• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

13. září 2010 
Tak u nás se též nekojí :pensive: Docela mě to mrzí, myslela jsem si, že podruhé na to fakt vyzrajeme a budeme kojit až do bezvědomí nejlépe do školních let :wink: :slight_smile: No každopádně malá šla z porodky se žloutenkou, takže byla dost slabá na tahání (navíc mám ko.y jak vozy a pro ní to nebylo nejjednodušší, zvlášť ty rady kojo sektařek ať jí tam narvu celý dvorec ... tak říkám, že celý dvorec neměl v hubě ani můj muž a to má pusu od ucha k uchu :grinning: :grinning: ), nepřibírala a tak jsme na sunaru ... mám spokojené dítě, které spí i v noci :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning:

Syn byl kojen do půl roku ... tedy do šesti neděl plně, pak na půl s UM a od čtyř měsíců se kozil jen na žížu v noci :wink:

Skleničkovat budeme od čtyř měsíců ... už mám připravenou Hami první lžičku mrkvičku, brokolici ... od pátého chci začít vařit jako při synovi - brambory, cuketu, kuřecí (to jediné kupuju bio, jinak normálně v super marketu nebo na trhu ... kupování bio mi přijde zbytečně drahé, zvlášť když děti do sebe stejně narvou spoustu daleko horších věcí než zeleninu z normálního obchodu :slight_smile: :wink:), dýni, mrkev, kukuřici, špenát....

Velký úspěch u nás měl špenát s bramborem a sunarem ... to bych zdlábla i já :grinning: :slight_smile: fakt mňamka ...
A doteď když je kalup a nestíhačka, tak si kluk dá skleničku :wink: Defakto vyrostl na Hamánkách ... Telecí, krůta, králičí ... co jsem skleničkové nekupovala bylo právě kuřecí, protože to se opravdu vyplatilo udělat doma :slight_smile: My doma moc nevaříme jiné maso než drůběží, takže ostatní maso se skleničkovalo.
jo teď je to něco jiného ... to jsem mu koupila i kousek jehněčího a uvařila doma ... ale hodil na to bobek :wink: nějak z té domácí stravy jí opravdu jen věci z drůbeže .. jiné maso moc ne-e ... takže když chci aby jedl jiné maso, má skleničku i ve dvou letech... ale nějak mě to netrápí :wink: do školy jde málokdo se skleničkou k obědu nebo s plínou v kalhotech :slight_smile: :wink:
31. črc 2010 v 01:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek Když sem tak četla i v jiných diskuzích ty vaše trable s kojením, tak jeď rodit příště k nám do Brna do Bohunic. Ti tam v klidu vrazí mimču flašku s Nutrilonem, aniž by se tě předtím vůbec zeptali, nebo tak něco :grinning: U male se mně taky vůbec nedělalo mlíko, navíc dostala žloutenku a nechtěla se přisát. Když už sem si myslela že mně chudinka brzo umře hlady a šla jsem za sestřičkou, tak mně jen tak oznámila, že malá už dávno dostává dokrm.
31. črc 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajapoj prosímtě, tu kedlubnu a cuketu vaříš tedy do měkka v hrnci ale jak to děláš s hráškem? koupíš ho v konzervě, nebo ti roste na zahrádce?? a pak ho uvaříš? a prosímtě hrášek a kedlubna u tvého malého ok, nenadýmá ho?? :sweat_smile: :wink:
2. srp 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky od kdy můžou kedlubnu? už od šestého měsíce?a ještě se chci zeptat, jestli u cukety vykrajujete ty středy a jaký špenát kupujete? klasický neochucený zmrazený?
2. srp 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si teda tady pročetla vetší část diskuze a jak jsem byla do te´d na váškách, tak asi budu fakt vařit.. no, jedem na dovču a malá bude mít zrovna tam půl roku, tak uděláme test.. koupím jednu skleničku mrkvičky a jednu porci uvařím.. uvidíme.. :slight_smile: ale jak tady psali o Bio a nebio.. já budu zeleninu nakupovat normálně v kauflandu, protože tam nakupuju zeleninu i ted a je tam zelenina jedna z nejlepších..
ještě pořád přemýšlím, jak to srovnám s kojením.. pořád jen kojíme.. a jsem doslova chodící mlékárna.. není pro mě problém se v noci i 2x přesléknout.. někd yje to fakt mazec :sweat_smile: :rolling_eyes:
3. srp 2010 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zelvatko buď ráda, u nás to bylo jak u Suchánků :sweat_smile:
3. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
markytko jak děláš ten špenát s bramborem a sunarem? to jako dáš do toho sunar? máte nějaký ještě jiný recept do kterýho se dá přidat sunar, protože naše madam sunar miluje a tak myslím že jak tam ucítí trošku tu chuť tak sní všecko i lžičku :grinning:
3. srp 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek já dělala malé i mladému zeleninu se sunarm skoro všechnu,i fazolky a koprovku ze sunarem, a mladé to chutná dodnes i když má v podstatě dospělácky jídelníček bez koření a jen s malinkou troškou soli, jinak bylinky u nás vedou :wink: Výborná je od 6 měsíců červená čočka s bramborem a mrkví a buď masíčko nebo žloutek :wink:
3. srp 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek no když my ho můžem se smetanou, tak proč ne se sunarem? já na začátku taky Kubu šidila Nutrilonem :wink:
3. srp 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je pravda, a myslíte že můžu dát malé třeba už teď brokolici se sunarem?
3. srp 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí

@strouzek jasně že můžeš normálně ho doměkka uvař a pak společně pomixuj nebo propasíruj :wink:
3. srp 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek i když malá je ještě mrňátko, ale mrkvičku asi už máte zasebou že?
3. srp 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj už dáváme mrkev, brambor, cuketu... na brokolici se chystám, ale nějak se mi do ní nechce, sama jí nesnáším tak k ní nemám důvěru :grinning: proč se nemůžou děckám dávat špagety, pizza aj mňamky, s ním bych si věděla rady hned a určitě by jim to chutnalo :grinning:
3. srp 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek já dávám špagety ale dělám omáčku doma jen pro ní z čerstvých rajčat :wink: a můžeš dávat těstoviny ale bezvaječné a nejlepší jsou uplně ze začátku dát třeba pohankové - jsou bezlepkové :wink:
3. srp 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo Jo mě to taky chutná všechno buď jako mrkev/rajče, nebo jablko a nic moc ani tak...
3. srp 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli mohu přispět svou troškou, tak já jsem nakoupila zeleninu na trhu ve velkém množství ( květák, brokolici, mrkev,petržel) doporučuju zajít, zelenina je bezkonkurenční i cenově. Namrazila omytou a nakrájenou napytlíkovala. Doufám že větší část zimy vydržíme :wink: Pak si jen vyberu, co mu dám a naházim kousky do parního hrnce třeba ještě s bramborama. pak přidám trošku másla (ne margarínu) a rozmixuju. Baští jak o život. Skleničkujeme jen na cestách nebo když nestíháme. :grinning:
3. srp 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini já také chodím na trh ale většinu zeleniny mám ze zahrádky a můžu říct že skleničky jen svoje zavařené né kupované a také jen když nějkam jedeme a máslo a olivový olej používám né margaríny a je dobré třeba koprovou polévku místo mlíka dát třeba žervé sýr také je to moc mňam :wink:
3. srp 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, že jsem začala vařit, ale polehounku, zase abych to nepřehnala :grinning: Kuba měj srajdu, tak jsem mu potřebovala uvařit rýžový šlem a samo, že mi zbyla rozvařená rýže, vyhodit mi to bylo líto, ale jíst to teda nebudu. Tak šup s ní ještě horkou do skleniček po výživách (modří již vědí, že u nás se nemrazí :sweat_smile: ) a zavřít a po schladnutí do lednice. Myslím, že týden tam určo v pohodě vydrží a skleničky při otevírání klapou jako originál :wink: Aspoň máme rýži na "cucky", už na ně máme věk :slight_smile:

