Látkové pleny III

novako
17. dub 2009

Napoprvé to vypadá děsně složitě, ale nenechte se odradit!

Podle střihu a funkce se látkovky dělí na:
Čtvercové - patří mezi ně klasické čtverce (znáte z dob svého dětství) a vícevrstevné plenky (plena obdélníkového tvaru podélně rozdělená na tři části; prostřední část je tvořená z 8 vrstev bavlny, krajové části ze 4 vrstev). Čč a vv před použitím musíte poskládat.

Tvarované – jsou vytvarované tak, aby sedly dítěti kolem stehýnek, aniž by se musely předem poskládat.

Zavazovací – dávají se přes jiné savé pleny, aby držely na svém místě a neposunovaly se.

Kalhotkové – tvarem připomínají papírové plíny, mají savé jádro.

Kapsové – tvarem připomínají papírové plíny, na rozdíl od kalhotovek nemají žádné savé jádro, místo něj je kapsa, do které se vkládá savá vložka.

AIO (All in one) = vše v jednom – tvarem připomínají papírové pleny, jsou nejdražší, avšak jediné pleny, na které už nepotřebujete žádné svrchní kalhotky!!!

Vkládací pleny – slouží ke zvýšení savosti jiných plen.

Svrchní kalhotky:
- PUL – kalhotky s polyuretanovým zátěrem rychle schnou, jsou nepropustné, částečně prodyšné.
- Vlněné - nejprodyšnější svrchní kalhotky, náročnější na údržbu; aby neprovlhávaly, je potřeba je nalanolinovat. Perou se 1x za několik týdnů, po použití je stačí vyvětrat - obsažený lanolin je totiž voděodolný a antibakteriální.
- Flísové - prodyšností jsou srovnatelné s vlněnými, nemusí se lanolínovat, můžou však provlhnout, rychle schnou, nehodí se na větší dítě.

Vychytávky:
- Separační pleny (flísové, viskozové, celulozové) – mají za úkol udržet zadeček dítěte v relativním suchu a pochytat případné hovínko.
- Vlněný obdélník – nejčastěji se používá mezi savou plínu a zavazovačku (nepořebujete svrchní kalhoty) anebo jako tzv. Gedrenin instant (plína, vo, spoďáry/slipy), když odpleňujete dítě.
- Snappi sponka – s její pomocí se přichytávají pleny, které nemají jiné zapínání.

Když se dítě v látkovkách počůrá je v mokru. Lze to zmírnit separačkami, ale tak v suchu jako v jednorázovce nikdy nebude.
Až na výjimky jsou látkové pleny robustnější než papírové.

Jak pořídit plenkovou výbavu:
Netvořte celou výbavičku jedním typem plen. Lepší je kupovat plínky po kusech (platí hlavně pro kalhotkové plíny). Každé dítě je jiné a každému padne trochu jiný střih.

Nekupujte celou výbavu naráz. Při postupném nakupování lépe přizpůsobíte výbavu potřebám dítěte.

Množství plínek je odvislé od toho, jak často hodláte prát. Je potřeba počítat s tím, že ze začátku se přebaluje cca 10 denně. Čč uschnou během pár hodin, vv jsou na tom trochu hůř (ale do 12 hodin se vejdete), kalhotovky potřebují na uschnutí cca 20 hodin (liší se to i podle použitého materiálu). Později (od cca 2–3 měsíce) se přebaluje cca 6x denně.

Svrchňáky potřebujete minimálně troje, vlňáky raději čtvery.

Materiály:
Látkové pleny se vyrábějí z materiálů přírodních - bambus, konopí, bavlna i umělých - PES (mikrovlákno, flees; např. tvoří součást přírodních jako vrstva udržující zadeček v suchu).
Nejsavější materiál je bambusový flauš, pak konopný flauš, bavlněný flauš, bambusové froté a bavlněné froté.
Froté materiál má tendenci ve tvrdé vodě hrubnout, konopný materiál zase tvrdne. Tvrdost vody lze zjistit v úpravně vody.

Rady:
Nejuniverzálnější a nejlevnější plínky jsou čč a vv. Dají se použít jak samostatně, tak i jako vkládací plenky.

Čč na plenkování kupujte pokud možno vysokogramážní (100g/m2???), pod hlavičku a na odkrkávání stačí úplně obyčejné.

Zavazovačky si buď zamilujete, nebo je budete nenávidět.

