Jak nakupujete oblečení pro miminko?

dockysbazar
9. dub 2017

Postupně nakupuji oblečení pro miminko. Nechci utrácet majlant a nemám nic proti pěknému, ale už nošenému oblečení. Když si to ale člověk propočte, tak člověka skoro vyjde levněji nakoupit třeba v HM než na internetovém bazárku. Jak co samozřejmě, ale člověk zaplatí jen jedno (někdy žádné) poštovné a ještě to pak často aspoň za polovičku prodá. Kdežto věci z bazárku už ne plus to poštovné za všechno. Jak jste nakupovaly vy, když jste věci neměly šanci podědit.

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@normalnimatka

Super, děkuji za rady. Tak to v lidlu nic teď kupovat nebudu.
Mám polodupky právě z HM, 2 ks tam stojí 299 Kč a tehdy je měli v akci a navíc poštovné zdarma. To už tak draho nevyjde. Kámoška je pak ještě za 150 Kč prodala na bazaru, což věci z Kiku, Pepca, CA, Faf už těžko takhle někdo koupí. Ale samozřejmě jak co, něco tam mají fakt předražený.

dandaa
9. dub 2017

@martinka_33 je jasny ze nejde podedit vse ale vetsina ano.Moje obe svagrove to tak maji.na druhe deti dokupovali minimum veci.Mam vetsinu veci neutralnich tak ty muze mit kluk i holka.Ono kdyz nekdo ceka holku a ma komplet vse ruzove tak u druheho kluka toho moc nepouzije.Zase naopak holka v klucicim neni nic strasneho.

normalnimatka
9. dub 2017

@dockysbazar
mně se osvědčily bodýčka z lidlu. dá se přes ně zapnout v pohodě i látková plenka, materiál vydrží tvarově i hodně vyprání (to se o těch z tesca říct nedá, naopak) a vůbec🙂 jen designově jsem docela náročná. nechci jako supermoderní věci, ale nemám ráda třeba nápisy:D a většinou jak maj ty balíky dvou věcí,tak aspon jedna věc je popsaná nějakým kydem:D

jinak pro každýho je drahý něco jinýho, no...mně to prostě přijde docela škoda, vyhazovat za nový věci, když jsem už nesčetněkrát koupila téměř nenošený věci v sekáči třeba za 20 kč:D a třeba i těch značek🙂 ale samozřejmě, že všude nejsou takový možnosti, to chce objevit. (ale jinak moje hlavní motivace kupování sekáčovejch věcí je spíš ekologicko-etickej ohled, než jen peníze...)

a ještě jsem chtěla napsat, že nutno pochválit zdejší bazar, kterej mi přijde fakt nejlepší, co sem na netu narazila (kdyžtak někdo trumfněte tipem, budu jen ráda:D), protože se tady skvěle hledaj konkrétní věci... třebaaa ok, chci bodýčko ale beru jen HM nebo lupilu... vyfiltruju značku, město poblíž, cenu a jsem u jádru pudla🙂 pak kouknu, jestli prodejce nenabízí ještě něco, co by se mi hodilo a většinou se tam něco najde, a nejdu si jen pro jednu věc:D

normalnimatka
9. dub 2017

a něco se fakt vyplatí ojetý...třeba taková kombinéza, nová v ca a podobnejch obchodech stojí klidně kolem 500, zatímco na bazaru se dá sehnat v pěkným stavu kolem stovky třeba. většinou se tohle pere jen párkrát. a při takovejhle částkách, když vezmeš ještě ěnco dalšího, se to vyplatí i s poštovným🙂
nebo občas dělám to, že naopak beru jen jednu malou věc, nebo dvě, když se mi fakt líběj a to se pak třeba vejde do obyč. obálky a za obyč. poslání;) a i s tou poštou to pak vychází krásně.

dandaa
9. dub 2017

@normalnimatka me kamaradka doporucila Vinted a taky se tam da pekne nakoupit.spousta prodejkyn ma nastavene slevy kdyz od ni nakoupis vic veci.vyhledavani je taky prehledne dle znacek,velikosti a hlavne i dle stavu veci.

normalnimatka
9. dub 2017

@dandaa jj vinted znám, ale oproti MK je tam málo věcí pro děti. je to spíš bazar pro ženský, než dětskej, tady spíš zas naopak🙂 a jakmile toho je někde víc, tak se i s cenama musí jít dolů, aby to konkurovalo🙂

dandaa
9. dub 2017

@normalnimatka me se na Vinted libi vic,navic mohu sledovat urcite znacky coz je super ze mi vyskoci na zdi po pridani inzeratu.Treba tady na MK prodava vetsina next za dost a na V zase o dost levneji.

