Příkrmy z kupovaných skleniček, jak se na ně díváte?

lindaatobias
12. zář 2015

Ahoj holky, už zhruba měsíc přikrmuju svého pětiměsíčního syna a zatím jedeme pouze na skleničkách (převládá Hami). Chci se zeptat, jak se díváte na kupované příkrmy, případně které značky upřednostňujete a jak vašim miminkům chutná ? Díky moc.

chris_n
26. říj 2015

@ladie a 250g sklenička, kdyz to kupujes rozumne, tak stojí 22kč?

ladie
26. říj 2015

@chris_n maso většinou nakoupím, nakrájím na nudličky (aby se to pak dobře a rychle vařilo) a udělám si na mražák balíčky s množstvím na ty dva-tři dny, na které vařím. Pak vždy vytáhnu jeden balíček, uvařím spolu se zeleninou.
Nebo používám čerstvé, ze kterého vařím pro nás.

rousse
26. říj 2015

@chris_n já tedď před měsícem koupila králíka za 245 Kč a jedu ho skoro pořád a ještě máme zásobu v mražáku. Některé porce jsem udělala větší (do dávek na víc dní) a některé menší na den, ale neodvažovala jsem to - prostě od oka jsem ukrojila kousek
jinak teda já skleničky kupovala třeba 2 jednou za 14 dní - když se mi nechtělo vařit, tak jsem jí dala skleničku, nějakou, co doma nevařím - třeba jehněčí, telecí a teď po posledním zážitku se skleničkou už mě to ani nenapadne. Nebyla ani v akci, za plnou cenu přes 30 Kč a ani po ohřátí to neopustilo stadium amarounů. Přesně jak píše @ladie to byly prostě nerozmíchatelné a nerozpustitelné hroudy škrobu. No nedostala jsem do ní víc jak jednu lžičku - byl to fakt kentus. Od té doby mě ani nenapadne je kupovat...

ladie
26. říj 2015

@chris_n tak na 250g skleničku, která by stála 22,- a byla bych ji ochotná dát svému dítěti, jsem ještě nenarazila. Ty levnější jsou 200g/30,- a denně bych ji 100% nedala. Já osobně taky denně nejím konzervované jídlo, které má třeba dvouletou trvanlivost 😝 😝

Ale víš co, tohle je na každé z nás. Pro mě je čerstvé prostě čerstvé 😉

chris_n
26. říj 2015

@rousse to co popisujes, tak mi pripomina hami skleničky, to je hnus na entou. S tema, co jsem koupila v DE se mi to snad nestalo.

chris_n
26. říj 2015

@ladie ja jsem taky vařila, pak jsem jeden čas davala vic skleničku, protože mi domaci nejedla... ale jak jsem tu psala.. ja kupovala 220g Hipp okolo 1€, bebivita 75centů, babylove a alnatura do 1€ taky. 250g skleničky jsou pak hipp okolo 1,30 eur.

eileenk
26. říj 2015

@chris_n Tak to je v Německu ale o dost levnější než tady...

chris_n
26. říj 2015

@eileenk no jo, tak vzdycky to tam nekdo nakoupil nebo jsme si pro to zajeli i pro další veci

eileenk
26. říj 2015

@chris_n Já se snažím skleničky nikdy nekupova za plnou cenu, beru je jako kompromis a ještě za ně platit pro mě předražené ceny....lovím akce jak důchodce 😉

chris_n
26. říj 2015

@eileenk no a kdyz vezmu, ze si pčkám na akční hipp, tka je to jeste příjemnější cena v DE

marvas7
26. říj 2015

Už jsem to v jedné diskusi psala ... od začátku jsem vařila. Jedna porce se těžko dělá, takže jsem zamrazovala do tvořítek na led. Co jsem tak vypozorovala ve svém okolí a z vyprávění maminek na hřišti/cvičení - dítka, která jsou převážně krmena ze skleniček, pak mají s jídlem obecně problém - tedy že nechtějí normálně jíst (odmítají běžnou domácí stravu).
Informace, že skleničky jsou hlídané, je fajn. Ale co v nich všechno musí být, aby vydržely tak dlouho?

trupovaludmila
27. říj 2015

@chris_n za jaké ceny jsi vařila ty?

trupovaludmila
27. říj 2015

@jhhd přesně tak souhlasím.

