Jak dlouho před odchodem na MD to říct kolegům?

ma_cherie
19. pro 2016

Holky, jak dlouho před plánovaným odchodem na MD jste řekly svým kolegům že odejdete? Já bych na MD měla nastoupit 1.5. tak nevím, jestli jim to říct měsíc, 2 či 3 před odchodem.
Na oddělení nás je cca 40 ale ti nejbližší kolegové to čítá nějakých 12 lidí - chtěla bych to oznámit jen jim s tím, že zbytku se to nějak donese, protože je to drbárna 🙂

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@puutalo Moje gyn bohužel jo ☹

@crown u mě to pořád spíš vypadá jako svíčková s osmi než jako miminko :D

@maximys jee to je hezké že se k tobě chovaly tak pěkně 🙂
jinak teda fakt štěstí s tou smlouvou ! 😅 👍

maximys
19. pro 2016

@ma_cherie jsem trochu potvora, a tak nějak jsem věděla, kdy přibližně chceme začít pracovat na dětech, tak jsem tu smlouvu trochu popostrčila... Ale náš hlavní je nejhodnější člověk, ani jsem ho nemusela přemlouvat, jasně naznal, že jsem šikovná, a teď už mě přemlouvá, že nepotřebuju být doma přece tři roky, že rok maximálně stačí, takže jsem i domluvená, že když budu chtít, tak můžu během rodičáku si chodit přivydělat na dohodu 🙂

kaja2016
19. pro 2016

@ma_cherie jestli to vi sef, tak je to asi v celku jedno. jinak bych ti doporucila tajit, protoze ja o prvni miminko prisla, bohuzel jsem byla naivni a o tehotenstvi jsem rekla a hned potom nasledoval vyhazov. Restrukturalizace, jasne...🙂

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@maximys Člověk musí být "potvora" nebo tak trošku sobec aby ten život přežil/prožil v klidu 🙂 taková dnešní doba je ale ten přístup toho vašeho hlavního je super 🙂

@kaja2016 To mě moc mrzí ☹ lidi jsou s*ině, když chtějí..

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Všechna vyšetření jsou dobrovolná, do ničeho tě nemůže nutit.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@puutalo popravdě nevím, jestli mi to uplně stojí za to se s nima dohadovat ☹

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie Často z toho testu vychází falešné výsledky, které zbytečně těhotnou vystraší.

ma_cherie
autor
19. pro 2016

@puutalo jojo já vím.. a co se děje potom? když mi to vyjde špatně? odběr plodovky?

kaja2016
19. pro 2016

@ma_cherie dekuju🙂 promin, ze jsi ti tu skocila do diskuze, ale nedalo mi to🙂 at je vsechno v poradku🙂

puutalo
19. pro 2016

@ma_cherie To záleží na tobě co by se dělo po tom. Ale pročti si tu diskuze. Stává se, že screening vyjde v pořádku a tripple test špatný, takže pak je maminka na nervy zbytečně. Ani screening nezaručuje přesný výsledek, ale možná přesnější, než tripple test. Fakt mysli na to, že tě do ničeho žádný lékař nemůže nutit. Na plodovku bych nešla ani kdyby ty výsledky nebyly dobré.

jade85
19. pro 2016

Planuju to rict po prvnim screeningu, takze ke konci prvniho trimestru. Budu odchazet na materskou v dobe, kdy budeme mit nejvic prace z celeho roku, takze pripadnou nahradu za me bude treba nejen najit (coz neni tak jednoduche), ale i dobre zaucit, aby me mohla od zacatku zastoupit. Navic mame v tymu celkem pratelske vztahy, takze by mi bylo hloupy to nejak dlouho tutlat. Uz takhle nevim, jak vysvetlovat, ze nepiju alkohol ani kafe a vsichni si delaj starosti o moje zdravi, protoze podezerele casto chodim k doktorovi 🙂

ma_cherie
autor
20. pro 2016

@kaja2016 V pohodě, tak ať se daří i tobě! Děkuji 🙂

@puutalo Popravdě na odběr plodovky bych také nešla..

ma_cherie
autor
20. pro 2016

@jade85 Jojo s tím doktorem to máme stejné 😅