Jaké domácí boty po dítě pořídit?

pavlinakm
11. pro 2017

Prosím o vaše názory na první boty/papucky/backurky na doma... Dcera 1rok uz pres mesic chodi. Doposud jsem to neresila, ale vidim ze ji jen ponozky nestaci. Uz chodi docela stabilne a nepada. Ale mame vsude dlazbu. V nekterych mistech je podlahove topeni, takze prechazi ze studene na teplou. Nosi teple ponozky s protiskluzem, ale i tak ma nozky studene a bojim se aby neprochladla. Ja sama rada chodim bosky, ale přes zimu musim doma nosit pantofle jak me z tech přechodů boli nohy. Mame vyzkousene takove ty ponozky se silikonovou podrážkou, ale ty nam stale padaji a ma v nich zapocenou nozku. Moje predstava by byla asi aby nebyly zcela uzavřené a noha vetrala. Dale aby byly lehke a aby nepadaly z nohy. No a taky aby se dobre obouvaly, protoze se spolupraci nemuzu pocitat 😊
Diky za názory

verinikki
22. pro 2017

Já bych se připojila k tématu jen s tím, že kožené capáčky jsou super (máme je taky doma), ale jsou vhodnější pro děti se zdravě rostlou nožkou a rozhodně nejsou vhodné pro tvrdou dlažbu - chce to opravdu přemýšlet a ne razantně trvat na barefoodu. U dlažby se i doporučuje pevná obuv - je tam alespoň minimální odpružení.
Jinak obecně kožené capáčky doporučuju pro chladnější podlahu buď se zdvojenou stélkou - třeba dadoos mají i bambusovou tkaninu (většina má totiž zespodu jenom kůži a při studenější podlaze prochladnou) a jako domácí boty se nám osvědčily i ponožkové capáčky s koženou stélkou - třeba z HM.

bacika
8. led 2018

@marcellia v pohodě 🙂, jo taky jsem si všimla že se o nich mluví víc a víc. Jen ty ceny jsou dost vysoké, což je fakt škoda. Dneska je to fakt byznys prodávat věci na děti.

bacika
8. led 2018

@kejt29 díky na to se podívám, protože nožka roste docela rychle, ne že bych nechtěla dítku dopřát kvalitní obuv, ale na papuče za 1000kč třeba fakt nemám ☹

bacika
8. led 2018

@jipe Tak doma nenosíme žádné papuče ani bačkůrky, ani jsme nenosili, máme všude koberce, takže je teplo 🙂, jo jak pomalu zjišťuju tak školka neřeší dost věcí a asi jí i změníme, nelíbí se mi přístup, ne jen ohledně bot.

kejt29
9. led 2018

@bacika tolik nestaly, ale nechci strilet cenu 😉

blahova_andrea
9. led 2018

my měli nejdřív kožené capáčky a pak přesli na otevřenou variantu befado. synovi se dost potila nožka.

fifina86
9. led 2018

@marcellia ale BF bota alespon respektuje tvar nohy,odmitat obouvat detem neco,co jim nuti,ze maji nejdelsi prostrednicek ;)
@bacika koukni tady,je to takove pocteni o botach

marcellia
11. led 2018

Ale ne kazda nozka ditete je ploutev,jsou deti,co maji nohy jako nudlicky,drobne apod.,a bf jsou vesmes siroke,a pokud noha v bote neni dobre upevnena a lita v ni,taky to neni dobre. BF neni jedina cesta..

blahova_andrea
11. led 2018

@marcellia s částí souhlasím, ale to, že má dítě nožku úzkou, neznamená, že má fyziologicky tak zásadně jiný tvar. základ je fakt stejný. naštěstí už i bf začali dělat i v užších verzích nebo jsou různé kompromisy. ale souhlasím s tím, že to není jediná cesta a rozhodně bf nemusí být vhodná pro 100% dětí. ani není nedostupná pro 100% rodičů

fifina86
11. led 2018

@marcellia jsou i BF boty na uzke nohy (ktere ma moje dcera). A ac ma uzkou nohu,tak boty jako Fare,Superfit apod. proste jeji nohu absolutne nerespektuji.

bekyc
11. led 2018

Pokud máte jak píšeš všude dlažbu, tak bych capáčky nedávala. Capáčky jsou fajn do domácností, kde jsou koberce, lina, venku na trávu, na nezpevněné povrchy atd. Doporučila bych bačkůrky s tenkou podrážkou aby tlumila nárazy. Nám třeba vyhovuje značka Rak. Jsou nezávadné a navíc mají i pěkný design.

normalnimatka
11. led 2018

doporučuju taky capáčky, ale ne všecky značky jsou úplně vhodný... (např afelo, capiki), ale pořád je toho na výběr docela dost. ted se to řešilo ve skupině barefoot čr-sr na fb ty značky, co jsou cajk;)

kajalka
11. led 2018

@bekyc Noha je stvořená na to absorbovat nárazy. Rak jsou zvěrstvo, úzké, nízké, tvrdé a s podpatkem.

bekyc
11. led 2018

@kajalka Neřekla bych, že dětská noha je stvořená na to absorbovat nárazy na dlažbě. Logicky mi to nedává smysl. Neříkám, že má mít dva cm podrážku. S botami Rak mám jinou zkušenost.

fifina86
11. led 2018

@bekyc tvrde,spatne tvarovane kopyto,pikud mozno s podpadkem,to je moje zkusenost s Rak.Pokud noha spravne naslapuje,coz u deti je,pak narazy tlumi,je to jeji funkce ;)

kajalka
11. led 2018

@bekyc A k čemu si myslíš, že slouží nožní klenba?

bekyc
11. led 2018

@kajalka
@fifina86 nevim jaké boty jste viděli, ty co doma máme jdou ohýbat všemi směry. 😉 A klenba, nejsem žádný znalec. Nechám se poučit, klidně napište. Jen bych prostě své dítě nenechala celý den po dlažbě v capáčkach. V létě chodím od mala skoro pořád bez bot, když to jde a samotné mi to není příjemné na tvrdém povrchu. Po chvíli mě právě klenba bolí. Syn toho navíc naběhá 4x tolik co já, proto mi to nedá a bačkůrky prostě má. Barefoot jo, ale ne všude.

bacika
11. led 2018

@fifina86 Díky za letáček, pročtu to a uvidím, oba prcci mají úzkou nožku, tak se bojím aby jim v BF nelítala, protože pak tu botu budou chtít hned sundat. Stejně 90% času lítají na boso 🙂

jipe
11. led 2018

@fifina86 já prosím o značky BF a kompromis na úzké nohy, ideálně rozumná cena

@bekyc dítě našlapuje jinak než ty, tebe bolí noha na tvrdém, protožemáš jiné stereotypy chůze a jsi na tvrdém zvyklá na podrážku. Noha je vyvinutá i k chůzi na pevném povrchu - naši předci chodili po udusané hlíně, kamenech,... navíc málokteré dítě je celý den na tvrdé dlažbě, určitě jdete ven, kde je tráva, obrubníky, dlaždice pro nevidomé, doma jsou dost často taky různé povrchy, hračky nebo já jsem třeba dělala sensomotorický kobereček

bacika
11. led 2018

@kejt29 Já jsem právě byla v jednom obchůdku specializovaném na dětské botičky a nestačila jsem valit oči na ty ceny, to byl masakr.

jipe
11. led 2018

@bekyc a jakou májí špičku ty vaše bačkůrky? respektuje tvar nohy? Málokteré dítě má nejdelší prostředníček a běžné boty mají špičku právě uprostřed

kejt29
11. led 2018

@bacika no, barefoot neni levny, je to malovyroba. Ale i v klasickych botech se da najit kompromis. Pro me je treba nejdulezitejsi prostor pro prsty. Sama mam haluxy a to nechodim v zadnych lodickach. U deti to nechci. Fakt nechapu, ze oznaci obuv jako zdravotni boty apod. ackoliv bota vubec neodpovida tvaru nohy. Obleceni si taky kupujeme aby nam padlo a u bot je to podstatne dulezitejsi 😉

bekyc
11. led 2018

@jipe To bylo mířeno na zakladatelku, která má prý doma všude dlažbu. Já to neřeším, doma máme plovoučku nebo koberce, takže je víceméně jen v ponožkách.

terezapetrova
11. led 2018

@bacika to přece musi vidět i laik, ze tyhle backory je děs běs. A to ze sou označeny zirafou a matou tim některé matky to je tez děs běs. Ja zirafou nikdy neresila pac moc české bitky zatím kupovat nemohli a prý je to atest tak akorát na dvě veci.

alcar
11. led 2018

@normalnimatka proc nejsou vhodne capacky Afelo nebo Capiki?

fifina86
11. led 2018

@jipe tak treba Filii,Bobux,Ricosta Pepino.Z tech kompromisnich treba Jonap 051. Ceny jsou vyssi,ale prodejem se mi vrati 50-70% procent ceny boty. Na jare by Fare melo ukazat svoji BF botu,uvidime,zda to bude paskvil jako ma Pegres.
@bacika ale BF neni pouze na sirokou nohu,to spatne chapes.Jsou znacky na uzkou,normalni,sirokou,musi se hledat.Dej sem rozmer nohou tvych deti (delka a sirka,jak spravne merit pripadne poradim) a muzeme se bavit o konkretni znacce.

betelgeuzz
11. led 2018

@terezapetrova atest je pouze na nezávadnost materiálu, jestli je bota zdravá na nošení, bohužel nikdo neřeší :-/

fifina86
11. led 2018

@alcar protoze maji kulatou spicku a opet nerespektuji tvar nohy. Jen ty capacky nenapachaji takovou skodu jako spatne boty.

bacika
11. led 2018

@fifina86 Jo jo klidně dám rozměry, ale teď už mi děti spí, tak třeba zítra jestli to stihnu, z hlavy můžu říct jen velikost, ale ta je zavádějící, každé botky sedí trochu jinak velikostně, takže raději změřím a budu ráda za radu 🙂

terezapetrova
11. led 2018

@betelgeuzz hrůz ale prijde mi ze většinou se to neví :(