Jakou kašičku v 9 měsících?

misamisamar
13. zář 2018

Dobrý den, maminky jakou kašičku (značku) kupujete a vaříte dětem? Máme 9 měsíců 🙂 Děkuji

yvarp
24. zář 2018

@bella15 to je prostě u nás asi tak nastavené v povědomí lidí, že kaše na noc je nejlepší, taky nedávám, sama se taky na večer necpu sacharidovymi jídly, že... Mam mladou doktorku, tak kolem třicítky, a taky nám od šestého měsíce doporučuje kaše na noc, piškoty apod., a ta by měla mít ze školy ještě čerstvé informace 😁

mourovatakocka
24. zář 2018

@bartakova_veronika Běžně každá maminka 😂 kamarádka když dá synovi na noc kaši, mají záruku proplakané noci 😐. Ráno ji má rád, ale na noc fakt nee.

radecka1
24. zář 2018

@bartakova_veronika Třeba zeleninovou polévku jsem dávala. Kaše hlavně ráno.

bartakova_veronika
24. zář 2018

@mourovatakocka tak to slyším poprvé že by prcek proplakal celou noc kvůli kaši ... malá jí dostává na noc cca 5 měsíců a nikdy problém nebyl ... kamarádka na noc dává cca 8 měsíců a též problém žádný nikdy nebyl .... ano píšou že se nemají dávat na noc kaše ale ty klasické krupicové ochucené ovocem, kakaem a další ... ale tyhle sáčkové kaše vůbec prckovi nemůže ublížit a nikdy jsem nezažila že by nějakému prckovi ubližovalo ... pravděpodobně na noc dávala kaše dělané domácí či krupicové atd s ovocem, kakaem, máslem a dalšími surovinami .. to potom ano, to je špatně .... ale čistá kaše třeba od nutrilonu piškotová nebo rýžová atd nevadí

bartakova_veronika
24. zář 2018

@radecka1 na večer zeleninovou polévku? hm tak to by se malá nenajedla tedy

mourovatakocka
24. zář 2018

@bartakova_veronika Anebo třeba je to pro některé děti těžké jídlo na noc.

kittyy17
24. zář 2018

Oba kluci vyrostli na kasich Sunarek, a mladší navíc i na skleničkách Hamanek. Někdo vaří kaši obyčejnou krupicovou z UM, moji kluci jí nevemou do huby ani z normálního mléka.
Každé dítě je jiné, má jiné chutě. Dej mu co mu chutná, a ber ohled pouze na doporučený věk... Hlavně aby se dítě naučilo jíst, roztáhlo si žaludek a bylo schopné sníst větší porci najednou

bartakova_veronika
24. zář 2018

@kittyy17 ty jo to slyším poprvé krupicovou kaši z UM ... mě malá nechce ani nemléčné kaše z UM ... možná je to tím že pije UM AR a klasické jí nechutná ale nevím ... raději dávám klasickou s vodou ... bud od sunarku nebo hami nebo nutrilon 🙂 tyhle tři mám vyzkoušené a střídáme ... úplně bez problému 🙂 ale krupicovou kaši jsem teď nedávno koupila od vitani kde přidávám mléko a jak jí chutnala .. do toho jsem jí dala ještě bio jahody a baštila bez problému .. samozřejmě tuhle jsem jí nedávala k večeři ... a pudink mi naštěstí také jí z klasického mléka 🙂 ale je fakt že do toho také přidávám jahody či borůvky a dělám vanilkový jenom zatím

bartakova_veronika
24. zář 2018

@mourovatakocka je to možné, ale určitě není nedoporučeno nepodávat kaše na noc 🙂 ba naopak .. ale opravdu ne klasické domácí nebo spíš tu krupicovou s tím kakaem atd ... to je opravdu těžké na noc a ani já bych si nedala .... ale kupovanou by si dal i manžel ... také mu chutná :D

alcar
24. zář 2018

Ja myslim, ze se to zbytecne zase dramatizuje...tak jako vsechno. Kase na noc nevadi, pokud to diteti nic nedela. Proc ji nedavat...

kacaba_s
25. zář 2018

Všude jsem četla jak se nemá dávat kaše na noc a tak jsem jí dávala jen na snídani...Malá mi špatně spala, budila se a měla často v noci hlad. Tak jsem kaši cca hodinu před spaním přeci jenom zkusila. Najednou malá byla večer veselejší, spí klidněji a vydrží až do 4 ráno bez mlíčka. Vyspí se ona, vyspím se já = jsme spokojenější....tak ať si každý říká co chce, každému mimču to asi sedne jinak 🙂

aktakd
25. zář 2018

@bartakova_veronika Mne pediatricka doporucila kasi davat dopoledne a k veceri polevku. Ja teda obecne spise neverim u potravin napisum "detsky" a I tak kontroluji slozeni. Co je "detsky" jeste neznamena, ze je to pro deti nejvhodnejsi.

bayt
25. zář 2018

@bartakova_veronika malej má večeř polévku a je sytá hodně, v podstatě je to spíš krém než tekutá polévka

bartakova_veronika
25. zář 2018

@kacaba_s také to tak máme a malá potom za hodinu usne a spí až 11-12 hodin 🙂 a takhle mi spí někdy od 6-7 měsíce ... do té doby spala cca 8-10 hodin ... a ve 3 měsících začala sice už spát 6 hodin v noci ale po 6ti hodinách měla hlad ... od 6 měsíce dávám kašičku a jak krásně spinká 🙂

bartakova_veronika
25. zář 2018

@aktakd no vidíte a nám zase kaši doporučila ke snídani a k večeři 🙂 a jak je malá spokojená ... a když čtu obsah kaší tak mi nepřijdou závadné .. jak jsem psala mám kamarádku, která si na tohle potrpí a hlavně musí vše mít přesně, zdravě a celkově dle tabulek správně a kaši dává na noc bez problému ... dává převážně Hami a Sunárek .... každý si ale potrpí na něco .... nepřijde mi dobré abych jí cpala 2x denně polévkou ... polévku dostává ráno ke svačině a pak za 2 hodiny oběd ... kdybych jí měla dát polévku na noc tak si vyžádá ještě mléko aby mohla vklidu spát až do rána

bartakova_veronika
25. zář 2018

@bayt a jak dlouho vám malej spí po polévce? asi to nebude nic extra si myslím ...

bartakova_veronika
25. zář 2018

@bayt ale asi i záleží na tom kolik malému je ... malá i když jí je 11 měsíců už tak teprve začíná jíst trošku kousky .. takže jí nechci cpát celý den jenom rozmixovaná jídla ať už pyré, polévku či něco jiného ... k snídani prostě dostane kašičku, ke svačině polévku nebo chleba či ovoce, k obědu klasicky oběd rozmixovaný, k další svačině dostane ovoce nebo pudink s ovocem a k večeři dostává kašičku ....

bayt
25. zář 2018

@bartakova_veronika Malej teda nikdy moc nespal, ale nemyslím si, že je dobrý děti zaplácávat na noc kaší no. I když by se mi to samozřejmě hodilo :D

bartakova_veronika
25. zář 2018

@bayt tak každý má na to jiný názor a když i dětská lékařka doporučí kaši na noc tak v tom nevidím nic špatného 🙂 ty jo to bych se asi zbláznila nevyspáním kdyby mi malá nespala celou noc ... jsem ráda, že mi krásně spí a v noci se vůbec nebudí 🙂

bayt
25. zář 2018

@bartakova_veronika Neblázním, beru jak to je. Přečti si něco o amyláze....

bartakova_veronika
25. zář 2018

@bayt nepotřebuji si nic číst 🙂 já jsem ráda tak jak to mám já a nejen já ale i ostatní mé blízké ... ano je fakt že kamarádce se i v 7mi měsících budí 3x za noc ale tak asi u kojených dětí je to normální ... i když je fakt že zase u druhé známé jí téměř od narození spí celou noc ... je jasné že kdyby mi malá nespala celou noc tak by se nedalo nic dělat .. taky jsem spala i odpoledne, k večeru pokaždé co to šlo ale teď jsem ráda že když malá po obědě spí mohu dělat potřebné věci a tím si trošku odpočinu za ty 3 hodiny ... a přes noc do rána zase nějakou tu sílu dostanu abych nemusela spát i přes den 🙂

hanih
25. zář 2018

Taky jsem dávala kaše ráno (na doporučení pediatry, která už je téměř v důchodovém věku). Kupovala jsem ze začátku Nutrilon, protože jiné dcera moc nechtěla, ale jak to šlo, přešli jsme postupně na instantní nemléčné kaše (např. Nomina, Countrylife apod.) a pak na domácí kaše z ovesných vloček, rýže apod. Dcera je má ráda, takže je k snídani baští ještě teď ve skoro třech letech, jen už do nich přidávám kravské mléko. Nejvíc u nás vede ovesná kaše s banánem a hruškou nebo s jahodami a troškou rýžového nebo kokosového sirupu.
@bartakova_veronika Nevidím důvod, proč by dítě mělo být po večerní polévce hladové. Já dceři dělala (a někdy stále dělám) polévky velmi husté, konzistencí dost podobné té kaši, jen jsou ze zeleniny, luštěnin apod. Taková hutná polévka zasytí na noc i mě 🙂 Nejraději máme dýňovou nebo z červené čočky. Ony ty kaše na noc mohou být ošidné. Některým dětem vadí, protože je to těžké na noc a pak se jim špatně spí, může je i bolet bříško. Jiným dětem to až tak nevadí, ale to stále neznamená, že je to pro ně zdravé. Tělo potřebuje v noci odpočívat (i co se týká zažívání), ale pokud je k večeři kaše, má pak spoustu práce s tím, aby ji strávilo a zpracovalo.

hanih
25. zář 2018

@bartakova_veronika Ještě dodám jednu věc. To, že cukr není napsaný ve složení kaše neznamená, že tam žádný není! Obiloviny, ze kterých jsou kaše převážně složeny, jsou zdrojem sacharidů, což jsou v podstatě cukry přirozeně obsažené v obilovinách (a dalších potravinách). A sacharidy člověku dodávají hlavně energii, což je využitelné právě ráno, na rozjezd, a na noc je to spíš ke škodě.

alcar
25. zář 2018

@hanih ja si treba zase nedovedu predstavit na noc lusteniny...brr. To taky to zazivani asi musi dostat pekne zabrat.

eshly28
25. zář 2018

Jeste to tu nezaznelo, ale maly miluje kasi Kendamil, jsou drazsi, tak je kupuju jen cas od casu, ale chutove vynikajici i slozeni super. Jinak nejcasteji kupuji ryzovokukuricnou kasi od Hami (vysla nejlepe v D testu) a kase z DM. Nominu mam taky, ale chci, aby maly mel kasi jako mlecnou davku, takze stejne micham s UM, tak mi prijde jedno, jestli kupovat mlecnou nebo bezmlecnou.

hanih
26. zář 2018

@alcar Pravda, taky by moc být neměly. Já dávám červenou čočku, která je dobře stravitelná, a v zelenině, kde je právě převaha té zeleniny. Je fakt, že třeba fazole bych na noc taky nedala...

bayt
26. zář 2018

@bartakova_veronika No tak si nic nečti, je to prostě diskuze a píšu, co jsem zjistila. Ať s tím každej naloží, jak uzná za vhodný. Malý děti do devíti měsíců by kaše neměly dostávat vůbec, neumí je pořádně natrávit.

bayt
26. zář 2018

@alcar Proč myslíš? Vím, že jsou nadýmavé, ale to hrozně záleží na tom, na co je člověk zvyklý. My jíme doma luštěniny od malička a nemáme s tím problém...

radecka1
26. zář 2018

@bayt Souhlasím s tebou ohledně polévek k večeři. Jen u luštěnin si myslím, že nejde o to, na co je člověk zvyklý, ale spíš jaké má trávení. Dvě děti mi jedí hrášek, luštěniny a brukvovitou zeleninu úplně v pohodě (čím jsou starší, tak bohužel jim ty luštěniny méně chutnají a více zbyde) a třetí, když dostane pár kuliček hrášku v polévce, tak se může uprdět.

alcar
26. zář 2018

@hanih asi jedine ta cervena cocka, ta je pry nenadymava. Ale taky obcas davam k veceri huste polivky.