chris_n
27. říj 2015

@trupovaludmila ja to nepočítala přesně. Ale rozhodně me nevyšly příkrmy an 14 dní to, co jedna sklenka

smallinka
27. říj 2015

Dívám se na ně tak, že občas když není navařeno tak se hodí doma nějakou mít. Ale rozhodně ne jako každodenní strava pro batole. Domácí je vždycky lepší, ať si každý říká co chce 😉

svobodpetika
27. říj 2015

já tedy koupila pár masových skleniček a dávám tak jednou za týden, beru to jako kompromis a kupuji s masem které běžně nevařím ( jehněčí)

soleilll
27. říj 2015

@lindaatobias Skleničky jsou naprosto v pohodě. Není takový problém najít značku, která nepřidává cukr, sůl a další koření (např. pepř) - otázka jednoho podrobnějšího nákupu a příště už jdeš na jistotu. Nebo si najdeš na netu etiketu se složením a nemusíš v obchodě trávit hodinu luštěním malých písmenek. 🙂 Rozhodně by se mi nechtělo vařit s nejistým výsledkem - tedy jestli tu moji snahu a čas strávený u plotny dítě ocení tím, že to vůbec sní. Vaření mě nebaví, neřeším, co je bio a eko a podobně, proto jsem synovi od 4 měsíců (nekojený) dávala instatní kaše a skleničkové příkrmy. Neříkám, že byl živený jen tím, ale třeba z 80% ano. Asi do roka. Vůbec jsem neřešila, jestli příkrm obsahuje něco "nedoporučovaného", vlastně ani nevím, že by např. rajčata děti nemohly. Každopádně to bylo nejpohodlnější a při nákupu v akcích ani ne tak drahé. Nesouhlasím s tvrzením @marvas7, že skleničkové příkrmy způsobí odmítání běžné domácí stravy. Moje dítě je extrémně žravé, nemá žádnou potravinu, co by nejedlo a ani žádnou alergii. Pokud někdo chce vařit, prosím, ale proč odsuzvat průmyslově vyráběné příkrmy, které mají přísné normy a je dost široký výběr..? howgh

evicka844
27. říj 2015

Ono jde asi spíš o pohled na věc každé maminky, já bych třeba zamražené jídlo nebo jídlo, které mám 3 dny v ledničce nejedla sama a tak to nebudu dávat ani dětem. Dávám přednost pasterovaným nebo sterilovaným skleničkám. Každý výrobce je jinak "poctivý" a někdy vyšší cena kompenzuje klamavé informace na etiketách. Mám tady zrovna skleničku Hipp Karotka s bramborami od 4.m pro malého k večeři - karotka 78%, brambory 10%, pitná voda, řepkový olej 1,3% - na tom nevidím vůbec nic špatného, vždyť při vaření se taky do mrkve dostane voda...příkrm je bez soli, jako všechny příkrmy pro nejmenší děti. Postupně se tam přidává trocha soli, aby si děti zvykaly na nové chutě - kolik maminek dává dětem do ruky rohlík a neřeší, že obsahuje denní dávku soli pro dospělého.

claire90
27. říj 2015

Za mě jsou skleničky v pohodě. První dcerka na nich vyrostla. Toho času jsme bydleli v DE, takže jsme kupovali Hipp, Alete, případně Babylove, ceny tam jsou přijatelnější jak v ČR. S naším jídlem pak neměla nejmenší problém. Jí všechno, samozřejmě má něco radši, něco méně, ale to je spíš období, do léta jedla krásně vše, teď si prostě vymýšlí 🙂 Kluk vyroste taky na sklenkách, je to pro mě pohodlnější. A co v tom všechno musí být, aby to vydrželo? Co všechno se dává do sklenek při zavařování? Však ta pak taky něco vydrží, když je správně zavařeno, ne? Takže to absolutně neřeším. Ale každý to vidí jinak a každý ať si to dělá podle svého 🙂

lindaatobias
autor
27. říj 2015

Díky, holky, za názor. Jak vás tady tak čtu, tak se taky bez mučení přiznávám, že skleničky jsou pro mě pohodlnější varianta dětské stravy. Každopádně pokud by to mělo být na úkor zdraví mého dítěte, svou pohodlnost okamžitě přehodnotím. Narazila jsem na pár příkrmů, ve kterých i po ohřátí stála lžička a ty jsem přestala kupovat. Složení čtu pokaždé, když kupuju něco, co neznám. V tomto mě třeba zrovna Babylove a Babydream velmi těší, hustota tak akorát, má to pěknou barvičku a chuťově to připomíná to, co slibují na etiketě. Stejně tak jejich ovocné přesnídávky - naprostá spokojenost. Důležitá je pro mě chuť syna a zatím jsme nenarazili na nic, nad čím by se ošíval. A co se ceny týče, taky slyším na akce, skleničky po slevě nekupuju a 190 g dobré skleničky za 22 Kč (plná cena Babylove) mi přijde naprosto v pořádku. Nějak jsem se přistihla, že "utrácet" za malého mi nevadí ani v nejmenším 🙂

smallinka
27. říj 2015

No asi budu hnusná ale od čeho je ta mateřská teda? Už tak nám to mateřství dnešní doba ulehčuje (např. jednorázové plenky) a ještě abych diteti neuměla uvařit? A raději koupila umělý blaf? To mě teda hlava nebere. Peníze na ditěti nešetříte, ale Váš čas ano. A jak se říkáš čas jsou peníze. Když matka nemůže z nějakého důvodu kojit a kupuje UM tak to ještě pochopim ale tohle?

chris_n
27. říj 2015

@smallinka a co treba, ze ta mama ten čas s tím dítetem aktivne stráví misto toho, aby stála u plotny? ja mam teda uz díte, co jí s náma a zadne skleničky nekupuju. Ale kdyz si vezmu, kolik času strávím u plotny a v kuchyni obecne... tak to fakt není málo. A to díte samo chce být semnou.

smallinka
27. říj 2015

@chris_n tak já vařím když spí a to mám děti dvě. Ale je pravda že mám štěstí a blízko babičky ktere jezdí holky vozit tak to si taky něco podelam. ...😉 Jasně že travim čas s dětmi jak jinak že jo. ...

chris_n
27. říj 2015

@smallinka no, tak moje díte aktualne spí 40minut po obede a musim u ni byt v místnosti. Takže ja udelam prdlajs. A babičky a všichni 500km daleko ;)

smallinka
27. říj 2015

@chris_n jaktoze u ni musíte byt v místnosti když spí tak o vás neví ne? Nebo nevím jak to myslíte? Jj holky už po o taky ztěžka usínají no.....

chris_n
27. říj 2015

@smallinka jdu ji dat spat. jak se pohnu z postele, je vzhuru (ikdyz predtim spala i ve své postýlce). Kdyz uz jo zabere a spí, tka je do 20minut bez mé přítomnosti vzhůru a vříská a vříská. Bud uz neusne, nebo tam musim lezet taky (proste jen byt v té mistnosti).
Takze si stihnu dat tak obed.

dannyblakely
27. říj 2015

Skleničky využívám když někam jedeme nebo když už fakt nevím, co uvařit, ale kupuji jen Hipp nebo některé od Hami. Malá mi ale jí naprosto všechno, takže se snažím spíš vařit. Ona i ta chuť domácího jídla je úplně někde jinde a styděla bych se pro nás vařit i jí cpát jenom skleničky. Navíc nevím, co bych na mateřské dělala, když ne vařila, uklízela a věnovala se malé. Ale je fakt, že ona je hodně klidné dítě a klidně o ní hodinu nevím, takže času mám plno. Jinak jídlo se dá večer uvařit, když už dítě spí a druhý den jen ohřát. Jinak nic proti nikomu, každý ať si to dělá jak mu to vyhovuje. Jen mám teda zásadu, že co nechutná mě, nedávám ani malé, ale my jsme zvyklí na zeleninu a nekořeněná jídla.

chris_n
27. říj 2015

@dannyblakely jenze me spousta tech sklenicek, co jsme kupovala, chutnala. Ale fakt nebyla mlada jen na skleničkách. ty dostávala,kdyz mi proste nechtela jist domácí.

suzanna123
27. říj 2015

@lindaatobias oběma dětem vařím, ale skleničky kupujeme taky - když se někam jede, když nestíhám, atd. Skleničky jsou fajn, ale je potřeba hlídat složení (i v některých Hami je sůl a jednou jsem koupila příkrm od Hipp, který byl regulérně osolený - jak pro dospělého). A pokud dítě jí doma vařené jídlo, pak bych mu ho určitě dávala přednostně. Jednak jsem přesvědčená, že je to lepší než "konzerva", že pak lépe jí a navíc je mnohem víc možností, co mu dávat.

svetlus_pepca
27. říj 2015

Já jsem skleničky kupovala taky 😉 Nevidím na tom nic tak strašného. Ano, nekoupím každou, na kterou narazím... resp. nekupovala jsem. Tak od 10. měsíce je malý nechtěl. Začal ochutnávat víc chutí, tak už mu nejely. Ale třeba takové ty "dětské hotovky" od roku jí. Občas po nich sáhnu třeba na cestách. A mám doma pro všechny případy. Co si budem povídat - stačí, aby člověku nebylo úplně o.k. a pak se hodí takováhle rychlovka. A jinak - jak tu bylo řěceno - proč vystávat denně u plotny, když ten čas mohu věnovat dítěti 🙂 A že nám doba mateřskou usnadňuje?? No a?! Asi právě proto, že se zjistilo, že čas strávený s dětmi je lepší než máchat, v hrncích vyvařovat a denně žehlit desítky plen, a že je důležitější, abysme byly další den odpočaté než po nocích vyvařovat zaručeně domácí stravu nejlépe v bio kvalitě. :-P Zkrátka i ve stravě se řídím mým oblíbeným "všeho s mírou" 🙂