Ženáč a těhotenství

veruberuveru
22. dub 2021

Ahoj holky. Vim ze me spousta z vas odsoudi ale treba je zde nekdo kdo to mel podobne. Poznala jsem chlapa. Byl uzasnej milej a ja se proste bezhlave zamilovala a myslim ze i on. Uzivali jsme si spolu kazdou volnou chvili a sex byl proste uzasnej. Jenze. Byl zenaty. A ja to tak nejak i byla schopna asi vydrzet. Samozrejme prisla pohadka o tom jak je nestastny jak to nefunguje jak chce odejit a jak ja jsem pro nej impulz. Trvalo to nekolik mesicu a najednou se prehoupl rok. Porad chtel cas na to to nejak vyresit a ja mu ho naivne davala. Jednoho dne jsem se dozvedela ze mam asi 5 procent na to otehotnrt prirozenou cestou. Byl to pro me sok. Ale ono se to nejakym zazrakem povedlo. Kdyz jsem mu to rekla mel radost. Tesil de. Byl rad ze se to povedlo a ze budem rodice. Jenze najednou se zacal vztah kazit. Me vadilo ze jezdi mene a mene a a pridly hadky. Nakonec se tu neukazal mesic a pak mi rrkl ze miluje svou zenu... a ze proste nikdy neodejde. Ja ve 4mesici. A najednou se mi zhroutil cely svet. Jsem sama. Postavil se k tomu tak zvlastne a zr nepodepise ani otcovstvi abych nemela dukaz. Nechapu co se stalo. Vim ze si za to muzu sama a ze jsem nemela mit nic se zenatym chlapem ale ja se proste zamilovala. Bezhlave. Ted tu sedim sama a premyslim nad zivotem.

lachtanice86
22. dub 2021

@veruberuveru tohle už ani není naivita. Rok podvadel ženu s tebou, tebe se ženou, ale nic nenaznacovalo tomu, že se takhle zachova? Každá mame jina měřítka normálního chování. Navic dítě má právo na otce a alimenty. Tebe litovat nebudu

mimi1004
22. dub 2021

@irmamala To není pravda. Pokud s ní nepůjde na matriku a otcovství nepodepíše, tak ho do rl může zapsat až soud. Matrika to jen tak bez jeho podpisu neudělá.

lolipops
Autor odpověď smazal
Zobraz
katka22688
22. dub 2021

@veruberuveru seber se, kašli na neho bud rada že budeš mít děťátko... Do RL bych ho zapsala klidně i cez soud ať si panáčik za pár let nerozmyslí, že vás nebude podporovať - mej to poistené, neblbni... Soudem se to provalí a bude mít dusno doma, když je takovy pako nač ho šetriť.. Nezaslúži si to, takže se seber, upokoj I skrz děťátko at mu neškodiš... Nečakaj že sa vráti, otvor oči.. Je to proste kok*t a nie chlap... Takhle sa ktomu postaviť.. Určite to nenechaj len tak, stým on počíta že sa ktomu nepostavis...

journals
22. dub 2021

Milenka je prekvapena charakterem muze se kterym ceka dite ze ji opustil🤦🏻‍♀️ Nevim, jestli je to vic k smichu, nebo k placi. Co jsi od takoveho cekala?!?

krisssr
22. dub 2021

@veruberuveru Určitě může někdo od rodiny odejít, v některých případech, jako například v tom tvých rodičů je to tak asi lepší. ALE zamilovat se odejít... Vztah není jen o zamilovanosti, to ze začátku, po pár letech je to (podle mého názoru) spíš o práci a odhodlanosti s tím člověkem být. To že máš s někým vztah, neznamená, že nevidíš a nevnímas ostatní lidi. Ostatní s ti stále můžou líbit, přitahovat tě, můžeš se zamilovat. Ale slušný člověk to buďto nebude řešit, protože chce zůstat ve stávajícím vztahu, nebo ukončí vztah, než začne vážně řešit něco jiného. Takže ukončit vztah, odejít od rodiny? Jasně, může se stát, může to být i nutnost. Podvádět? Ještě jsem nenašla důvod, který by byl pro mě omluvitelný.
Jak řekl už někdo výše, opustit děti v pubertě, může mít dost špatný následky. Osobně znám několik mužů, kterým otec v podstatě zmizel ze života v cca 15-16 letech a je to dost katastrofa, hlavně ve vztahové sféře.
Ono to často není nejchytřejší možnost, opouštět vztah kvůli někomu jinému, i když jsou lidi, kteří to jako impulz potřebují. Hodně často to potom tak jako tak zkrachuje.
Já tě nijak neodsuzují, mám kámošky co spí se ženatými, ale být milenkou je dobré jen když od toho nic nechceš a nic neočekávas, jinak je téměř jisté, že se spalis. To teď už ale víš.

@malenka3 Nepamatuju si už to přesně, ale mám pocit, že mi někdo říkal, že se při výpočtu alimentů přihlíží k příjmům celé domácnosti, tedy i manželky pana podvodníka. Je to možný, nebo to je blbost? V takovém případě by měl asi docela smůlu.

Jako jinak si myslím, že chlap má možná lepší to přiznat teď, než až se manželka začne ptát kam mizí peníze , ale to je jeho věc samozřejmě

Ale @veruberuveru "napraskat" ho manzelce, není nic špatného, není to jeho matka, učitelka, nebo policie... Je to další ženská, která si zaslouží vědět na čem je a s čím pracuje, a která si zaslouží taky respekt a ne aby ji nějaký sviňák rok podváděl, udělal si jinde dítě, pak se na milenku vykašlal a ona si myslela, že je největší slusnacek. Možná ji teď vidíš jako tvoji protivnici, protože přece tě nechal s tím, že "nakonec přece jen s ní chce zůstat". Ale ona je v tom nevinně.

veruberuveru
autor
22. dub 2021

Holky moc dekuju za rady a komentare. Potrebovala jsem slyset i nazory jinych. Byt nekdy ne dobre se poslouchajicich ale jsem za to moc rada.dekuju a pokud mohu poprosit. Mohli bychom jiz tema uzavrit? Diky

1772
22. dub 2021

@zrzinda A zaslouží si to ta manželka? Nejdříve to řešit s chlapem, je to hlavně záležitost těch dvou. A pak bohužel i záležitost všech okolo, i jeho ženy a dětí.

codal
22. dub 2021

@1772 dokud šlo o milenecký vztah, tak ano, pak je to jen záležitost těch dvou. Pokud by odkopnutá milenka chtěla říct manželce milence o tom, že ji podváděl, tak bych řekla jednoznačné ne, ale pokud je na cestě dítě, tak si myslím, že by to manželka vědět měla, myslím, že má právo to vědět a stejně se to dřív nebo později provalí. Nechtěla bych žít s někým, kdo má dítě jinde, aniž bych o tom věděla. Myslím, že toho podvádění už bylo dost. A pokud se k tomu chlap nemá, aby přiznal barvu, tak je potřeba na něj zatlačit nebo to řešit jinak, i když to pro tu rodinu bude velký zásah. Tohle bude bolet všechny tak jako tak, dřív nebo později.

monika3456
22. dub 2021

@veruberuveru zařiď si věci co nejlépe pro sebe a malé. Vůbec se neobvinuj, jak tady některé píší, že si chtěla odtáhnout otce od rodiny. Vůbec neví, jak to mezi sebou doopravdy mají. Takový kecy typu tahaní dětí od rodiny fakt nemusím. Je to rozhodnutí pouze tebe a jeho. On si teď vybral, ale uvidíš, jak si spolu promluvíte, jak vychladnete. Rozhodně bych ho do rl zapsala kvuli financím. Drž se 🙂

mandala
22. dub 2021

@veruberuveru Já tě i chápu, chápu že city dokáží převážit rozum. Neporadím, jak vyřešit finance, ale neoplacela bych zlo zlem, jeho manželku bych z toho vynechala. Nech si vše projít hlavou, věřím, že nakonec vyřešiš správně, ale nedělej ukvapená rozhodnutí.
Mrzí mě, čím si procházíš a nevšímej si těch negativních komentářů, některé ženské jsou chytré jak rádia...
Přeji hodně štěstí...

monika3456
22. dub 2021

@veruberuveru jinak, já byla taky milenka, teď jsem už 18 let manželka 🙂

veruberuveru
autor
22. dub 2021

Holky dekuju ja urcite nikde nic rikat nebudu navic bydli pomerne daleko takze dozvedet se to nema moc sanci. Je to cerstve a bolave ale zlo plodi jenom zlo. Ja to zvladnu vim to ale musi to prebolet

koordinatorka_odboje
22. dub 2021

jeho manželka to stejně zjistí. Budou po ní požadovat příjmy u soudu.

