Kombinézka pro novorozence, jakou velikost?

sklenicka24
6. lis 2014

Ahoj tety, potřebuji poradit, na začátku ledna budu teta, maminka si přeje pro malou kombinézu, ale já nevím, jakou velikost. Poradíte mi? Děkuji moc

sykorkaa
6. lis 2014

Taky jsem nevedela a nakonec je lepsi 62.

yildiz
6. lis 2014

tak 56/62 velikost ...zalezi kolik taky mala bude merit po narozeni ..ale tak ta 56/62 ta 56/62 je velikostne 0-3mes tak to krasne vyuzijete ...zima snad dlouha nebude 😀 ja mam jednu holku v unoru a mela spis zateplene kalhoty a bundu a pak jsem mela kombinezku ale 2dilnou - druhou jsem mela mit v breznu ale je zacatkem dubna ..mela jsem prichystane teple veci do porodky a kdyz jsme jely dom tak bylo teda uz teplicko ale v lednu jeste zima bude takze se kombinezka bude hodit ... 🙂

mafeska
7. lis 2014

vzala bych radši 62, lepší velká než malá 🙂

sonja01
7. lis 2014

Nejraději bych koupila až po narození dle aktuální velikosti, nebo si v obchodě domluvila výměnu..syn se narodil dřív a měřil 48cm..člověk prostě nikdy neví. Těch 62cm by měl až ve 3 měsících.

mandala
16. lis 2014

Jestli to chce už do porodnice, nebo hned po narození, tak 56, měla by vydržet 3 měsíce. Měla jsem to stejně, v dubnu už kombinéza potřeba nebude. Teda pokud je dítě váhově v normálu.

carrie_b
16. lis 2014

No mně všichni radili vel 62, koupila jsem 50/56, dcera měla po narození 3,5 kila a ztrácela se v ní. Takže já bych příště koupila 50ku třeba z druhé ruky.. A jak někdo radí radši větší...tak u nás to tedy nešlo, v autosedačce se dceři kombinéza nahrnula nahodu, takže zip, ač byl "krytý", se jí tlačil přes bradičku. A třeba v C&A, v H&M, v KIKu jsou ty velikosti větší.

sarkar
16. lis 2014

Taky bych počkala a koupila až po porodu, z vlastní zkušenosti 🙂 Anebo se aspoň zeptat na váhový odhad, i když to taky není moc spolehlivý 😝...já měla donošený dítě s 2,7kg a kombinéza F&F 0-3 měsíce jí byla až v 9ti měsících pořádně (jinak byla strašlivě velká a při odchodu z porodnice Radce končily ručičky tam, kde teprve začínal rukáv 😀
Ale tak všeobecně bych taky koupila buď velikost newborn a v číslech je to myslím 56. Pokud je maminka s tatínkem větší, tak bych možná vzala tu 62ku, pro jistotu, kdyby měli větší mimčo.

hojda
16. lis 2014

KOupila bych 56 a měla by vystačit do konce zimy.

smardik
16. lis 2014

koupila bych 56, kdyby byla malá, velká není problém prodat a koupit jinou

apacheee
AMBASADORKA
16. lis 2014

My jsme koupili 56 a teď mu teprve začíná hezky být - a to už má přes 3 měsíce. Nebyl žádný mrňous, měl 3 kila a stejně mu byla obří🙂 Takže pokud se neočekává megamiminko, je podle mě nejlepší vzít 56

chris_n
16. lis 2014

62 velikost nekterych veci nosi i moje pulrocni dcera, takze bych brala 56

petrusew
16. lis 2014

Já měla 56, 62 byla obrovská. S tou 56 vydržela celou zimu( je narozená v únoru)

jana_ul
21. pro 2014

My jsme koupili velikost 56, a trefili jsme to 🙂 Nosili jsme ji cca 3 měsíce. Ze zkušenosti tedy doporučuju koupit 56. Některé značky budou označené 0-3 měsíce. Tak ať dobře vyberete 🙂

cbabu
21. pro 2014

Jsme v lednu 3,75 a 51 cm a z porodky 56 tu ještě nějakou dobu cca měsíc a něco a pak 62 az do jara. Ale neni velikost jako velikost bacha na to 😉

marketa233
22. pro 2014

Když koupíš 56, bude velmi brzy malá. Malý měl při narození 3,5/50 a z velikosti 56 odrostl po pěti týdnech.

eldrag
22. pro 2014

měli jsme od narozeni vel. 3-6m chvili v tom plaval, ale dobre se to oblikalo... za me zbytečné kupovat male velikosti.

zarucha
22. pro 2014

kloučci bývají pořízci, holčička myslím 56 užije.....naše bětka nosila 56 ještě v deseti týdnech.....je potřeba, aby miminko mohlo kombinézu využít hned jak se narodí, v lednu, kdy je nejvíc zima, třeba na cestu z porodnice...62 jí bude fakt obrovská.....koupila bych 56, at se dá využít hned po narození, kdy bude nejvíc třeba....

zarucha
22. pro 2014

a btw, bacha na H&M, to má fakt všechno větší. bětce je sedm měsíců a ještě před dvěma týdny od nich nosila overálek značený jako 56...no blbost, byla to tak 68, a ještě s vůlí. ted jsem jí tam koupila krásný zimní svetrový overal s vločkami, měli poslední, jediný, vel. 62. přišel mi velkej, tak jsem to riskla. no a co myslíte - padne jí dokonale, i když všechno ostatní oblečení má 74....ta švédská mimča jsou asi obříci....

marketa233
22. pro 2014

@zarucha Bacha na H&M, to má fakt všechno menší. Tohle bych mohla napsat já, kdybych soudila podle své jedné zkušenosti. Nám jejich střih vůbec nesedl. Malý měl v rukávech místo ještě na několik měsíců a přes tělo nešel zapnout zip.

zarucha
22. pro 2014

@marketa233 mno jo, vida, holčičky jsou asi fakt drobnější.

evulina77
22. pro 2014

@sklenicka24 nekupuj nic dopředu, počkej až bude mimčo na světě a podle velikosti kup, v obchodech je toho spousta. I kdyby v tom mamča chtěla miminko odnést z porodnice, času na nákup i vyprání bude dost. Rodičky jsou v porodnici 3-4 dny...

marketa233
22. pro 2014

@zarucha Hlavně ten střih téhle konkrétní jedné kombinézy nějak neodpovídal dětským proporcím.

nininka23
22. pro 2014

@sklenicka24 No já jsem koupila kombinézu v tescu 0 -3 měsíce. Nikdy ji nevzala na sebe, byla pidižvík, ve 3měsících 52 cm, takže jsme hned po narození kupovali malinkou kombinézku z bazárku.