Ale až bude Kuba větší, tak se do toho pustím, přivezla jsem si plno fajn receptů z Anglie, podle kterých jsem vařila pro holky, o které jsem se starala, a ty to baštily jako divé, tak by bylo škoda je nevyužít, že :slight_smile:
3. srp 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek @brusinka.pusinka no, v našem případě spíš otevři skleničku, ohřej ji a přimíchej do ní hustší sunar :grinning:
3. srp 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
collett :grinning: já jsem taky začla vařit teda ještě nezačla ale dneska jsem byla u našich a ti jako správní zahrádkáři mě nabalili cukety, brambory a kopu mrkve a je mi to blbé to neuvařit když to prý pěstili pro malou , tak se teda pokusím z toho něco uklohnit ale jestli to malá nebude jíst tak mě trefí. ale na druhou stranu se znám, mrkve sním u telky a cuketu hodím do leča a brambory si dám s řízkem a malá bude zase u skleniček :grinning:
3. srp 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek Tak jí to uvař všechno dohromady a uvidíš, hlavně tam nech víc vody ať to má tekutější. Nevím jestli je můj malej taková popelnica, ale padá do něho fakt všechno. Ještě nic neodmítnul. Byla jsem u doktorky, ta se ptala kolik po jídle ještě dokojím, tak sem se divila proč bych měla ještě kojit, když malej sežere celou skleničku :grinning: To bylo hned ze začátku, když sem kupovala mrkvu v těch malých skleničkách. Teď mu to vychází na oběd jedna velká, takže už radši vařím, by to vyšlo trochu draho :grinning:
3. srp 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
bufi no vidíš mě malá včera snědla půl hruškové přesnídávky a zapila to 120 ml sunaru :grinning:
4. srp 2010 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek Sou to teda pěkní jedlíci, no hlavně aby jim to vydrželo :slight_smile:
4. srp 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek teda to je papalka. Moje dneska snědla 1/4 té velké přesnídávky a dala pak jen 50ml nutrilonu. Ale ona to pak dohání v noci, budí se kol 2hod a tvoje jsem myslím četla, že spinká celou noc, viď? A jsme asi stejně staré :wink:
4. srp 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek teda naše holky :grinning:
4. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka tak to jsem taky ráda, že vám chutná :slight_smile:
Zavařovat se chystám taky asi jablíčka ze zahrady tak uvidíme jak to dopadne.
Nejspíš do skleniček od jihočeských jogurtů od Madety (doufám, že to půjde) Klasické přesnídávkové jsou bohužel nepoužitelné a víčka asi dokoupit nejde :frowning2:
5. srp 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini nu u nás jedou pořád staré dobré skleničky s pořádným závite,m ale jablíčkové přesnídavky dávám i do velkých u nás se sní do 2 dnů :grinning:
5. srp 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
strouzek: dam varit brambory v koj vod a pak udělám kaši kde místo mlíka dám sunar :slight_smile: přidám pár lžiček špenátu a můžeme podávat ... dávala jsem teda i kousek maslíčka :slight_smile: je to taková rychlovka
5. srp 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
olgo jj máme stejně velký hladový dětičky :grinning:

markytko a odkdy se může špenát? protože já jsem někde četla diskuzi kde nějaká "skvělá" matka mi psala že přeje mý malý aby přežila mojí péči a že určitě jí chudině dám špenát v prvním roce :sweat_smile: ehm špenát je zakázaný či co??
5. srp 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@strouzek špenát můžou hned, četla jsem to ve vícero chytrých knížkách :slight_smile: Zrovna včera ho měla malá k obědu :grinning:
5. srp 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek