Jaké barvy do pokojíčku pro miminko?

lucinkamarecek
23. led 2019

Krásný večer maminky,

Aktuálně jsem ve třetím měsíci a děláme rekonstrukci dvou posledních pokojů v bytě a rovnou i dětského pokoje.

Chtěla bych poprosit o radu jaké barvičky a stimuly máte osvědčené již od miminka od barev, tvarů a materiálů co rozvíjí myšlení miminka a zvídavost.

Jedná se o velmi světlý pokoj na výcjod orientovaný.

Děkuji za rady

marketa1218
24. led 2019

@lucinkamarecek Ahoj, my zařizovat pokojíček pro úplně miminko nebudeme, bude s námi v ložnici 🙂 to samé i přebalovací pult budu mít v ložnici nebo v obýváku a přes den bude miminko stejně se mnou plánuji pojizdný košík ( kolebku) a tak abych měla hezky všechno u sebe, nechci dávat malinké miminko samotné do pokojíčku, navíc když budu kojit a musela bych tam pořád lítat. My budeme pokojíček zařizovat až později 🙂

miaelle90
24. led 2019

@marketa1218 to maminka určitě chtěla slyšet, když zakládala diskuzi ohledně barvy pokoje....

miaelle90
24. led 2019

@lucinkamarecek Dobrý den, barvy které stimulují miminko jsou nejčastěji černobílá 🙂, pokud chcete barevnější pokojíček, velice módní barvou bývá svetleseda v kombinaci s barvami růžová či modrá, v zavislisti na pohlaví... casto jsiu také využívány nálepky na zeď... myslim, že když si to zadáte do vyhledávače, určitě najdete inspiraci... 🙂.

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@miaelle90 Děkuji moc máme v plánu světle šedou s bílou a černé a hořčicové doplňky , taky jsem koukala na nějaké inspirace . Děkuji moc za zodpovězení dotazu 😊 modrou nebo růžovou jsem měla v plánu ,ale máme v plánu pak druhé a chtěla jsem něco neutrálního kdyby byla holka a kluk😊

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@marketa1218 já chci hlavně pokojík zvlášť protože tam budu popř když se miminko bude budit spát, ať má manžel klid když chodí na tři směnný provoz do práce a když živí rodinu má právo se dle mého názoru vyspat. Pojízdnou postýlku druhou mám taky v plánu ,aby prcek byl semnou , ale myslím ,že když bude mít svůj vlastní prostor jen pro sebe tak co se týče usínání někde kde mu nikdo nebude chodit bude mít nerušený spánek než kdyby když taťka dojde z práce Vrzal dveřmi a chodil po místnosti. Ale díky za komentář taky jsem dřív uvažovala o této variantě

malinkaelinka
24. led 2019

My taky aktuálně doděláváme 2 pokoje v domě - jeden rovnou dětský (též jsem ve 3. měsíci), druhý zatím pro hosty a až bude jednou druhé dítě, tak z něj bude taky dětský. Výmalba bílá jako v celém domě a koberec hnědý, jako v celém horním patře. V pokojíčku budou hračky a případně na zdi nějaké obrázky nebo plakáty, což mi přijde dětské dostatečně, nic extra tam dělat nehodlám. Z vybavení tam zatím bude něco na sezení/ležení pro mě, na noční utišení/kojení a komoda, kde bude mít dítě věci a já na ní budu přebalovat. Postýlka zatím v ložnici, do pokoje přestěhujeme časem. Mě se obecně barvy na zdech tolik nelíbí, bílá je prostě bílá, dům máme v takovém hodně venkovském/rustikálním stylu a tak i dětský pokoj bude takový jednoduchý.

bayt
24. led 2019

@lucinkamarecek Zezačátku jsem taky s mimčem spala v ložnici a muž v obýváku na válendě, aby se vyspal do práce. Jak začal být malý pohyblivý, tak jsem se na velké posteli bála, a spíme při zemi v dětském pokoji. Máme chlapečka, pokoj je z většiny bílý - skříně, výmalba, postel, rolety. No a jinak pastelové barvy, asi bych ani neřekla, že převažuje modrá 🙂

Nemám ráda barvy na zdi, maximálně opravdu decentní pastelová barva nebo ještě lépe tapeta, ale ne úplně ke stropu. Je to pěkné, pokud je tam přechodová lišta mezi stropem a zdí.

