Podzimní - zimní oblečení pro děti 10 - 15 let. Jaké typy kalhot nosí Vaše děti?

jarunkaxyz1
26. říj 2021

Zdravím všechny maminky již odrostlejších dětí. Jdu pro praktickou radu:o)

Jaké typy kalhot nosí Vaše děti - kluci/holky, (třeba od 10-15 let) v sychravém počasí?
Nějak nemohu natrefit na nějaké šikovné teplejší, pro kluka i holku, aby byly vhodné do školy a nebyly to zrovna slabé rifle nebo softshelky.

Moc děkuji za rady, tipy.

zzuzinda
26. říj 2021

Adam, 13 let nosí podšité kapsáče z H a M. je mu v nich teplo a on je nosí rád. Ale upřímně, jemu už do oblečení moc povídat nejde 😉 Vloni na horách si usmyslel, že venku není zima, tak nepotřebuje čepici a stačí kšiltovka. Nešlo s ním hnout, tak šel ven v kšiltovce. Když začal vypadat zkřehlý, chlap vytáhl z kapsy kulicha, beze slova mu ho dal, Adam utrousil Dík a bylo vidět, jak je rád. Večer pak říkal, že venku byla větší zima, než to vypadalo 😉 Když jdeme někam ven (ne do školy), mají oba teple softshelky. I když, sehnat nějaké na Adama, je celkem náročný - hubený dlouhán..... Bára je drobná, ta nosí zateplené legíny nebo rifle.

jana7ka
26. říj 2021

A co jim dát pod rifle leginy nebo punčocháče. Připadají mi pohodlnější a ve škole si je může sundat. Zateplené kalhory pak ještě když by hodně mrzlo.

jjasmina
26. říj 2021

@jarunkaxyz1 já mám asi naivní představu, že v tomhle věku si oblečení už budou chtít vybírat sami 😃

zzuzinda
26. říj 2021

@jjasmina Budou, jen to občas nebude moc v souladu s názorem rodiče 😉 Já radši zatnu zuby a nějakou tu hnusnou otlemenou černou mikinu i pořídím a když chci být za hodnou, tak na ní je lebka 🙂 A pak jsem nejhustší matka ve třídě 🙂

petaska
26. říj 2021

Čtrnáctiletý syn chodí v normálních džínách, kalhotách nebo cargo do školy, na tréninky na fotbal v teplakách a pod nimi termo oblečení. Na trénink pak vymění tepláky za dres, termo zůstává 😅 Do oblečení si opravdu moc mluvit nenechá, ale nutno přiznat, že má docela smysl pro slušivé oblékání. Navíc je i docela otužilý, takže v oteplovačkách jel naposledy jen na hory. Jinak fakt celoročně normální kalhoty. Vlastně ani dřív nenosil nic jiného, zateplené kalhoty nosil naposled asi do školky a pak jen na převlečení do družiny v první a druhé třídě. Nedovedu si ani představit navrhnout mu, že by si teď vzal pod kalhoty punčocháče a ve škole si je svlékal 🤔 Ale určitě v první řadě je to o dítěti, jaké je, jak vnímá chlad, jestli chodí daleko pěšky...

hojda
26. říj 2021

@jarunkaxyz1 CA má třeba podšité rifle ve větších velikostech. Softshellky už nosit nechtějí....☹.

konidana
26. říj 2021

Nase deti chodi v zime v beznych tenkych kalhotech... holka elastaky nebo dzeginy, nekdy vezme i teplejsi s chlupem, kluk nosi cely rok jedny platene pruzne kalhoty z pepca. Na zimu nekdy podsite kalhoty flizem. Cely tento mrazivy vikend strávil nonstop venku v sandalech a zima mu pry nebyla😅

mandala
26. říj 2021

Rifle klasické, vyteplené už nosit nechtějí. Jsem ráda, když nevytáhnou v mrazech s děravými koleny...😆

zuzkasim
26. říj 2021

Do školy kluci běžné rifle, cargo kalhoty nebo cosi na ten styl, pláťáky, ty cargo jsou z jakéhosi zevnitř počesaného materiálu, do zimy fajn (zkoušela jsem si je, protože jsou mi též dobře🙂 ). U nás doma se teda nenosí díry, takže aspoň tak🙂 Na delší pobyt venku pak softshellky s flísem uvnitř (šila jsem já, takže se jim líbí, střih je s mládeží konzultován), na koloběžku atd. prostě tepláky. Holka je mladší, ale šiju jí zimní legíny z teplých látek (uvnitř chloupek), jinak taky rifle, manžestráky, k sukni klasické legíny. Žádné vysvlékání ve škole moc nevedeme, zvlášť teď, kdy se snaží víc větrat.

jana7ka
26. říj 2021

@petaska Filda do školy dojíždí, tak v zimě punčocháče nosí, protože je mu zima při čekání na bus.

