Moje dcera 2 roky nekouše a odmítá jídlo (už od narození)

jitulaf
31. říj 2014

Moje dcera nikdy nebyla jedlík ale už dlouho bojujeme s tím aby se naučila aspoň kousat, cokoli jí sama - moc toho není (rohlík, těstoviny) tak kouše ale jakmile ji krmím ze lźičky vše hned polkne, takźe délám omáčky a řidkou stravu jako pro kojence. Na mé neustále KOUSEJ nereaguje pak polkne celé kolínko, začne se dávit a i se vyzvrací. Už jsem zoufalá ,nevím co dělám špatně... K jídlu má asi odpor protože když ji chci dát třeba jen něčeho kousnout tak odmítne a uteče, neochutnala ještě tolik věcí, ovoce mi nejí vůbec, max namačkaný banán.. Jídlo do ní cpeme u televize, tabletu, jinak by nesnědla ani hlt... Poraďte prosím kdo to znáte nebo se s tím u dětí setkal... Ten kdo to nikdy nezažil asi nedokáže pomoct

schnek
29. pro 2014

navštívila bych ORL, neurologa a psychologa. V tom očku může být zakopaný pes, určitě bych nahlásila SÚKLU nežádoucí reakci na vakcínu!!!, mohlo to způsobit nějkou neplechu, vždyť se dává do pusy, co když se jí stalo něco v krku nebo jícnu a zle se jí polyká? ale stejně tak může být problém jinde. Ve 2 letech není normální, že nejí kousky, a basta, o tom žádná. Milou paní doktorku bych poslala do vidlic, našla si jinou a trvala na vyšetřeních. My jsme si taky vydupali pro prostředního, když se nám nezdály jeho projevy, a hele... ono ADHD, opoždění a kde co dalšího, najednou se začaly věci rozmotávat a řešit. Kdybych na tom netrvala, tak kdo ví, jak by na tom dneska byl.

schnek
29. pro 2014

@jitulaf doporučuji navštívit tyto stránky a poptat se mezi rodiči dětí, které mají obdobné potíže po očkování, rozhodně se nejedná o banalitu! https://www.facebook.com/groups/875609815806661/

josefina79
5. únor 2015

@jitulaf ahoj! Je u Vás nějaký pokrok? Moc bych Vám ho přála. Jsem zvědavá na nové info. Také mám chlapečka, co nekouše :(

agritia
5. únor 2015

@jitulaf Ahoj, nemám vlastní zkušenost, ale jedná známá to takhle měla se synem. Vše mu mixovala, pokud nebyla třeba bramborová kaše úplně hladká, tak ho natahovalo a blil. Jedl jen jogurty a buchty 🙂 Přešlo ho to ve třech letech. Postupně začal chtít ochutnávat i jiné jídlo. Někdy to vyblil, jindy to zvládl. Nevím čím to bylo, ale taky z toho byla na nervy 😖

profiss
5. únor 2015

@jitulaf Ahojky, mému synovi jsou 2 roky a 4 měsíce a nejí ovoce / zeleninu, ani přesnídávky, všechno, co má bílou barvu nesnese ani na pohled ( kakao nesnáší) jogurty, maso... jsem z něho také zoufalá. Babička mu nakrájí třeba jablíčko, oloupe ho a já jí říkám, tak to teď něco uvidíte. Ochutná ho a pak začne házet hrozné ksichty, posléze dusit...no... hrozné divadlo !..Takhle to máme asi od roka

jitulaf
autor
7. únor 2015

Holky zaćalo to po druhém roce( ty měla v prosinci) a kouše. Jeden den jsem udělala šunkafleky a normálně jí nandala, dávila se, málem blila ale pŕes výhružky a pak i sliby začala kousat, musím jí teda upozornit na vśe kde jsou kusy a dávat ji po trochách ale kouśe!!! Jsme teprve na začátku ale mám radost. Co se týće ovoce tak taky neji, jen nanačkané, banán ted´ už na kostky. Začala jest tŕeba sýry, pečivo jen suché, sem tam nějaké sušenky nebo i buchtu. Nejvíc mě štve tchán, ten pořád chodí a říka že není možné aby nechtěla jíst, ona totiž dobrovolně fakt nechce, musím dát tablet, zabavit a pak zeprve sedí a ji.. Ale bohužel některé děti jsou takové 😒
Byly to celkově hrozné nervy, jsem teď těhotná a doufám že druhé dítě takové nebude nebo se budu někde houpat 😒

josefina79
7. únor 2015

@jitulaf ty jo dobrýýýýý!!!! Toho půl roku bych mohla ještě vydržet. A přeju druhé žravé dítě!!!! 😎
A "do těch šunkafleků" fakt nic nekousala? Ani že by žužlala rohlík nebo křupku?
Můj syn taky nepotřebuje jídlo k životu. Sní jen to, co mu dám na lžičce do pusy. A musí to být namačkané, v omáčce. Nesnese nic suchého - rohlík, křupka, sušenka. Ani nic s většími kousky bez omáčky. Prostě POLYKÁ, NEKOUŠE.
Tchán je dobrej 😖. Moje tchýně zase říká: "No, ale DŘÍV takový děti nebývaly." Jednou už jsem nevydržela a řekla jí, že dřív takovýhle děti fakt nebývaly, protože byly mrtvý. Koukala jak puk. Malý je narozený o 8 tt dříve.

veeeraf
7. únor 2015

@josefina79 áá Králíčková 🙂))

josefina79
7. únor 2015

@veeeraf si piš. Na každý diskusi o "nežravých, nekousacích dětech" 🙂

luciebx
7. únor 2015

necetla sem celou diskusi tak jen reaguji na titulek.. u nas to bylo to same.. moje mamka se jen smala jak je mozne ze nechce kousat ani brambor nic.. strasne dlouho trvalo nez dal kousek do pusy.. vse sem furt musela mackat atd atd.. uz me to nebavilo.. nechala sem to ulezet zkousela postupne a on se pak rozjedl...

veeeraf
7. únor 2015

@josefina79 no jo, já taky..a dočetla si se něco?? nikde žádná srozumitelná odpověď..jen, že to normální prostě neni, ale to zrovna asi slyšet nechceme, ne?? 🙂

luciebx
7. únor 2015

me osobne to teda zase tak tragicke neprijde ze nechce kousat... nehrotila bych to... ale kazda sme jina

veeeraf
7. únor 2015

@luciebx mě to teda docela deptá, hlavně je to hodně omezený jídelníček..navíc mám obavu, že bude mít dcerka problémy s mluvením

luciebx
7. únor 2015

@veeeraf ja si to taky myslela.. uz sem zacala byt i nasrana a proste sem si rekla ze uz ani varit nebud ze kdyby mel hlad to to ukouse.. a pak sme zacali... na malilinkaty kousicky a pak vetsi a vetsi.. je mu 4,5 a sunkafleky ji tak max rok.. vrtule nebo spagety proste ji az ted.. haluz

veeeraf
7. únor 2015

@luciebx děti nás skrz jídlo prostě dokáží natrápit..nebo spíš ví co na nás platí 🙂
a jak to bylo se školkou?

soptikova
7. únor 2015

Mne to prijde uplne normalni, ze ve 2 letech vse nekouse. Proste asi bude vybiravej jedlik. Kdyby mela zdravotní problem, těžko by v klidu pokousala parek. Mne mladší syn, taky moc nejedl, ale zvlastni, ze gumovyho medvidka rozkousal velmi rychle 🙂. Starší zas dost odmítala syrovou zeleninu, ale kdyz jsme ji spolu vypestovali na zahrade, hned by vse sklidila a snedla. Takze podle me je to spis psychologickýho rázu. Do ničeho bych nenutila a byla bych víc v klidu. Mně přijde, že u dětí se spousta věcí najednou změní ze dne na den, když jim to secvakne a až pak si uvědomím, že ty stresy předtím byly naprosto zbytečný

josefina79
7. únor 2015

@luciebx ani křupku ani sušenku ani nic nechtěl kousat? Jako ten můj potvorák? A kdy začal něco kousat? A co školka? Teda pokud tam chodí, jak to dělali tam?

