Postkoitální antikoncepce

Postkoitální antikoncepce zabraňuje uhnízdění již oplodněného vajíčka v děloze a užívá se nejpozději 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Nejčastěji užívané jsou vysoké dávky gestagenu (Postinor).

Více o Postkoitální antikoncepci na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s postkoitální antikoncepcí

Máš zkušenost s postkoitální antikoncepcí?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
pampeklec  10. čer 2016

Nestojí to za to.

Mám podobnou zkušenost jako blecha94, akorát jsem použila Escapelle, a to maximálně po 10 hodinách (prostě hned ráno). Nebylo mi blbě úplně strašně moc, ale bolelo mě břicho, prsa, hlava. Podobně jako hodně silný PMS, takže jsem to přičítala právě hormonům z léku. Já bych sice na potrat nešla, ale dítě jsme taky úplně neplánovali (ostatně to člověk obvykle nepoužívá kondom, vaginální krém a když si ani tak není jistý, neběží ráno pro tyhle prášky). Na druhou stranu, jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a syna máme. A už bych Postinor ani nic podobného asi nepoužívala, nestojí to za to. Kromě stresu okolo ze začátku, mě pak ještě honili po doktorech (genetika, lepší utz a podobně), protože jsem se podle příbalového letáku zmínila doktorce, že jsem Escapelle užila.
blecha94  26. pro 2015

Podruhé už ne :)

Ač to bude znít prapodivně, stala jsem se díky Postinoru mámou. :-D

Po užití jsem očekávala, že mi bude zle jak psovi - a bylo - jenže jsem neměla ani páru, že prášek je v tom nevinně. I absenci menstruace jsem čtrnáct dní svalovala na hormonální nálož a kdyby mi sestra z gynekologie, kam jsem volala, že jsem nemocná :-D, neporadila, ať se otestuju, asi bych žila v nevědomosti ještě déle. :)

Po // na testu jsem si na potvrzení lékařem ještě skoro dva týdny počkala a pak už nebylo moc času na přemýšlení o interrupci.

Obavám se, že kdybych nevolnosti a chybějící menses nesvalovala na Postinor, zjistila bych těhotenství o měsíc dříve a nakonec po dlouhém nimrání podstoupila potrat, protože jsem byla mladá a nepřipravená a jsem pesimista se sklonem malovat si nejčernější scénáře (a spánek je moje nejmilovanější věc! :) ), ale díky pilulce se mi situace nestihla rozležet v hlavě a na přání manžela jsem interrupci odmítla.

Dnes už je mi 72 hodin v příbalovém letáku k smíchu a vím, že ani po 20 hodinách to není jistota. Podruhé bych si ho nevzala. Stejně se stane, co se stát má. Díkybohu. :)
1 člověk považuje za užitečné
veroniquecz  9. bře 2015

Poprvé a naposledy

Mám stejnou zkušenost jak @sveruska. Tuto antikoncepci jsem byla nucena užít jen jednou a bohatě jsem se poučila. Šílené stavy, včetně mdloby a třesavky, bolesti hlavy, následně rozhozený cyklus. Již nikdy více!
sveruska  9. bře 2015

Jednou jedinkrát a opravdu mi to stačilo

... sice to nerada přiznávám, ale museli jsme tehdy ještě s přítelem "využít pomoci" Postinoru. Následující tři dny po užití byly pekelné. Příšerně mě bolely prsa a bylo mi opravdu hodně blbě od žaludku. Lepší je jednoznačně předejít situaci, než si od lékaře nechat následně předepsat tuto formu antikoncepce!