Mojí dceři jsou 3,5 měsíce, mohu zkusit dát mrkvičku?

nicoletta1
9. čer 2015

Prikrm ve 3,5 mesicich

ludmilad
9. čer 2015

Podle mě není kam spěchat 😉

andelka
9. čer 2015

Není důvod. Nejdřív od 4, a to mi přijde taky zbytečně brzo.

nikollita
9. čer 2015

Za mě taky zbytečně brzy. Můj první syn byl na UM a dr. mi doporučovala začít s příkrmy na zač. 5. měsíce a jediné, co to přineslo....byl věčně osypaný a všude. Tak jsme zpátky najeli jen na mlíčko a už byl v pohodě. Příkrmy jsem pak zavedla až na konci 7. měsíce a už to bylo v pořádku.

andrrriiik
9. čer 2015

Počkej aspoň do 4 měsíce,ve 3,5 měsících je brzo.Taky záleží,jestli to mimčo snese.Dcera se osypala z mrkve ve 3m,když jsem ji jednou dala kvůli zažívání,v 6m už v pohodě.Syn v pohodě od začátku(od 4m)snesl,a doteď snese všechno 🙂

cuddle
9. čer 2015

od ukončeného 4tého měsíce nejdřív pokud je dítě na UM, pokud jen kojíte tak třeba od 5-6 měsíce , naopak myslím, že zavádět alegreny kolem 5-6 měsíce jako lepek atd je vhodné, začala jsem u syna po ukončeném 4tém měsíci a jí vše a nikdy se po ničem neosypal, má alergii na BKM, ale to má od narození

melodygirl
9. čer 2015

Mrkev je poměrně velký alergen, rozhodně ne, trávicí trakt není v tak ranném věku na jinou stravu než mléko zralý. Zavádění příkrmů ve 4 měsícíci věku je podle mě značně uspěchané

blahova_andrea
9. čer 2015

a proč proboha?! kam spěcháš? patlání dětské stravy si ještě užijete až až 😉

laska.nezna.hranic
9. čer 2015

můžeš jí dát klidně svíčkovou, těžko ti v tom někdo zabrání. ale otázka je proč. 😒

kajalka
9. čer 2015

Dokud dítě samo neprojeví o pevnější stravu zájem, pak na to není připravené. Můžeš jí zadělat na trávicí problémy.

acacia
9. čer 2015

Můžeš zkusit cokoliv. Za sebe ale nevidím důvod. Podle mě je i v 6. měsíci zavádění příkrmů brzy.

naomi6
9. čer 2015

Ne, proč prosím vás? Kojte do šesti měsíců plně, pak pomalu začněte s příkrmy.

gosa22
9. čer 2015

???????? nechápu...jak vás to napadlo??? ☹ času dost...

indy2
9. čer 2015

Dcera bude mit za 14 dni 3,5 mesice a nedokazu si predstavit, ze bych ji mela uz krmit necim jinym nez mlekem 😨 Nechte travici system jeste dozrat, opravdu neni kam spechat..nadela to vic skody nez uzitku..

cenichmat
9. čer 2015

Jedna moje známá se nikoho neptala a udělala to, že takhle malému miminku začala podávat prakticky normální stravu. Má dvě děti, u obou toto praktikovala a jsou tak moc nemocné a plné alergií, že je mi jich líto. Neblázněte, Vaše miminko se teprve před pár týdny narodilo...

silvie1982
9. čer 2015

Já v tom nevidim problém,proč ne.Moje malá plně na UM měla již Pribinacek v 6 tydnech zivota,ted ji mackam stavicku z jahod a mrkvicky je v pohodě a moc ji chutná.Za komousu to bylo normalni.Teď každý řeší jen nějaké tabulky.Ma 3 měsíce.

eicul82
9. čer 2015

@silvie1982 To je ale blbá sranda.... 🤐

jankadudova
9. čer 2015

Proboha proc? 😉

edimaxik
9. čer 2015

syn měl první mrkev ve 3,5 měsících, protože dostal rotavirovou infekci a měli jsme vyloučenou mléčnou stravu-hold jsem byla mladá a doktorka blbá-prý se to dneska už takhle nedělá. Nicméně syn je naprosto v pořádku a jí všechno. Dcera je stejně stará jako vaše a ještě se nechystám, ačkoliv je na UM. Začneme v průběhu pátého měsíce. Já myslím, že je to hodně individuální. Zkusit jí dát dvě tři lžičky můžete, ale bude to asi trvat déle než kdybyste počkala pár týdnů.

simdan
11. čer 2015

nechápu matky,které za každou cenu se snaží vecpat miminkům hned příkrmy ☹ já jsem děti plně kojila a první příkrm jsem začala dávat mezi 7a8měsícem věku,s UM se dává dříve,ale určitě ne ve 14týdnech a ještě mrkev!!!

slunina
11. čer 2015

To už radši třeba kozí kaši. Nejsou v ní alergeny, je dobře stravitelná a nejvíce podobná mat.mléku.

stanuse
12. črc 2019

Když to tu čtu musím se popadat za hlavu. Naše máma nás vychovala dva, u obou se neridila žádnými tabulky a předpisy. Cajicky nám sladila, stavicky podávala daleko dříve než na 4tem měsíci a oba jsme zdraví, neznala u nás o to jsou kolíky. Jiné věci, dnešní doba spěje jen do .....! Mě dceři je 1. Měsíc a protože nás stále trápí prdiky a nic ji nepomáhá ,začala jsem ji dávat stavicky a máme od nich klid, je to asi taky na tom co jaké dite snese, ale u nás se žádná alergie nevyskytla, ba naopak jsme velmi spokojene obě se konečně vyspime 🙂 vemte si čím vším se za komancu krmily děti a umiraly snad ? 🙂

lastovenka
12. črc 2019

@stanuse Jak to bylo za komančů? jediný co vím od mamky bylo že se nekojilo dlouho......

corry21
13. črc 2019

Jedinej rozdíl jak to bylo dřív a ted je v tom, že teď máme informace a můžeme z nich profitovat a o děti se starat lépe. Ale hloupí lidi byli za kazdyho režimu

stanuse
13. črc 2019

@lastovenka Co jsem slyšela od babci, ze děti krmily prevarenym kravskym mlekem. Nutrilon sunar atd nebyl.. A v dnešní době se všichni boji všeho. Když se podívám na různé články všude si jen protiřečí.: Viz FENYKLOVÝ CAJ , všude vám ho cpou jako to nejlepší , ale existují studie, kde se píše , ze vhodný neni, naopak po něm děti trpí plynatosti ( nás případ ) a má vedlejší účinky. Tak čemu vlastně věřit? A co tedy používat ? Každému dítěti sedne něco jiného a maminky , které nemají zkušenosti , jen ze si někde něco přečetly by se spíše měly zdržovat komentářů tipu ,,jak můžeme dat dítěti něco jiného než jen mléko”.

kata267
13. črc 2019

Zkusit samozrejme muzete cokoliv ale proc tak zbytecne brzo? Pockala bych klidne do cca pul roku a urcite se tim nic neprosvihne 😉

vladienka
13. črc 2019

@stanuse neumiraly ale su ted vsetci uplne fit bez zdravotnych problemov ze ;) boze niezeby boli ludia radi, ze sme tak informovani, ze mozeme pre deti robit to najlepsie.... nieeee dam decku v 1 mesiaci stavicku a poseriem mu vyvijajuci sa traviaci system aby si to v dospelosti hezky vyzralo... a este zhadzujem mamy ktore nechcu byt nezodpovedne..

elikup
13. črc 2019

I předsedkyně české společnosti praktických lékařů pro deti a dorost Alena Šebková se drží faktu, že děti by měly být pouze na mléku do 6m.

ah1234
13. črc 2019

Co doba to ine nazory, ani ta nasa nema patent na rozum 🙂 ale preco davat dietatu kravske prevarene mlieko ked existuju UM, ktore su vhodnejsie ? 😛 To samozrejme neznamena ze kravske mlieko ho zabije, ale to UM je komplecnejsia strava upravena pre deti.. ale je hlupost mysliet si, ze robime vsetko najlepsie, nase deti nam v dospelosti urcite vytknu rovnake mnozstvo veci ako my nasim matkach 🙂

lenatko91
13. črc 2019

Matka mě i sestře dávala na noc hodně řídkou krupici, aby se o nás v noci nemusela starat a odrovnala nám trávicí systém..

veronikav31
13. črc 2019

u UM se začíná s příkrmy s ukončeným 4.měsícem, u kojení může taky a nebo od 6m.já měla obě děti na UM, tak jsme začali s ukonč.4.měsícem,oba zajímalo jídlo, syn byl hodně blicí, tak jsme jsem už byla ráda,že jsme přešli na něco jiného než mléko a blití se mu zlepšilo. Jinak Pribináček měl domácí v 1r a 2m, kupovaný ne, dělám i domácí Termix,vařila jsem doma tak jsem dávala i kupované příkrmy