Syn odmítá večerní kaši. Co s tím?

mijav
15. kvě 2011

Minulý týden jsem synovi dala poprvé večerní kaši, ze které se mi v noci pozvracel. Od té doby, kdykoliv mu dám kaši ihned ho natahuje na zvracení a kaši úplně odmítá. Vyzkoušela jsem už různé druhy kaše, zkoušela jsem mu do ní dát ovoce, ale nic. Prosím poraďte, co s tím, popřípadě co synovi dávat večer místo kaše. Děkuji za rady

beruskanula
15. kvě 2011

pokud kasi odmita, dala bych mlicko-pokud nekojite tak kojenecke 🙂 ....
muzete kasi zkusit za nejaky cas, hlavne nenutit! 🙂

klosky
15. kvě 2011

@mijav Já dělám naší malé to, že dám 4 lžičky do flašky a k tomu dám nutrilon 5 odměrek a zaleju na 220 ml a spinká mi celou noc...

iluss
15. kvě 2011

Když se mu z kaše dělá špatně, tak bych mu jí nenutila. Dávej jogurt s pečivem nebo masozeleninový příkrm. Kaši zkus třeba pak třeba za 2-3 týdny.

johnatanka
15. kvě 2011

u nás taky kaše nejedou, dávám maso-zeleninu 🙂, brzy bude pečivo

kocka5
15. kvě 2011

U nás taky J. kaši nechtěl. Dělala jsem tu z toho hustší pítí do flašky.....to mu jelo. 😉

lenam
15. kvě 2011

Syn kaši moc k večeři nechtěl a nechce. Dávám buď jogurt, ale většinou uvařím více masozeleninového příkrmu a má to jak k obědu tak k večeři a je spokojený 🙂

misakri
15. kvě 2011

jako nezlobte se na mě.. ale někdy ty otázky tady na MK nechápu 😅 😅 .. když nechce kaši, odmítá ji, tak mu ji nedávej.. nahraď ji mlíčkem, jogurtem, prostě čímkoliv.. kriste, maminy.. používejte někdy mozek! 😀 😀 😀
nikde přece není řečeno, že každé dítě musí jíst kaši.. 😉 🙂

hansed
15. kvě 2011

Pokud kaši nechce, nenuť mu ji. Nikde není psané, že každé dítě musí mít před spaním kaši... jak psaly holky, můžeš zkusit jakýkoli příkrm, nebo mu dávej jenom mlíčko a kaši zkus třeba za 2, 3 týdny 😉

eriska
15. kvě 2011

Ahojky, my začínali na mlíčku s kaší, od nestlé, jen rýžové neochucené..tak můžu poradit zkusit to..určitě, jak píší holky, nenutit, ty třeba taky nemáš něco ráda a nikdo tě nenutí to jíst..zkusila bych ji třeba za měsíc, jen tak, na lžičku a třeba ji dát spíše ráno, než večer🙂 a pokud bude dále odmítat, tak se na ni vykašli a dávej na noc třeba jen mlíčko😉 ať už tvoje, UM, nebo mlíčko s kaší, pokdu bude pít..nebo další varianta, jak píší holky nějaký jiný masazeleninový příkrm..neboj, oni mají různé chutě a třeba za měsíc, kaši bude baštit😉

takyja
15. kvě 2011

Podle mého názoru stačí UM, malá po něm spala celou noc a kaloricky na tom, když jsem porovnala množství UM a množství kaše, které snědla, bylo UM stejně jako kaše.

U nás kaše jela až od 10. měsíce, a to asi jen 1 měsíc 🙂

ladybugie
15. kvě 2011

my dáváme kaši, kombinujeme s vařeným jídlem. Někdy mi kaši odmítne. Nenutím jí a prostě dostane třeba to, co zbylo od oběda. Taky hodně kaše střídáme. Když je začínala, tak jsme museli vyzkoušet několik kaší i od různých firem, než jsme našli ty naše 🙂 Hlavně ho do ničeho nenuť. Nabídni, ale dej něco jiného. Co třeba hotová mlíčka s kaší jako nenáročný přechod k opravdovým kaším? 🙂

romana29
15. kvě 2011

Gabka ji taky nechce, tak pije mlíko, prospívá dobře a nutit ji nechci. Pravda, Daneček se po ní mohl užrat, ona hold ne, neřeším to...dostane mlíko a jde spat a jelikož spí (pokud ji nebolí rostoucí zoubky) více než dobře, myslím, že nestrádá

