32 první holčičku. U nás na potomka naléhají hlavně obě rodiny. My už bychom klidně také chtěli, tak tomu necháváme volný průběh. Úplně jednoduché to po vysazení HA očividně nebude 🙂
to já se naštěstí také cítím pořád skvěle... hodně sportuji a o cestování nemluvě (zrovna jsem v Chorvatsku) :D spíš mě štve, že po mně chtějí občas občanku, třeba když jdu koupit šampus :D takže se i tak trochu na ten starší věk těším.. 🙂
jo a mimčo přijde... také jsem brala cca 10 let HA ... tak uvidíme, kdy se zadaří..
Holky, jste ještě mladičké 🙂 Mně bude letos 33 a dítě nemám, HA jsem brala cca 5let, teď mám rok po vysazení, snažíme se 10 měsíců a stále nic, vše pravidelné, ovu poznám, jak už jsem psala, zatím si to nepřipouštím, ale budu to muset asi začít řešit, hold věk mě tlačí, jsem objednaná na úterý k mudře, takže uvidíme🙂 Ale pořád věřím a doufám, že se zadaří i bez doktorů🙂
Tak já jsem zrovna teď vynervovaná protože se blíží MS, ale snad mě nezabijete 🙂 já v prosinci revize prázdného váčku a začátek února biochemické těhu... Předtím jsem tomu nechávala volkný průběh, ale pomalu se začínám bát co bude. No a bude mi za chviličku 28 🙂
Mně bude za pár dní 27, takže ještě relativně máme čas 🙂 jinak HA jsem brala 9 roků, půl roku jsem měla vysazeno, než jsme se začali snažit...
Krásný název diskuze 😀 . My se snažíme snad už dva roky, ale už to moc nepočítám tak nevím. Poslední půl rok měřím BT, dělám testy, po ovu se pozoruju asi tak jako každá s tím rozdílem, že už mi z toho hrabe. Brala jsem i clostil, utrogestan, trefujeme se do ovu a pořád nic. Minulý cyklus jsem měla ukázkový graf (dokonce jsem měla zpoždění a teplota před ms neklesla), ale mrcha stejně přišla. Takže jsem toho měla tak akorát dost a objednala jsem se na rozmnožovací kliniku a tento cyklus neměřím, netestuju a jsem v klidu a těším se na kliniku na dalšího už ani nevím kolikátého mudr co do mě bude koukat 😀 🙂 . Všem držím palce ať se brzy zadaří (obzvlášť zakladatelce - s tou už jsem měla tu čest poklábosit, samozřejmě v dobrém) 🙂
@valeri10 když se snažíte tak dlouho..sice nevim jestli jste zdravi..ale nejde to tim pádem aby do tebe vložili tvým chlapem oplodněné vajíčko???znama to ted podstoupila po 3letech neuspěsneho snažení
@valeri10 ahojky 🙂 jak se ti daří? Jsi dobra ze nemeris 🙂 tfuj tfuj pro stesticko 🙂
@petulibiii Manžel měl jen slabší spermio, ale jinak žádné vady spermií. U mě ovu probíhá, ale na laparce jsem nebyla. To vyčkávám až na tu kliniku - přeci jen pod nárkozu se mi nechce (měla jsem min. rok konizaci a stačilo mi to). Takže uvidíme co na té klinice zjistí. Doufám, že bude když tak stačit jen IUI a ne přímo IVF. Při tom se bere strašně moc léků a já je hrozně snáším (měla tři cykly clostil a bylo to strašné jak mi bylo zle)
@luciasek1987 tento cyklus se mám fakt výborně. A je to tím, že neměřím a nechávám to na tu kliniku.Ten poslední ukázkový graf mě strašně zdeptal a už se nechci trápit. Jinak jsem si našla i druhou práci, abych na to nemyslela - nepomohlo to. Každý den cvičím, abych na to nemyslela - a co dělám u cvičení? Myslím na to 😀. Až teď je to dobrý bez toho měření 🙂
@valeri10 jj cvičeni je paradicka 🙂 já jsem akorát na cestě z Chorvatska.., zranila jsem si nehet a jedeme rovnou do Kladna na pohotovost... Bude to krutý :( asi mi budou sundavat nehet :( takže pokud se mi v tomhle stredu podaří otěhotnět bude to tím ze teď už 4 dny myslím jen na tu bolest...a teď mám plodné období :D
@valeri10 myslela jsem si ze trhani moudraku v zánětu je největší bolest... Ale to bylo prd oproti tomuhle :-/
Neeeeeeeee, vůbec nejsem vynervovaná snažilka 😀 😀 😀 Ráno jsem neměla chuť, manžel měl velkou, tak jsem mu pomohla rukou... když bylo po všem.... Napadlo mě.... Neeeeeee, taková škoda, že to nešlo dovnitř 😅 😅 😅 😅 😅
Ahoj holky, začínám 4 měsíc snažení po 14 letech braní HA, zatím jsem OK, ale bude asi složité minulý cyklus 59 dní, MS přišla až patnáctý den po vyvolávačce a dnes jsem 26 DC a čekám co bude 🙂
Ahoj holky, já mám dnes dle telefonu dva dny zpoždění a bojím se udělat si test, protože ještě před pár dny tam byl jen duch a to jsem si ho tam možná vykoukala... každopádně jsem dnes koupila test tak to asi zkusím 🙂 prsa bolí teda dost ☹
Ahoj holky, tak my to zkoušíme 2 měsíce, ale nedá se říc, že bysme se nějak extra snažili. Spíš tomu necháváme volný průchod, snažíme se na to nemyslet, nepočítat ovulaci (i když já to samozřejmě sleduju :D), prostě to moc neřešit a hlavně byt v klidu. Ovu už byla, tak teď jen čekám, co bude. Hodně mi ale pomáhá nechodit moc často na Koníka a hlavně nečít o zdravotních problémech, které mám s mnohýma stejné, o neúspěších a smutku. Hodně štěstí nám všem 🙂
Testovat zkusim na konci tydne a uporne se budu modlit,aby mrcha neprisla.. trochu jsem si dovolila doufat,kdyz jsem par dni po ovulaci nasla na toaletaku malinko krve a ted se samozrejme pozoruju,ale spis uz si vsugerovavam i kazdy prdnuti 😆 pujdu si nejspis koupit antistresovy omalovanky 🙂)
@alice_k Ja jsem 28 DC a posledni menstruaci jsem mela dost podivnou,takze absolutne nevim,kdy ji nam cekat..vzdycky jsem mela cyklus jak hodinky 28 dni a to biochemicky tehotenstvi mi to pekne rozhasilo :( Zkousela jsem se dneska testnout,ale bylo tam spis nic nez moc,ale porad neztracim nadeji 🙂 ja jsem si myslela,ze to vim kdy mi prijde ovulace ale zda se,ze spatne.. no uvidime 🙂)

Ahojky mi se snažíme,,nechavame tomu volny průběh,, šest měsíců, tak snad se brzo zadari ;)