Nejlepší samostatně prodejná vkládací plena je bambusový prefold. Využijete ho kdykoli budete potřebovat zvýšit savost pleny.

Nejprodyšnější svrchní kalhotky jsou vlněné. Nejsou však úplně vhodné na novošky, protože pokaděné vlňáky se musí vyprat a znovu nalanolinovat, což je procedura minimálně na dva dny.

Na novošky se nejlépe hodí svrchňáky PUL, eventuelně flísové.

Z kalhotovek jsou nejekonomičtější jednovelikostní pleny, ale na novošcích a malých dětech vypadají robustně a dělají velký zadeček.

Žádné pleny ani svrchní kalhotky není potřeba žehlit, perou se na 60, mohou se sušit v sušičce, doma na sušáku i venku na sluníčku. Jedinou výjimkou jsou vlňáčky, které potřebují šetrnější údržbu (ruční praní nebo praní v pračce v programu ruční praní max. na 30).

AIO plíny jsou vhodné pro babičky nebo tatínky a na parádu, ideální na přebalování někde venku.

Plenkové šifry (snad jsem na nějakou nezapomněla).

BBH – značka BabyBee Hinds
BI – značka Baby Idea
BL – značka Baby Lucy
BM – značka Bambino Mio
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
HD nebo HP – značka Haipa-Daipa
IB – značka Itti Bitti
IV – značka Imse Vimse
Kissa – značka Kissaluvs
LVB (lovíky) – značka Loveybums
Popo – značka popoliny
Ptitka – značka P´tit
SWB – značka Swaddlebees
TB – značka Tots Bots značka Ella´s house

čč – české čtverce, čtvercová plenka
vv – vícevrstevná plenka
Kalhotovka – kalhotková plena
Kapsovka – kapsová plenka
vkládačka – vkládací plenka
Zavazovačka – zavazovací plenka
bambuska – bambusová plenka
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
vlňáčky – vlněné svrchní kalhotky
snapka – Snappi sponka

BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
Hamburger – plenka Bum Hugger
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
SL – plenka Stuffable lite
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap

oříšky – indické ořechy na praní
BKM – Bezplenková komunikační metoda

dagmarkaaa
1. srp 2011

@erinka83 aha, škoda 😖 . no jo to musí být něco takový přebalovací tandem 😀 a tak třeba brzy, i když to teď asi nemáš jako prioritu co...

ofelieee
1. srp 2011

ahoj holky, jdu sem pro radu, Kubík pomalu vyrůstá z vlňáčků Disana, který mám moc ráda - na noc. Chystala jsem se jít na nákup dalších, větších, ale je to dost investice, tak si říkám, že se tu poradím - jaký vlňáčky máte nejraděj? Jsou nějaký lepší než Disana? Myslím, že budem chtít natahovací, aby opravdu vůbec nikde nic netlačilo... Díky moc za tipy!

ameliejulliette
1. srp 2011

Pro váhající a o něco víc začínající látkařky hlásím, že naši první minidovolenou (5 dní) jsme zvládli za použití pohých 4 jednorázovek (tři na cestu a jedna, když vypadal, že bude ještě kadit 😀 ), jsem se sebou spokojená 😀 Do karet nám ovšem hrálo, že jsme jeli autem a že jsme měli k dispozici pračku 😉 No trochu jsem si zavařila tím posledním dnem, kdy jsem ráno musela sebrat ještě nedoschlou várku (sušilo se venku za blbého počasí) plus doprat zbytek, a dvě igelitky mokrých plen pak přijely domů až k večeru, tak ještě teď to máme hlavně s nočníma plínkama ťip ťop 😝 (zatrolené Popolini Ultrafit, na to, jak sajou, tak jsou někdy k neusušení... 😝 ) Ale jinak spokojenost.

ofelieee
1. srp 2011

@ameliejulliette jupí! 🙂 přidám se k podpoře ostatních, já mám za sebou látkovací měsíc na chatách bez praček a distribuované vlakem. Lidi, co chodili kolem, vždycky vzdychli - jééé, opravdový plínky! 🙂 ale byla to pohodička, vyváření voní a čč schnou jak draci, "tlustý" plíny jsem používala jen na noc (a když bylo hnusně, byla kovbojka je protočit, měla jsem 4) Ale věřím, že Kubova kůže si libovala, kor v těch vedrech...

erinka83
1. srp 2011

@dagmarkaaa nemám, jsem ráda, že se vyprdelíme ven, natož ji dávat furt na nočník, když ona si tam sice i dobrovolně sedne, ale jen aby si mohla číst 😀

ameliejulliette
1. srp 2011

@ofelieee To je ovšem úplně jiný level 😀 My naštěstí i na další dovolenou jedeme opět autem a prát budeme ve vrtulové pračce 🙂 Ale jinak bych to řešila taky tak, čč jsou fajn! 🙂 (4 plínky máme minimum na 1 noc, ale nevím kolik čč bych musela na ty dávky dát, bohužel, poslední dobou je Beník "hodňoučký", že nemrnčí hned, tak ho nestinu dát vyčůrat, nejdřív to pustí do plenky a pak volá 😀 )

ofelieee
1. srp 2011

@ameliejulliette páni! 4 na jednu noc? Já jsem asi trochu... nedbalá? Že ho v noci nepřebaluju :( v půl osmý dostane plínu a měním mu ji když potřebuje ráno kakat, mezi pátou a osmou...

markusko
1. srp 2011

@dagmarkaaa Rozumím, já je teda tak občas vyprala (Anavy - máme všechny vzorované, i Anavy Easy) a žádnou újmu jsem nepozorovala, i když teda ty barvy asi nebudou tak jasné jako když jsme je koupili. Já o tom Sanytolu taky nevěděla, škoda, ale už to vím 🙂

Jinak holka se odplenila sama ze dne na den, už jsem to tu nedávno psala, v 19 měs. sama sedla na nočník a od té doby je bez nehody a bez plen, jen na noc dávám pro jistotu, ale má spotřebu max. 1 plínku týdně, čili papírujem, protože bych to neměla jak prát. Do té doby ani náznak, k nočníku se vůbec neměla. Takže jak na to, neporadím 🙂 Já se v té době převážně válela v těhot. nevolnostech, takže malá asi usoudila, jak línou a neschopnou matku má, a rozhodla se to naučit sama 😎

ameliejulliette
3. srp 2011

@ofelieee Ale neee, vůbec, co já bych někdy dala za to, kdyby mladý pán neměl tu potřebu mě informovat o všech tělesných pochodech... 😀 Klidně bych ho měla taky v jedné plíně celou noc 😉 Dnes to bylo fajn, počůral jen jednu, jinak jsme stíhali nočník, uf... A jakou dáváš na noc, že hezky vydrží?

maly_prcek
3. srp 2011

@ofelieee My měli taky a začátek Disany, ale pak jsme vyzkoušeli shorties od BI a nebylo cesty zpět 🙂 Jsou fakt super, bezešvé (Disany nám od určitého věku začaly otláčet ty švy u nožek), když několikrát nalanolínuješ, tak super držáky, velmi příjemné, životnost super, až na tu cenu 😒 Ale v barázku se dají sehnat za lepší peníz. Za mně doporučuju, investice se vyplatí.

ofelieee
4. srp 2011

@ameliejulliette 🙂 aha... takže jsem vlastně ráda? 😉 žádný extra, třeba pastelky, s hodně silnejma vkládačkama. Ale pokud mu dobře natáhnu svrchňáky, nestalo se, že by provlhly...
@maly_prcek díky, na ty už jsem měla i jinej tip, asi to nebude náhoda 🙂 ...
a nemáte někdo zkušenost s merinostar? jsou krásně tenký... pokud by to nebylo na úkor držákovitosti...

jasekd
4. srp 2011

@lukava Pevnejsi kakani bud pri zavedeni UM i castecne (tojsme meli u prvniho decka od cca dvou mesicu), ted plne kojim a jsou v nedohlednu 😀 Asi az s prikrmem, cili na tech cca 6ti mesicich? Ale zkusenost s plne kojenym deckem delam az ted za pochodu s dcerou 😉 Takze vydrz Prtka, vydrz 😀 Zas az se nebude moct vykakat treba po mrkvi, to je tez vopruz. Nasi malou prebaluju kazde kojeni, cili pres nekdy po hodine, nekdy po 4, kdyz spinka, a v noci proste po kojeni, coz je kolem 4 rano. Navic mam jeste 16mes. kluka, takze prebaluju furt 😝
@erinka83 Mit odplinkovano byl muj plan na toto leto. Venous nam jaksi plan zmenila, ta planovana nebyla 😀 Takze nemam cas na BKM, co jsme s M. docela uspesne delali, kakani OK, ale curani ne. Plinek furt stejne, obcas se nejaka parkrat zachrani, ale pak se pocura treba po 20 minutach a durch. A navic je furt kosa, takze nemuze byt bez plinek na ven. A navic nechodi, furt drepi na kocare vepredu na tandemu, kde na nej nevidim, tak by se to taky hur chytalo. Proste zivot, priroda a deti se proti me spikli 😀 Musela jsem i Haipy dokupovat, aby to stacilo 😝

