icon

Jet na dovolenou s tchyní: Ano nebo ne?

Včera ve 12:56

Manžel chce, abychom letos jeli k moři i s jeho mámou. Prý nám pomůže s dětmi.
Tchyně je hodná, ale všechno komentuje. Už teď vím, že bych si s ní v jednom apartmánu neodpočinula.
Nevím, jestli jsem protivná, nebo mám právo říct, že takovou dovolenou nechci.

avatar
drep
Včera ve 13:16

@anonym_autor právo samozřejmě máš, vaše rodina, vaše pravidla. My vás neznáme, netušíme, jestli by tchýně byla pomoc nebo prudič. Já byla s tchýní a tchánem na 4 dovolených a bylo to skvělé, budu ráda, pokud s námi ještě někdy někam pojedou/poletí. Tři dovolené u moře měli svůj pokoj, pokoje byly sousedící balkonem, vloni jsme měli pronajatou chatu a každý svůj pokoj.

avatar
anetka1701
Včera ve 13:42

Nope 🤣 ani s mámou, ani s tchýní... Dovolená s dětma je už tak mazec, natož s sebou brát někoho, s kým se necítím 100% dobře...

avatar
zuzekk
Včera ve 14:13

Pokud bych s ni nemusela byt v pokoji, skousla bych to.

avatar
levandule_k
Včera ve 14:22

No to je těžké, tchán je pohodář s ním by byla dovolená v pohodě, ale tchýně je taková organizátorka, takže bych si měla po dvou dnech (možná i dřív) chuť vzít dovolenou z dovolené.

avatar
marcelka311
Včera ve 14:24

Ani za nic 😃 ale my to máme jiné, protože bydlíme společně ve dvougeneračním domě, takže se vidíme prakticky denně, tím pádem bych dovolenou s nimi už nedala...pokud bychom se viděli třeba jednou za měsíc, tak by asi pár dní společné dovolené nevadilo, ale určitě ne v jednom pokoji nebo apartmánu.

avatar
zuzkasim
Včera v 15:05

Byli jsme 2x, jednou v Beskydech, jednou u moře. Oboje mělo velkou výhodu v hlídání dětí, které nám bývalo vzácné. Jsme povahou jiní, ale ten týden u moře se dal zvládnout. Zpětně na to velmi ráda vzpomínám, před dovolenou jsem taky měla dost obavy. Po letech jsem se dozvěděla, že možná větší problém měl tchán se mnou než já s nimi...

avatar
amazienka
Včera v 15:44

My jsme byli na skoro 3 týdny, měli jsme apartmány proti sobě. Nehlídala, ale s tím jsme vlastně nepočítali. Prostě jsme jí chtěli vyvézt k moři. Známe se už 20 let, obě jsme se naučily jedním uchem tam, druhým ven.

anonym_7b2b58
Včera v 21:52

@anonym_autor jezdime s manzelovou tchyni 😁, a je to super, je s tim spokojeny i manzel, letos bychom chteli babicky prostridat a jet s moji tchyni, a tesim se na to. Neni to stejny typ odpocinku, jako kdyz jsme s detmi sami, ale umoznuje nam to nasim trem detem doprat treba to, ze se nemusi plouzit s bratrem po vystave stredovekych obrazu, kdyz chteji jit treba radsi na moderni obrazy, nebo sedet v kavarne a lustit krizovku. Babicka je navic ochotna si deti ubytovat u sebe, a pokoje si bereme idelane na jinem patre, ne apartman, je to sice drazsi, ale to soukromi,nejen od babicky, ale i od deti, je bozi. Takze s nekterymi babickami se daji najit takove podminky, aby spolecna dovolena byla pro vsechny prinosna a prijemna. Ale i u hodnych babicek to chce kompromisy a ohledy z obou stran, ano. A taky hraje roli, ze to nebyva nase jedina dovolena za rok, a ze babicku, zatim velmi cipernou, bereme tam, kde se jeden dospely navic fakt hodi, nic kde by se nam nudila.
Ale rekla bych, ze to nic nemeni na tom, ze mas pravo odmitnout, a zejmena vyzadovat, aby takovou akci nejdriv manzel probral s tebou a pak az ji odsouhlasil svoji matce. Ale muze to byt fakt dobre pro vsechny. Nebo pro manzela nebo babicku z nejakeho duvodu dulezite.