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@normalnimatka

Co se týče bazaru, tak tady je opravdu bezkonkurenční ohledně toho vyhledávání. Vinted je sice fajn, ale člověk už nezadá do takových podrobností co skutečně chce.

pajushak
9. dub 2017

Mně právě přijde taky vinted lepší. Včera sem tam hledala oblečky a strávila jsem nad tím dlouho, je tam toho dost, když nehledáš konkrétní značky. Hledám spíš sety, právě kvůli poštovnýmu. I na sbazaru je toho hodně - tam jsem včera objednala 5x body za 200.- Kč včetně pošty!

luciza
9. dub 2017

Já teď dobře nakoupila v sekáči - přesněji v Textil house. Zkuste mrknout, jestli nemáte v okolí. Když mají novou kolekci, jsou docela drazí, ale postupně ceny snižují a před tou novou kolekcí se tam dají koupit věci opravdu za pusu. Celkově jsem si teď odnášela 8 kousků, 5 z toho pro mimčo a protože byl kus za 15,- Kč, tak moje peněženka fakt nezchudla 🙂 Mají i profil na FB, kde dávají aktuální slevy: https://www.facebook.com/textilehousesecondhandcz

lucinka58
9. dub 2017

Já mám nejlepší zkušenost najít si nějakou maminku na nějakém bazaru, která prodává set celého oblečení a nejlépe po dítěti, které je přibližně stejně narozené, ale rok před tebou 🙂 Já mám takhle maminku, které syn je o rok starší a beru od ní prakticky všechno oblečení do kterého se už její syn nevleze (jsou toho vždycky kupy oblečení po jednom dítěti za skvělou cenu). Teď jsem si našla i paní, která má holčičku o rok starší než bude ta moje, která se mi narodí a prakticky balík oblečení 0-6 naprosto ve skvělém stavu mě sice vyšel na 2000,-, (po přepočtu 12,-Kč za kus), ale jsou tam nové věci, značkové a prakticky mě to vyjde až do zimy - a třeba zimní overal bych fakt za 12,- Kč v bazaru nekoupila 😀

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@pajushak

Tak každý preferuje něco jiného. Mě tam třeba vadí, že člověk může rozdělit oblečení jen na kluky a holky, ale třeba bílá a šedá jsou neutrální a můžou být zařazeny v obou kategoriích. Člověk to pak musí projet všechno.
To mi nepřijde moc levný ty body. Za tu cenu jsem kupovala úplně nová.

normalnimatka
9. dub 2017

@dandaa tady si taky můžeš uložit hledání, ten svůj filtr, takže včetně značky, a pak ti zas přijde email s oznámením, že někdo přidal inzerát podle tvýho výběru🙂
mně to tady přijde uživatelsky příjemnější, přehlednější, ale to je samozřejmě o zvyku a tak🙂 každopádně at si zadám cokoliv, tak tady je toho dalekko víc, no🙂

normalnimatka
9. dub 2017

@lucinka58
to by ses divila, koupila;)
hele já sháněla kdysi kombinézu zimní, říkala jsem si, dobře, za bazarovou dám tak 120 max.. třeba....no a nakonec jsem úplnou náhodou narazila na nejkrásnější kombinézu v sekáči za 30 :D

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@lucinka58

To jo, to není špatné. Člověk ale musí mít štěstí. Mě se zatím vždy líbilo jen pár kousků

lucinka58
9. dub 2017

@dockysbazar No já zase nesnáším vybírání pár kousků od jedné maminky a pár kousků od další maminky a tak podobně.... Takže já jsem ráda za balík oblečení, které je hezké a které můžu prostřídat 🙂 A hlavně na to nemám vůbec čas vybírat po pár kouscích 🙂)))

