Mojí dceři jsou 3,5 měsíce, mohu zkusit dát mrkvičku?

nicoletta1
9. čer 2015

Prikrm ve 3,5 mesicich

veronikav31
13. črc 2019

@laska.nezna.hranic jinak svíčková se dá taky dávat, je to mixovaná zelenina a buď se dává s MM nebo UM 😉, samozřejmě nesolené a bez slaniny, s máslem. Já takhle dávala koprovku(brambory, Um a trošku kopru-umixovat s masem)-na tom nic není, když se to uzpůsobí dítěti

hanka_12345
13. črc 2019

@blahova_andrea ja to nesnasim 😀 24m,neji, zlaty kojeni 😀

alcar
13. črc 2019

Dcera zakladatelky diskuze uz ma 4 roky. Myslim, ze tohle uz ma vyresene. 😊

fouskovi
13. črc 2019

Proč začínat tak brzy jo dříve nás už krmili bůh ví čím ale oni neměli takové možnosti jako my tak nevím proč tak spěchat

jipe
13. črc 2019

@stanuse za komančů se děti krmily vším možným a dnes tu máme hojný výskyt rakoviny tlustého střeva. Nevidím jediný důvod proč zatěžovat dětský trávící trakt něčím, na co není připravený. Stejně tak dítě není tele (nemá 4 žaludky, že, třeba), tak není stavěné na kravské mléko od narození

jade85
13. črc 2019

@stanuse jaký stavicky, panebože? Když má dítě prdy, tak se nasadí probiotika, kojící matka si upraví stravu, děťátku se masíruje bříško a cvičí se s nožičkama, případně se nosí v šátku...jako každý dítě je jiný, na každé funguje něco jiného, ale nevěřím, že řešení je nacpat novorozenci cokoliv jiného, než mateřské (nebo při nejhorším umělé) mléko.

krutak1fle
13. črc 2019

Jezis ja zasnu, jak v dnesni dobe plne informaci muze byt nekdo tak omezeny!
Jsem alergicka na kydy typu "my jsme to jako maly taky jedli a prezili jsme".
Nebo "za komunistu se krmilo kde cim a zijeme".
Nebo nejaky dalsi radoby chytry rady po generace predavany od babicek, matek, tchyni atd.
Copak chceme, aby nase deti JEN PREZILY?
Ja chci, aby moje deti byly zdravy a stihly.
Za nevhodnou, brzy podavanou nebo solenou stravu bych trestala rodice.
Solenym jidlem jim zakladate na vysoky krevni tlak jiz v detskem veku, vedoucimu k srdecnim problemum.
Pribinakem podavanym pred rokem veku jim nicite ledviny, zakladate jim na obezitu a k ni pridruzenym problemum jako jsou znicene klouby, rakovina tlusteho streva, infarkty, atd. atd..
A pritom se staci jen informovat, nebyt liny, sobecky a zabedneny!!!
Ono je jednodussi rict, ze vysoky krevni tlak ma dite po me, obezitu po tchyni a celiakii po tete...
A kdyz vidim tlusty deti, trestala bych jejich rodice za poskozeni zdravi.
Jednou vam vase deti podekujou!

mourovatakocka
13. črc 2019

Zbytečně brzo.

puhelin
13. črc 2019

Kojene deti zacinaji prikrmy s ukoncenym 6. mesicem, deti na UM s ukoncenym 4. mesicem. Proc malicke placat zaludek?

ange_de_la_morte
13. črc 2019

Co tě k tomu motivuje ? Miminko je UM a stejně špatně přibírá ? Opravdu nenímam spěchat, a pokud kojíš tak zvlášť ne .. dcera má 5,5 měsíce a tento týden jsme pomalu začli ochutnávat ( jen ochutnávat)

@silvie1982 : jako vážně ?? Je mi vaší dcery skutečně líto ... promiň ale blbost některých lidí je do nebe volající ...

oveckaluky
13. črc 2019

@krutak1fle A já zase miluju tyhle "jediné správné" názory...

prejeta_zaba
14. črc 2019

Diskuze je 4 roky stará, všimli jste si toho? 😁 A jinak zakladatelka se ptala na mrkev, ne klobásky, guláš ani pribiňáka. Myslím, že by se až tak nic závratného nestalo, jenom nechápu, jak se může někomu dobrovolné chtít matlat se s příkrmy už tak zbytečně brzo. 🙄

krutak1fle
14. črc 2019

@prejeta_zaba Vsimli. Bohuzel tema je stale aktualni a osveta neuskodi.
Reakce matek nepatri pouze zadavatelce, ale ostatnim matkam co tu psaly o svickovy, pribinakach, podavanych ve trech mesicich apod.
Vetsinou neprispivam. Ale pokud nekdo z hlouposti (nebo dokonce vedome) poskozuje zdravi tem, kteri se nemohou branit, tak mi to nedalo.
I kdyby to melo otevrit oci jen jedne matce.

