• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dohoda o pracovní činnosti, jak se počítá do důchodu?

1. února 2011 
Potřebuji poradit, po mateřské jsem zkončila v práci, poté byla 8měsíců na podpoře a nastoupila jsem do práce na dohodu o pracovní činnosti. Takže zaměstnavatel za mě platí zdravotní a sociální pojištění, jak to je ale se započítáváním do důchodu (ne že bych se ho dožila :slight_smile:) ale zajímá mě, jestli se počítají jen odpracované dny (když dělám třeba jen 5 hodin) , nebo nějaký průměr...díky moc za rady :wink:
29. led 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já když jsem měla smlouvu na dohodu tak mi to nepočítali ani abych dostávala nějaká peníze na pracáku.Takže si myslím, že se ti to nepočítá, ale vlastní zkušenost s tím nemám, takže jsem ti moc nporadila. :slight_smile:
29. led 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dohoda o pracovní činnosti se tam určitě počítá, protože je z ní (na rozdíl od dohodě o provedení práce) odváděno pojistné. Tak neboj, jako odpracované se ti to počítá, i když pracuješ na zkrácený úvazek. Prostě máš (pravděpodobně) jen méně peněz = menší důchod.
29. led 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veronikavlaskova aha a nevíš jak jako časově? když nedělám každý den? abych nešla do důchodu v 80 :slight_smile: musíme odpracovat určitý počet let :slight_smile:)
29. led 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@draga To je úplně jedno, bere se to podle trvání smlouvy a ta ti trvá všechny kalendářní dny, i když fyzicky pracuješ jen některé pracovní :wink:
29. led 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i aha takže , když mám smlouvu na dobu neurčitou a pracuju od října tak od toho října do té doby co budu pracovat je to stejný, jako kdybych pracovala normálně na trvalý prac. poměr :slight_smile: díky :slight_smile:
30. led 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@draga Jojo, přesně tak :slight_smile:
30. led 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i prosím tě a nevíš jak to je s daňovým přiznáním? budemi ho vyplňovat zaměstnavatel, ale zajímá mě, loni jsme dostala v práci odstupné, takže dodám papír o výši příjmu, pak asi i z pracáku si vyžádámnějaký příjem co jsme dostávala 5 měsíců...ale co mě zajímá...zaměstnavatel platí sociální a zdravotní ale přijde mi nějak míň, než bych platila, kdybych byla samolátce....budu doplácet zdravotní a sociální? nevíš? jsem v tomhle oboru úplný neználek :slight_smile: a moc děkuju za odpovědi :wink:
30. led 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@draga Sociální se nedoplácí a zdravotní ano, pokud máš příjem pod 8000,. hrubého měsíčně, ale řeší to zaměstnavatel, tobě to může strhnout z platu, ale ty se o to starat nemusíš. Jinak podpora je do DP nezahrnuje, to je nezdanitelný příjem, takže dodáš jen papír o příjmech z minulého zaměstnání.
31. led 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i děkuji moc za vyčerpávající info :slight_smile:
1. únor 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek