Příkrmy. Můžu už něco dát?

cejmil
16. únor 2021

Ahoj,
Potřebovala bych poradit. Jsem prvorodička a mám dceru 3 měsíce a 2 týdny, je plně kojena, ale už jí to nestačí. Má hlad co 2 hodiny i pro spaní v noci se budí na jídlo co 2 hodiny. Nevím co jí můžu dát jestli už třeba nějakou mrkvičku nebo ještě umělé mléko. Děkuji za rady.

malenka3
16. únor 2021

Proč si myslíš, že jí to nestačí? Nekoj podle budíku, ale tak, jak si řekne. Pokud chceš s příkrmy začít, samozřejmě můžeš, ale úplně kojených dětí se klidně čeká až do půl roku. Ve třech měsících může také zvýšená potřeba kojení znamenat jenom růstový spurt. Buzení v noci na kojení taky nemusí znamenat pocit hladu, ale prostě jenom potřebu maminky.
To, jestli mlíčko nestačí, bys poznala z toho, že neprospívá, ne z toho, jak často se chce kojit.

neomenia
16. únor 2021

Na příkrmy je ještě brzy, nejdříve od ukončeného 4. měsíce, a u kojenych děti standardně i od 6. měsíce. Zkusila bych více se rozkojit ( větší kontakt skin to skin, časté kojení, společné spaní...), ale pokud už jsi na hranici svych možností a vice mléka už jí nedokážeš poskytnout, dala bych umělé mléko, ale opatrně, třeba navečer a ideálně třeba cevkou nebo lžičkou, aby si nezvykla na lahev a tím se neodstavila od prsu ( pokud chceš kojit dále). Ony některé děti dlouhodobě zvládají kombinovat lahev a prso, ale mnohé pak už prso odmítají, když zjistí, že z lahve teče mléko bez práce...

agnes_123
16. únor 2021

To nemusí být hlad. Může mít spurt, potřebu kontaktu... Je to asi náročné, ale nemyslím si, že je to hlad. Zjisti si to podle váhy, jestli má dost mléka (váha před a po kojení je jediný, podle čeho to poznáš). Na netu je vzoreček, kolik mléka na kolik kg má dítě vypít. Ale spurt se do toho nepočítá 😄 Myslím, že chce být s Tebou. A pokud by mléka potřebovala víc, tak si to zařídí právě tím, že Tě furt saje🙂

madbetka
16. únor 2021

V tom věku se mi děti kojily i častěji, co 2h není nijak extra často, to je úplně normální interval mezi kojením u tak malého miminka. Proč myslíš, že jí to nestačí?

aselluska
16. únor 2021

Chápu jak to myslíš. Udělala jsem to samé. Po 4. měsíci jsem zavedla příkrmy na doporučení lékaře, ale nic se nezměnilo. Kámošky říkají, že to je kontaktem a časem to přejde, tak budeme čekat.

mimco
16. únor 2021

@cejmil to není o hladu, kojte dál tak, jak si mimi řekne a nebojte, ono se to srovná, je to naprosto normální stav

jjasmina
16. únor 2021

Ještě jednou časté kojení není o tom , že máte málo mléka, já kojila i co 20 min a celou noc, je to o kontaktu, ve 3 měsících je na příkrmy opravdu brzy.

malinkaelinka
16. únor 2021

Kojit, kojit, kojit. Pokud miminko prospiva a pribira, tak mlicko stačí. Co psaly holky nahoře je přesně tak. Někdy je to fuska, dcera mela kolem tretiho měsíce spurt, ja tenkrat nejakou virózu, jen jsme lezeli v posteli a ja kojila tři dny v kuse. Kdyz na minutku usnula, šla jsem se vycurat, uvařit kotel čaje a zase kojit. Měla jsem na posteli trilitrovej camel bag a jak cucala ona,já taky 😅😅 takže dve hodiny interval je úplně v pohodě, hodne pij, dobře jez, ať nejsi vystavena a uvidíš, ze všechno bude ok.

keksik002
16. únor 2021

@cejmil takto..ja bych ji zkusila dat jidlo ode me, tzn kousek okurky, nebo krupku a podle toho jak by se tvarila bych pokracovala.. Vetsinou se rika ze je cas na prikrmy kdyz dite zacne zajimat vase jidlo.

cejmil
autor
16. únor 2021

@keksik002 no ona vždycky tak smutně koukám jak jím. Mám chuť ji vždycky dát kousnout 😂

keksik002
16. únor 2021

@cejmil dejte 🙂 treba bramborovou kasi.. Uvidite

evika_1105
16. únor 2021

@cejmil jestli ma hlad a projevuje zajem o vase jidlo tak klidne pomalu zacnete.

atekram42
16. únor 2021

Pozor na to, že dítě zvědavě pozoruje jídlo, to vůbec neznamená, že už je připraveno. Rozhodně ne takhle maličké. S příkrmy u nekojeného dítěte lze začít nejdřív po ukončeném 4. měsíci. Dřív rozhodně ne. U kojeného pak v 6 měsících. A spousta dětí je na jídlo připravena klidně až o několik měsíců později. Takhle malému miminku to může ublížit, jeho trávicí ústrojí na to opravdu připravené není.

jako_mala_holka
16. únor 2021

Před ukončeným 4. měsícem bych určitě nic kromě mléka nedavala... Naše malá taky koukala po našem jídle někdy od 3 měsíců a i když byla na UM, tak jsme začali až cca ve 4,5m...fakt není kam spěchat a může to i ublížit, trávicí soustava ještě není úplně zralá na jídlo

cejmil
autor
16. únor 2021

No počkáme ještě z příkrmy. To vydržíme nějak to vstávání 😂

martiniquest
16. únor 2021

Kojene dite ma dostat prikrmy az po pul roce. Koj casteji. Casovat kojeni je naprosty nesmysl.

martiniquest
16. únor 2021

A ze te pozoruje pri jidle? No samozrejme, mimina pozoruji vsechno a nasavaji jako houby. Nevypovida to nic o pripravenosti na pevnou stravu. To je u takto malickeho mimina zcela mimo.

cilkat
16. únor 2021

S tím, že kojené dítě příkrmy až v půl roce bych to nehrotila. Oba moji synové byli/jsou kojeni do nejméně dvou let, ale příkrmy ochutnali kolem pátého měsíce. Zajímali se o jídlo, vypadali hladově, chtěli kojit furt, ale hlavně oba v tom věku začali méně přibírat.
Ale bylo to o ochutnávání. Do zhruba roka měli 1-2 jídla denně a jinak byli kojení.
Ale před tím čtvrtým měsícem mi to ještě brzy přijde.

beruna84
16. únor 2021

Jestli prospiva, tak se nemusí budit hlady, možná chce jen kontakt s mámou. Malej se mi co hodinu a půl az dvě budi pořád, i ted v roce. Tak bych se na to moc neupinala, ze se to zlepší, může a nemusí. At nejsi zklamaná. Chápu, ze noční vstavani je opruz. Ale vydrz a koj, je to to nejlepší co tomu malému můžeš dát. Casem se to zlepší, držím pěsti 🍀

cejmil
autor
16. únor 2021

@martiniquest kojim kojim každou chvilku. Já to necasuju malá se takhle budí jako hodinky