luciebx
7. únor 2015

@veeeraf no ve skolce... my balili svaciny sebou ja ziji v uk a skolky tu jsou na dve skupiny tam kde vari atd a to je drahy nebo tam kde daji svacinu snidani a odpoledni svacinu ale obed donesu ja, tim padem mel stejne chleba nebo tak.. no nekdy nesnedl a nekdy jo.. mel jogurt sebou. ale pomohlo s chlebem nakrajen na maly obdelnicky a rict ze to sou vojaci co jdou do boje a pak je slupl... no ale svym zpusobem bych to fakt nehrotila.. kdyby deti meli hlad.. tak se naji.. takze fakt neboj ze by ti ditko umiralo hlady. Ono se rozji jednou.. sice dyl.. ale pak se nebudes stacit divit, kdyz vidim v porovnani co toho sni nas malej ted

jitulaf
autor
7. únor 2015

@josefina79
Hele rohlík a křupky i sušenky jedla už dlouho, párek taky ale to protože jim fakt hodně chutná.. Dej do misky na kousky rohlík nebo chleba a na půlené kolećka párek a uvidíš jestli si toho všimne, takhle to začalo s kousáním u nás... Pak kdyź jsem viděla źe rohlík i parek pokouše začala jsem ji nutit i u těch jídel.. Vařila jsem do nedávna jak debil furt jen omáčky a ještě i vařím ale uź s kolínkama nebo bramborou. Musíš začit u malých kousků a zjistila jsem že pochopila že má kousat u vidlićky, ze lžičky mi to vždy rovnou polkla a pak se poblila.
Nornálně jsem brečela když jsem vidéla jak mi kouše ty šunkafleky, samoržejmě na malé kousky, nic velkého do pusy ještě nedá... Měla totiž slíbeno že kdyź bude kousat půjde se koupat do vany( ona koupání uplné zbožňuje) no takźe jsme se pak ve 3 odpoledne koupali 🙂

jitulaf
autor
7. únor 2015

@luciebx
Ono to tragické nepřijde nikomu do chvíle když čas běží, dítě samo nejí, moc nekouše a mělo by jít za půl roku do školky.. Já doufám že tam se rozjí..
Má 90 cm a 12 kg, je to hubeňour

jitulaf
autor
7. únor 2015

@luciebx
Jo a větu, kdyby měla hlad tak se nají jsem slyšela od naší dr milionkrát. Malá měla 3 měs když mi poprvé odmítala prso a i flašku s mlíkem, nejedla i 7 hodin a to pro tak malem díté je hrozně dlouho, jen řvala a řvala a řvala. Jednu dobu jsem ji krmila v polospánku protože to byla jediná doba kdy se k lahvi přicucla. Kdybych poslechla naší dr a nechala ji ať si vezme až bude mít hlad tak je malá asi mrtvá. Když jsem řekla že jí jen v polospánku tak na mě čuměla jak kdybych byla z marzu.. Takže já si opravdu zažila svoje a asi o tom jednou napíšu knížku.. Náš nejedlík je totiž vyjmečnej.

josefina79
7. únor 2015

@jitulaf no zkusím, on už párkrát (cca 10x max) něco do pusy dal, ale hned vyplivne. Včetně banánu, který rozmačkaný miluje.
Krmení ve spánku - znám velmi dobře. Už od mala taky bez problémů vydržel klidně 6 hodin nepít. I teď když nechce oběd, tak nic jiného nevymýšlím (jako že bych mu nabízela něco jiného), prostě na to prdím a je "o hladu " až do svačiny. Absolutně nepozoruju, že by mu to vadilo. V 9 si dá jogurt, v poledne odmítne jídlo , ve 4-5 dostane svačinu a celou dobu je úplně spokojenej.

soptikova
7. únor 2015

Ve 2 letech je průměrná výška/váha 87cm/13kg. Nevím no, mně přijde, že tenhle nátlak nic moc neřeší. já bych teda taky přestala jíst, kdyby do mě někdo furt něco tlačil. Ideální je podle mě být trochu kreativní a snažit se formou hry- viz kostičky chleba jsou vojáci..

jitulaf
autor
7. únor 2015

@josefina79 jsou to smradi 😖 a kolik má malej na výsku a váhu?

