Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
9. říj 2007

Martinko, děkuju, že jsi přišla mezi nás...nemůžu ti psát, že rozumím tvým pocitům, protože tomu tak není...Dokud tohle někdo sám neprožije, nemůže pochopit... Když se ti bude chtít plakat, tak plač...nic to nezmění, ale aspoň se ti uleví a dostaneš ze sebe ten stres a napětí... Co bude příště, na to teď nemysli...teď je nejdůležitější, abys byla ty sama v pořádku a dokázala se s tím, co tě potkalo, nějak vyrovnat... Zkus se co nejdřív vrátit do běžného života...dělat věci jako předtím, zabavit se čímkoli... Já vím, že určitě ne teď, ale možná by bylo fajn, kdybys moc dlouho neodkládala návrat do práce, samozřejmě podle situace, která tam panuje... Psala jsi, že tam došlo k nějakým změnám, tak snad budou aspoň trošku přijatelný...
Marti, když se budeš chtít vypovídat, tak věř, že jsme tu všechny - obzvlášť v tuhle chvíli především pro tebe a já budu moc ráda, když tu budeš s námi...

lucikpetik
9. říj 2007

ahoj holky,
taky jsem moc rada, ze jsi Marto zase mezi nam, je jasne ze nebudes reagovat na kazdou zvlast, to je pochopitelne, zamer se ted hlavne sama na sebe, jsme tu pro tebe...

mila30
9. říj 2007

Marti, děkujeme, že jsi se ozvala a jsi na chvilinku mezi námi. Tak jak píše Zuzka, také nemůžu říct, že vím jak ti je, ale co vím je, že jsme stále s tebou a budeme čekat a stále na tebe myslet dokud se nezotavíš a tak trošku to nepřejde. Strašně moc na tebe všichni myslíme a držíme všechny palečky, aby tě ta bolístka co nejdříve přešla a bylo vše lepší.
Na každou z nás nereaguj, není to ani zapotřebí. Vše je u nás při starém, žádná změna, takže se teď musíš zajímat nejvíc o sebe aby si byla co nejdříve v pořádku a zase tady s námi.
Máme tě moc rádi.

romcatko
9. říj 2007

Marti, všechny bycho tě rdy utěšily, ale slova se zdají tak málo...snad jen to, že na ebe yslíme a jsem rády, když dáš o sobě vědět. A že neeaguješ na každou zvlášť, to je samořejmé.

blanuleplus
9. říj 2007

Ahoj holky,
Martinko, jsem moc rada, ze jsi se nam ozvala. Moc na tebe myslim a vim, ze to musi byt strasne tezke... Tvoje psychicky stavy jsou uplne normalni, naopak jsi strasne silna a diky tomu se urcite brzy dockas dalsiho miminka. Hlavne se, prosim neobvinuj! Vzdyt si jela do nemocnice hned, jak se zaclo neco dit, ja jsem taky byla rozhodnuta, ze bych jela az kdybych mela velky bolesti nebo zacla krvacet, ze do ty doby je vse v poradku... Za takove veci v zadnem pripade nemuzes, je to jen jedna velka nespravedlnost a bohuzel, zivot nekdy umi byt nespravedlivy. Ale priste vse dopadne dobre, uvidis. Nabidli ti v nemocnici peci i po psychicky strance? Nekdy pomuze ze vseho se vypovidat, clovek si to musi v sobe vsechno nejak zpracovat, nez to zabali do tvrdyho obalu a nekam "zahodi"...proto jsem rada, kdyz se ozves aspon nam. Ja jsem byla strasne spatna z toho, kdyz jsme prisli o prvni miminko a navic muj MM ma z domova zvlastni pristup k reseni takovych veci a ja potrebovala pochopeni, videt, ze je mu to taky lito, podporu a ujisteni, ze to bude vsechno zase dobry, ze jsem nezklamala...taky jsem se v tom poradne placala. Drz se, holcino...
Milo, ja dnes urcite zustavam doma a delam do skoly, protoze jsem mozna vcera neco chytla na poliklinice, tak se snazim co nejvic odpocivat a nechodit mezi lidi...uz vcera vecer me bolelo strasne cely telo a dnes se pridal krk 😒

lucikpetik
9. říj 2007

holky jsem moc rada, ze se tady mame...

mila30
10. říj 2007

Ahoj holky.
Vidím, že jste tady dnes žádná nebyla, tak kdyby jste náhodou některá nakoukla, tak vám přeji hezký zbytek dne a příjemný začátek zítřka 🙂 .
Taky jsem holky moc ráda, že se tady máme .....

zuzan
autor
11. říj 2007

Dobré ráno, zjišťuju, že se tu nic neděje 🙂 Občas sem nakouknu, ale teď nějak nestíhám, tak to není tak často 🙂 Včera jsem byla v CARu na krvi a za 1,5 týdne jdeme na ultrazvuk a výsledky spermia, jinak nového nic není 🙂 A dneska vyrážíme na koncert Petra Koláře (po hooodně dlouhé době nějak do společnosti), tak jsem na to zvědavá 🙂 A jak se jinak máte?

blanuleplus
11. říj 2007

Ahoj holky, nejak se to tu zbrzdilo... ☹ No ja taky ted sprtam, nastesti mam polohovaci postel, tak je to docela fajn a kdyz uz sedim u pocitace, tak pisu veci do skoly. Nejak se mi to priblizilo...v utery jdu zkusit naposled mou oblibenou statistiku 😖 a mozna pojedem na vikend k nasim, kdyz je mi uz lip.
Zuzko, užij si s MM koncert. Ja vubec nevim, jestli je ted pro me hodne hlasita hudba dobra. Kdyz si predstavim, jak mi minule behem peti minut uplne vybublala cola v plechovce, tak si neumim predstavit, co to musi delat s mrnousem... Mam moc dobry pocit z toho, jak jste se s MM vrhli ted do vsech tech vysetreni. Urcite se uz brzy dockate 😉
Mejte se hezky, holciny...

zuzan
autor
11. říj 2007

Ahoj Blani...děkuju, snad všechny ty vyšetření budou brzy něco platný 🙂 To je zajímavý s tou hlasitou hudbou a colou v plechovce...těhotná bych si koncerty rozhodně odpustila-možná ani ne tak kvůli hlasité hudbě (která v těhu rozhodně nic pozitivního nepřinese), ale hlavně kvůli těm davům-plno lidí se tam jde opít, pak "tancují" jak smyslů zbavený a měla bych strach, aby mi někdo nebouchl nebo nenarazil do bříška...A jak ráda bych se zřekla všech akcí, jen kdyby...
Týýý jo, polohovací postel musí být super... Až budeme zařizovat, určitě se po nějaké taky poohlédnem 🙂
Tak se hezky uč, ať to v úterý dopadne, budu držet všechny palečky 🙂

blanuleplus
11. říj 2007

No ty davy opilcu taky nemusim...ale rada jsem chodila se segrou na venkovni koncerty, kde nebylo zakoureno a tak celkove "vzdusneji" 🙂 Je pravda, ze co jsem tehotna, tak jsme si toho s MM moc neuzili, jedno kino, dve vecere...a zitra snad foukne a stavime se na nadrzi se surfem, az pojedem k nam 🙂 Tak si to poradne uzijte, treba budete za chvili taky muset byt "backoraci" 😉 Polohovaci rost jsme koupili v Ikea a musim rict, ze na marodeni, uceni a tehotenstvi je to fajn 🙂 Mam ho teda protekcne jenom ja a kdyz marodi MM, tak ho tam poustim 😉

zuzan
autor
11. říj 2007

Blani a ty taky surfuješ nebo jen sleduješ manžela ze břehu??? Doufám, že moc neriskuješ... Uvažovali jsme o nějaké anatomické zdravotní posteli, protože máme problémy se zády oba, tak když už, tak si i ten polohovací luxus dopřejeme, zvykli jsme si koukat na televizi především z postele podložený polštáři, takže v obýváku moc nepobýváme 🙂)) Dneska už se loučím, tak se mějte báječně a užijte si krásný zbytek dne...

blanuleplus
11. říj 2007

Holky, taky se loucim, od zitrka budem asi u vody nebo u rodicu, tak vam vsem preji i hezky vikend...
Zuzko, to vis, ze uz maximalne budu navlecena v zimni bunde a cepici stat na brehu nebo pospavat v aute...tenhle rok jsem toho moc nenajezdila 😒 naposled jsem se divila, jak je mi divne, to jsem byla tyden tehotna a od ty doby jsem nebyla moc ani koukat 😉 My ted taky koukame s MM z matrace, protoze jak nema jeste spraveny rost, tak ji ma v obyvaku, tak si tam k nemu vzdycky vecer vlezu a on se me snazi presvedcit, ze ve trech se tam FAKT nevejdem, ale jasne, ze to jeste jde 😉 A je to super, protoze na pohovku se k nemu opravdu nevejdu. Ted ale povezem k tatovi rost, aby nam ho upravil, tak budu mit zas MM v loznici...

lucikpetik
11. říj 2007

ahoj holky, jdu vas jen pozdravit, zase musim letet, zuzi uzij si koncert, urcite to bude super a blani ty hezke sprtani na odpocivaci postylce...
a ostatnim taky hezky vecer.

mila30
12. říj 2007

hezké ráno holky.
Blanku už tady dnes neuvidím, tak ti přeji alespoň takhle na dálku, aby jste s manžílkem suprově užili víkend a manža si baječně zajezdil.
A co ty Lucí? Jak tobě je? Ještě prcek pořád tak zlobí?
Zuzi, ty teď čekáš na všechna vyšetření jak dopadla, takže jsi zatím v očekávání jako já 🙂 . Já v neděli začínám brát hormony a příští pátek jdu na kontrolu a pak myslím, že hned zase v pondělí to bude totiž 13DC a podle toho se uvidí jestli se bude dít něco dál nebo ne. 🙂
Marti a jak je tobě kočičko? Pořád na tebe myslíme.

lucikpetik
12. říj 2007

Dobre ranko, milo dekuji za optani, ale myslim, ze uz je to lepsi, akorat nemuzeme mliko, snazila jsem se to zase zkusit a nejde to proste....
tak ho budu muset uplne vynechat.
prijde mi, ze to ted strasne utika, vzdyt nedavno jsi byla na vysetreni a ted uz je zase 13DC, to je fajn ze se porad neco deje, holky moc vam drzim palecky

mila30
12. říj 2007

Lucí, to ještě není 13DC, já jsem dnes 3DC, ale psala jsem, že příští pátek jdu na vyšetření folikulů a hned po tom víkendu v pondělí tam půjdu určitě na kontrolu znovu. 🙂 Takže ještě 10 dní mám k dobru 😀 .
A mléko nepij, já ho nemůžu celý život a jsem také zdravá 😉 . Až bude mimísek venku, tak se chuť určitě vrátí 🙂 .

zuzan
autor
12. říj 2007

Krásné páteční odpoledne 🙂 Holky, přeju vám nádherný víkend, včerejší koncert byl super, akorát jsme se domů dostali dlouho a usínala jsem až kolem půl jedné, tak jsem dneska taková zmatená z nevyspání 🙂 A to mámy plány až do večera 🙂 Odpoledne jdeme vyřizovat další hypotéku ☹((, pak na dorovnání kostrče a večer mě manžel pozval na večeři, tak už se docela těším 🙂)) Luci, koukám, že se nezastavíš - taky si někdy odpočiň 🙂 Blani, jsem ráda, že všechno dění sleduješ jen ze břehu 🙂)) Jen mě to napadlo, abys zbytečně neriskovala 🙂
Mílo, u tebe se začnou dít věci, že se budeš sama divit, jaký naberou rychlý směr a já vím, že už to se ta chvíle blíží, každopádně držím všechny pěstičky 🙂))
Holky, taky máte pocit, jako bychom se znali už hrozně dlouho? Nějak mi připadá, že ač jsem se osobně setkala jen s Martinkou, tak že vás znám všechny dost dobře a jsem moc ráda, že vás mám 🙂)) Tak teď už ale opravdu krásný víkend 🙂

lucikpetik
12. říj 2007

jj, zuzi taky mam ten dojem, jsem tu na vas zavisla, kazdy den musim alespon kouknout, co se deje, nedovedu si predstavit, ze bych mela prerusit kontakt s vami...
preji krasny vikend, jdu spaaaaat 😉

mila30
13. říj 2007

Ahojky holčinky moje. Přeji vám všem krásný víkend i když trošku studený. Já se budu flákat a odpočívat a chodit s pejskem ven 😀 a taky strašně jíst 😀 na to já jsem odborník. 😀
Blani, pořádně se oblékni ať tam na tom břehu nenastydneš!!!
Lucí a ty opravdu taky trošku uber plyn, také mi přijde, že se moc honíš 😉 .
A co Ivuš? Jak je ti?
Marti a na tebe stále myslíme a posíláme na dálku strašně moc síly a pohody 🙂 .
A Zuzi kéž by si měla pravdu...a přeji tobě a Romískovi totéž 🙂 .

maova
13. říj 2007

Ahoj holky, moc vám všem děkuji, že na mě myslíte. Nějak mám to nejhorší období v životě a nedokážu se z toho vzpamatovat a tak nemám ani moc sílu něco psát. Nějak se to na mě valí ze všech stran a já vůbec netuším, jak z toho ven. Ale snad časem budu vědět na čem jsem a zase tady budu častěj. Jste moc hodný, děkuju.

