Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

markytkaaa
30. črc 2010

Tak u nás se též nekojí 😔 Docela mě to mrzí, myslela jsem si, že podruhé na to fakt vyzrajeme a budeme kojit až do bezvědomí nejlépe do školních let 😉 🙂 No každopádně malá šla z porodky se žloutenkou, takže byla dost slabá na tahání (navíc mám ko.y jak vozy a pro ní to nebylo nejjednodušší, zvlášť ty rady kojo sektařek ať jí tam narvu celý dvorec ... tak říkám, že celý dvorec neměl v hubě ani můj muž a to má pusu od ucha k uchu 😀 😀 ), nepřibírala a tak jsme na sunaru ... mám spokojené dítě, které spí i v noci 😵 😀 😀 😀

Syn byl kojen do půl roku ... tedy do šesti neděl plně, pak na půl s UM a od čtyř měsíců se kozil jen na žížu v noci 😉

Skleničkovat budeme od čtyř měsíců ... už mám připravenou Hami první lžičku mrkvičku, brokolici ... od pátého chci začít vařit jako při synovi - brambory, cuketu, kuřecí (to jediné kupuju bio, jinak normálně v super marketu nebo na trhu ... kupování bio mi přijde zbytečně drahé, zvlášť když děti do sebe stejně narvou spoustu daleko horších věcí než zeleninu z normálního obchodu 🙂 😉), dýni, mrkev, kukuřici, špenát....

Velký úspěch u nás měl špenát s bramborem a sunarem ... to bych zdlábla i já 😀 🙂 fakt mňamka ...
A doteď když je kalup a nestíhačka, tak si kluk dá skleničku 😉 Defakto vyrostl na Hamánkách ... Telecí, krůta, králičí ... co jsem skleničkové nekupovala bylo právě kuřecí, protože to se opravdu vyplatilo udělat doma 🙂 My doma moc nevaříme jiné maso než drůběží, takže ostatní maso se skleničkovalo.
jo teď je to něco jiného ... to jsem mu koupila i kousek jehněčího a uvařila doma ... ale hodil na to bobek 😉 nějak z té domácí stravy jí opravdu jen věci z drůbeže .. jiné maso moc ne-e ... takže když chci aby jedl jiné maso, má skleničku i ve dvou letech... ale nějak mě to netrápí 😉 do školy jde málokdo se skleničkou k obědu nebo s plínou v kalhotech 🙂 😉

bufina
31. črc 2010

@strouzek Když sem tak četla i v jiných diskuzích ty vaše trable s kojením, tak jeď rodit příště k nám do Brna do Bohunic. Ti tam v klidu vrazí mimču flašku s Nutrilonem, aniž by se tě předtím vůbec zeptali, nebo tak něco 😀 U male se mně taky vůbec nedělalo mlíko, navíc dostala žloutenku a nechtěla se přisát. Když už sem si myslela že mně chudinka brzo umře hlady a šla jsem za sestřičkou, tak mně jen tak oznámila, že malá už dávno dostává dokrm.

k.jolanka
2. srp 2010

@pajapoj prosímtě, tu kedlubnu a cuketu vaříš tedy do měkka v hrnci ale jak to děláš s hráškem? koupíš ho v konzervě, nebo ti roste na zahrádce?? a pak ho uvaříš? a prosímtě hrášek a kedlubna u tvého malého ok, nenadýmá ho?? 😅 😉

k.jolanka
2. srp 2010

holky od kdy můžou kedlubnu? už od šestého měsíce?a ještě se chci zeptat, jestli u cukety vykrajujete ty středy a jaký špenát kupujete? klasický neochucený zmrazený?

zelvatko
3. srp 2010

já si teda tady pročetla vetší část diskuze a jak jsem byla do te´d na váškách, tak asi budu fakt vařit.. no, jedem na dovču a malá bude mít zrovna tam půl roku, tak uděláme test.. koupím jednu skleničku mrkvičky a jednu porci uvařím.. uvidíme.. 🙂 ale jak tady psali o Bio a nebio.. já budu zeleninu nakupovat normálně v kauflandu, protože tam nakupuju zeleninu i ted a je tam zelenina jedna z nejlepších..
ještě pořád přemýšlím, jak to srovnám s kojením.. pořád jen kojíme.. a jsem doslova chodící mlékárna.. není pro mě problém se v noci i 2x přesléknout.. někd yje to fakt mazec 😅 🙄

collette
3. srp 2010

@zelvatko buď ráda, u nás to bylo jak u Suchánků 😅

strouzek
3. srp 2010

markytko jak děláš ten špenát s bramborem a sunarem? to jako dáš do toho sunar? máte nějaký ještě jiný recept do kterýho se dá přidat sunar, protože naše madam sunar miluje a tak myslím že jak tam ucítí trošku tu chuť tak sní všecko i lžičku 😀

brusinka.pusinka
3. srp 2010

@strouzek já dělala malé i mladému zeleninu se sunarm skoro všechnu,i fazolky a koprovku ze sunarem, a mladé to chutná dodnes i když má v podstatě dospělácky jídelníček bez koření a jen s malinkou troškou soli, jinak bylinky u nás vedou 😉 Výborná je od 6 měsíců červená čočka s bramborem a mrkví a buď masíčko nebo žloutek 😉

collette
3. srp 2010

@strouzek no když my ho můžem se smetanou, tak proč ne se sunarem? já na začátku taky Kubu šidila Nutrilonem 😉

strouzek
3. srp 2010

no to je pravda, a myslíte že můžu dát malé třeba už teď brokolici se sunarem?

brusinka.pusinka
3. srp 2010

@strouzek jasně že můžeš normálně ho doměkka uvař a pak společně pomixuj nebo propasíruj 😉

brusinka.pusinka
3. srp 2010

@strouzek i když malá je ještě mrňátko, ale mrkvičku asi už máte zasebou že?

strouzek
3. srp 2010

jj už dáváme mrkev, brambor, cuketu... na brokolici se chystám, ale nějak se mi do ní nechce, sama jí nesnáším tak k ní nemám důvěru 😀 proč se nemůžou děckám dávat špagety, pizza aj mňamky, s ním bych si věděla rady hned a určitě by jim to chutnalo 😀

brusinka.pusinka
3. srp 2010

@strouzek já dávám špagety ale dělám omáčku doma jen pro ní z čerstvých rajčat 😉 a můžeš dávat těstoviny ale bezvaječné a nejlepší jsou uplně ze začátku dát třeba pohankové - jsou bezlepkové 😉

mataharyy
3. srp 2010

@mehlo Jo mě to taky chutná všechno buď jako mrkev/rajče, nebo jablko a nic moc ani tak...

pampalini
3. srp 2010

Jestli mohu přispět svou troškou, tak já jsem nakoupila zeleninu na trhu ve velkém množství ( květák, brokolici, mrkev,petržel) doporučuju zajít, zelenina je bezkonkurenční i cenově. Namrazila omytou a nakrájenou napytlíkovala. Doufám že větší část zimy vydržíme 😉 Pak si jen vyberu, co mu dám a naházim kousky do parního hrnce třeba ještě s bramborama. pak přidám trošku másla (ne margarínu) a rozmixuju. Baští jak o život. Skleničkujeme jen na cestách nebo když nestíháme. 😀

brusinka.pusinka
3. srp 2010

@pampalini já také chodím na trh ale většinu zeleniny mám ze zahrádky a můžu říct že skleničky jen svoje zavařené né kupované a také jen když nějkam jedeme a máslo a olivový olej používám né margaríny a je dobré třeba koprovou polévku místo mlíka dát třeba žervé sýr také je to moc mňam 😉

collette
3. srp 2010

Tak hlásím, že jsem začala vařit, ale polehounku, zase abych to nepřehnala 😀 Kuba měj srajdu, tak jsem mu potřebovala uvařit rýžový šlem a samo, že mi zbyla rozvařená rýže, vyhodit mi to bylo líto, ale jíst to teda nebudu. Tak šup s ní ještě horkou do skleniček po výživách (modří již vědí, že u nás se nemrazí 😅 ) a zavřít a po schladnutí do lednice. Myslím, že týden tam určo v pohodě vydrží a skleničky při otevírání klapou jako originál 😉 Aspoň máme rýži na "cucky", už na ně máme věk 🙂

Ale až bude Kuba větší, tak se do toho pustím, přivezla jsem si plno fajn receptů z Anglie, podle kterých jsem vařila pro holky, o které jsem se starala, a ty to baštily jako divé, tak by bylo škoda je nevyužít, že 🙂

collette
3. srp 2010

@strouzek @brusinka.pusinka no, v našem případě spíš otevři skleničku, ohřej ji a přimíchej do ní hustší sunar 😀

strouzek
3. srp 2010

collett 😀 já jsem taky začla vařit teda ještě nezačla ale dneska jsem byla u našich a ti jako správní zahrádkáři mě nabalili cukety, brambory a kopu mrkve a je mi to blbé to neuvařit když to prý pěstili pro malou , tak se teda pokusím z toho něco uklohnit ale jestli to malá nebude jíst tak mě trefí. ale na druhou stranu se znám, mrkve sním u telky a cuketu hodím do leča a brambory si dám s řízkem a malá bude zase u skleniček 😀

bufina
3. srp 2010

@strouzek Tak jí to uvař všechno dohromady a uvidíš, hlavně tam nech víc vody ať to má tekutější. Nevím jestli je můj malej taková popelnica, ale padá do něho fakt všechno. Ještě nic neodmítnul. Byla jsem u doktorky, ta se ptala kolik po jídle ještě dokojím, tak sem se divila proč bych měla ještě kojit, když malej sežere celou skleničku 😀 To bylo hned ze začátku, když sem kupovala mrkvu v těch malých skleničkách. Teď mu to vychází na oběd jedna velká, takže už radši vařím, by to vyšlo trochu draho 😀

strouzek
4. srp 2010

bufi no vidíš mě malá včera snědla půl hruškové přesnídávky a zapila to 120 ml sunaru 😀

bufina
4. srp 2010

@strouzek Sou to teda pěkní jedlíci, no hlavně aby jim to vydrželo 🙂

olgaj
4. srp 2010

@strouzek teda to je papalka. Moje dneska snědla 1/4 té velké přesnídávky a dala pak jen 50ml nutrilonu. Ale ona to pak dohání v noci, budí se kol 2hod a tvoje jsem myslím četla, že spinká celou noc, viď? A jsme asi stejně staré 😉

olgaj
4. srp 2010

@strouzek teda naše holky 😀

pampalini
5. srp 2010

@brusinka.pusinka tak to jsem taky ráda, že vám chutná 🙂
Zavařovat se chystám taky asi jablíčka ze zahrady tak uvidíme jak to dopadne.
Nejspíš do skleniček od jihočeských jogurtů od Madety (doufám, že to půjde) Klasické přesnídávkové jsou bohužel nepoužitelné a víčka asi dokoupit nejde ☹

brusinka.pusinka
5. srp 2010

@pampalini nu u nás jedou pořád staré dobré skleničky s pořádným závite,m ale jablíčkové přesnídavky dávám i do velkých u nás se sní do 2 dnů 😀

markytkaaa
5. srp 2010

strouzek: dam varit brambory v koj vod a pak udělám kaši kde místo mlíka dám sunar 🙂 přidám pár lžiček špenátu a můžeme podávat ... dávala jsem teda i kousek maslíčka 🙂 je to taková rychlovka

strouzek
5. srp 2010

olgo jj máme stejně velký hladový dětičky 😀

markytko a odkdy se může špenát? protože já jsem někde četla diskuzi kde nějaká "skvělá" matka mi psala že přeje mý malý aby přežila mojí péči a že určitě jí chudině dám špenát v prvním roce 😅 ehm špenát je zakázaný či co??

olgaj
5. srp 2010

@strouzek špenát můžou hned, četla jsem to ve vícero chytrých knížkách 🙂 Zrovna včera ho měla malá k obědu 😀