jitulaf
autor
7. únor 2015

@soptikova myslite že jidlo formou hry nezkoušíme? Tohle napíše jen opravdu nékdo kdo to nikdy nezažil..
Mě taky nutili jíst už od mala jinak bych mela asi anorexii a to stylem že u mě mamka seděla s vařekou dokud jsem to nesnědla.. Efekt to mělo

veeeraf
7. únor 2015

@soptikova Ten pravý nátlak jsem poznala poprvé ve školní jídelně, bylo to docela zajímavý, ale žádný následky z toho nemám. Samozřejmě, že dítě nebudu nutit jíst když mu rostou zuby, nebo když je nemocné, ale pokud je fyzicky v pořádku, usměvaný a nic mu vlastně nebrání jíst...tak budu trošku ráznější..ono takový to za maminku, za tatínka, vytvářet lodičky a berušky je sice hezký, ale na nejedlíka to fakt nezabírá

jitulaf
autor
7. únor 2015

@veeeraf přesně moje řeč

soptikova
7. únor 2015

Hlavně, že víte, jaký mám děti. Jíst pod pohrůžkou vařečky podle mě normální není a nechápu, jakej to má efekt. Děcko teda ze strachu možná něco sní, ale rádo jíst se těžko naučí.
Já si prostě myslím, že je lepší trochu ubrat. Samozřejmě ani za maminku, za tatínka... nemůže mít efekt, když dítě cítí ten obrovský tlak, kterej zatim je. Mně nejvíc zabírá nezájem - když dám např jídlo jen manželovi, tak mu to sami od sebe sní. Taky jsem zjistila, že víc sní, když je nechám se v tom rýpat a třeba se na ně ani nekoukám. A forma dělá hodně - úplnou náhodou jsem zjistila, že si strašně rádi házejí krutony do polívky a pak ji i díky nim celou sní. Každý děcko je jiný a některý potřebuje víc času, taky jsem obdivně koukala na matky, který vytáhly na hřišti banán a dítě jim to snědlo, já musela dlouho mačkat.. Ale taky na to nakonec přišli. Půl roku do školky je u takhle malýho dítěte mimochodem hrozně dlouhá doba.

lu777
7. únor 2015

ono ve školce může být i rychlý obrat 🙂 ... my sice neměli takovéhle trable s jídlem, ale řešili jsme zase jiné věci... a to co doma zaboha nešlo, tak světe div se, ve školce bez potíží... někdy si člověk přijde, že se to dítě s ním doma snad nudí nebo co... a čím víc to mámu ničí, tím víc to to dítě dělá, snad ani ne naschvál, ale nějak automaticky... a pak jde do školky a kolikrát tam odtud člověk slyší opak toho co vidí doma!
takže bych taky byla nervozní z takovéhle situace, ale je potřeba počítat i s tím, že se rozjí v kolektivu - příklad dělá moc, děti jsou velký opičky... mně děti třeba jedly špenát, ale ve školce ho děti nejedly, tak přestaly... ted šel starší do školy a tam dětem chutná, tak ho zas jí 😅 😅

jinak ještě bych prubla Multisanostol nebo něco obdobného... vitamín B na podporu chuti k jídlu...a pak alternativní jídla, vyzkoušela bych různé chutě... některým dětem chutnají spíš nedětská jídla nebo jak to nazvat... pamatuju jak u nás byla na návštěvě kamarádka a její holčička nic nechtěla... maminka pak vytáhla avokádo a najednou jedla jak urvaná.. měli doma jiný jídelníček, dělala třeba hodně pomazánky zeleninové nebo thajská jídla apod. takže když jsem jí nabídla ovoce, chleba se sýrem nebo piškoty, tak ji to absolutně nezajímalo... někdy do toho člověk nevleze 😝

josefina79
7. únor 2015

@jitulaf můj nežer má 80 cm a 9.4 kg. Cca 7 percentil Výška - Váha. Ale dlouho byl na 3, to mi fakt tekly nervy.
Ale on má buclatý tváře a vypouklý břicho (je hypotonickej), takže všichni si myslí, že jsem hysterka. Ale když se pak svlíkne, tak je jak africký dítě - velký břicho, ale jinak ručičky, nožičky jako špejličky.