Jakou kašičku v 9 měsících?

misamisamar
13. zář 2018

Dobrý den, maminky jakou kašičku (značku) kupujete a vaříte dětem? Máme 9 měsíců 🙂 Děkuji

bartakova_veronika
13. zář 2018

malé jsem začala dávat kaši asi od 6 měsíce ... vzhledem k tomu že už od 3 měsíců je na UM a dostává Nutrilon má volba byla jasná. Ale od 8 měsíce to střídám se Sunárkem nebo od Hami ... abych pravdu řekla tak s Nutrilonem po zkoušce Sunárku a Hami nejsem tolik spokojená .... Sunárek krásně voní a i hustota a chuť je úplně někde jinde.

Záleží na vás, chce to zkoušet kterou váš prcek bude mít rádo 🙂 začínala bych ale s klasickou vanilkovou nebo rýžovou kašičkou které jsou někde od 4 - 6 měsíce než začínat hned s ovocnými nebo křupinkami atd .... ale značku musíte vyzkoušet sama .. každému prckovi vyhovuje něco jiného 🙂

lida9
13. zář 2018

hlavne si prectete obsah cukru, nestacila jsem se divit, kdyz manzel prisel s prvni kasi, kupoval na doporuceni lekarnice v lekarne a ve 100g bylo 46g cukru, tak letela do kose🙂 pak jsme kupovali z DM kase...

simona_33
13. zář 2018

davala jsem synovi kdyz byl mensi a nejlepsi mi prisly nestle kase... absolutne nwjlip se rozpoustely... ostatni jsem musela rozdelavat metlickou nebo penovkou a stejne nekdy nic moc... a cht neatle taky moc dobre.

aktakd
13. zář 2018

@misamisamar Delam kase, ktere nejsou instantni. Uvarim jahly, ryzi, oves.vlocky a pridam ovoce. Je to vyzivnejsi a levnejsi, jen to da vic prace.

opicka123
13. zář 2018

Mě teda dost odradilo když jsem v obchodě četla složení kaší Sunárek, Hami atd., samý cukr a palmáč ☹ Tak kupuju nemléčné DM bio, je to čistě jenom obilná krupice, míchám to s ovocem. Zkoušeli jsme jáhlovou, ovesnou, špaldovou a všechny chutnaly.

gnozka
13. zář 2018

My dáváme hipp kaše . Nejsou s cukrem a jsou z obilnin . A nebo jen čistou kukuricnou nebo ryzove vločky

bartakova_veronika
13. zář 2018

@lida9 ono hlavne pisou ze jsou bez cukru a nakonec cukr stejne obsahujou

bartakova_veronika
13. zář 2018

@opicka123 ono je u nekterych problem ze nemlecne se michaji bud s MM nebo UM a to mi mala odmitla s UM jeste

eviicka
13. zář 2018

Kupuju Nominy, do roka a něco jsem je míchala s UM, pak klasické plnotučné mléko.

ah1234
14. zář 2018

Kupovane kase su srajdy, vlastne zaberie chvilu a v 9 mesiacoch uz moze skoro kazdu. S nutrilonom a pod. je to jedlom k zniceniu si zdraviu 🙂

bartakova_veronika
14. zář 2018

@ah1234 proč myslíte a máte takový názor? Kdyby kupované kaše byli srajdy jak vy píšete a je to jídlo ke zničení si zdraví tak by museli všechny děti mít zdraví zničené ... malá je běžně jí a nejen ona a je zdravá a chutnají jak jí tak i nám .. a Nutrilon je jedno z nejlepších značek a proto jí také i UM dávám od Nutrilonu ... sem tam dám od Hami nebo Sunárku a je naprosto v pořádku ... nevím ke jste vzala že Nutrilon je jedno z nejhorších ...

muhehehe
14. zář 2018

@bartakova_veronika Cukry tam budou vždycky, to je normální součást obilovin. ,,Bez cukru" je myšleno, že nejsou ještě doslazené.