berenika39
26. říj 2021

Petr by na sebe nenandal do školy nic jiného než obyčejné měkké pohodlné džíny. Od školky žádné punčocháče, termo jen na sport. Do přírody v kruté zimě nosí softshelky a termo.

petaska
26. říj 2021

@jana7ka to chápu a přesně podle toho je to potřeba zvažovat 😉

evaviki
27. říj 2021

U nas taky pouze dziny. Na ven dziny nebo tepláky. Termo obleceni pouze na atletiku, nebo když je sníh a jde blbnout.

jarunkaxyz1
autor
27. říj 2021

@jjasmina To sice můžou, ale pokud si mi do mrazu vybere kalhoty s dírami, tak asi moc benevolentní nebudu.....

klarkablaha
27. říj 2021

Hmko a Lindex je super 🙂

berenika39
27. říj 2021

@jarunkaxyz1 proč ne? jemu bude zima🙂). Petr přestal nosit kratasy asi před dvěma týdny, když u nás bylo ráno kolem nuly. A nebyl sám, ve škole bylo podobných případů xx. A souhlasím - je rozdíl, když dítě ráno samo cestuje třeba mhd a nebo ho hodí matka ke škole a pak je už odpoledne tepleji....

jarunkaxyz1
autor
27. říj 2021

@berenika39 - asi to vidím jinak. Ptala jsem se, co děti nosí, na typy oblečení, ne na to, jak a do jaké míry si nechat nebo nenechat radit od rodiče....Syn je rozumný, poradit si dá, nás osobně se díry v kalhotách netýkají (naštěstí), ale šlo mi o to, zda třeba nemá někdo zkušenost se silnějšími typy "školních" kalhot. Všem, kdo psaly k věci, děkuji za rady!

evaviki
27. říj 2021

@jarunkaxyz1 do školy v tomhle věku zateplené kalhoty ne. Spoti se,nastydne spíš, než když pujde v obyc džínách. Prevlekat se ti taky nebude, to už je trapny

jana7ka
27. říj 2021

@evaviki Filda je zatím ještě na prvním stupni, tak mu převlékání trapné nepřijde, ale nedovedu si představit že by jezdil v zimě do školy jen v džínách. Přeci jen jsme tu na Vysočině.

konidana
27. říj 2021

@berenika39 syn stale chodi v sandalech keen. Vcetne poslednich 3 dni nonstop venku (rano odhadem -6) 😅 Zima mu pry nebyla🤷‍♀️Jako rikala jsem mu , at si na vylet vezme pohorky, ale to nejak neuložil🤣

konidana
27. říj 2021

@jana7ka pokud bychom byli nekde , kde je snih, tak si dokazu predstavit kalhoty a navrch sustaky, ktere se ve skole svliknou. Ovsem u syna. Dcera (14) mi bude jezdit po zadku po snehu i v tenkych elestakach a bude ji to jedno🙄😅

jana7ka
28. říj 2021

@konidana Při minus 6 sandály? Ještě řekni že bez ponožek.😲 U nás zatím ráno mrzne jen lehce, tak nosí tenisky, na zimní boty to ještě není. Šustáky má až když je -20 ale jinak nosí punčocháče pod džíny. Vloni když hodně větrali tak si je nechával i ve třídě, V šusťákácch sedět ve třídě by asi nešlo.

konidana
28. říj 2021

@jana7ka -6bylo jen ráno😉. Takhle jsme byli na 3 dny na kolech a spali ve stanu

jana7ka
28. říj 2021

Ty jo, jste dobrý.😲

dixi86
28. říj 2021

Tohle záleží na strašně věcech. Někomu je horko i v minus 5, někomu zima i v 15st. Celej život mi stačily kalhoty, legíny, apod. Pouze na horách jsem měla dvě vrstvy nebo oteplováky. Malým dětem dávám druhou vrstvu jen na dlouhou procházku a do školky, kde jsou dvě hodiny ve všem venku. Některé děti neodhodí tepláky, byť Adidas, někdo jen v džínách, na vesnici to tolik třeba neřeší(co vidim)neřeší jako např.ve městě, někdo jezdí do školy několik hodin, někdo autem 5minut, někdo pěšky hodinu, Dobrý kompromis jsou zateplené džíny/kalhoty, ale ve škole je teplo. Už vidím 14letého kluka, byť rozumného, jak se převlíká. Za mne stačí džíny/tepláky, kalhoty. Pokud není minus 20, nepřijde mi to nutné. Podstatnější jsou boty.

2veverka
28. říj 2021

@jana7ka Potom můžeš volit i bavlněné spodky, ty jsou příjemné, lepší než podšité kalhoty.

felixfelicis
28. říj 2021

Za nás bylo ve škole několik kluků, kteří že zásady nosili až do prvního sněhu kraťasy🙂 Podle mě dziny úplně stačí.