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@malinkaelinka děkuji moc chci taky většinu věcí bílých i nábytek a světle bilosedou podlahu s kobercem na střed a úplně světle šedé zdi

miaelle90
24. led 2019

@lucinkamarecek v tom případě jste na správné cestě, barcy, které jste uvedla, bydou určitě moc pěkné v pokojíčku, neutrální, na doplňcích se můžete vyřadit, to ovšem doporučuji nakoupit az budete mit miminko... ono Vam to stejně nedá a věřte mi, že jestli budete mít holčičku nebo chlapečka, tak stejně sáhnete po růžové či modré 🙂, já také volila neutrální, s tim, pokud bude jednou holka a kluk, aby to mohlo být pro oba.... teď mam holčičku a visí mi růžové závěsy, koberec apod.. 🙂....

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@miaelle90 děkuji moc za typy a uvidíme zda mě růžová v případě holčičky zláká 😀 ale nějak tomu nevěřím

miaelle90
24. led 2019
miaelle90
24. led 2019

@lucinkamarecek inspirace zdí 🙂 http://shopici.cz/produkt/3d-samolepka-diy-v-se...

koberec se mi libil take z ikei....
https://m.ikea.com/cz/cs/catalog/products/art/5...
případě kdyz si dáte do vyhledávače scandi detsky pokoj, budete mit také hodně inspirace...

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@miaelle90 já už to minulý týden zkoukla přesně co posíláte 😊IKEA je moje srdcovka

jednaholkaa
24. led 2019

@marketa1218 Presne to same u nas. U novorozence se vylucuji stresove hormony kdyz je bez maminky. Neni to dospely clovek, ktery potrebuje klid, ale bezbranne mlade ktere vi, ze je na matce stoprocentne zavisle, tzn spat oddelene je pro nej stres. Nejlepsi stimul k rozvoji miminka je pobyt s maminkou, to mu rozviji mysleni a zvidavost - ne izolace.

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@jednaholkaa já neříkám že bude spát beze mě ale bez táty který by ji budil

meganx
24. led 2019

@jednaholkaa taková odpověď na jakousi otazku, na kterou se nikdo neptal, je nejlepsi...

bayt
24. led 2019

@lucinkamarecek Myslím si, že to nebude vypadat dobře, bude to hodně studené. My máme na podlaze parkety (dub) a je to fakt znát. K tomu ta bílá, šedá a černá vypadá fakt dobře. Já bych dala dřevěnou podlahu nebo prostě dekor dřeva 🙂

jednaholkaa
24. led 2019

@meganx Ja psala uzivatelce marketa1218..

meganx
24. led 2019

Já bych tam také dala nějakou barvicku, modrou, mentolovou či zelenou. Kusovy koberec barevnější. Pak už tam budou hračky a bude to zase jiné 🙂

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@bayt díky za typ taky jsem uvažovala podlaha Ořech 😉 zkusím si to barevné nakreslit a budu moudrejsi

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@meganx mám v plánu tu horcicovou na polštářky mantinel do postýlky a žíhaný koberec

bekyc
24. led 2019

A proč by si jako nemohla ten pokoj zařídit už teď, napsala snad že tam dítě odloží a nechá ho tam samotný? Vždyť může sloužit jako herna nebo pokoj pro hosty zatím. Pak už třeba nebude tolik času přemýšlet a předělávat pokoj.
Jinak miminka takhle brzo nejvíce vnímají opravdu černo-bílou a červenou. Což se asi do pokoje nehodí. Jsem pro jemné barvy které se jednoduše doplní výraznými doplňky, které se dají měnit. My máme dvě stěny bílé, jednu modrou a jednu šedobíle pruhovanou. Kdyby to syn celý nepočmáral, vypadalo by to moc hezky :D Pokud chcete rozvíjet myšlení, pořiďte nad postýlku jednoduché černobílé a červenobílé hračky, možná nějaký kolotoč v těhto barvách. Viděla jsem někde černobílé kartičky pro miminka, tak třeba jako obrázky na zeď.

lucinkamarecek
autor
24. led 2019

@bekyc děkuji za typ ten barevný kolotoč. Nad postýlku s různými tvary by mohl být fajn a máš pravdu chci pokoj kde budou věci jen pro miminko kde bude mít své zázemí jako každá máme své oblíbené místo ložnici křesílko v obýváku tak chci když už děláme zbytek bytu novej aby byl rovnou pokojíček , přizpůsobím se potřebám miminka takže bude tam kde bude spokojené a já sním. Přijde mi , že některé maminky chodí do konverzací ne s radou o kterou daný člověk stojí ,ale dělat brouky pytlíky a kazit každou radost , ale mě jen tak někdo nenaštve😁