• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysoká hladina prolaktinu. Snášely jste Medocriptine?

19. února 2017 
Ahoj holky. Já jsem dneska byla na první prohlídce v těhotenství. Vše zatím vypadá snad dobře. Ale o miminko jsme se s manželem snažili přes rok, až jsem to začala řešit s doktorkou. Poslala mě v květnu na odběry, ale nezavolala jsem si o výsledky a nechala tomu volný průběh. A doktorka mi dneska řekla, že je dobře, že jsem nevolala, protože jsem měla vysoký prolaktin (přes 900), že bych se zbytečně stresovala. Takže je to takový malý zázrak, že jsem otěhotněla. Ale stejně si myslím, že za všechno mohl stres, jakmile jsem vypla a přestala se soustředit jen na otěhotnění, tak to najednou šlo. Poslala mě sice ještě na endokrinologii, ale nevím, jedtli ještě na něco přijdou. Ta hladina se mi musela upravit sama. Snad už to teď půjde dobře. Přeji vám taky tak šťastný konec :wink:.
26. srp 2015 ve 22:28  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dobry den , minuly tyden jsem dostala taky medocriptine na snizeni prolaktinu, beru ted tyden 1/2tabletky a po tydnu se bude navysovat az na dve denne...ale je mi po nem hrozne zle, nevolnost snad celodenni, bolest hlavy, motani...ma nekdo podobnou zkusenost? upravi se nebo mam radeji vysadit?
dekuji
11. led v 18:53  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2017 (33. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ráda, že tu toto téma je a aktuální. Mám stejný problém. V říjnu jsem měla hodnoty mírně zvýšené 25,9 jednotek, dostala jsem léky na jeden měsíc s tím, že se to může srovnat. Teď po lednovém odběru se mi prolaktin ale ještě znásobil, mám 47,7 a jsem objednaná na endoikrinologii. Jaké máte hodnoty vy? Vůbec netuším co je hodně a co je málo. A stále si říkám, čím se to děje, co na to má vliv. Zda desetileté užívání HA, nebo fyzické vypětí...(?)
18. únor ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď vidím, že máte čísla úplně odlišná těm mým. Rozměr je ng/ml a norma je udána 1,9 - 25,00. V čem to počítáte vy?
18. únor ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cafinka
Já brala dostinex, tabletku týdně a bylo mi po něm skvěle. Najednou spousta energie... a teď je to zase zpět ve starých kolejích. Normálně se těším, až mi ho opět napíše...
18. únor ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.te1
Na to mě upozorňovala doktorka, při zjištění těhotenství se musí ihned vysadit. Tak jsem si raději nechala napsat Dostinex, byť se za něj bohužel doplácí....
18. únor ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelle ja mam hodnoty neco kolem 69 jednotek, neni to pry uplne hodne ale zvyseny ano...ted jsem na lecich 2x denne a je mi po nich fakt mizerne...bylo mi receno ze je to vse ze stresu..tak nevim, kazdopadne co bych pro chtene miminko nevydrzela....od zari 4x biochemicke tehotenstvi :frowning2:
18. únor ve 13:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2017 (33. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cafinka Pokud může být příčinou jen trochu stres, tak jsem jasná. Stresuju se furt, z práce. A když už mám volno, tak si nějaký svůj stres vymyslím, už jsem na něj i tak trochu zvyklá...
18. únor v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelle ahojky doufám že nevadí že se přidám. Já mám hodnotu 762,3 mlU/l. Taky jsem dostala Dostinex a mám ho brát dvakrát týdně půlku tablety
18. únor v 19:57  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@be_ruska Drzim pesti at to pomuze a je ti po Dostinexu okay :wink: Jsem zvedava jak tu vsechny dopadnem. A jestli leky na potlaceni prolaktinu opravdu pomohou.
18. únor ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelle děkuji. Jinak jsem také objednana na endokrinologii, ale až za měsíc :unamused: a ty podstupujes ještě nějaké vyšetření?
18. únor ve 21:12  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@be_ruska já právě nevím, co mě na té endoikrinologii čeká. Ráda bych se vyhla nějakému vyšetření hlavy, což mě asi nemine. Dost se toho bojím, i když je ta pravděpodobnost nějakého špatného nálezu malá, je asi pro mě lepší nevědět... Doufám v to, že mi napíšou Dostinex a tím to hasne...
18. únor ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelle aha takže se budete snažit o mimi normálně jo? Já až budu mít všechna vyšetření a nezadari se normálně tak musím na ivf
18. únor ve 23:20  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@be_ruska nas pokud do trech mesicu neotehotnim taky pry ceka IVF
19. únor v 09:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2017 (33. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cafinka tak se můžeme vzájemně podporovat :slight_smile: já mám jen strach ze to nevyjde na poprvé....
19. únor v 11:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@be_ruska No...snažit je takový pojem... Máme prostě nechráněný sex a když vím, že je "čas", tak se snažím to trefit. Zároveň čekáme i na výsledky ze spermiogramu. A pak se asi uvidí. O IVF jsme se zatím s doktorkou nebavily, prý pokud by tohle vše bylo okay a nešlo to, tak mě čekají ještě "profuky". Toho se právě celkem děsím. Ale snažím se nepředbíhat a trpělivě čekat co bude. nedávno to byl rok od vysazení HA.
19. únor ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek