Pravidla mezi kupujícím a prodávajícím

  1. Prodávající a kupující se řídí Pravidly bazaru.
  2. Prodávající může uvést vlastní podmínky prodeje. Např. “Dodací doba je 1 týden.”, “Balíky posílám jen ve středu”, “Nepřeměruji a neposílám na dobírku” apod. Podmínky prodeje však vždy podléhají pravidlům bazaru.
  3. Kupující respektuje podmínky prodeje prodávajícího.
  4. Pokud došlo k dohodě mezi kupující a prodávající, obě strany se tímto zavazují tuto dohodu splnit.
  5. Jestliže dojde k nečekané situaci, každá ze stran je povinna co nejdříve o této situaci informovat druhou stranu. Např. “Nebudu odpovídat 2 týdny, odcestovala jsem.”, “Onemocněla jsem, ležím doma. Zanesu to na poštu hned, jakmile budu zdravá.”
  6. Řešení nečekané situace spočívá na vzájemné dohodě obou stran.
  7. Pokud prodávající odešle zboží, které neodpovídá popisu v inzerátu, prodávající se zavazuje vrátit peníze za zboží a nést i náklady poštovného obou zásilek (směrem ke kupujícímu i zpět směrem k prodávajícímu). Např. zboží jiné velikosti, zboží jiné značky. Doporučený postup je vrátit peníze a poté zaslat zpět zboží. To platí i v případě, kdy prodávající ve svých Podmínkách prodeje uvádí, že zboží zpět nebere. Pravidla bazaru jsou závazná pro všechny a nadřazená Podmínkám prodeje.
  8. V případě, že se prodaná věc ukáže jako poškozená a přitom o poškození prodávající neinformovala v plném rozsahu, prodávající se zavazuje vrátit peníze za zboží a nést i náklady poštovného obou zásilek (směrem ke kupujícímu i zpět směrem k prodávajícímu). Doporučený postup je vrátit peníze a poté zaslat zpět zboží. To platí i v případě, kdy prodávající ve svých Podmínkách prodeje uvádí, že zboží zpět nebere. Pravidla bazaru jsou závazná pro všechny a nadřazená Podmínkám prodeje.

Kam dál? > Zpět na Pravidla bazaru