jasekd
4. srp 2011

@ameliejulliette Vy jedete BKM, ze ? Malej ti v noci signalizuje? To je dobry, ale zase chapu, ze chybi spanek. A to ti place nebo mrci? A jenom cura nebo pokazde i kojis? To je fuska. Mne Martinek nekdy uplne hystericky place a byva to, kdyz je suchej. Proste dlouho zadrzi curani a pak ho to boli a nejde mu curat. Ale on ma vadu ledviny, tak proto. Ja bych i ocenila, ze signalizuje, ale bez toho neutisitelneho place, chudinka se pak nemuze i hodinu uklidnit a nic nepomaha 😖 Kdyz se pocura do pliny, mame klidnou noc a neprebalujeme. Pouzivam jako @ofelieee hodne vycpanou Pastelku, takze to jde, i kdyz mam proti vam uz dite velke a cura hodne.

betelgeuzz
4. srp 2011

@ofelieee já mám od merinostar vlňáky, ale zapínací. S těma jsem moc spokojená.

ameliejulliette
4. srp 2011

@jasekd No on se taky vzbudí a pláče, dám ho vyčůrat a u toho taky pláče, ale jak už to spustí, tak se uklidní. Nebo si čůrne a mrnčí, že má mokro, ale pak většinou ještě stejně necháme vyčůrat a je tam toho ještě dost, takže nepouští všecko hned do plíny... Nekojím pokaždé, některý probuzení jsou vyloženě jen na čůrání. Jako fajn to je, že si to uvědomuje, říkám, my jsme k BKM vlastně donuceni dítětem, i když jsem o tom uvažovala, ale od porodnice prostě dává najevo čůrání i kadění, a to i v jednorázovkách, jen jsme to měli po počkování dost rozházené, asi byl naštvaný 😀 Ale už je zas fajn. No my nijak ortodoxní nejsme, když vychytám 50% čůrání, tak je to dobrý den, ale zas teda těch zbylých 50% hned přebalíme, že si to mokro ani pořádně neužije 😀 Vím, že u Martínka to máte ze zdravotních důvodů, ale BKMkujete nebo budete časem i s Vendulkou? 😉

jasekd
4. srp 2011

@ameliejulliette Ja jsem chtela, ale nejak nam to nejde, Vendy absolutne nesignalizovala, ani na casovani to neni, protoze kaka pokazdy jinak. Kdyz ji mam rozbalenou, tak se kolikrat vycura a nepoznam na ni nic, netlaci, netvari se nijak, nemrci... A nemam na to cas poradne ani s jednim, takze to se nepovedlo, kdyby mi BKM usetrila mnozstvi plinek a nestalo to moc usili, tak ano, ale asi na to kaslu. Az zacne kakat po prikrmech min casto, najedem na stejnej system jako s M. Beru to spis jako hygienu, snaha o brzke odplenkovani me presla, nestiham. Dost casto i kaka hned po kojeni, kdyz neni odrihla, a na to kaslu, pac je stejne jako M. hodne blinkaci a krknout musi v klidu. Ale nejak me to nestve, jen jsem te tu videla, tak jsem se chtela zeptat, jak ti Benik signalizuje, zda taky tak desive jeci. Martin prave rve, nechce curat, krouti se, pak se vycura a jen nekdy je klid, vetsinou pak hrozne dlouho place, je videt, ze mu to jakoby nejde. Pokud se vycura hned, tak ani nebreci. Takze nektery noci prospi cele a je v pohode, nekdy je to horor.

ameliejulliette
4. srp 2011

@jasekd No jo, to je jasný, se dvěma dětma je to o něčem jiném 😉 To blinkání jsme tu spolu tenkrát řešily 😉 Tak už nám neblinká 😀 A kadí takové hrůznosti (začali jsme s příkrmy), že za BKM děkuji nejvyšším silám, protože tohle omývat rooozňahňané ze všech intimních záhybů dítěte, to byych asi padla 😀

A propos, na "suchou vrstvu" kapsovek by nemělo žlučové mýdlo? Čím teda prosím dobře zaprat fleky?

