Zoufalé hledání práce. Je na tom někdo stejně?

12. kvě 2023

Jsem psychicky na dně z hledání práce po rodičáku. Mám VOŠ ekonomického směru, šest let praxe v oboru. Hledám práci v menším okresním městě v severních Čechách už tři měsíce… Ty všechny inzeráty na úřadě práce a velkých pracovních portálech, to je k pláči, nebo spíš k blití. Jenom fabriky k pásu na tři směny, řidiči kamionů, nabízení pojištění po telefonu a McDonald 🙄Furt to samé dokola v mírných obměnách. Absolutně nic mezi tím ani nic aspoň zdánlivě vhodného pro ženskou s děckem ve školce 💩 Chtěla bych třeba na městský úřad, na občanky, řidičáky, nějakou evidenci, ale neexistuje absolutně. Tam všude podle všeho sedí jedna tetka čtyřicet let a pak to předá svý dceři. Vhodný známosti nemám. Sjíždím i stránky všech firem, kam bych trochu chtěla a posílám životopis s liebesbriefem, i když nikoho oficiálně nehledají.. Ale když už někdo odepíše, tak akorát bla bla bla nemáme, možná se vám někdy ozveme 🫤Ještě to úplně nehoří, mužů si dovolit být ještě několik měsíců doma, ale čím dýl do toho čumím, tím jsou snad ty nabídky horší… Je tady někdo stejný tragéd?

veronicka89
13. kvě 2023

@rikatoka možná je to I o Lidschatten;) jak se kdo prezentuje ...sympatie atd...

anika6
13. kvě 2023

Koukni na netu asi ministerstva práce ,přes úřad práce nabízejí různé rekvalifikační kurzy které zaplatí asi 80% častky když seš ješte na mateřské dovolené .

vipeta
13. kvě 2023

A zkoušíš hledat i třeba v okolních menších městech nebo vsích, kam by se dalo tak do půl hodiny autem dojet? Já mám vejšku, ale tím, že bydlím na vsi, byla jsem po mateřské ráda, že jsem se dostala do kanclu firmy, cca 8 km od nás. Sice výplata neodpovídá vzdělání, ale tragédie to taky není, a v podstatě jsem se tam musela naučit spoustu nových věcí. Teď jsem za to moc ráda a práce mě tam baví. Upřímně, práce na úřadech, jak říkáš, není snadná sehnat, navíc teď asi budou propouštět... Držím palce, určitě se něco najde 😉

ninive211
14. kvě 2023

@vipeta Hlavně všichni si myslí, jak je práce na úřadech bůhví jaký terno.....no platově většinou žádný zázrak, hlavně ve velkých krajských městech si lidi v soukromém sektoru na obdobných pozicích (vyžadujících obdobné vzdělání i znalosti) vydělají mnohem víc jak ve státním. Ale zas je fakt, že kolikrát to je mnohem větší "pohoda", není takový stres a tlak na výkon jak v soukr. sektoru.

janule0123
14. kvě 2023

To sem celkem prekvapena .. u nás opačný problém … sehnat někoho .. berou se i lidi podkvalifikovani, pripadne už dle životopisu nevypadajici úplně perspektivně (třeba střídání zaměstnání po par měsících několikrát za sebou…) .. ale je pravda ze lidi s ekonomickým vzděláním je dost a vesměs na tom fleku zůstávají pokud nejdou na materskou nebo do důchodu … těch není potřeba tolik a nehledaji se tak blbě…jinak u nás v okresním městě bych praci nesehnala, aspon ne adekvatni .. a uvazek pod 8,5 hodiny bych asi hledala blbě všude…vydrž, něco se objeví … zodpovědný a fungující lidi je problém sehnat ..

janule0123
14. kvě 2023

Btw jestli mas čas .. co zkusit nějaký kurz od czechitas? Můžeš částečně proniknout do světa IT a třeba ti to otevře zas jiný možnosti ?

daisymaminka
14. kvě 2023

Hodně nabírají samotné ÚP, hlavně větší města, ale i okresní, především oddělení SSP, kde se vyřizují krom jiného příspěvky na bydlení a přídavky na dítě. Mrkněte na webovky ÚP -> kariéra na ÚP -> vyberete si krajskou pobočku. 9. platová třída, ale jedná se o přesunu těchto pracovníků do desítky. Na některých pobočkách vypomáhají na SSP všichni ze všech jiných oddělení, jen aby ten nápor zvládli nějak vyřídit.

lennus
14. kvě 2023

Zkus rozhodit sítě mezi známými, každý někoho zná, mně se povedlo v minulosti vždy najít přez známé. A taky zkus klidně oslovovat aktivně sama, třeba se některá firma teprve chystá hledat a třeba je taky zaujmeš. Hodně zdaru!

leymea
14. kvě 2023

Zrovna tez hledam praci a presne jak rikas. Je to furt dokola. Prodavacky v Coopu, Ceska posta, fabrika, uklizecky a prace pro chlapy. Jeste teda tady hledaji pojistovny a banky, ale takova prace neni pro me, nikoho bych nepresvedcila. Ja teda projizdim i urady (primo na jejich strankach--->kariera). Drzim palce at neco najdes 🍀🍀 ja jeste pracuju a pak budu mit odstupny, tak mam jeste trochu casu. Verim, ze se neco najde 🍀

odula
14. kvě 2023

Doporucuju rekvalifikaci - IT. Technical support, tester, developer, security analyst, data scientist, UX... mraky je toho. Já jsem humanitne vzdělaná, nemohla jsem roky najít práci. Rekvalifikovala jsem se a našla stálou pozici za tři měsíce 👍🏻

odula
14. kvě 2023

@janule0123 super tip 🙂

fire85
15. kvě 2023

@zelenaesmolda jsem prodavacka na 12 h smenach, mám 2 deti a dá se to m..stara se i manzel. Výhoda krátkého/ dlouheho tydnu jsou cele volné dny.a šla jsem do toho kvůli tomu že když budou deti nemocný tak nemusí trávit třeba celý týden někde na hlídání ale můžu ty volné dny s nimi být doma i já.

zelenaesmolda
15. kvě 2023

@fire85
Kdyz mas manzela tak se to da pokud i on nedela v tomhle rezimu.Kdyz manzela nemas tak mas smulu.

fire85
15. kvě 2023

@zelenaesmolda tak samozřejmě že bez manžela bych to rozhodně nezvládla, jsme na něj pyšná že se o deti stara stejně jako, kdyz to tady kolikrát čtu, ale tak detem už je 5 a 9 takže žádný mimina.ale moc se mi tenhle systém líbí, a jsem ráda že nám to funguje. Až půjde mladší do školy a nebude se pro něj muset jezdit do skolky, tak si najdu něco třeba na 8 hodin.