bury
15. kvě 2011

Náš malý nikdy nechtěl kaše ani UM. Takže jsem mu kolem roku začala vařit večer kaše už z kravského mléka - buď z ovesných, jáhlových apod. vloček, nebo klasickou krupičku. Ty mu chutnají moc 😉 sice si někdy říkám, že by bylo jednodušší, kdyby chtěl instantní, kterou bych měla hned hotovou, ale asi ví, proč to nechce papat 😉

kosac
15. kvě 2011

U nas kase taky nefrci,jednou ji snedl a taky se pozvracel,od ty doby veskery kase odmita,takze uz se ani nesnazime mu je zkouset davat,zkus to nahradit mlikem,pokud ho pije (nas ani mliko nechce) a nebo mlickem s kasi,ktere se da uz hotove koupit,to u nas jede,nic jineho nechce,jen mlicko s kasi 😉

poopoo
15. kvě 2011

🙂 Maminko.... nebojte!! Ještě jsem neslyšela aby dítě umřelo jlady nad plnou mísou. 😀
Dalšími kašemi poroste jen odpor ale nevím jak je synek starý ??? Co kousek chleba ?? Aha,promin,, ono to není v tabulkách ale neva ne ? xxxx-generací vyrostlo na brzy podáném lepku a přesto jsme zdraví jak řípy 🙂...Příště se nech v takových malichernostech raději unášet svým instinktem, 😉

veruska007
16. kvě 2011

Nenutila bych, zkus treba naslehany tvaroh s cukrem a trochou mlika, take to zasyti. Nebo uvarenou klasickou krupicku, ne instantni. Nebo presnidavku, pudink... treba bude chtit kasi za mesic. Malymu se taky stridaly a stridaji chute, to je ok. Rozhodne nenutit, jednak nas maly to pak stejne vyblil a navic proc se stresovat jeste kvuli jidlu 😝

coxa
17. kvě 2011

Určitě bych do roku tvaroh nedávala a mléko jen umělé. Nahradila bych klidně masozeleninovým příkrmem - jestli ti to jí k obědu, tak ať to má i k večeři. Kaši bych na nějaký čas - měsíc třeba vypustila a zkusila po čase znovu až zapomene.

helcenka
9. čer 2011

A to je problém, že nechce kaši? Vždyť to není nikde napsané, že ji děti musí jíst. Co zkusit radši polévku a pak těsně před spaním ještě mlíčko - podle toho jestli kojíte nebo ne, tak kdyžtak umělé. Nebo třeba jenom mlíčko, nebo místo kaše pudink.
Tak se mi zdá, že bereš moc vážně jakési doporučující tabulky, co a jak dětem zavádět do jídelníčku. My jsme třeba vůbec nezačínali zeleninkou jako první příkrmy, ale banánem a jablíčkem s mrkví nebo piškotkem. A jak si panečku malej pochutnal a pak sladkou zeleninou, masíčkem a nudličkama. A byl spokojenej. A kaše dostával až tak po roce, lžičkou a ne instantní, ale normálka jsem mu je vařila.

cufinka
14. zář 2011

Ahoj u nás taky nechce Nel kaši jsou jí 8 měsíců . A místo kaše jí dávám v půl 6 masozeleninu a v půl 7 kojím 🙂 Ted se všechno moc řeší,řid se svým rozumem 🙂 když to prostě nechce tak to nechce 😀

anieanne
27. říj 2011

Dávám k večeři buď "zbytky" od oběda ( uvařím toho víc ), někdy dostane třeba namazaný chlebík, jindy jen mléko...

miskadis
27. říj 2011

Naše malá kaši odjakživa odmítala, zkusila jsem koupit pár druhů, ale pokaždý ochutnala jen tak půl lžičky a víc nechtěla. Tak jsem ji nenutila. K večeři má pořád ještě mlíko, ale i když jí dám k večeři např. namazané pečivo s něčím nebo taky ty "zbytky" od oběda, pokaždý si na to ještě tu flašku mlíka prostě musí dát 😀 Bez toho by snad ani neusnula 🙂

dana3262
27. říj 2011

Je mu 13mesicu, dej mu treba chleba s maslem 😉

jijitka
27. říj 2011

Malý má ke všem kaším (nebo pudinku) naprostý odpor. Jsem spíš ráda, protože ani na jednom z toho nevidím nic moc pro dítě přínosného. Přijde mi to jen jako hmota na zaplácnutí žaludku. To raději chleba s máslem 😉

giona
27. dub 2015

náš malý (7M) taky kaše odmítá, a to jsem zkoušela snad 5 druhů...tak je nemá hotl a pije navečer MM jen a stejně se budí 2-3x na kojení v noci, nahradím je asi do budoucna jogurtem s ovocem nebo polívkou....