macinka85
4. srp 2011

Ahoj holky, pokud jste některá od Trutnova,tak bude na festivalu sobota, neděle dopoledne stánek s látkovýma plenama-spíš prezentace,ale i něco málo k prodeji-hlavně Anavy🙂

florentina
4. srp 2011

@ofelieee já mám taky merinostar vlňáčky na patentky a jsou moc příjemné. Co se týká provlhání já je mám nové, takže po prvním nalanolinování byla malý v suchu cca 10 dní, pak to v noci proteklo durch /taky máme jen jednu plínu za noc/. ALe myslím, že je to o tom, že ze začátku bude potřeba těch impregnací víc, než z toho budou držáky. Teď po vyprání jsem se rozhodla, že je nalanolinuji, nechám uschnout a takto aspoň 2-3x, aby se to zlepšilo.

florentina
4. srp 2011

@jasekd tak jsem tě přišla pobavit opětovnou epizodou s flísáčky HD. Se mi jich zželelo, že tak opuštěně leží ve skříni a zase jsem je začala používat. Fakt vůbec nevím v čem je to kouzlo. Týden úplně super na odpolední spaní i na noc a už jsem sem chtěla psát, že fakt drží a pak bum a když jsem v noci malou kojila, tak jsem zjistila, že má mokrý celý dupky včetně postele a to bylo nějak po půlnoci a když jsem to šla přebalit, tak plína nebyla ani zdaleka tak nacucaná, jako bývá běžně po ránu a i tak to přes ty svrchňáčky celé provlhlo ven. Takže v čem tkví úspěšnost a neúspěšnost těch flísáčků, na to asi nikdy nepřijdu 😀

jasekd
5. srp 2011

@florentina Ve hvezdach 😀 Ja je pujcila kamaradce, ktera flisaky chtela zkusit. Je velmi spokojena. Tak jsem rada, ze se vyuziji 🙂 Muj prvni kluk byl hodne hubenej, protykalo to kolem nozicek, a ted mam holku, ona ma chlapecka, tak mozna je to i tim, ze maly miminko lezi na zadech a ten kluk cura vic dopredu, kde nelezi, ze ty holcicky to vic zatezuji vzadu. Jina kamoska v to \m mela dve holky a spokojenost taky. Asi jsem ja a ty antiflisovy talent 😀

betelgeuzz
5. srp 2011

@jasekd @florentina ty HD fleecáky jsou z kolika vrstev? Já mám tak měsíc dva doma anavy, ty jsou ze 2 vrstev a jsem s nima spokojená. Dávám je na doma s 1 čč, někdy už malá čurá do nočníku a plenku má suchou, jindy zapomenu a čč je úplně nacucaná a neprovlhnou. Ale zase někdy provlhly, přišlo mi, že třeba odstávaly kolem nohy, tak to unikalo tama.

Dneska nám ráno netekla voda, pak ji pustili a jak jsme odpouštěli, tak tekla úplně oranžová. Ale odpustili jsme a dobrý. Tak jsem dala prat plenky, otevřu pračku a plenky oranžový 😠 takže jsem to pustila znovu, teď už je to lepší, ale původní barvu teda nemají. 😖 Znovu je už prát nebudu, snad to časem ještě pustí. Mně nenapadlo, že to ještě někde v těch trubkách bude.

jasekd
5. srp 2011

@betelgeuzz To bych vrazdila, s tou prackou, priste, az nam vypnou vodu, tak nejdriv poradne odtocim, treba se osprchuju, protoze pliny jeste nevadej, ze jsou rezavy, ale treba obleceni... To by me teda nenapadlo 😝 Ty HD flisaky nevim, ona je ma pujceny ta kamoska. Ale tenky mi nepripadaji, bud jedna vrstva tlustyho nebo 2 tenci rekla bych. Neni to i tim, ze to vetsi dite spis beha, kdezto ty prckove v tom furt lezej a tlacej na to? Ale ja bych na flisaky na velky dite odvahu nemela, po tech zkusenostech, leda by furt behal, coz u nas zatim nehrozi, ze 😀

betelgeuzz
5. srp 2011

@jasekd to máš pravdu, že u plenek to není taková hrůza. Stejně jsou většinou přírodní barvy, tak teď je to víc sytější. Akorát u těch čtvercovek je to hodně výrazný. Ale vyprat tak celou várku bílýho prádla, tak mě asi klepne 😠

franny
5. srp 2011

Devcata, muzete mi prosim poradit, v latkovkach jsem zacatecnice, zatim pouzivame pres den bambino mio, na spani jsou vsak zcela nespostacujici, co doporucujete na noc pro hodne curajiho 8 mes. chlapecka? Byla by vhodna i nejaka plinka AOI? Dekuji

macinka85
5. srp 2011

Franny, AIO ti na noc neudrží...doporučuju Anavy, Tots Bots bamboozle stretch,...