ah1234
14. zář 2018

@bartakova_veronika samozrejme UM ked sa inak neda, tak sa zaviest musi a ide skor asi aj o to, ake babatko prijme 🙂
Pozrite sa na ludstvo - neda sa povedat, ze by bolo zdrave, najma problemy s travenim pribudaju, aj unava a pod., z coho myslite, ze to je ?
Dalej sa zamyslite nad zlozenim a vyzivovou hodnotou instantnej kase a domacky vyrobenej kase. To iste trebars detska vyziva, samozrejme, je lepsia od Hame ci ako sa vola, ta bez pridaneho cukru ako ta od Cvrcka co ma v sebe sami cukor, ale znamena to, ze ich treba kupovat? Nie. Najlepsie je proste urobit doma cerstvu. Rozne znacky zu len mensie a vacsie zla 🙂 a urobit taku kasu fakt nezaberie namahu, ved sa to vari same.. Samozrejme hovorim, pre dieta v 9.mesiacoch, nechcem kecat do toho, co je a nie je vhodne pre 4.mesacne dieta na UM, ktore zacina s prikrmami. 🙂

muhehehe
14. zář 2018

@ah1234 Ale no tak, tak buďte alespoň konkrétnější... reakce naprosto o ničem

muhehehe
14. zář 2018

U nás z těch kupovaných vyhovovaly od Hippu, nejvíc ta jablečná na dobrou noc, ta byla vysloveně oblíbená.

badyr
14. zář 2018

@misamisamar začala jsem kupovat kaše od sunárku, ale nakonec jsme skončili u kaši od Hippu a úplně nejvíc malému chutnají kaše z DM.

kacaba_s
14. zář 2018

@opicka123 Taky dáváme DM kaše nemléčné. Jen mě zarazilo, že třeba krupicová a ovesná jsou celozrnné. Malé to chutná tak jí to dávám a pěkně spinká. Ale někde bylo že by děti neměly mít celozrrné výrobky, tak nevím...nevíte jak to je?

mourovatakocka
14. zář 2018

Já kupované kaše nedávám. Udělat malé ovesnou kaši s ovocem trvá asi tak deset minut, tak nevidím důvod k nákupu instantních záležitostí. Dala jsem si práci přečíst složení a kupovat to nebudu.

mku
14. zář 2018

@misamisamar ja davam hami nebi sunarek, nejvic nam chutnaji. Varit lze asi taky, ale ja radeji travim den venku nez u plotny, takze je pro ne prijatelnejsi jen ohrat vodu a zamichat kasi...

luj89
14. zář 2018

jahlovou a pohankovou od Apotheke

bartakova_veronika
14. zář 2018

@ah1234 tak ono samozřejmě že domácí je domácí ale dávat jí pořád do kola stejnou kaši to nepřipadá v úvahu a přidávat do toho ovoce které je kupované je dá se říct to samé když to tak vezmu .. a zkuste si třeba vytvořit takovou meruňkovou, jahodovou aby to nemělo hrudky atd a nebo třeba křupinkovou atd ... to asi těžko pujde ... a dávat neustále obyčejnou kaši vůbec .. ale každý má na to jiný názor .. malá dostává příkrmy od 4 měsíce a kaši asi od 5-6 měséce a bez problému ... teď jí bude 11 měsíců a na nic si nestěžujeme .. unavená není .. spí krásně pouze po obědě, hravá, bez zácpy a bez dalších příznaků které ano některé děti mají a proto se hledá jiná alternativa když na to děti trpí .. to je jako s UM .. některé děti na nutrilon zažívají zácpu a bolesti bříška a bůhví co .. malá už od narození s tím problém neměla .... dostává UM už téměř 11 měsíců

bartakova_veronika
14. zář 2018

@muhehehe Hipp jsme ještě nezkoušeli ... máte zkušenosti i s jinými jako je třeba sunárek, nutrilon a hami? jestli má lepší složení, váraznější chuť atd?

bartakova_veronika
14. zář 2018

@mku mám to úplně stejné .. s malou jsem venku do večeře a pak je jednodušší ohřát vodu a přidat kaši než stát dalších 10 - 15 minut u vaření "domácí" kaše

aktakd
14. zář 2018

@bartakova_veronika Kdyz syn drive nesnesl kousky, tak jsem jednoduse pouzila mixer. Nyni uz kousky s ni a v pohode. Jinak mame ovoce dost domaci a ani s kupovanym asi nemam problem, banany nam hold na zahrade nerostou. Sama se nezivim instantnimi vecmi, tak je moc nechci davat ani detem.

bartakova_veronika
14. zář 2018

@aktakd tak jasny, kazdy tp ma jinak. Ovoce mam take za zahrady rozmixovane v mrazaku. To ale davam do pudinku. Me mala jeste kousky neji. Teprve mezi 9-10 mesicem zacali rust zoubky takze momentalne odmita veskere jidlo a prevazne ji UM

bella15
23. zář 2018

všechny instatní kaše jsou na nic, výživově to dítěti prakticky nic nedá a kaše večer rozhodně není vhodná. Je to sacharidová bomba na noc, která dítěti zaplácne břicho,zatíží slinivku, rozkolísá se hladina cukru atd. Kaše se dělají i podle věku dítěte. Jako první bych volila rýžovou a z kukuřičné krupice. U rýžové je to jednoduché. Rozvařte rýži, popř. rozmixujte. a Schopnost jíst kousky nesouvisí jestli má nebo nemá zuby, I bezzubé děti jsou schopny jíst kousky, tuto schopnost má dítě již cca v půl roce. Dceři jsem nemixovala prakticky nic, dostala kusy zeleniny a jedla si sama.

bartakova_veronika
23. zář 2018

@bella15 nevidím problém v kaších na noc ... kupované jsou některé určené přímo ke snídani a některé zase přímo na noc a nebo na obojí ... malá kaše jí už cca od 5 - 6 měsíců a bez problému a nasití jí to ... je jí teď 11 měsíců, spí 12 hodin a ráno k snídani pořád nemá tak velký hlad a nesní toho tolik ... kdybych dceři nic nemixovala tak mi nic nesní ... ani v 11ti měsících nejí pořádně kousky ... až tedy nedávno trošku začala a to jen díky tomu, že jí narostli konečně první zoubky a tím pádem chtěla kousat ... teprve teď mi začala jíst i chléb ke svačině ... do nedávna ho odmítala a kousky plivala ven ... ani rozvařenou rýži mi nesnědla ... každé dítě je jiné 🙂 ale ty kaše nevidím důvod poč by měli být špatné ... i lékařka nám doporučila jak ke snídani tak k večeři ...

bella15
23. zář 2018

@bartakova_veronika tak lékařka by se měla rozhodně v tomto dovzdělat, kaše na noc zatěžuje trávení dítěti, rozkolísané hladiny cukru v krvi podporují vznik cukrovky, na trávení složitých sacharidů (obilnin) nejsou děti příliš dobře enzymaticky vybaveny až do dvou let věku,už z tohoho logicky vyplývá, že je na noc nevhodná 😉
A jinak opravdu doporučuju číst si složení instantních kaší, které jsou doslazované, taky pro malé dítě úplně zbytečné.

lennus
23. zář 2018

Nejlepší jsou domácí - nejprve jsem dělala s vodou a časem s rýžovým mlékem z DM, postupně může být i jiné třeba kravské, já dělala jáhlovou, rýžovou, ovesnou, děláme je doteď v zimě ke snídani, dáváme tam teď už oříšky, suš. i čerstvé ovoce, kokos, sirupy či med, prostě co nás napadne. Pak jsem měla i vždy po ruce instantní ze zdravé výživy.

bartakova_veronika
23. zář 2018

@bella15 kase ale neobsahuji cukr, kupuji bez pridaneho cukru a bezne kazda maminka kase na noc dava. Mam kamaradku, ktera vse moc resi a kdyby kase byli na noc nevhodne tak by ani ona je nedavala. To je potom to same jako UM. Taky jsou bez cukru a jsou tedy tez nevhodne na noc? By me zajimalo co vasemu diteti davaate na noc