Máte dávkovač na cereálie?

marimanta
23. zář 2023

Onehdá jsem někde narazila na dávkovač cereálií. Docela se mi to líbí, cereálií se u nás snědí hromady...tak mě zajímá - máte to někdo doma? Je to užitečná věc, nebo zbytečná blbina? Přeci jen to nestojí dvě koruny....
Jo, a pokud máte, tak jaký? Dík 🙂

zelenaesmolda
23. zář 2023

@marimanta
Tak nikdy jsem o tom neslysela a prijde mi to jako blbost.Kdyz uz je je chces mermomoci davkovat tak staci odvazit ne?Ale nikdy jsem v praxi nevidela,ze by si nekdo cerealie davkoval.

marimanta
autor
23. zář 2023

@zelenaesmolda a zkusila ses před napsáním odpovědi podívat, co to je? 😉 To samozřejmě není dávkovač ve smyslu dávkování přesné dávky, takže rada s vážením je úplně mimo.... Měla jsem to asi zazvat zásobník.
Teď máme něco v krabici, něco v pytliku, krabici pravidelně někdo rozsype, pytlík roztrhne.... No prostě se ptám těch, co ho mají, měli, protože co si o tom myslí, někdo, kdo nevi, co to je, je mi k prdu...

janickaslepicka
23. zář 2023

My máme cereálie ve skleněných baňkách, ale kluk už je velký, tam nehoda nehrozí při nasypávání i když drobky kolikrát taky najdu okolo. Do budoucna bych si to taky pořídila. Protože už teď těch cereálií sníme dost a čekáme dítě. Vypadá to dobře a když je na to místo tak za mě 👍. Bohužel jaký bych vybrala co se týče kvality neporadím.

cilkat
23. zář 2023

Setkala jsme se s nimi na hotelových snídaních (ten typ s dolním kohoutem). Tam mi to přijde praktické: méně bordelu, rychlejší obsluha a vlastně i méně zabraného místa na stole, než při metodě "miska a naběračka". Ale doma bych to nechtěla hned z několika důvodů:
1) další věc, která bude trvale stát na pracovním stole, zmenšovat jeho plochu, chytat bordel a znesnadňovat úklid.
2) bude to lákat děti, které se mi budou kolem toho furt motat případně to shazovat.
3) bude to svádět ještě k větší konzumaci cereálí, který výživově... no, furt lepší, než tahat z šuplíku tatranky nebo piškoty, ale vlastně až ne o tolik, že.

blackblue
23. zář 2023

@marimanta za me zbytecnost. A to jsem velky fanda cerealii 🙂

fyii
23. zář 2023

@marimanta taky nad nim.premyslim, jako me se libi, ze nekde nebudou zadne sacky a rozsypano atd. Jen na nej musim.najit vhodne misto. Ja koukala na nejaky 4 komory a cena +-tisicovky... Jasny clovek muze mit jednotlive dozy, ale tohle je takovy super, ze to je v rade prehledny

elesse
23. zář 2023

Mame dozy od mixitu a pruhledne “boxy” z ikeii na vse sypke - vlocky, ale i cukr

glitterglue
23. zář 2023

U nas musim cerealie obcas proste zabavit, to by s davkovacem neslo, takze bych ho nechtela😀

alpakovo
23. zář 2023

Taky jsem se na něho dívala, ale raději sem volila jako y skleněné baňky,kam vždy cereálie přesipu. Děti to mají ve skříňce,kde je nato dost místa. Na linku už mi to prostě nevleze

bertoldina
24. zář 2023

@marimanta Přemýšlím o něm. Líbí se mi od Northix na 2 druhy, ten na tři už je zbytecne veliký.

brunetka11
24. zář 2023

V hotelech a v USA.
@marimanta Jen si ohlídej místo, neměl by být na slunci. Mají ho např. na Allegru,
Za mne krám do domu ,-) Ale je fakt, že my cereálie moc nejíme. A tak pokud máš dost místa…