mila30
15. říj 2007

Hezké pondělní ráno holčiny 🙂 .
Chci vám popřát krásný den bez nervů a plný pohody. Mě hned ráno začal hezky, v noci psal kolega, že se mu narodila holčička Ema 🙂 , tak to bylo takové hezké probuzení.

zuzan
autor
15. říj 2007

Krásné ráno 🙂 Mílo, tak to musí být krásná zpráva, má kolega volno nebo bude dneska v práci pořádná oslava?
Marti, je to rána, která nepřejde ze dne na den a na tom srdíčku nechá jizvu...já vím, že jsi teď plná nejistoty, co bude dál a otázek, proč to všechno muselo přijít, tak ti aspoň na dálku posílám energii, abys to všechno zvládla překonat...myslím na tebe... Víš, když jsem byla v pátek na tom dorovnání kostrče, tak jsme si pak s paní sedly a povídali (i s manželem) o všem možným...mluvila strašně hezky, až mi z toho ukáplo pár slziček - povídala o tom, jak ze všeho nejdůležitější je naučit se přijímat všechno, co nám život dá, i ty rány a bolesti a ve všem hledat něco pozitivního... Taky se mi v tu chvíli honilo hlavou, co je pozitivního na tom, když člověk přijde o někoho hodně blízkého a nepřišla jsem na nic...pak mluvila dál a rozpovídala se o tom, že v životě je správné, když člověk žije především pro svého partnera, který by měl být v životě vždycky na prvním místě - samozřejmě že děti jsou taky hodně důležitý, ale jednou odrostou, osamostatní se, "vyletí z hnízda", ale ti dva jsou tady na světě už napořád jeden pro druhého... Všechno ostatní už je dar života, který není samozřejmostí... Já to nedokážu tak vystihnout, ale odcházela jsem s tím, že i přestože řekla některé věci, se kterými se neztotožňuju, je to hodně moudrá paní, která mi otevřela oči zase úplně jiným směrem... Nevím, jestli jsem to napsala dost srozumitelně, ale máš (a vlastně my tady všechny) báječného manžela, který je tu pro tebe a potřebuje, abys ty tu byla pro něj - na celý život...oni chlapi nedávají své city tolik najevo, uvnitř se to v nich ale taky pere a i přesto tu dokážou být silní pro nás a potřebují-i když nedávají tu vnitřní bolest najevo abychom byly silné i my pro ně a dokázali je taky podržet...
A jak jste si užily víkend? My měli jet po rovnání na večeři a do kina, ale nějak jsem z toho byla vyřízená (asi byla ta kostrč citlivá ještě z minula, protože stačilo, aby ji paní nahmatala a už to byla neskutečná bolest, tak jsme asi půl hodiny rovnaly a mám přijet zase za měsíc), takže jsme jeli rovnou domů a spát... V sobotu jsme jeli na motorce k manželovým rodičům (asi to byla poslední letošní jízda, protože i když svítilo sluníčko, na těch 80km už to moc nebylo) a včera na stavbě - dneska nám mají srovnat terén, tak už se moc těším, zas to bude vypadat úplně jinak 🙂))
Mílo, tys teda včera začala užívat hormony, v pátek na vyšetření a v pondělí znovu? My jdeme taky v pondělí (za týden) na ultrazvuk, krev a výsledky spermia, tak snad ten týden rychle uteče, ať máme jasno co nejdřív...budu ti držet všechny palečky, ať už to tenhle měsíc určitě vyjde 🙂
Přeji Vám krásný a úspěšný začátek týdne

maova
15. říj 2007

Ahoj holky,
Zuzko, napsala jsi to krásně a souhlasím s tím. Moc ti děkuju. Bohužel můj největší problém je teď v tom, že mám pocit, že tu manžel pro mě není a to je to, co mě trápí ze všeho nejvíc. Mám pocit, že se odcizujeme, manžel o tom nechce mluvit a já se pořád snažím sama a zbytečně. Včera jsem tady měla kamarádku, tak to byl krásný den a trochu jsem si to všechno vyjasnila, ale jak jsem tady dneska už zase sama, tak se to opět vrací. Nevím co si s tím sama počít a musím na to pořád myslet.

Holky, držím vám palečky, na všech vyšetřeních, ať dobře dopadnou a jsou z vás brzy těhulky.

mila30
15. říj 2007

Zuzi, napsala si to moc krásně...ani nevím co říct, snad jen, že to vše je pravda pravdoucí i když někdy bolí.
Jj, od včera poprvé beru hormony a v pátek se uvidí, ani nějak nechci aby ten týden utekl, nevím jestli mám z toho všeho strach nebo co to je, ale prostě vše co má přijít tak přijde dřív nebo později, takže to nechávám času ..ale taková ta nejistota je pořád a vím, že v pátek budu vědět víc.

lucikpetik
15. říj 2007

ahoj holky, prave se chystam s kamaradkou na obidek, ta vas jdu nejdriv pozdravit..
zuzi ty mas opravdu dar to co citis pekne vyjadrit - pekne jsi to napsala, jen co je pravda...
vikend byl rychly, nejak rychle to utika...ale byl fajn...

mila30
15. říj 2007

Ahoj Marti,
víš, někteří chlapi jsou takový, že se s tím nejdříve musí vyrovnat sami a pak dokážou myslet i na ty ostatní, je to sice sobecké, ale je to tak. Dej mu čas a uvidíš, že sám jednou přijde a začne o tom s tebou mluvit. Nejhorší je, že ty musíš čekat a tak ráda by si s ním o tom mluvila a dostala si to ze sebe.Zkus teď o tom mluvit s námi, s kamarádkama aby se ti alespoň trošku ulevilo a nezapomeň, jsme tu pro tebe!!! Stačí se sejít a zachnat chmury a zase bude na srdíčku líp, přijdeš na jiné myšlenky a i manžel z tebe bude mít radost když uvidí, že už se tolik netrápíš a pak sám přijde...Marti pořád na tebe myslíme a jsme v duchu pořád s tebou.

lucikpetik
15. říj 2007

marti on manza urcite souciti s tebou, jenom to neumi dat najevo...u nas, kdyz jsem byla po mimodeloznim, tak manza o tom taky nemluvil...

mila30
16. říj 2007

Hezké ráno holky.
Já dnes jedu na otočku služebně do Olomouce, takže se už s vámi dnes neuvidím.Chci Vám popřát hezký den a ať vám vychází vše tak jak má a zítra ahoj.
Lucí jak je prckovi a tobě?
Blani a co ty? Už si tu dlouho nebyla a ani nevíme jaký byl u tebe víkend a jak ti je?
Ivuša se už neozvala ani nepamatuju ☹ .
Zuzíku a jak ty? Ty jsi zatím v očekávání, takže u nás zatím asi žádné změny , co ? 😉 🙂 .Oni ale přijdou ani nebudeme vědět jak 🙂 .
Martí, na tebe kočičko myslíme a posíláme tááááákkkk moooooocc energie a štestíčka a vůbec všeho co teď potřebuješ.
Romísku a co je s tebou????????? Byla jsi už v CAR nebo tě to teprve čeká?
Holky pa a ozvěte se 🙂.

zuzan
autor
16. říj 2007

Ahoj holky, Mílo, tobě přeju šťastnou cestu, i když už si to asi před odjezdem nepřečteš, tak hlavně opatrně 🙂 U nás nového nic není, jen čekáme, co bude dál 🙂
Marti, je to přesně tak, jak píše Míla, chlapi neradi cokoli rozebírají a mluví o tom, tak ho nenuť, k ničemu by to nevedlo, jen snad k tomu, že by se do sebe uzavřel o to víc a bylo by to ještě horší... Pozvi k sobě kamarádky, buď tu s námi a o čem budeš chtít mluvit, tak o tom mluvit budeme a o čem ne, tak to nebudeme rozebírat... Uvidíš, že bude zase líp a s manželem k sobě najdete tu správnou cestu, každý si to holt prožíváte jinak...
Blani, tebe jsem se chtěla zeptat, co ty znamínka??? Bolelo to hodně??? A jak se ti leží? Dá se to? Snad už je to lepší a bude se to jen a jen hojit...
Luci a jaký byl včerejší oběd??? Co jste si daly s kámoškou dobrého?
Já včera potkala kamarádku-kosmetičku v autobuse cestou domů, tak jsme se hned domluvily, šla jsem s ní rovnou domů, kde má salonek a věnovala se mi celé odpoledne, tak to bylo super 🙂))
A taky už máme srovnaný pozemek do roviny se silnicí, chtěla jsem to vyfotit, ale když jsem tam přišla, zjistila jsem, že mám ve foťáku vybitý baterie, tak příště 🙂))
Přeji všem hezký den