Domácí kaše pro kojence, jaké? Měly vliv na spánek?

kaajkaa
17. bře 2015

Dobrý den,
zajímalo by mne, jakou první kaši jste pro své dítě připravili a zda měla vliv na jeho spánek.
Mám 8mi měsíční dcerku, začala se více budit, proto jsem se rozhodla vyzkoušet kaši. Určitě ne kupovanou, ale domácí..chtěla bych zkusit rýžovou. Jaké ovoce do kaši přidáváte? A nějaké typy na recepty? 🙂
K.

andrrriiik
17. bře 2015

Ahoj,určitě kaši můžeš zkusit.Osobně zkušenost nemám,ale vím,že některé děti kaše na noc zasytila,jiné ne.Záleží na mimču.Můžeš udělat rýžovou,nebo i krupičku.Ovoce bych dala jakekoliv.Jahody,maliny,banán,broskev... 🙂

kaajkaa
autor
17. bře 2015

@andrrriiik
Děkuji za odpověd. Píšete, ze jste kaši nezkousela, muzu se zeptat, co jste místo ni k večeři svým dětem dávala?

xdany
17. bře 2015

Víc než kaše k večeři zasytí masozeleninový příkrm. A jako bonus to je lepší pro trávicí trakt. A podle mě se nebudí proto, že má hlad, ale spíš zpracovává zážitky ze dne...

mandala
17. bře 2015

Já zkoušela kde co a stejně nespí dodnes. 🙂

milmic
17. bře 2015

@kaajkaa Já jsem vařila rýžovou kašičku na vodě, z rýžové mouky. Nic víc. 🙂 Někdy čistou, někdy jsem přidala pomixované ovoce - to, které zrovna bylo, nebo zbytek od svačiny. Děti mi to v tomto věku teda nejedly, ono vůbec moje děti nejsou kašičkové. Nicméně - i když si zobly nebo se najedly víc večeře, tak to na spánek bohužel vliv nemělo. 😒
Jako večeři mívaly zeleninku jako polívku v pozdějším věku. 🙂

andrrriiik
17. bře 2015

@kaajkaa Syn má teprve 5měsíců,takže má večer zatím jen mlíko 🙂 Dcera měla taky dlouho jen mlíko,kaši jsem začala dávat někdy kolem roku,tuším,spíš jsem ji dávala chleba se šunkou,nebo rýžové chlebíčky s máslem,atd.Když jsem najela na kaši,budila se pořád,ale to proto,že jsem ji ještě kojila,a byla na tom závislá.Takže na jídlo se asi nebudila,spíš na prso,aby se ududlala.Nebo obojí,co já vím.Proto to nemůžu posoudit.

lennus
17. bře 2015

@kaajkaa Kaše nemusí nutně zasytit, u nás to vliv nemělo a někdo je ani nedoporučuje. Teď dělám doma pro sebe a ročního prcka k snídani. Jáhlovou - to jsem začínala, rýžovou, pohankovou krupici, používám rýžové mléko a domácí mandlové. Časem je fajn inspirace tady: Nasekase nebo v albu katyxq:
https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/album/sar...

lennus
17. bře 2015

Tady článek o kaších: https://www.modrykonik.cz/kase/

kaajkaa
autor
17. bře 2015

Děkuju za odpovědi.
Ano, taky jsem slyšela nazor, ze kdyz kaše, tak lepší ke snídani..
Ono to buzeni asi opravdu hladem nebude..je kojena, takže kontakt, plus zážitky ze dne, jak psala xdany...
Ještě by mne zajímalo, kdyz uz diskutuji, jak dlouho jste po prikrmech nabízeli prso? Mala sní celou skleničku, nekdy si z prsa cucne, nekdy ne..zkouším ji naučit na vodu, ale s pitkem si spíše hraje, nez by se z nej napila...čaje ji moc dávat nechci, rada bych, aby přijala vodu...
Jake jsou vaše zkušenosti, budu rada za kazdou radu..

kaajkaa
autor
17. bře 2015

@lennus
Děkuji za odkaz na clanek...

mollyweasley
17. bře 2015

Na večeři dávám maso, zeleninu, přílohu (ne rýži), tzn. totéž, co na oběd. Kaši, nejčastěji vločkovou, dostává na snídani. V noci se budí jednou, kolem půlnoci. Kojení mě neobtěžuje, naopak, jsem ráda, protože přes den kojím jenom před a po spaní.

lennus
17. bře 2015

@kaajkaa Ono to půjde tak nějak samo přirozeně, to poznáš. Já stále kojím 15ti měs. prcka, někdy je to přes den víc, někdy míň, záleží, kolik má zábavy a když je nachlazený, tak prostě kojím víc. Flašku bere na milost až teď v poslední době.