Jakou jste dělaly před mateřskou práci a za kolik?

uztotakbude
3. říj 2013

Ahoj holky. Já vím, že to sem až tak úplně nepatří, i když.... Chci se zeptat, jakou jste dělali před mateřskou (případně děláte) práci a za kolik peněz. Stačí nějaký odstřel v tisících. A taky mne zajímá, za kolik byste nikdy nepracovaly, co je prostě podle vás málo. Kolik si představujete, že dostanete v práci po ukončení mateřské? Jde mi o to, že všude okolo slyším, jak mají holky dost peněz a tak mi připadá, že jsem jediný hlupák, kterému všude nabízejí pár kaček. Chci si udělat nějaký reálný obrázek o tom, jak jsou dneska ženské v různých pracovních odvětvích placeny. Předem děkuji těm, co se nebudou stydět, nebo bát vyjádřit. 🙂

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@blahova_andrea No to mne právě překvapilo. Já jsem si nemyslela, že budu po VŠ vydělávat desítky tisíc, ale opravdu jsem si myslela, že dostanu jako ženská těch 15 čistého nástupku. Zdá se to být ale nereálné.

xveronikaxx
3. říj 2013

@uztotakbude no uplne normalni to neni, malokdo od nas z kruhu pracoval...tipla bych to na takovych 30%

blahova_andrea
3. říj 2013

@xveronikaxx já už taky pracuju 15 let. hned jak to zákonně šlo, tak jsem začala chodit na brigády. první si pamatuju byla myslím za 32,-/hod 😀 ale třeba moje sestra nešla nikdy nikam, až po škole do práce 😀

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@xveronikaxx Aha, no tak to pak jo. Já tedy pracovala a připadalo mi to normální. Ale je fakt, že o ostatní jsem se nezajímala. I při VŠ jsem dělala brigády jednu za druhou, bez toho by to nešlo, když jsem se už v osmnácti odstěhovala za chlapem : 🙂

zrzzynka
3. říj 2013

@uztotakbude ahoj, já pracovala poslední 3 roky jako dispečerka mobilního výkupu v AAA AUTO a můj plat se pohyboval +- kolem 26 tisíc čistého ale vím, že bych nikde jinde nic takového nedostala, se svým vzděláním a ne nijak kloudnou prací, takže jsem byla naprosto spokojená a opravdu jela na 120%..protože základ jsem měla 18 hrubého a ten zbytek jsem jela na provize za vykoupená auta (ta práce zahrnuje vedení 10 výkupčích v terénu, co jezdí k zákazníkům domů), ta práce mě baví a mám přislíbeno, že se budu moci vrátit 🙂 myslím, že základ úspěchu ¨v dnešní době je něco umět, to využít jak to nejvíc jde, rozvíjet to dál a obětovat práci víc, než je zdrávo 🙂 samozřejmě ač je to hrozné tak platí být mladý a dobře vypadat.

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@zrzzynka Hm, tak vzhledem fakt neocením. A i přesto, že si myslím, že nejsem žádný idiot a umím toho hodně, tak mám smůlu. To, co děláš by mne třeba velmi bavilo.

zrzzynka
3. říj 2013

@uztotakbude dnešní svět je bohužel v mnoha směrech dosti povrchní, setkala jsem se s tím na vlastní kůži 😒 ta práce je hodně o komunikaci, já jsem šíleně komunikativní a moc mě to baví 🙂 však se zkus podívat na nabídku volných míst, je tam pořád něco a pobočky jsou po celé republice 🙂 výhoda této firmy je, že když svou práci děláš dobře a jsi šikovná, tak platí nadstandartně dobře i nemanažerské pozice 🙂 pracuje tam i partner už 8 let a je taky strašně spokojený 🙂 navíc práce je zábavná, nestereotypní a pracovní dobä je na většině pozic jen po-pá 8-16.30 🙂
Já už bych nikde jinde nehledala, hledala jsem kloudnou práci rok a půl ☹ protože nejsem schopna prostě v Praze při dnešních cenách vyžít s těmi výplatami, co běžně nabízí ☹

baraz
3. říj 2013

má první a zároveň zatím jediná práce kam jsem nastoupila po matuře a jsem tam do ted a brala jsem díky provizím - jako jeden z hodně dobrých prodejců v republice cca 25-33tis čistého měsíčně - telekomunikace. doufám, že se vrátím... pod co bych nešla určo je 17čistého...

pisisvori
3. říj 2013

@xmarg04 jojo presně já bych řekla, že ale nejvíc dělá obor, pak teprve praxe a lokalita a nakonec je bohužel to vzdělání☹. Já mám taky VŠ a na svou pozici dost dlouhou praxi. Ale už se to taky mění, třeba v bankovnictví už platy klesly proti třeba před 10 lety a šetří se i v těch oborech kde se před 5 rozhazovalo.

lamarika
3. říj 2013

@uztotakbude pracovala jsem jako plavčík. Po 3 letech jsem sem tam dosáhla i na 10 tis čistýho. . . Doufám, že po mateřské najdu jinou práci. Klidně za stejné peníze, ale méně časově náročnou 😉

snecek.v
3. říj 2013

Ahoj, mám vystudovanouí VŠ, dělala jsem v sociálních službách, víkendy,svátky, noční, brala jsem mezi 9,5 a 10,5 čístého - byly tam nějaké příplatky za noční, svátky apod. Skoro dva tisíce měsíčně jsem dala za vlak a benzín - jsem z vesnice, takže autem do města a pak vlakem do práce, bylo to náročné období, ale nic jiného, lépe placeného jsem nenašla. Na druhou stranu mě práce bavila a živila jsem jen sebe s manželem, ten v jednu dobu byl dokonce bez práce, zvládli jsme to, teď je to jiné, když máme dítě. Po rodičovské budu hledat práci, měla jsem tam smlouvu na dobu určitou,tak jsem sama zvědavá, co najdu. Obecně jsou ale sociální služby špatně placené, většinou nabízejí 12 - 13 tisíc hrubého a požadují VŠ vzdělání:(A já mám zaměření na sociální služby a ráda bych u toho zůstala, když už jsem to vystudovala a baví mě to..Držím palce ať něco najdete!

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@zrzzynka Já jsem taky nadmíru komunikativní, také mám v tomto směru za sebou neuvěřitelnou spoustu zkušeností, kterými se jen tak někdo pochlubit nemůže.

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@baraz To je telefonní operátor? Callcentrum?

uztotakbude
autor
3. říj 2013

Právě mi napsal pán, který otevírá u nás ve městě nový obchod s oblečením. Hledal prodavačku: 12 tisíc hrubého, která se mu bude starat o celý obchod. On si bude prakticky jen jezdit pro tržby. Práci jsem moc chtěla. V oboru mám vzdělání, praxi a provozovnu otevírá 15 metrů od mého domu. Právě mi napsal, že přijal někoho jiného. Tak jsem se naštvala, odepsala mu, že dělá obrovskou chybu, že mám praxi, mám na to školu, mám to jen kousíček od domu a navíc by mne práce moc bavila. Že při té výplatě nejde jen o to, kdo to bude dělat za prachy, ale kdo to bude dělat s vervou a chutí do práce. Ať si o mne myslí co chce, je mi to už jedno. Jsem naštvaná. Už tohle zažívám po sto padesáté a nevím kde je chyba. Nejsem žádný idiot, jsem šikovná, chytrá, mám vystudováno, nechci žádný markantní plat, s desítkou čistého bych se smířila a oni mne stejně nevezmou. Já s tím skoro počítala. Je tohle možné?

zrzzynka
3. říj 2013

@uztotakbude je to debil, co na to říct ☹

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@zrzzynka Já už zase řvu. Já prostě nevím co dělat. Na SOŠ nejvíce chválená studentka, dělala jsem velké soutěže, mluvila s ministry apod. Mluvila před stovkami lidí v sále, učila se technické věci a zpracovávala projekty i přesto, že jsem měla jako obor obchod. Na VŠ jsem dělal pomocnou vědeckou sílu pro fakultu, přitom jsem dělala číšnici, prodavačku, v call centru, skladnici, prostě co zrovna bylo. Odpromovala jen o chlup bez červeného diplomu. Já přece nechci práci, kde ze mne sednou hned na prdel a dají mi 50 tisíc. Já chci jen dostat šanci, obyčejnou práci s obyčejným platem a šanci dokázat, že jsem dobrá a vypracovat se. Chovají se ke mně jak k prašivému psovi. Jako bych byla postižená, nebo měla lepru. Proč? Je mi zase hrozně...

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@zrzzynka na to AAA jsem se dívala, ale to je všechno v Praze, anebo daleko od nás. Já bych mohla dělat jedině na pobočce v Brně, ale tam nic nehledají :(

pisisvori
3. říj 2013

no a nejhlavní ze všeho je být ve správný čas na správné místě🙂.

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@pisisvori Jo, takže jsem asi rok vždy ve špatný čas na špatném místě. Nebo nevím 🙄

pisisvori
3. říj 2013

@uztotakbude tak to nemyslím, ale že někdy je to důležitější než vzdělání a praxe. Prostě mít štěstí a dostat se v tu správnou chvíli do správného oboru, který zrovna v tu chvíli je na tom dobře...chtěla jsme tím říct, že to není vždy jen a pouze o schopnostech , zkušenostech, vzdělání...

zrzzynka
3. říj 2013

@uztotakbude nenervuj se, musíš se ale rozmyslet, jestli miminko nebo teda práci? Protože přece nemá smysl hledat práci a za 3 měsíce jim říct, že jsi těhotná? Pokud Tvůj muž zvládne vás uživit a oba chcete miminko, tak se vykašli na hledání práce, mrkej třeba na nějaké brigády, abys zatím něco dělala a měla nějaké kačky a snažte se o miminko.
Nebo se vykašli na miminko (zatím),udělej si internetový CV a rozesílej, jak to jen půjde!
Zařiď si třeba toho agenta na stránkách Jobs.cz, nabídky Ti budou chodit do mailu, zaúkoluj své známé, aby se ti ptali po práci ve svém okolí a samozřejmě i manžela, ať ti pomůže 🙂

Jen si doma musíte probrat, jak to teda oba chcete, jestli rodinu nebo kariéry.
Jsi šikovná a určitě to nějak půjde! 🙂
držím palečky a hlavně se nehruť 🙂

llluckaaa
3. říj 2013

Mně kolikrát přijde, že je nejdůležitější první dojem než znalosti a zkušenosti (protože ty jsou napsané jen v životopise a člověk si je mohl vymyslet 😒 ... to není narážka na tebe, ale vím o pár známých, kteří si v životopisech a při pohovorech vymýšleli úplné pohádky 😅 ). Když jsem za sebe hledala někoho jiného (před 10ti lety) na místo asistentky, tak si holky po vš říkaly o nástupní plat 20 tisíc. Jenže to bylo v Praze a tam jsou platy přeci jen o něčem jiném 😒
Zajímala ses o to, jestli se ještě poskytují finanční podpory z úřadu práce, když zaměstnají někoho z pracáku? Za mě to bylo kolem 8 tisíc. Na to by mohl kdejaký zamněstnavatel slyšet.

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@zrzzynka Známé mám zaúkolované dávno. Životopis jsem měla na jobs i na ÚP zveřejněný, ozívali se samí podvodníčci. Nic nemusíte umět a dáme vám 40 tisíc, na ŽL apod. Už tomu věřím. Chceme dítě, ale nevidím důvod, proč se kvůli tomu vybodnout na hledání práce. Nikdo neříká, že hned otěhotním, může to trvat rok, dva, kdo ví. Nebudu kvůli snažení sedět na zadku. Každý den, týden měsíc, co odpracuji se počítá do důchodu. Snažím se myslet dopředu. Už to, že jsem rok na pracáku teď znamená, že půjdu o rok později do důchodu.

eliska_z
3. říj 2013

Mám vystudované dvě VŠ - Mezinárodní vztahy a práva. Mluvím plynně 2světovými jazyky a dalšími se domluvím, před mateřskou jsem pracovala v jedné malé brněnské AK za 12hrubého a na živobytí si přivydělávala jako učitelka AJ pro studentý víkendového studia na SŠ, soukromý učitel AJ a správce webových stránek. V podstatě jsem pracovala 18-20h denně 7 dní v týdnu. Můj měsíční příjem se díky tou vyšplhal na 14-16 čistého... A to žiju v Brně...
Už na škole jsemsbírala zkušenosti a pracovala na různých pozicích v AK i ve školství... Takže i zkušenosti jsem při opuštění školy měla...

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@llluckaaa Jo, poskytují. Jsem nahlášená v dotačním programu. Mohou na mne dostat až 16 000 Kč měsíčně po dobu 12ti měsíců. Ani to ovšem nikoho evidentně nezajímá. V tom programu jsou snad všichni do 30ti let věku, co hledají práci a jsou na ÚP. ☹

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@eliska_z No tak to je darda. To je mi líto a nezávidím ti to. A to umíš jazyky, které já umím na velmi nízké úrovni. Umím prostě základ.

llluckaaa
3. říj 2013

@uztotakbude Fakt? To se divím 😖 Já kvůli dotaci vyškemrala na prvním zaměstnavateli i vyšší plat 😉 A kde všude hledáš? Jsi v evidenci personálních agentur?

zrzzynka
3. říj 2013

@uztotakbude jj, tady asi jakákoliv útěcha nepomůže jak tak koukám.
Já neříkala, ať sedíš doma na prdeli ale jen, že si musíme ujasnit, jak to teda budete mít.
Práci si klidně hledej, trvat to může rok i dva ale taky se může stát, že pak někam nastoupíš a otěhotníš za měsíc, proto jsem psala, ať si ujasníte ty priority.
Chápu, že jsi znegovaná ale nemusíš být nepříjemná na někoho, kdo se Ti snaží třeba poradit nebo Tě třeba jen rozveselit.
Kdybych to myslela nějak blbě, nepíšu tam smajlíky.
určitě bych ale nereagovala tímhle FUCKING stylem na někoho, kdo se mi jakkoliv snaží pomoct a tráví minuty svého času na to, aby odepisoval na moje problémy.
Tvoje reakce mě proto celkem mrzí ☹, tady na Koníkovi jsme všechny rády, když nám někdo reaguje na naše příspěvky, otázky apod.

blahova_andrea
3. říj 2013

@uztotakbude já dělala v eurocaru a už bych nikdy do ničeho podobného nešla...na takovou práci a takové šéfstvo musí mít člověk taky žaludek a to já nemám. navíc nejsem ovce, která bude držet hubu a krok a nechá se sebou zametat. to budu raději škrábat brambory v hospodě. fakt.

blahova_andrea
3. říj 2013

@uztotakbude tak jestli řešíš práci jen kvůli důchodu, tak se na to vyprdni. ten buď dávno nebude vůbec a nebo se ho stejně nedožiješ 😉