Jaké jsou nevýhovy v bydlení ve 4. patře bez výtahu?

pavicka
13. pro 2023

Jake jsou nevyhody krome toho kazdy den to jit nahoru a dolu i nekolikrat? 😆
Prijde postacka, tak to na me nepocka, ze?
Jen tak navsteve dolu sejit taky neotevru?
Stehovani nabytku musi byt hruza
Tezky nakupy, tahat deti k tomu..
Co kdyz bude horet? 😭
Omluvte mou paniku, bydlime v prizemi, ale naskytl se nam velky byt, jenze je to 4.patro bez vytahu a ja s tim nejak nejsem ztotoznena 😮‍💨

zekrt
15. pro 2023

@pettrus1210 sedačku stejně do výtahu nenacpeš 😁

pettrus1210
15. pro 2023

@zekrt příklad, zrovna mě napadla sedačka. Treba televize se také pronese.

zekrt
15. pro 2023

@pettrus1210 Nebo sušička na prádlo! My stěhovali gauč nedávno a vzpomínala jsem na Přátele, jak si Ross koupil gauč a stěhovali. 😂

pavicka
autor
16. pro 2023

Dekuji vsem za vase postrehy 🙂👍

properjoey
16. pro 2023

Bydlím celý život v paneláku bez výtahu. Původně se 3.p, teď nad našima ne 4.p. ano, byl neskutečně voser tahat 2 děti do těch schodů, když je ani jedno ještě nezvládlo vyjít schody. Ségra v 8 letech měla zlomený obě nohy, táta ji každý den půl roku snášel v náručí, aby nemusela ležet v nemocnici. To byl taky voser. Pak moje mamka skončila na vozíku a uvězněna doma. Tak se v baráku dohodlo, že se postaví výtah a teď teda ho máme asi 3roky a víš kdo nejvíc jezdí? 1.patro🤭

ester_ka
16. pro 2023

@pavicka čtvrté patro bez výtahu má své výhody - pravidelný nenásilný pohyb, děti se naučí brzy chodit po schodech samy, protože kdo by se s nimi tahal, nikdo ze sousedů Ti nedupe nad hlavou a skoro nikdo/nikdo nechodí kolem dveří do bytu, takže větší míra soukromí... máš daleko lepší výhled než v přízemí a lepší vzduch, méně hluku z ulice... pošťák čeká, otevírat návštěvě lze přes bzučák... stěhování nábytku zvládnou stěhováci... těžký nákupy nosí muž nebo Košík...nohu si nikdo neláme a kočárek je třeba uskladnit dole u vchodu, bohužel spící dítě jen tak nevyneseš...to je asi největší nevýhoda, ale spaní přes den trvá v životě jen cca tři roky...

drzticka81
16. pro 2023

Bydlime 4. patro bez vytahu - odnosila jsem 3 deti- vzdy v manduce, kocar zustaval dole- deti uz chodi po svych, takze to uz mam za sebou. Ale byla to fuska. Moje babicka tu zila do 87, takze ji to udrzovalo v kondici, ja na stari necham byt detem a jdu do jineho s vytahem 🙂)) Dvere dole oteviram bzucakem, postacka ceka - dole jsem cobydup. Udrzuje me to v kondici a uz mi to neprijde narocne, nekdy jdu ty schody petkrat. Navstevy jsou vzdy kantare a lituji nas. Nakupy nosi manzel v ramci bud fit. V lete tu byva tepleji, ale je to i tim, ze mame okna jen na jedu stranu a nemuzeme udelat pruvan, ale zase mame okna do dvora, takze klid. Lituji sousedku pod nami, jak dupeme. My neslysime nikoho. Vedle mame pudu, takze tam hned odklizim pripadne nepotrebne veci 🙂)) Nas byt miluju 🙂))) 4. patro m vubec nevadi.

drzticka81
16. pro 2023

Jo a dovolena - uz pomahaji deti, takze ty lehci veci uz nosi nahoru i dolu ony, je to super.
Zvrtly kotnik jsem taky mela, sadra na mesic, syn mel tehda rok, chodila jsem s nim normalne ven, ani si nepamatuju, ze to bylo neco, co by pro me bylo nezdolne.