oveckaluky
14. črc 2019

@krutak1fle Osvěta prej!😂

krutak1fle
14. črc 2019

@oveckaluky ztrapnujete sama sebe

oveckaluky
14. črc 2019

@krutak1fle Nazvat někoho líným, sobeckým a zabedněným, když se na něco zeptá, vám přijde jako osvěta? To je mi vás líto.

barchen
14. črc 2019

Já jsem si jistá, že tyto staré diskuze jsou "obnovované" schválně aby se rozproudila diskuze. Děje se to tady čím dál častěji a spíš ty "kontroverznější" témata. MK má teď 2-3 dny technické problémy, resp. něco tam dělají po technické stránce, je léto, počet aktivních uživatelek je minimální, ty náklady se nějako zaplatit musí a reklama není zadarmo, takže šup šup, klikáme a píšeme 🙂.
PS: Když ve všech těch fórech čtu, jak je ten Lipánek špatný, tak nevím kdo ho pořád kupuje, jelikož když je v obchodě ve slevě za 14,90 Kč nebo za 16,90 Kč, tak je vyprodaný, jelikož si ho kupuji jako mlsání pro sebe a výjimečně jako sladkost i pro děti. A dle výroční zprávy Madety se těch Lipánků tady spotřebují fakt tuny.

krutak1fle
14. črc 2019

@barchen je spatny pro deti do 1 roku.
Nic jineho tu nepadlo.
Davat ho trimesicnimu diteti jak tu nekdo psal je,mirne receno, hodne nerozumny.

krutak1fle
14. črc 2019

@oveckaluky ctete poradne. To nebylo urceno pani co se ptala. I kdyz by taky stacilo si procist ODBORNE clanky nebo se zeptat detskeho lekare a ne hledat odpoved na diskuzich.
Bylo to urceno tem, ktere ji radily totalni nesmysly.

teckadvojtecka
14. črc 2019

@krutak1fle Souhlasím.

"Jezis ja zasnu, jak v dnesni dobe plne informaci muze byt nekdo tak omezeny!
Jsem alergicka na kydy typu "my jsme to jako maly taky jedli a prezili jsme".
Nebo "za komunistu se krmilo kde cim a zijeme".
Nebo nejaky dalsi radoby chytry rady po generace predavany od babicek, matek, tchyni atd.
Copak chceme, aby nase deti JEN PREZILY?
Ja chci, aby moje deti byly zdravy a stihly."

teckadvojtecka
14. črc 2019

Moje babička šla do práce, když mojí mamce bylo 6 měsíců, tudíž se o mamku starala její tchýně. Ta ji žeprej taky krmila kde čím. Mamka už má mnoho let velké zdravotní problémy a to je jí jen něco málo přes 50.

krutak1fle
14. črc 2019

@barchen no a co se tyce prodeje Lipanku...jsou na ne masivni reklamy. A lidi na reklamy slysi. Cesi obzvlast.
Nemusi to byt kvalitni. Ale je to z reklamy!
A taky chutna, co si budeme povidat.

krutak1fle
14. črc 2019

@teckadvojtecka no to je prave ono ☹
Kolika problemum by se dalo predejit, kdyby lidi zjistovali informace. Nebo alespon pouzivali selsky rozum.
Kdyby nicili jen svoje zdravi, at si se svym zdravim dela kazdy co chce...

barchen
14. črc 2019

@krutak1fle Padlo tu to, že chceš trestat rodiče a jejich omezenost ve stravování jejich dětí. Jako usekat jim ruce, zavřít do vězení nebo vysolit fin. pokuty? Ne každý sedí denně u internetu a projíždí MK nebo FB skupiny, pediatři nemají čas každé čerstvé mamince zdlouhavě vysvětlovat, jak se přikrmuje (protože systém zdravotnictví - hodně pacientů a papírování, málo času na individuální přístup), spousta matek neví, proč je mrkev nevhodná jako první příkrm, proč se první rok nemá solit ani sladit, proč nejsou vhodné průmys. zprac. potraviny atd. Pokud se někdo chce stavět do role spasitele, tak je fajn mít k tomu notnou dávku slušnosti, empatie a znalostí. Protože agresivním přístupem ještě nikdy nikdo nezměnil svět v lepší. V reálném životě se také nevrháš na každou matku, která otevře dítěti na hřišti skleničku nebo lipánka. A tohle píšu jako člověk se vzděláním v potravinářství a zájmem o zdr. živ. styl který trpí, když vidí matky s nadváhou i obezitou na rodič, sdružení nebo když vidí nákupní vozíky přeplněné totálně nevhodnými potravinami pro děti i dospělé.

prejeta_zaba
14. črc 2019

@krutak1fle to je právě to, "kdyby aspoň použili selský rozum". Ono totiž nejde o nějaké bláznivé přesvědčení nesladit, nesolit, nejíst éčka, jíst jenom eko-bio.. Jde o to zapojit mozek a vylézt že svojí pohodlné ulity. Bohužel málokdo je vychovaný v té rozumné míře, že jeden Lipánek/guláš/svíčková za měsíc nic neudělá, ale je potřeba to vyvážit zdravým životním stylem, dostatkem pohybu a zdravé stravy. A ne jen sedět a tláskat jednu blbost za druhou, postěžovat si na bolavé klouby a hrst prášků na tlak zapít kávou. Bohužel hrstka matek, co se na internetu přehání co víc bio svým detičkám navaří, to nespasí. Stejně si drtivá většina lidí bude dál žít ve svém bludném kruhu tloušťky-cukrovky-vysokého tlaku, když ono je to táák pohodlný a dobrý, přece se nepůjde někde potit u pohybu nebo nejsou králíci, aby jedli syrovou zeleninu. (bohužel taky pozůstatky minulých let, kdy byl všeho nedostatek a zelenina se jedla proto, že nebylo kolikrát nic jiného a tak se spousta lidí nemůže nabažit lehce dostupných "dobrot")

oveckaluky
14. črc 2019

@krutak1fle Odborné? To jsem právě dělala a už mě to přešlo. Nešlo tedy o jídlo, mám dvě holky už fakt velké a teď u dvojek jedu že svých vlastních zkušeností, ale onehdy padla otázka, jak spí děti. Když jsem napsala, že i holky, i dvojčata spí od začátku na břiše, málem mě maminky ukamenovaly. Vždyť je přece "odborníky vědecky dokázáno", že je to hlavní riziko SIDS. Když jsem se zeptala proč, tak přece proto, že na to přišli odborníci. 😂 Jenže ty maminky už se, na rozdíl ode mě, nepídily po tom, proč to tak je. Ono je strašně jednoduché někde si něco přečíst a pak tím argumentovat jako "vědecky dokázaným". Přitom třeba u toho spaní na břiše to tak vůbec není. A zrovna tak je to s jídlem, třeba že tvaroh je těžká bilkovina... ale napsal to odborník, že?

oveckaluky
14. črc 2019

Mimochodem, jak se po 50 letech pozná, že zdravotní problémy spojené se zažíváním pramení že špatné stravy v prvním roce života? Předpokládám, že ti, co je mají, a co tvrdí, že je to tím, od doby, kdy dostali vlastní rozum, už jí striktně zdravě.

merope
14. črc 2019

@stanuse Jj, já když se před pediatričkou zmínila, že už nevím, co s prdíky, že už jsem dokonce začala pít i fenyklový čaj a mladý šílené koliky, tak se upřímně vyděsila. Jenže sežeň kojící čaj bez fenyklu... na trhu je jeden jediný. Teď jsem zkusila, že když mláděti jsou přes 4 měsíce, že si zkusím udělat jeden z těch kojících fenyklových... takže jsme místo v deset večer šli spát tak o půlnoci.

A jinak tedy ta stejná pediatrička, co mi vysvětlila, že fenyklový čaj opravdu není dobrý nápad pro příliš malé děti (a já si pak na netu dočetla, že cca 1/3 dětí fenykl vše výrazně zhorší) mi doporučila začít pomaličku s příkrmy od ukončeného 5. měsíce, což je ale cca 3,5 měsíce korigovaně - že je docela vyspělý a není důvod mu to nedat. Samozřejmě když se začne brzy, tak je i čas dávat to prostě pomalu, jako takové přilepšení a sledovat, co to udělá. A vzhledem k tomu, jak má sklony se po všem sápat, tak si myslím, že pediatrička má docela pravdu a že to bude fajn.

krutak1fle
14. črc 2019

@barchen informaci je vsude dost.
U pediatra jsem vzdy dostala balik vytistenych informaci ohledne stravovani, pece o novorozence, prvni pomoci atd.
A ani diskuze na MK ani FB rozhodne nedoporucuju jako zdroj kvalitnich a odbornych informaci.
Ale dne snad beni problem dohledat kdyz nevim.

fouskovi
14. črc 2019

@jade85 jak přinejhorším UM