Denní přísun mléka

lindabradacova
21. črc 2018

Ahoj... Začala sem přikrmovat už od ukončeného 4.mesice... do té doby sem plně kojila,pak jen jeden příkrm a stále kojení... teď je malé půl roku a kojím jen dvakrát denně... Ráno,pak dostane ovoce, čaj,pak příkrm maso zeleninu, čaj... Ke svačině jogirt,nebo banán,pak zase kojím a na noc kaši.... Vyhovuje jí to a nestráda... Jen se chci zeptat,zda dvakrát denně stačí, dělal to také tak někdo? Děkuji

ladyhacek
21. črc 2018

Jsem zvědavá co napíšou ostatní jinak pokud vím tak jogurty až na 8 měsíci ( to mi říkala i naše DR)
Syn byl teda nejedli takto nejedl ani v 15m 😀.

Jinak pokud je dítě na UM tak to má asi podobně jako ty. Tady je tabulka kolik mléka by mělo dítě mít vzhledem k svoji váze snad pomůže, ale u kojení to asi nepoznáš kolik vypila
https://www.maminkam.cz/davky-mleka-pro-kojence

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@ladyhacek nepoznám....ale tyhle jogurty sou od Nestlé od 6.mesice...

ladyhacek
21. črc 2018

@lindabradacova aha to neznám 🙂

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@ladyhacek jen jí nechci dávat Sunar když ještě mlíko mám...ale více než dvakrát denně nechtěla tak sem nahradila příkrmy.... A zkoušela sem umělé mléko ale to taky nechtěla

wampzee
21. črc 2018

Zbytečně brzký start s příkrmy, pokud kojíš. Kolik je dítěti? Pokud je plně kojeno, tak s nějakým ochutnáváním bylo nejlepší začít od půl roka....pokud nechceš dávat UM, tak prostě dokojit po každém jídle, popřípadě začít vyrábět třeba domácí makové mléko, které má vysoký obsah vápníku a bohatě pokryje jeho denní spotřebu. Jogurty a podobné výrobky od firmy Nestlé bych hodila do koše. Dítěti bohatě stačí normální smetanový jogurt typu Hollandia nebo Choceň.... složení jednoduché. Nestlé jogurt: Plnotučné mléko 82 %, cukr, maltodextrin, banánové pyré 3,5 %, modifikovaný kukuřičný škrob, smetana, bílkoviny syrovátky - koncentrát, minerální látky (chlorid hořečnatý, síran zinečnatý), zahušťovadlo (pektiny), bakterie mléčného kvašení Streptococcus thermophilus, regulátor kyselosti (kyselina mléčná), aroma ...vážně je nutné toto dítěti dávat? cukr? Modifikované složky? Místo toho, aby jedlo čistou stravu? Ano, možná jsem trošku přísná, ale moje dcera ve dvou letech ještě nezkusila ochucený jogurt a tyto ochucené věci, bonbony, čokolády. Ale jí všechno ostatní - zelenina, ovoce. Kojení je to nejpřirozenější, co mohla od narození mít, navíc jste jedna z mála, kdo kojit může bez problému a místo toho je dítě od čtyř měsíců na takových věcech jako je Nestlé 🙂 musela jsem.

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@wampzee ne, není to bez problémů... měla sem x krát zánět a v jednom prsu ztratila mléko... teď se u jednoho prsa vzteká a příjme ho jen ráno a večer... umělé taky plive a řve..to ji mám nechat úmrtí hlady? Jogirt měla jen dvakrát,ji akorát dávám ovoce, zeleninu,maso

wampzee
21. črc 2018

@lindabradacova tak přílohy.. kuskus, rýže, ovocné presnidavky ....huste polévky, zloutek může...na snidani kaše...jahlova, ovesna, pohankova....

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@wampzee to vše dávám....jen se ptám,zda mléko dvakrát denně není málo.... víc prostě nechce,ale kaše a příkrmy ano

wampzee
21. črc 2018

@lindabradacova zkusila bych dávat klasický jogurt ještě k té svacine. Každopádně dcera od roka, protože mi kojení nešlo, už byla na normální stravě, um jsme osbourali. Prospívá normálně. Jednou denně jsem dávala mléčné výrobek. Teď kolem dvou let ode mě vyžaduje mléko, tak ji ho dávám ke snídani v hrnecku .

