Změna práce. Co myslíte?

katanovobran
2. pro 2020

Ahoj holky,potrebuju poradit,vypovídat se a tak nějak vše dohromady.Jde o to že už 9 let pracuji jako servírka ve 4*hotelu nejen ze je to fyzicky náročné protože dělám 16nacky ale je to strašně na psychiku ..neskutečné požadavky,pořad vše špatně furt dokolecka chodím do práce se sevřenym žaludkem lidem se tam povolí úplně vše když máme otviracku do 22:00 a host tam chce byt do 1 není problém ..pokud chce někdo snídani už o 5te ráno nejí problém i když máme od 6ti ale takhle furt dokola a mě už to nebaví hnusi se mi přestává toho ze tam musim ale jde o to ze tam mám strašně krasne peníze ale za 270 oddělených hodin měsíčně,mám teď dvě pracovní nabídky ale po skole sem ještě v jiné práci nebyla,bojím se ze budu litovat ze sem odešla ale já to asi strašně potřebuji štve mě tam úplně vše,ještě ke všemu máme novou majitelku a tu zajímají jen čísla ..ke toho na nás strašně moc a to jsme po 1 cloveku na sichte ..šílený proste.Myslite ze udělám dobře když si odejdu ale pohoršim si o dost peněz a budu v klidu v malé kavarnicce nebo mám zůstat kvůli penězům..navíc se strašně bojím novych lidi a nového prostředí

tynka9
2. pro 2020

na tohle si ale musíš najít odpověď sama u sebe. Nikdo neznáme tvou situaci - můžeš být matka samoživitelka, která ty peníze potřebuje, aby vůbec uživila sebe a děti nebo můžeš mít manžela, co vydělá balík a ty si můžeš klidně i zůstat doma... a v každé takové situace by člověk radil úplně jinak. Zvaž, jaké máš výdaje, životní úroveň, úspory, sny a požadavky na budoucnost a jak moc tě výpadek přijmů zasáhne. Zároveň ale ber v úvahu i svou psychickou a fyzickou stránku, protože to je to nejdůležitější. Já třeba kvůli stresu v práci nemohla 10 měsíců otěhotnět, pak stačilo jen upustit páru a byla jsem v tom na první dobrou... jsou situace, kdy prostě musíš brát ohled i na sebe a zpomalit, jsou situace, kdy se musíš dočasně kousnout a jet ještě nějakou dobu dál. To za tebe opravdu nikdo na webu nevyřeší

blondynka400
2. pro 2020

@katanovobran v dnešní době tyto obory nejsou ani jeden ideální.... Nevěřím tomu, že v hotelu máš i teď krásné peníze a 270 hodin. To by jsi asi musela žít v jiné zemi 😀 Kavárna na tom nebude o moc lépe. Za mne jestli máš zatím platný PP, buď ráda, že jsi tam kde jsi a něco ti platí.....

elencze
2. pro 2020

taky si myslím, že v této profesi se bude do konce covid krize lepší držet stálého místa a něco měnit až pak. Aspoň si vše promyslíš.

drakenn
2. pro 2020

No za mě, jestli jsi už úplně zajetá, máš tam fakt praxi, víš vychytávky jak co a jak řešit, jseš prostě tzv. kovaná - vem si neplacené volno. Mě tohle velmi pomohlo, já si v zajetem a na poděláni systému vzala 2 měsíce neplacené volno. Velmi mi to pomohlo..vratila jsem se zpět a čumela jsem, jak byli všichni beze mě bezradní. Jak mě v mé nepřítomnosti všichni postrádali, což před tím nebylo vidět. Sdílím ti svou zkušenost..zkus to třeba také tak, než společnost úplně odpustíš

