Sunar - Fenyklový nápoj. Změna podávání - nevíte, proč?

veve559
9. říj 2020

Ahoj, nevite nekdo, proč po změně obalu fenykloveho napoje od Sunaru, lze podavat az od ukončeného 4 mesice? Na puvodnim obalu bylo uvedeno, ze se muze podavat od ukončeného 1 tydne. To je dost velka zmena. Nějak předpokládám, ze to bude asi kvuli cukru, ale to je jen moje domněnka.

klokanka31
9. říj 2020

@veve559 S tím ti neporadím, ale tak si kup fenyklový čaj v nálevových sáčkách, tam máš jistotu že to je pro úplně nejmenší miminka...

veve559
autor
9. říj 2020

@klokanka31 ten mam, ale malej to nechce. Jsme od zacatku na UM a narodil se v lete takze jsme museli jeste navíc hydratovat. Bohužel nic jineho než toto jsme do nej nedostali. Logicky, je to sladke, tak mu to chutna. Ale po ochutnani mu tam davam jen trochu, protoze je to fakt dost sladke.

evika_1105
9. říj 2020

@veve559 zavolej na infolinku sunaru 😀

hasara33
9. říj 2020

@veve559 ahoj, hele tyhle nápoje sice sladké jsou, ale neobsahují klasický cukr, ale glukózu což je vlastně hroznový cukr, který je i pro tyhle mrňouse v pořádku nicméně úskalí je v tom, že si zvyká na sladkou chuť no, ale pokud ti pije jen tohle tak to nehroť a dávej akorát třeba menší množství aby to bylo méně sladké 🤷 jinak si myslim, že ve 4. měsících tento nápoj může určitě 😉 a kdyžtak se dají pak koupit 100% dětské šťávy (hipp např.) tak může zkusit tyhle a míchat s vodou 😉

veve559
autor
9. říj 2020

@hasara33 tak ja to nijak nehrotim, jen me zajimalo, jestli to nekdo nevi, proc ta zmena ve veku. Na sunar jsem napsala dotaz, tak jsem zvedava, jestli mi nekdo vubec odpovi.

tasimia
9. říj 2020

A není jeden od 4 měsíce a jeden od týdne? Mám ho taky doma a v pořádku, střídám s heřmánkovým.

jaja01k
9. říj 2020

Mohla by poradit místní ambasadorka Sunaru @michaelllas 🙂

veve559
autor
9. říj 2020

@tasimia nene maji novy obal. Mam taky jeste tem starý, ktery je od prvniho tydne a mam uz i ty nové. Maji stejne slozeni, nic krome obalu se nezmenilo. Proto nechapu tu zmenu ve věku.

jjasmina
9. říj 2020

@veve559 Já jsem ho kupovala na jaře někdy a už byl od 4. měsíce. Mě by spíš zaskočilo kdyby to mohli dříve

tasimia
9. říj 2020

@veve559 tak já dneska koupila ještě od 1 týdne, tak nechápu taky :D

fouskovi
9. říj 2020

@veve559 já tenhle čaj taky dávala a minule v lekarne jsem chtěla, tenhle granulovany jen pro případ když potrebuju pro mladšího čaj dávám víc vody AV lekarne mi ho málem anineprodali dostala jsemdost slušnou přednášku

michaelllas
9. říj 2020

@veve559 Ahoj zjistím Ti to přímo ze Sunaru. Podle mě v tom bude hrát roli jen legislativa. Protože složení se opravdu nezměnilo.

michaelllas
9. říj 2020

@jaja01k Děkuji za označení 😉

tasimia
9. říj 2020

@fouskovi fakt? A ja ho kupují v lékárně taky :D ty jo..

veve559
autor
9. říj 2020

@fouskovi to jako proč prednasku? Ze to neni vhodne? Vzdyt je to jen vysuseny extrakt. Neni tam nic, co by mu melo ublizit. Za me nam davali cerny caj a taky jsme prezili🤣

veve559
autor
9. říj 2020

@michaelllas ahoj diky moc, sice jsem jim psala, ale nejak nedoufam v odpoved. Snad je to jen legislativa

veve559
autor
9. říj 2020

Tak sunar odepsal toto: ano, věková kategorie se upravovala tak, aby bylo v souladu s odborným doporučením pediatrů. Na složení výrobku se nic neměnilo. Obecně se dětem do uk. 4 měsíce doporučuje pouze mateřské mléko nebo náhradní mléčná výživa, pokud nemohou být kojeny. Pouze v případě dehydratace např. v důsledku horečky či s horkých dnech je možné podávat po lžičkách vlažnou kojeneckou vodu. Navíc je Sunar rozpustný nápoj sladký a na sladké si děti rychle a rády zvykají. Naše doporučení je tedy podávat v případě potřeby pouze vlažnou kojeneckou vodu a s rozpustným nápojem počkat do uk. 4 měsíce.

michaelllas
9. říj 2020

@veve559 Tak stejnou odpověď už mám taky 🙂

tasimia
9. říj 2020

@veve559 pěkně teda, pěkně. A mi tak sladký nepřijde teda, ale já dávám méně.

veve559
autor
9. říj 2020

@tasimia taky toho dávám malo. Většinou tak na 200ml jednu lzicku ale jako trochu vrchovatou.

michaelllas
9. říj 2020

@tasimia škodlivý není, to se nemusíte bát. Pochipula jsem, že nápoj už dáváte? Tady jde jen o to, aby si děti nezvykaly na sladké. To ale neznamená, že si na to zvyknou, nebo že by to pak nešlo postupně odnaučit. Já davala synovi taky tento, ale menší dávkování a v pohodě.

veve559
autor
9. říj 2020

@michaelllas ja teda nevim jak jini pediatři, ale kdyz me doktorka rekla, ze ho musim v lete hydratovat, tak jsem se ptala jestli muzu tohle ale v mensim množství a nemela s tim nejak problem. Pry kdyz nic jineho do nej nemuzu dostat tak lepsi tohle nez nic

michaelllas
9. říj 2020

@veve559 No jasně, přesně tak. Nez aby nepil vůbec. Říkám škodlivý není, ale prostě cukr je teď hodně probírané téma spojené s narůstající dětskou obezitou. Proto ta doporučení děti držet od cukru co nejdýl. Ale to je na delší debatu.

veve559
autor
9. říj 2020

@michaelllas to chapu, taky z toho nejsem nadsena. Ja sice uplny odpurce cukru nejsem, ale vseho moc škodí.

michaelllas
9. říj 2020

@veve559 Tak ty jsi rozumná a dokážeš odhadnout zdravou míru. Ale ne všichni to tak bohužel umí. Tak proto je to možná i dobře, že to Sunar upravil 🙂

veve559
autor
9. říj 2020

@michaelllas tak urcite je dobry ze to upravil, spis je skoda, ze je tam toho tolik. Nebylo by špatný, kdyby to sladil mene, navic kdyz je to pro takovyho prcka. Jako kdyz jsem to porovnala s ochucenou matonkou, ta ma 4,5g cukru, sunarek 4,4g a to je celkem mazec, asi by to mohli sladit mene, nic by se nestalo

fouskovi
9. říj 2020

@tasimia
@veve559 jo že granulovany čaje jsou nejhorší atd,. že nelepší je sáčkový že jsem matka co asi zabíjí vlastní dítě

veve559
autor
9. říj 2020

@fouskovi jezis to byla nejaka hrozna blbka, ktera ani nevi, jak se tohle vyrabi😒 rozhodne bych si tohle nijak nebrala. Ja zase jsem špatná matka kvuli tomu, ze se mnou ditko nespi v posteli, ze ho radeji nechám spat v postýlce na monitoru dechu a postýlku mame u nohou postele. Hrozna dalka, chudatko tam spi samo a trpi🤣

lucka662006
9. říj 2020

@veve559 Ono by to potom ale dětem tolik nechutnalo tedy by se to tolik neprodávalo, to je jediný důvod, proč tam dávají cukr.

lucka662006
9. říj 2020

@michaelllas A proč tam ten cukr vůbec dávají, když se obecně ví, že cukr není pro děti zdravý? Aby se to prodávalo? Já osobně bych tedy raději dala kojeneckou vodu nebo slabý bio fenyklový čaj, pokud je třeba fenykl. Absolutně nepochopím, proč cpe někdo do malého dítěte cukr.