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@wampzee jasný...ale od roka... právě se ptám, protože ona už v půl roce odmítá a přisaje se jen ráno a večer

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@wampzee ale prospívá právě velice dobře...dokud sem kojila plně, měla sem mléko výživné...teď prostě nechce

wampzee
21. črc 2018

@lindabradacova tak ji to evidentně stačí..pokud prospívá. zkusila bych nabídnout klasický jogurt a to je tak vše.

alcar
21. črc 2018

Necetla jsem diskuzi, ale teoreticky by jimto takhle melo stacit - 2x denne kojeni, jogurt a kase (mlecna). Neni to sice zadne super mnozstvi,je to tak na hrane. Pokusilambych se jeste vmestnat jedno kojeni behem dne. V pul roce by to chtelo kojit jeste aspon 3x, abys neztratila mliko. Jinak jogurty od Nestle jsou strasne male a s jogurtem to mnoho spolecneho nema. Pokud chces davat jogurty, tak dej nejakou Hollandii, activii, selsky apod. a urcite vetsi mnozstvi. Za mesic uz muzes zkusit treba lucinu na chlebik. Moje dcera byla taky takovy jedlik, v 9 mesicich snedla naprosto vse jako rocni dite a kojila jsem ji uz jen 2x denne. V 10 mesicich se mi odstavila sama a ja prisla o mliko. Ale nehroutila jsem se z toho. Holt to tak nektere deti maji.

lindabradacova
autor
21. črc 2018

@alcar já právě ikdyz sem kojila 6x denně tak v jednom prsu se přestalo dělat,ona už ho vůbec nechtěla. Teď mám jen jedno a jak říkám napije se dvakrát za den🤔

alcar
21. črc 2018

@lindabradacova a ted zalezi, jestli ji z toho vubec neco tece a kolik. Zkousela jsi ji prevazit pred a po kojeni?

bayt
21. črc 2018

@lindabradacova Nemyslím si, že to stačí, podobně se kojí až někdy v roce a půl, ne? A teda co já vím, tak mléčný výrobky od krávy se dávají nejdřív v osmým měsíci, spíš v roce. Taktéž kaše - správně by se před osmým devátým měsícem vůbec dávat neměla, vždyť to to dítě nedokáže strávit.

alcar
21. črc 2018

@bayt to je nesmysl, co pises. Kase muze byt podavana dokonce jako prvni prikrm jeste pred zeleninou a ty ryzove bez lepku klidne od 4.mesice. Jogurty od 7.-9. mesice, podle toho, kdy zacnes s prikrmy a kojeni od pul roku klidne jen 3x denne bohate staci (pri zavedeni prikrmu ve 4 mesicich). I kdyz ja, kdyz jsem kojila, tak jsem zavedla prikrmy v pul roce. V roce uz plno mamin od kojeni odstavuje (i kdyz nekteri koji samozrejme i 6x denne jeste ve dvou letech).

alcar
21. črc 2018

@bayt a do roka ma byt cca 700ml mlecnych vyrobku denne. Od roka 500ml. Tzn. kojeni 3x denne 150ml (dejme tomu), plus kase 200ml, plus jogurt a mame “normu” bohate splnenou.

alcar
21. črc 2018

Ta norma 700ml denne je mysleno od 6 az 12 mesicu pri zavedenych prikrmech.

ronja55
21. črc 2018

Mě to přijde tedy hrozně malo. V 6 mesicich by melo byt dite hlavně na mlece. Syn v 6 mesicich jedl pouze zeleninu k obedu. Jinak kojeni. Ted je mu skoro 10 mesicu a ji jen obed maso, zelenina a priloha a ke svacine nejake ovoce, Jinak se porad jenom koji. A i v noci pije treba 3 krat. Myslim ze si za to muzete sama, ze se zacala dcera takhle odstavovat. Prikrmy jste zavedla moc brzy a ve velke mire. Neni preci kam spechat. Urala bych jedno jidlo a misto toho kojila.

alcar
21. črc 2018

@ronja55 v 10 mesicich 2 prikrmy denne je taky teda docela malo. 😉

ronja55
21. črc 2018

@alcar Syn ma 11,5 kg, prijde vam ze by ztradal? Mleko je to nejlepsi. A vice jidla mi nechce. Je to prsomil.

alcar
21. črc 2018

@ronja55 aha, nechce. Tak to bude ono. Jsou deti, ktere basti hezky a neni duvod je az do roka temer vyhradne drzet na kojeni. Dcera se odstavila v 10 mesicich (podobne jako dcerka od zakladatelky diskuze), v 8 mesicich jedla normalne kousky, v roce jedla naprosto vse a ve 14 mesicich se zvladala najist samostatne lzickou. Kazde dite je jine.

alcar
21. črc 2018

@ronja55 a o zadnem stradani se nebavim. To ty delas, jako kdyby dcera od zakladatelky nejak stradala, coz evidentne taky nestrada. Jen si myslim, ze v 10 mes. pouze 2 prikrmy je hodne malo.

bayt
21. črc 2018

@alcar Ja cetla, ze deti nemaji enzymy na stepeni obilovin do cca roka - tj. nerekla bych tomu nesmysl. Kase se dava z tradice, zacementuje zaludek a deti pak odpadnou.

absintka19
21. črc 2018

@lindabradacova 45 Lindi, mala je prekrasna a kdyz ji to vyhovuje a vidim ze krasne prospiva tak to neposlouchej tady ty zvasty. Bud jsou to kojomilky a nebo nechapou ze kazde ditko je jine. Ja mela malou na UM a taky od 4m prikrmy a mliko mela do 10m jen na noc, papala vse co mohla na svuj vek, od 10m bez mlika. Kdybych kojila tak to udelam stejne. Jsi skvela mamka tak zavri modreho konika a bude ti lepe. Posilame stesticko 🍀🍀🍀🍀🍀🍀 nebyla nikdy nemocna, od 10m10d chodi s pusa se ji nezavre. Ma pestrejsi stravu nez kdokoliv koho znam 😸

alcar
21. črc 2018

@bayt 😃 no, tak tu kasi nedavej. Davam ji vsem detem a ani jednomu zaludek necementuje. A myslim, ze je minimum matek, ktere kasi zacnou davat az v roce. Mimochodem lepek se ma zavadet mezi 4.-7.mesicem. 😉

alcar
21. črc 2018

@bayt byla bych rada za nejaky odkaz, kde jsi cetla o tech enzymech a kde se pise konkretne o tom “zacementovani” zaludku. 😉

ilonne
21. črc 2018

@bayt To je nesmysl - jsou kase i od ukonceneho 4m. Obe moje deti dostaly kasi mezi 4-6 mesicem a v pohode. Vasikovi to dam stejne. Samozrejme nemusi kazdemu sednout vse, ale zrovna kase bych se nebala.

ronja55
21. črc 2018

@alcar @alcar Ale je rozdil 10 mesicu a 6 mesicu. V 6 mesiccich se ma u kojenych deti teprve zacinat s prikrmy a ne mit nahrazene 3 jidla. Syn ji take kousky, obědy ji normalne s nami nase jidlo, jen nesolené. Sni mi klidne 200 g, svacinu tak 150 g presnidavky. On je opravdu jedlik, ale vzdy da radsi prednost mleku. Proc je asi dite do 1 roku kojenec?. Kdyby mu neco chybelo a nebo mu to nestačilo, tak by nemel skoro 12 kg v necelych 10 mesicich. Ale kazda jsme jina. Ja zastavam nazor ze kojeni je to nejlepsi a chci kojit klidne do 2 let. Pokud to tak nekdo nevidi, tak je to jeho vec. Nikomu nic nevnucuji. I moje dr. je spokojena ze stale hodne kojim.