Těhotná s pracovní smlouvou na dobu určitou

kocickanaty
5. únor 2019

Ahoj holky, je tu některá, co by mi poradila? Už jsem si to hledala na internetu a co jsem tak pochopila, tak to může byla docela průšvih, mít v těhotenství smlouvu na dobu určitou... Můžou mě z práce opravdu vyhodit? Chci to v práci za pár týdnu oznámit a tohle mě docela vyděsilo...

vacel1
5. únor 2019

@kocickanaty nevyhodí tě, pouze ti neprodlouží smlouvu. A ano, opravdu můžou.

kocickanaty
autor
5. únor 2019

@vacel1 děkuji, prodlužovat smlouvu mi nemusí, tento rok mi to vyjde, že odejdu na mateřskou a po mateřské se tam vracet nechci, akorát teď v těhotenství, bych chtěla pracovat co nejvíc a neřešit pracák.

vacel1
5. únor 2019

@kocickanaty a do kdy máš smlouvu?

kocickanaty
autor
5. únor 2019

@vacel1 do 31.12. 2019

vacel1
5. únor 2019

@kocickanaty tak to ti krásně vyjde,ideální, pokud ses tam pak nechtěla vracet 😉 náhodou nejsi ve zkušební době?

nita1984
5. únor 2019

Jen pozor, v případném dalším těhotenství nebudeš mít nárok na další mateřskou

kocickanaty
autor
5. únor 2019

@vacel1 ne ne, jen jsem druhým rokem dostala smlouvu na dobu určitou... Jinak děkuji 🙂 měla jsem z toho strach, že toho budou v práci zneužívat a že se mě zbaví

vacel1
5. únor 2019

@kocickanaty nene, pokud máš smlouvu a nejsi ve zkušební době, tak tě propustit nemůžou ☺️ je jedno, jestli je smlouva na dobu určitou nebo neurčitou.

biedronka10
5. únor 2019

Tohle byl muj pripad. Je to jak to pisou holky. Jen je pak to trpsi vtom, ze se clovek nema kam vratit, a u druheho navazujiciho tehu uz neni PPM. Teda ja bych zase i vratila tam kde jsem byla, takze budu muset znova zivotopis a obihat.

marketa1218
5. únor 2019

Ahoj,mám to stejně, jsem teď v 9tt a smlouvu mám do konce roku 2019. Na PPM nárok mám, jenom se nebudu mít kam vrátit, ale i v mém případě bych tam už asi být nechtěla.

sister05
5. únor 2019

Ahoj, já jsem něco mezi 14-16tt, smlouva mi končí 31.8.2019, porod bude někdy v červenci. Obnovená smlouva nebude a ikdyž by mne tam potřebovali, tak mi místo držet nebudou 🙂 Akorát vím, že před odchodem na mateřskou budu mít delší hovor s personální, která mi bude chtít vysvětlit co všechno musím udělat a na co všechno mám nebo nemám nárok, snad se i dozvím, jak postupovat až budu chtít zase jít do práce.

marketa1218
6. únor 2019

@sister05 tak pokud ti nebude prodloužena smlouva, tak na stejné místo už se předpokládám nevratiš, budeš muset hledat místo jiné. V případě, že je to nějaká fabrika, dáš si prostě znova požadavek

sister05
6. únor 2019

@marketa1218 zkusím se tam vrátit, lepší práci bych asi nenašla 😁👌👍

nikahavel
6. únor 2019

Já to tak nemám ráda ty opakující se smlouvy na dobu určitou. Já věděla asi 11 dní že jsem těhotná a pracovala jako manager na CallCentru, kde se jak operátorům tak vyšším pozicím dává opakovaně smlouva 3x na DU. Měla jsem na neurčito podepsat v Listopadu. Natahovací mě do posledního dne, ne že by měli důvod moje práce byla excelentní podle nadřízených ale baví je si hrát s lidma. Nevěděli ale že jsem těhotná podepsala jsem a za 3 dny nastoupila na 3 týdny na nemocenskou, z toho všeho stresu jsem zvracela jak Amina. Kdyby se tak nestalo než bych šla na mateřskou asi o 3 týdny by mi utekla ochranná 180 denní lhůta a protože jsem chtěla dvě děti tak bych neměla ani u druhého nárok na mateřskou. Nebudu ani říkat že každou smlouvu na dobu určitou mi dali podepsat asi měsíc po tom co už uplinula takže ze zákona jsem i tak měla nárok na dobu neurčitou ale hádejte se a suďte s takovým kolosem. Dnes jsem ráda že to tak vyšlo a že se tam budu moct vrátit než se děti zabydlí ve školce a já budu chtít pracovat na plný pracovní úvazek. Pak ale alou pryč 😂😂😂 přišli by jsme jako rodina o pěkný balík ...

kocickanaty
autor
6. únor 2019

@nikahavel ty Jo 😀 dobrý... Já teď lituji, že jsem v práci po novým roce šéfíky nedonutila, aby mi dali smlouvu na dobu neurčitou, druhý mimi neplánujeme, ale kdo ví, jak to bude...🤷🏼‍♀️ To mě trochu štve s tou druhou mateřskou, že bych nic nedostala...

malinkaelinka
6. únor 2019

@kocickanaty Leda jít mezi dětmi do práce 🙂 Já mám taky smlouvu na dobu určitou - do konce dubna a termín porodu na konci srpna. Takže budu muset na dva měsíce na pracák. Druhé bych ráda co nejdříve, ale zase bych se nerada připravila o mateřskou, takže uvažuji, že se brzy vrátím do práce, alespon na částečný úvazek a konečně do svého oboru. TAk uvidíme, jak to všechno bude. Finanční rezervu kdyžtam máme celkem slušnou...

jeanny13
6. únor 2019

já měla práci sedm let vždy na dobu určitou jeden rok. Až tu poslední náhodou na dva. A co se nestalo, po podpisu prodloužení jsem zjistila že jsem těhotná :D, tak jsem pak nastoupila na MD, RD, během toho jsem otěhotněla znovu (plánovaně) a smlouva mi skončila. Ale protože jsem to tak plánovala, vejdu se do 180 denní lhůty po skončení toho prac. poměru a nástupu na druhou MD, takže dostanu i u druhého mateřskou.
Takže z běžící smlouvy tě nevyhodí (mi taky běžěla ještě necelé dva roky) a pak vyprší. Málokdy zaměstnavatel prodlouží smlouvu člověku na MD nebo RD. Ale může se stát, o několika případech vím, kdy měly holky smlouvu na dobu určitou a stejně jim to prodloužili, protože je chtěli zpět pak 🙂

nikahavel
6. únor 2019

@kocickanaty dřela jsem jak mezek neříkám že za špatné peníze a nikdy bych jim úmyslně nedělala naschvály ale situace k tomu donutila. Pak jsem byla ještě do konce 6 měsíce a pak měsíc nemocenská a měsíc dovolená. Manžel před těma dvěma lety vydělával podstatně méně než já už mě měli jsme strach jak to budeme dávat, teď mě i předehnal teď šikula 😂😂😂 ale přijde mi to obecně nefér když mi otěhotněla jedna podřízena za jejich zady smlouvu na neurčito a nikdo si toho světe div se nevšimnou 😂😂😂

nikahavel
6. únor 2019

@jeanny13 to je pravda dělá se to tak třebas ve školství když je učitelka opravdu dobrá. Ale záleží na šéfovi a konkrétním zaměstnanci a na tom o jakou práci vlastně jde ...

jeanny13
Autor odpověď smazal
Zobraz