Polévka pro kojence. Co vše do ní dát?

29. pro 2022

Ahoj děvčata, chtěla bych poprosit o radu ohledně vývaru pro miminko. Máme ukončeny 8 měsíc s už máme dávat vývar. Paní doktorka říkala, že má být opravdu hustý a nejlépe hovězí. Už si ale nepamatuji zda říkala jestli tam dát nudle nebo ne .. syn má ještě problém s tuhou stravou jíme zatím vše ve formě kasičky a jen kukuřičné křupky a chlebík s máslem má na kostičky (u chlebu se sem tam zakucká).. poradíte prosím jak jste připravovali, co vše přidali? Děkuji

jjasmina
29. pro 2022

Mě teda v 8 mes malá jedla už úplně všechno. Polevku jsem delala z masa, hodně zeleninya nudli. Měli sme již vše zavedeno a jedla s námi. Jinak v tomhle věku jedla všechny polévky i hotové jídla

cilkat
29. pro 2022

Pro mého syna třeba polévka byla horně složité jídlo. Zvládal bez potíží kusové jídlo do ručičky, ale jak to byly "kousky ve vodě" nebo ještě hůř "žmolky v kaši", tak se tím dávil. Takže... na poprvé bych dala buď úplně čistý vývar, nebo mixované (mixované klidně i s nudlemi - ale rozmixovanými).

emillyhk
29. pro 2022

Syn až někdy do 14 měsíců odmítal jídlo, ve kterém nestála lžička 🙈 Ale dělala jsem normálně masový vývar, pomalu tažený, samozřejmě bez soli. A ten jsem používala jako základ do různých jídel. Nudle bych dala podle toho, co máte zavedeno (předpokládám, že lepek i vejce máte). A formu (vcelku, krájené, mixované) podle toho, jak ti zvládá kousky.

kubesovaadelka
29. pro 2022

Lepek zavedený máš a vajíčko určitě také, tak bych se nudlí nebála, jinak zezacatku jsem zeleninu buď na hrubým struhadle nastrouhala a uvařila nebo rozmačkala pak v talířku vidličkou a zkoušela, rozmixovat to můžeš vždycky 😊

amazonkajanik
30. pro 2022

Udělala jsem vývar vhodný pro dítě, co se týká soli a pak musela mixovat. Měl dlouho problém, silný dávicí reflex. Pak jsem dělala i brokolicovou, rajskou,apod. Záleží na tom, jak moc je tvé dítko schopné kousat, rozmělnit tuhé části.