prostenika85
22. dub 2021

Holka, chlapi přicházejí a někdy i odcházejí. Měla jsi 5% šanci na otěhotnění a stalo se. To je zázrak nebo osud 😉 Bohužel jsi jako mnoho dalších zjistila, že bachorka o manželce, která muže nechápe, je věčná a určitě už jí podruhé nenaletíš. Vytěsni z mysli myšlenky na pomstu nebo na konfrontaci s manželkou a soustřeď se na štěstí své a prcka. Pokud máš navíc oporu v rodině, zvládneš to. Určitě bych nepristoupila na nezapsani otce do rl. Argument "budu Ti dávat peníze bokem" nic neznamená. Jde i o ochranu dítěte třeba i v případě úmrtí rodiče (sirotčí důchod) atp. Samozřejmě bys měla ale být připravena na to, že dalších minimálně 18 let budeš muset nějak s milencem komunikovat, spolupracovat. Jak už bylo psáno, zažádala bych i o výživné pro Tvou osobu a podíl na vybavení pro dítě. Držím pěsti!

sahrazad1
22. dub 2021

Manželku neřeš , s ni problém nemáš . Navíc to ani není tvoje starost . Neřeš ani ex , řeš jen a jen své dítě a sebe . To znamená ex zapsat soudně do RL , výživné na tebe a dítě , polovina nákladu na vybavicku. Nezapomeň přičíst půl nákladu na vyšetření v těhotenství . A dále buď ,co jen to půjde , v klidu. Jsi těhotná , tak neřeš blbosti a relaxuj , užívej si bříška a těš se na své ditko.

klokanka31
22. dub 2021

@journals Milenky si nechtějí připustit že by je mohlo potkat něco podobného...známá byla milenkou ženatého (ona vdaná a táhla to s milencem ještě před svatbou). Rozbili rodiny, a sestěhovali se. Z ní je neskutečná stíhačka, žárlí jak prase. A když si takhle jednou zas stěžovala tak jsem jí řekla "a cos čekala"? Jednou zradí, zradí i podruhý.

sudylichozrout
22. dub 2021

@journals Napsala jsi to naprosto presne. 👍

journals
22. dub 2021

@sudylichozrout Tak můj názor na tyhle věci znáš, na to ani nic jiného říct nejde 😨

zuzekk
22. dub 2021

@veruberuveru příklad z rodiny - přes naléhání a názory nejbližších otce o těhotenství jen informovala a tím to haslo. Nikde není zapsaný, nefiguruje. Svého času to byl s penězi boj , ale dítěti bude 16 a maminka říká, že to bylo nejlepší řešení - celou dobu mají klid, nikdo si nic nenarokuje, nemusí, nemá obavu o své vypiplane dítě, nesoudi se, nervy má v pořádku, ... Tak jen postřeh do úvahy.

bucifalek
22. dub 2021

@veruberuveru zvaz, jestli opravdu neni lepsi takového otce v RL ditete nemit.. finance jsou sice jedna věc, ale pises, ze ti nabizi nějaké vyrovnani, určitě bych se tohoto nevzdavala a s klidem prijala, porad to pro nej bude mene nez platit vyzivne do dospelosti ditete... A pro tvuj klidnější život do budoucna jenom lepe, ještě by ses mohla dockat toho, ze sice s manželkou zustane, ale o dítě se zacne zajimat a bude zadat střídavou/spolecnou peci (nekoho motivuje bohuzel právě skutecnost, ze usetri na alimentech), každou významnou udalost v zivote ditete bys s nim mela dohodnout, některé instituce vyžaduji přímo souhlas druheho rodiče (napr. zapis do slolky, skoly).. take by ti jen ze zloby z prozrazeni mohl delat zle i v techto situacích (prihlasi ti ditko na jinou skolu, neda ti souhlas a vse budes muset řešit nahrazenim souhlasu u soudu), skutečně muze nastat tolik sitiaci, které ted ani nedomyslis.. takze až preboli to nejhorsi, zvaz vsachna pro a proti.. mas čas
😉

netopejr
22. dub 2021

@codal Ze? Trapně stejné. (Pohadka o Cerveme karkulce po 150.) Mne jeste naprosto fascinuje, kdyz ta, ktera ho od malych deti a rodiny dostala, dojde brecet, ze jí - těhotné - zahýbá.
A co jako čekala???