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@lucinka58

No právě že já jsem bohužel zatím nenarazila na balík oblečení, které by mi přišlo hezké a v ucházejícím stavu. Jinak bych také tomuto způsobu třeba dala přednost 🙂

normalnimatka
9. dub 2017

@dockysbazar na shánění balíků oblečení doporučuju spíš jiný servery, sbazar, bazoš..kde jsou víc lidi, který se nechtěj zabejvat prodejem po jednom a chtěj se toho hlavně zbavit:D

pajushak
9. dub 2017

@dockysbazar no ale jakoze vsech pet kusu dohromady stalo 200.

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@pajushak

To jsem pochopila 🙂 kupovala jsem v normálně v obchodě set 5 ks body za necelé 200 Kč. Měli zrovna akci 🙂

dandaa
9. dub 2017

@dockysbazar v Primarku je bezne balik 7ks bodycek za 10€ ,jen skoda ze neni u nas.na deti se tam nakoupi za prijemne castky.

dockysbazar
autor
9. dub 2017

@dandaa

To jo, to je škoda. To je někde v Německu?

dandaa
9. dub 2017

@dockysbazar Drazdany nebo Viden.My jezdime casto do Drazdan.Overalky na spani 3ks balik 10€ ,vyprodej bodycek ks po 1€ ... pak clovek veze plnou tasku 😂

normalnimatka
9. dub 2017

@dandaa a sakra, tak to by sis z toho mohla udělat malou nelegální živnost:D nakupovat tam bodýčka a prodávat je tady na bazaru s trochou marže:D

dandaa
9. dub 2017

@normalnimatka vsak tohle uz delaji jine 😂 ja vozim kamaradkam a to mi staci 😉

martinka_33
9. dub 2017

@dandaa já mam fakt smůlu, po dceři tu mám pytel věcí, který by kluk mohl nosií a nepoužiju skoro nic, protože je to všechno letní ☹ A teplý svetříky, jarní čepičky, overálky atd jsem musela dokoupit...

normalnimatka
9. dub 2017

@martinka_33 nezoufej, za chvíli to bude na krátkej rukáv🙂

nikuu
9. dub 2017

Já mám super zkušenost s nákupem balíku obleceni na bazaru. Koupila jsem před narozením dcerky balík 56,62 a věci byly krásné a za tu cenu bych nikdy nové nepořídila. Také jsem k tomu dokoupila nové věci, ale ani bych byvala nemusela. No a zrovna teď před víkendem mi dorazil další balík 68,74 a opět nadšení. Za 1500 včetně pošty hromada fakt krásného nezničeneho oblečeni. I chlap, který chtěl pro malou vše nové už uznal, že se to vyplatí a okolí chválí, jak máme malou pěkně oblekanou. Jasně, že když vidím někde nějaký pěkný kousek, tak neodolam 🙂 a k těm teplackum/polodupkam - polodupky lepší, nemusíš řešit věčně sundane ponožky 😀

solinka1974
9. dub 2017

Na mimino nakupuju jedine v bazarcich. Nekupuju po par kouscich, vzdy beru balik nekolika desitek kusu (vybiram podle fotek). Prvni balik byl 0-3 mesice, druhy 3-6, dalsi 6-9 mesicu. Ted mam ctvrty balik rok a vic. To stare jsem vzdycky opetovne prodala bez problemu. Kus me nikdy nevysel na vic nez dvacku, pritom ale byly veci jako nove. Mozna mam proste stesti. Nove veci kupuju jen velice zridka (puncochace, boty, ponozky, sem tam neco, co mi padne do oka).

martinka_33
9. dub 2017

@normalnimatka obávám se, že z toho letního do té doby mladý pán zas vyroste 😀 Ale snad se mýlím, v květnu bude mít půl rok a pak už snad tolik neporoste, on je totiž chlapec na můj vkus trochu přerostlej (nebo byla dcera mrňavá) 😀