kridav
3. pro 2020

Dělala jsem před 2 lety v hotelu na snidanich. A po necelém roce jsem musela skončit, byl to pro mě hrozný stereotyp, a moc mi vadili ti hosti, někdy to byli strašný čuňata. Cítila jsem úplně tu nechuť v práci, jak moc mě to nebaví. A nelituji, našla jsem práci snů, kde jsem doopravdy spokojená, baví mě to a chodím sem moc ráda. A jsem za ten krok, který jsem udělala moc ráda. A kór v dnešní době koronakrize, jsem ráda že můžu normálně do práce chodit. V hotelu by to bylo zabitý, a bůhví jestli bych vůbec nějakou práci měla.
Už do hotelu nikdy nechci, je to strašně nevděčná práce. A jestli máš nějaké nabídky, tak neváhej. Změna je život 😉😊

katanovobran
autor
3. pro 2020

@blondynka400 já neříkám že teď mám 270 hodin,před covidem samozřejmě myslela sem ze to všem dojde tohle ..to je logicky,mluvím obecně za ty roky co tam sem.

katanovobran
autor
3. pro 2020

@drakenn já nedostanu volno v létě ani dva dny natož nějaké 2 měsíce .. takže tak 😊

katanovobran
autor
3. pro 2020

@tynka9 já ale nechci aby to za mě někdo řešil já sem chtěla jen poradit,nechci aby za mě někdo něco řešil ...nevim proč hned ta jedovatost

michaela666
3. pro 2020

V gastronomii většinou neexistuje žádná 14 denní dovolená v kuse, natož 2 měsíce neplaceného volna. ☹ Pro majitele je to opravdu všechno o tržbách a osobní život zaměstnance většinou musí stranou. Já to po 4 letech vzdala. Nebavilo mě pořád rušit svoje plány, volno a být neustále na telefonu. Práce jako taková mě bavila a občas si postesknu jak to bylo super, ale v tomhle covid blázinci jsem ráda za práci v jiném oboru. V hotelu máš teď určitě větší jistotu, že se udrží a nekrachne - oproti kavárně. Možná by se vyplatilo ještě pár měsíců počkat jak se situace v gastru vyvine, pokud nechceš hledat mimo obor.

katanovobran
autor
3. pro 2020

@michaela666 já mám víc nabídek,mě by bylo tak nějak v podstatě jedno jak to bude.Jinak tahle kavárna měla opravdu vysoký obrat i přes okénko,maji tam vyhlášené dortiky a kávu ale k tomu hotelu chci říct ze já už vlastně asi vím ze to psychicky nezvládnu máme otevřeno 24.12 a jsou to pro mě sedmé Vánoce v práci ..buzerace tam je neskutecna,přesně tak žádná dovolená tam takhle neexistuje.

michaela666
3. pro 2020

@katanovobran Jo Vánoce v práci jsou perlička...Nikdy jsem nevěřila kolik lidí se jde na Štědrý den s rodinou a kamarády po večeři ožrat jako dobytek do hospody. Hlavně, že oni mají svátky podle sebe, ale my trčeli v práci od 11 dopoledne do 4 do rána s bandou co pospávala na stole a vyhnat jsme je nemohli.

michaela666
3. pro 2020

@katanovobran Držím palce, ať se rozhodneš pro tebe co nejlépe. 🍀 Zdraví si za peníze nekoupíš. Zvaž si dobře, jak to zvládneš s nižším příjmem a co všechno bys kvůli tomu musela měnit. Pokud jsi sama a nemáš děti, určitě to rozhodování bude lehčí.

katanovobran
autor
3. pro 2020

@michaela666 jsme s přítelem sami nemáme žádné poplatky,dluhy,nic ..o miminko se snažíme ale marně zatím třeba je to i tou práci

levandule_k
3. pro 2020

@katanovobran Pokud jsi psychicky a fyzicky vyčerpaná z práce, ani se nedivím, že ti nejde otěhotnět, samozřejmě důvodů může být více, ale pohoda hraje svoji roli. Za 270 hodin měsíčně bys měla mít slušný plat všude...

katanovobran
autor
3. pro 2020

@levandule_k tady bych delalala o polovinu ono víc mene,určitě to muže hrát svou roli

plksv
3. pro 2020

Neznám situaci v gastronomii, jen napíšu svoji zkušenost. Vlastně zkušenost mého manžela. Výborně placená práce ve státním sektoru, jistá, ale psychicky náročná a vyčerpávající. Rozhodl se odejít na soukromo - takže šílená nejistota. Bylo to v době, kdy jsem byla na mateřské a spláceli jsme dům. Finančně jsme si pohoršili, ale nelitovali jsme, mu to moc pomohlo. Jo, když byla nějaká krize, říkal si muž: já pitomec, že jsem to nevydržel 🙂. A taky jsme po dvou dětech chtěli třetí, kvůli této situaci jsme do toho nešli, já se vrátila do práce. A třetí dítko jsme si nakonec pořídili s odstupem na stará kolena 🙂 a jsme moc spokojení. Takže já bych do toho šla 🙂.

budilucka
3. pro 2020

Ani sebelepší peníze nestojí za zničené nebo podlomené zdraví. Pokud máš podporu od přítele, tak bych neváhala ani minutu.

katanovobran
autor
3. pro 2020

@plksv to je hezky pribeh😊 Děkuji za motivaci ! Ať se vám ve všem daří ❤️

katanovobran
autor
3. pro 2020

@budilucka dlouho sem žila v tom ze peníze jsou všechno ale najednou začínám zjišťovat ze to za to nestojí a jestli je budu opravdu nutné potřebovat nejsem lina si najít brigádu 😊ale jak říkám nám přítele o kterého se mohu opravdu opřít

tynka9
3. pro 2020

@katanovobran ale já jsem to opravdu nemyslela vůbec jedovatě. Jen jsem napsala, že pro pořádnou radu jsi uvedla strašně málo informací. Když tě neznáme, nevíme, v jaké jsi situaci, tak opravdu víc říct nelze. Byla jsem v podobně stresující práci, ale zůstala jsem tam, protože jsem k tomu měla své důvody. Ty jsi krom popisu práce nic dalšího v úvodním příspěvku neuvedla, tak těžko radit 🤷‍♀️ A opět v tom nehleděl ani zrnko jedovatosti, opravdu to tak nemyslim

dashyyy
3. pro 2020

Jsem teda z úplně jiného oboru, ale zastávám názor, že mi nic nestojí za to, abych se ráno do práce budila se staženým žaludkem a nervama v kýblu... takhle jsem změnila práci po mateřský, jezdila jsem ráno se slzama, jíst jsem nemohla a manžel se moc netvářil, že prej co jako budu dělat a ve finále jsem si našla daleko lepší práci s luxusníma podmínkama a pracovní dobou, sice o něco nižší plat, ale spokojená s úsměvem.. já bych do toho šla 🙂

hanka_333
3. pro 2020

@katanovobran A jak velky je rozdil v platech? Treba 20 procent? Asi bych ozelela penize a vyhnula se tem stresum. Jen to chce promyslet. Je v hotelu smlouva na dobu neurcitou? Pokud ano bylo by vlastne nejlepsi otehotnet 🙂. Nastoupit do nove prace a po par mesicich otehotnet neni uplne idealni. Nebo s rocni smlouvou ci ve zkusebce.

katanovobran
autor
3. pro 2020

@hanka_333 finance bych si pohoršila o dost peníze je taky to jediný co me tam do teď drzi říkala sem zůstanu di mateřský to dam ale bohužel snažíme se půl roku s nic a mě už pomalu vidina ze tam vydrzim zůstat opouští tonse nedá ..sem ve stresu a jak mám takhle otehotnet takže mě nic jiného nezbyde než se přestat teď na chvily snažit získat novou práci a tam vydržet přes zkušební dobu