Robotický vysavač. Ano - ne? Jaký?

cekamnazazrak
2. kvě 2022

Ahoj holky, uvažujeme o pořízení robotického vysavače. Máme pejska, který opravdu hodně líná a brzy čekáme miminko. V tomhle období je to samozřejmě extrém, vysaju a za dvě hodiny se tu válí chuchvalce - i přes to, že před vysáváním vyčesávám... Ale abych se dostala k jádru věci.. Myslela jsem, že pořídíme robota, večer když půjdeme spát ho pustíme v obýváku a kuchyni, aby bylo na ráno čisto. Když vstaneme a přesuneme se do obýváku, tak ho vypustím do zbytku bytu. A pak ho nechám ještě jednou projet celý byt když půjdeme odpo ven s kočárem.. Je mi jasný, že budu muset dovysávat rohy nebo špatně přístupná místa a gauč a tak, ale mohlo by to stačit udělat třeba jednou za tři dny a ne 2x denně... Co myslíte? Máte robota? Koupili byste znova? Na co se zaměřit při výběru? Nějaký konkrétní, který doporučíte nebo naopak který rozhodně nekupovat... Nechci říct, že na ceně úplně nezáleží, ale radši si něco připlatíme než koupit nejlevnější model a být zklamaný... Jo, ještě doplním, že koberce nemáme, jen lino a dlažbu.. Díky za vaše zkušenosti... 🙏

mishulka92
2. kvě 2022

Já už si bez robota neumím představit život 🤣, meli jsme i před mimcem, ale teď je to bezva. Máme kočku a ty chlupy prostě jsou všude. Zapinam denně, každé ráno a spokojenost. Velký vysavač vytáhnu jednou za týden na vysati sedačky od chlupů a za dveřmi (samozřejmě že vysavam hned cely dum). Jinak máme irobot, nevím jak jsou na tom cenovky teď, ale tenkrát tady ten byl nějaká novinka tak byl docela drahý, ale nemůžu si stěžovat, šla bych do něj znova. Jinak taky nemáme koberce.

mishulka92
2. kvě 2022

Jinak ještě jsem zapomněla dodat( nevím teda jak ostatní znacky) že po tmě to nevysava, protože nevidí 🙈😂

guliii
2. kvě 2022

Máme robzone a je to pecka. Večer ho pustíme v obýváku a kuchyni. Je to velký pomocník, asi jako myčka nebo pračka 😁 Nespadne že schodů, vysává bez problémů ve tmě, sebere i vlasy, které jdou z kartáče dobře očistit, to stačí jednou za čas. A máme koberce a vysaje dobře. Má i vytírání, nejdřív jsem vytírání nepoužívala, ale teď s pupkem a dítětem je to super. Není to na vytření velkého nepořádku, ale setření běžných nečistot je to fajn. Nás stál asi 15000 teď je myslím za 10000.

martinka_33
2. kvě 2022

ANO ANO ANO!!! Spolu s myčkou nádobí a pračkou je to nejlepší kámoš 😀

blka
2. kvě 2022

@mishulka92 nás vysává i po tmě. Jen poprvé, když si nacital mistnosti, tak jsem musela všude rozsvítit. Máme xiaomi roborock

zuzaaaaa
2. kvě 2022

Bez robutka uz si nedovedu představit zivot 😆 takze 100%ano. Mame iroombu, skoro 4 roky.

veru_32
2. kvě 2022

Jedna z nejlepších investic - taky máme psa a je to obrovská pomoc s chlupy 🙂
Doporučuji Rowenta X-Plorer Serie 80

elesse
2. kvě 2022

Rozhodne, chkupy ze psa, vlasy, drobky,… poustim minimalne kazdy den rano. Mame irobot 980. Ale kdyz jsem videla mamky kombinovany vytiraci robzone, priste bych si vzala ten. Jinak uklizim jednou za tyden (vysat, vytrit)

me_druhe_ja
2. kvě 2022

Mám velmi kvalitní robotický vysavač a upřímně: už dlouho je ve skříni a nepoužívám ho. Používala jsem ho v době, kdy jsem byla bezdětna a zapínala jsem ho, když jsem byla v práci a zem byla "připravena". S dětma to vůbec nejde. Hračky všude. 😀
Já si v lednu pořídila parní mop co zároveň i vytírá a nato teda nedám dopustit. K robotu se třeba vrátím, až budou děti větší. 🙂

leymea
2. kvě 2022

Urcite poridit. Poustim ho kazdy den a je to fakt skvela investice. Bez nej si uz zivot nedokazu predstavit. 😀 prvni jsme meli robzone, ale uz je to asi 8 let zpatky, pak jsme poridili od Xioami a ten urcite lepsi.