netopejr
22. dub 2021

Zapsání do RL uvaž. Ja byvala pro, ale od dob střídave péče, ktera je nejvetsi zlo pro deti, který nemaji domov nikde.... a tipla bych, ze toto by mohl byt zpusob jeho pomsty za prozrazeni.
Hlavně ale i bez stridavky jsou nektere historky z navstev v rodinach otce tak děsivé, ze to lro svy dite proste nechces. A to treba nejsou ani otocve, co s tim ditetem nezili.... ale treba 8 let to byl UZASNEJ tata, pri tretim diteti manzelku opusti v sestinedeli, hezky darek na uvitanou pri navratu z porodnice. Co dela detem, se neda ani psat. A milenka? Ulovila ho! Uplny terno ulovit tatu 3 dětí! Uzasnej zacatek pro vvlastní dítě.
Nebo kdyz on zenu a dite opusti, najde si jinou... ta ma svoje deti, pak maji spolecny deti. A to dite, ktery opustil, knemu obcas jede na vikend. Deti jeho nove zeny maji k obedu rizek, spolecne deti maji k obedu rizek, on i nova zena maji taky rizek..... ato jeho dite, ktery opustil, sedi s nima u stolu a dostane suchej chleba.
O podpisech, souhlasech, vyzvedavani z druziny, ze skolky, kdyz Ti dite odvede, odveze, nevíš, kde je..... o predavani a nepredavani.... i rozumni muzove a skveki tatove se nemdy taaaaak zmeni..... ze jim je jedno ze kdyz si berou dite ze skoly, je to v pohode, ale kdyz u matky doma (soud tak stanovil a on na tom po nekolika funkcnich letech, kdy se domlouvali ku prospechu deti, zacne trvat) a mala dcera mu tam place, ze s nim nechce.... a to jde se starsim bráchou , kterej nebreci..... natoz kdyby melo samo..... A najednou nic nefunguje...... Matka se muze urposit otec trva na tom, jak stanovil soud.... a je mu uplne jedno, ze mu 5am jeho vlastni mala holka place, a stacilo by si ji vyzvednout u skoly? Kam se ztratil ten tata, co bys se driv pro deti rozkrajel? A to o ne nekolik let predtim fungoval, mel s nima skvely vztah.
Natoz tenhle typek, co popisujes, co vztah nema.
Kazdopadne vsechny uctenky si schovávej, vysetreni, vybavicka.... kdybys to chtela pouzit. I nákupy potom.
Taky případne osvojeni by bylo snazsi, kdyby nekdy.... nebudes muset žádat o souhlas.
S otcem v RL muze byt problem se stěhováním, odjzedem do zahranici ap., krome mraku castejcich a beznejsich situaci.
Samozrejme by taky mel pocitit dopad a hodilo by se to ze vsech důvodů.... krom toho podsta5neho, zda to stoji za vlastni klid a bezpeci a pihodlo a jistoty..... ne ze najednou nejdo zacne chtit Tvyho dvouletaka nebo pubertaka n3bo taky kojence.... a nervy, jen nervy.A bude Ti kazit Tvoje pravidla, Tvoji výchovu, leckdy výživu - treba nutnou dietu umze zdravotnich duvodu a taky ruzne psychohratky. To nechceš. Tady je urcite skupina maminek samozivitelek, pocti si..... Uvaz svoje pro a proti. Pokud mas spurozence a rodice, dostali by do pece dite oni, pokud by o to požádali, kdyz nebude otec v RL, coz je dle me lepsi variantay nez kdyby ho dostal on jako otec.

Kazdopadne doporucuju odstup, aspon 2 tydny n8c nepodnikej, s otcem sveho ditete nic nn4es, v klidu si promysli strategii, dusledky, nejen ted, ale dalsich mnoho let. Rozhoduj se podle toho, co je dobré pro Tebe a Tve dite.

Krásné těhotenství, raduj se z miminka a uzij si to, udelej si hezky cas, delas to hlavne pro miminko. At je mu tu na světě hezky.
Stalo se nema cenu plakat nad rozlitym mlekem. Chyby delame vsichni, i ty etické, jen nektere jsou zrejmesi, vic videt, a maji viditelnejsi nasledky. To ale nutne neznamená, ze jsou mene závažné nez ta Tvoje.