ciocca
17. pro 2023

@pavicka Také bych myslela na budoucnost. Rodiče bydleli ve 3. p. bez výtahu. Mamka vážně onemocněla, v důsledku čehož měla patologickou zlomeninu stehenní kosti. 3 měsíce po operaci bydleli u nás, protože by se domů nedostala, navíc často jezdila k lékaři. Noha se jí nikdy nezahojila, chodila o berlich a byl to pro ni ocistec. Když přestala chodit úplně, tak byl horor ji dostat domů na její poslední týdny života, protože je tam navíc úzké schodiště a nedalo se tam vytočit s nositky. Samozřejmě se vám vůbec nic nemusí přihodit, ale když přihodí, tak to znacne zkomplikuje život. Já také vlastně ještě když jsem tam bydlela měla operovanou zlomenou nohu a musela jsem fungovat o berlich. Návrat z nemocnice byl krutý, ale nějak jsem to dala, bylo mi 25 a neměla jsem k tomu na rozdíl od mamky přidružené žádné onemocnění a nepodstupovala jsem jako ona náročnou léčbu. Taková je naše zkušenost...

swan42
17. pro 2023

@pavicka 17 let jsem bydlela ve 3.bez vytahu, dalsich 8 let ve 4.bez vytahu. To treti jeste slo, ale ctvrty peklo. Uz bych do toho nesla. A uz vubec ne "na stary kolena".
Zas na druhou stranu se v poslednich letech k takovym pristavuji vytahy. Asi bych si to dala jako podminku 😅

pavicka
autor
17. pro 2023

@ciocca rozumim
Toho se taky hodne bojim
Ze se nekomu muze neco takto stat 🙁

kometkak
17. pro 2023

Do čtvrtýho bez výtahu bych nešla. Když člověk chce, chodit po schodech pro svou kondici můžete vždy. Ale nemít možnost výtahu (nákupy, kočár, malé děti, zlomená noha,zablokované záda, návštěvy, stěhování, balíky, stáří, horší prodejnost) no potěš koště. Nešla bych bez výtahu ani do třetího. Hledala bych dál.

pavicka
autor
17. pro 2023

Kdyz tady u nas je to proste masakr
Nabizeji se pouze byty ve vyloucenych lokalitach nebo v takovych, kde by opravdu nikdo bydlet nechtel
A kdyz jsou to ty nejlepsi casti mesta, tak na to opravdu nemame 🙁 bydlime ted na skvelem miste, ale mame mini byt a uz se to tak nejak neda 😐no jo no

rebe
17. pro 2023

Bydlíme v pátém patře bez výtahu a jsem spokojená. Nohy si zvyknou, takže vyjít to po nábratu z dovolené s věcmi třeba pětkrát už s námi zvládají i děti. Jinak je tu klid a taky světlo, v přízemí stíní stromy a okolní domy, tady je fakt světlo, i když máme byt na sever. Díky tomu nemáme ani vedro. Pošťačka počká, nákupy vynese kurýr, že sem nevyleze tchyně je spíš výhoda 😀 Jasně, nechci tu žít do smrti, na stará kolena bych ocenila íň schodů. Ale zas je to opravdu přirzený pohyb, chodit po schodech, ani jako sará bych nechtěla bungalov a chodit pořád jen po rovině. U nás byla ta spousta schodů vykoupená výrazně nižší kupní cenou, nikdy jsem nelitovala. Ani s miminkem ne, kočár čekal dole a mimčo jsem nosila v nosítku.

kristyn86
18. pro 2023

@pavicka Jestli je jedinym minusem to,ze neni vytah a jinak vam tam vse vyhovuje,tak bych do toho sla. My uz takhle bydlime skoro 8 let. A jak uz jsem psala,zvladli jsme stehovani,dve mimina. Navstevy ok,postacka taky,nakupy jdou taky resit. Dokonce mela dcera nohu v sadre. Vse jsme zvladli 🙂