mimiveru
2. kvě 2022

Mám Irobot i7 a je to velký pomocník, mám ho v bytě a super ☺️

cherie24
2. kvě 2022

Já bych na vás měla dotaz, jak to pak děláte s maličkými dětmi a robotickým vysavačem? 😀 Mě se celkem nedaří udržet podlahy bez hraček, chtěla jsem ho taky, ale asi bych musela koupit nějaký rozhrnovák k němu 😄

aneta15
2. kvě 2022

@cekamnazazrak já měla robzone a už nikdy víc. Teď jsem si pořídila Xiaomi roborock S6 a pecka.

rozitta
2. kvě 2022

Dostali jsme robota darem ale nepoužíváme ho, protože nevíme jak ho nastavit. musí se vlastně nějak nastavovat? Nejsme s mužem moc kámoši s těmito chytrými věcičkami, takže jsme ho pustili 1x a pak zbaběle schovali do skříně 😆 on totiž jezdil úplně nelogicky. Musíme ho něco naučit??

nina004
2. kvě 2022

@cekamnazazrak Určite si robota kúp. Presne túto dilemu som riešila minulé Vianoce v 7.mesiaci. Nakoniec sme ho kúpili a je to môj najlepší kamoš. Máme austrálaka,teraz plzne neskutočne. Ale našťastie máme záhradu,tak pokiaľ neprši je väčšinu dňa tam. Čiže stačí povysávať ,keď ho pustím vonku. Kúpili sme roborock S6 a som max spokojná,nemenila by som.

leymea
2. kvě 2022

@cherie24 nez ho vypustim tak se vsechno ze zeme uklidi 😀

cekamnazazrak
autor
3. kvě 2022

@mishulka92 ta tma by nebyl takový problém, máme chytrý zásuvky (nepoužíváme velký světlo, ale jen lampy a led řetězy a byli jsme líní chodit všechny vypínat zvlášť 🙈 ), takže můžeme načasovat, že se světla vypnou třeba až po hodině nebo jak dlouho bude vysávat, takže to by mělo být ok...

@elesse já právě četla strašně moc názorů, že ty kombinovaný jsou naprd, že neudělají dobře ani to ani to... tak jsem navážkách...

@mimiveru my uvažujem taky o té i7 s tím výměníkem aby si odsával sám nečistoty... taky máme byt, můžeš mi napsat něco víc o něm, prosím...

@nina004 my máme byt, takže se tu ten pejsek převaluje 21-22 hodin denně... jako upřímně občas nechápu kde se ty chlupy berou... vysaju, on leží na gauči a když jdu za dvě hodiny bytem jsou zase všude chlupy a to se po tom bytě za tu dobu projde třeba jednou.. 🙈

@cherie24 @me_druhe_ja no, tak když budu vysávat normálním vysavačem, tak si ty hračky atd budu muset taky před tím uklidit.. když je budu objíždět, tak je to vysávání o ničem...

co považuju za extra plus, že vysaje dobře pod postelí - máme z obou stran úzký prostor a dostat se tam s velkým vysavačem je celkem nemožné.. člověk by si musel lehnout na břicho (což teď u mě nepřipadá v úvahu) a i tak je tam ten prostor na nic... takže to vždycky nějak pošmrdláme a když převlíkáme, tak musíme sundat matrace a rošty aby se to dovysálo a to je fakt extra opruz... 🙊 🙈

elesse
3. kvě 2022

Tu postel si dobre zmer, at se ti tam nezasekava, to je pak otrava. Nam se chyta pod jednim topenim kvuli tomu vystupku vpredu… moje mama prave kombinovany ma a prijde mi super. Teda jako neni to, ze nemusis vytirat, ale podlahu ma urcite cistejsi nez ja

johca
4. kvě 2022

za m rozhodně ano 🙂 tesla 🙂 já mám 60, segra 50 a kámoška 40 .:D a spokojené jsme všechny ;)

mimiveru
5. kvě 2022

@cekamnazazrak Máme ho rok a je skvělý. Pouštím ho ale jen v případě, že jsem doma a dám vše nahoru. U nás se válí plno hraček, gumicek a oblečení, takže si nejdříve vše hezky uklidím a pak ho pustím 🙂 s tím automatickým vypouštěním nečistot jej nemáme, vysypávám to sama a dobrý. Appka na telefonu je také skvělá, organizuji s ní celý úklid 🙂