helulela
5. srp 2011

@franny někdo tu psal, že na noc dává BBH AIO. Mimo AIO se hodně dávají i Anavy kalhotovky. Já používám buď BBH bambus, ale dost lidem nevyhovuje jejich střih, nebo vycpávám bambusku Baby Lucy prefoldem BI. Máš nějaké kalhotovky, že bys jen dokoupila něco pořádného na vycpání? Ještě jsem teď koukala, že jsou nové Baby Lucy z bambusového flauše, ty by mohly být dobré, ale lepší by bylo, kdyby napsal někdo, jaké má s nima zkušenosti.
TB bamboozle stretch mám zaškatulkovanou jako nic moc savou plínu, ale střihově je teda pro Vítka úplně nej, nej.

rebelie
6. srp 2011

Ahoj holky, jsem rozhodnutá, že budeme látkovat a teď se snažím v tom všem nějak zorientovat. V jiné diskusi věnované novorozencům jsem se dočetla, že na malé mimčo je asi nejlepší klasická čtvercovka s novoskladem, případně dovycpaná nějakou vkládačkou. To mě docela potěšilo, protože mi jsou čtvercovky sympatické (že se dají dál nějak využít - šátky, hadry atd.), i když se samozřejmě trochu bojím, jestli to nebude moc otravné. Chtěla bych vás poprosit, jestli byste mi mohly zkouknout, co jsem si tak včera napsala, že bych asi kupovala:
10ks klasické čtvercovky (mám slíbeno od tchýně)
10ks libštátské pleny
10ks Čtvercová plena Kikko LUX ECO
2ks zavazovací plena Disana
2ks Vkládací plenka Bamboo hour
1 role Separační pleny celulózové Popolini (100 ks)
1 svrchňáčky Imse Soft Zoo vel. S
1 svrchňáčky Thirsties vel. XS (má prý výřez na pupík)
1 svrchňáčky Thirsties Duowrap potisk
1 Snappi sponka
1 Léčivá vložka z buretového hedvábí
2 Haipa_daipa Pastelka nebělená
+ možná ještě nějaké bambusové čtvercovky a nějaké vkládačky (přemýšlím o využití těch Ikea žínek, nebo ručníků, jak tu mnohé z vás píší)
Co myslíte - je to do začátku dost? Půjde to takhle nějak? Ještě jsem uvažovala nad 1-2ks Bum Genius One size (k doktorům apod., ale nevím, zda bude sedět i novorozenci), nebo Itti Bitti SIO.
Pak bych časem asi dokoupila nějaké kalhotovky, ale do začátku se mi do toho moc nechce (jednak je to hodně peněz a nevím, jak budou sedět, tak se mi na nich nechce stavět a pořizovat jich třeba 20ks, a pak taky mám pocit, že u malého mimča, se kterým budeme dost doma, by se ty čč daly zvládnout).
Ještě by mě zajímalo, zda máte někdo zkušenost s Baby Lucy Organic Golden Kid - přeci jen stojí výrazně méně, než obdobné plínky jiných značek...
Budu ráda za jakékoliv rady a doporučení. Předem díky.

reruna
6. srp 2011

@rebelie ahoj, já mám hlavně kalhotovky, tak ohledně čč ti určitě poradí holky, co je používaly, tak já aspoň - IB SIO není na nejmenší mimi vhodná, moc úzká mezi nožičkama, ale později je strašně fajn, doporuuju spíš větší vel. M nebo L, pro mrňouse bude vhodnější ta BG. Baby Lucy doporučuju určitě bambus. BL organic není tolik savá a více ztvrdne. Nemám sice tu organic golden, jen obyč organic, ale bambus je savější.

wosk
6. srp 2011

Holky chtěla jsem si ověřit, ty ručníčky z IKEA na vkládačky, to kupujete ty nejlevnější za 5 Kč? Chystám se tam, tak ať vím, po čem koukat 🙂 dííííky