Ses dobrá, silná a úžasná, ze si miminko necháš! Ostatní pujde tak jak tak. 😉❤

cherie24
22. dub 2021

@veruberuveru to určení otcovství hlavně dobře uvaž. Výbava pro miminko a výdaje jsou celkem palba a jeho peníze by se ti určitě hodily, ale jakmile bude zapsán, bude mít nárok na dítě. Vzhledem k tomu, co je zač, může ti dost věcí dělat na truc. Takový zmetek klidně zažádá o střídavou péči nebo ti bude odvážet řvoucí dítě se slovy já mám na to nárok. Dítěte si pak za celý víkend ani nevšimne, ale dle státu má prostě nárok si dítě k sobě brát. Nemluvě o tom kdyby s ním manželka zůstala, jak by se asi chovala k nemanželskému dítěti? Nebo třeba nebude mít zájem vůbec, soud mu stejně otcovství uzná a bude solit. To by bylo nejlepší vyplynutí situace, ale je to prostě nejistá situace. To právo na tvé dítě mu tam vznikne. Pokud to ale sama finančně nezvládneš, z otcovství se vykroutit nedá. Já sama mám holčičku z předchozího vztahu a my zas řešíme to, že její otec si udělá čas tak maximálně jednou měsíčně, ale malá ho má hrozně ráda a já se dost obávám, že ji to bude velice mrzet, že má její táta radši jiné zájmy 😔 občas nad tím přemýšlím, že jsem zaváhala. Já jsem tušila, že zdrhne, věděla jsem, že je to nevěrný zmetek, ale přesto jsem ho husa do RL zapsala, pojmenovala dceru po něm, neboť tvrdil, že se vezmeme a teď mě u doktorů oslovují jeho jménem (příjmením mojí dcery) a on ho udržel v kalhotách sotva 3 měsíce od porodu. Taky jsem byla popisována jako šílená semetrika, co ho nikam nepouští a dělá mu neustále dusno, chudák se strašně trápil 😤 Tvoje situace je celkem typická naivní milenka, ale dítě je obrovský dar. Buď ráda, že ti ho dal. Mě je mnohdy líto jak jsem malé po... život hned od začátku, ale myslím, že ona je to nejlepší, co mě potkalo 🙂

koordinatorka_odboje
23. dub 2021

Jestli si chce udrzet manzelku, tak stridavku chtit nebude. Ta by byla blazen, aby chtela hledet na levobocka sveho muze. Vzijte se do ni - chteli byste toto vysvetlovat svym detem? Deti, tohle je vas sourozenec, ma jinou maminku, o vsechno se postaral tatinek.
Nebo ho potkavat na oslavach u tchanovcu, kde se budou rozplyvat nad nejmladsim vnoucatkem, mozna mu i vynahrazovat, ze ono tatinka prece nema. Nebo se pres nej mstit vam.
Jak jsem liberal, tak toto bych nedala...

mandala
23. dub 2021

@cherie24 Já teda pochybuju, že se bude hádat o dítě, spíš se bude snažit na něj zapomenout, aby se manželka nic nedozvěděla...

bucifalek
23. dub 2021

@koordinatorka_odboje
@mandala
Bohužel, i takové případy kolem sebe skutečně mám.. a ono nemusí jít pouze o střídavku, stačí takové situace, kdy je vyžadován souhlas druhého rodiče a někde nestačí ani rozsudek, kterým je dítě svěřeno do výlučné péče jednoho, i tak některé školy např. vyžadují souhlas druhého rodiče k tomu, aby dítě zapsali

koordinatorka_odboje
23. dub 2021

Podle skolskeho zakona staci podpis jednoho zakonneho zastupce.

petrasipkova1
23. dub 2021

člověk který rok podvádí manželku, zradil rodinu, vše co v životě měli nejpodlejším způsobem není dobrý člověk, je to bahno, největší šmejd. A dá se předpokládat, že to časem udělá dalším.
Já osobně po zkušenosti z rodiny bych ho nedávala k soudu, pokud nechce a nemá o dítě zájem, chce zůstat s manželkou, tak bych se snažila najít dítěti dobrého tatínka, SVOBODNÉHO, nějakého super chlápka, který přijme dítě za své, a budete žít hezký rodinný život. Protože švagrová si upředla holčičku s takovýmhle týpkem, o dítě neměl zájem, po roce se mu to rozleželo a bum, žádost o střídavou pěči, problém se vším, nedá se s ním nic domluvit, holčičce jsou 3, je to uzlíček nervů, zničili jí celý život, ale je mu to jedno. Kouká jen na sebe, tohle bych pro svoje dítě nikdy nechtěla.

petulkadodo
23. dub 2021

@koordinatorka_odboje No, já takovou rodinu znám. Děti už skoro dospělé, tatínek si našel mladou milenku, která otěhotněla. Asi mu začala vyhrožovat, tak to řekl doma. Nejdřív to vypadalo na rozvod, ale on se rozhodl zůstat s rodinou, zažádal si o střídavku a holčina má dnes prostě 2 maminky a tatínka. Manželka to nakonec zkousla s tím, že to dítě za to nemůže. Milenku opustil. On to prezentuje tak, že i o své nemanželské dítě se chce dobře postarat. Už je to skoro 12 let a funguje to. Co si o tom myslí ta bývalá milenka, to nevím, znám je rodinu otce dítěte.