Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Adopce a náhradní rodina

V životě se mohou stát různé události, které vedou k tomu, že dítě nemůže vyrůstat u svých biologických rodičů.

Rodiče dítěte mohou například zemřít při nějaké nehodě a širší rodina nemůže dítě převzít do péče. Dítko může být také rodiči odloženo ihned po porodu jako nechtěné, například z důvodu závislosti rodičů na alkoholu nebo drogách. Také se může stát, že je dítě ve své původní rodině zanedbáváno nebo týráno a proto musí zasáhnout orgán sociálně-právní ochrany dětí, který ho pro tyto důvody z rodiny odebere.

Video: Mary je profesionální maminkou. Co to obnáší?

Takové děti jsou potom umístěny do zařízení kolektivní péče, jako je například kojenecký ústav nebo dětský domov. V poslední době se úřady s ohledem na křehkou psychiku dětí snaží takové děti umístit do pěstounské péče.

Pokud rodiče takových dětí o ně dlouhodobě nejeví zájem, může je soud zbavit rodičovských práv a děti potom čekají než si je adoptuje nová máma s tátou.

Pokud se vám nedaří stát se mámou a tátou, možná, že právě na vás čeká někde miminko, které nutně potřebuje vaši mateřskou lásku. Vzájemně si toho můžete tolik dát. Více informací o možnostech adopce či pěstounství najdete v naší wiki.

<< Zpět do kategorie Snažíme se

Pomohl ti tento článek?
 / Ne