Nesestouplé varlátko, dítě 9 měsíců. Kdy je čas na specialistu? Jak se to řeší a kdy?

Zodpovězené
11. led 2021

Dobrý večer,

jak se prosím řeší nesestouplé varlátko?

Naše paní doktorka chce čekat, ale ani ho nehmatá v tříslech. Malý má 9 měsíců.

Kdy je čas na specialistu? Jak se to řeší a kdy?

Děkuji

Dobrý den,

u 9měsíčního chlapce doporučuji rychlou konzultaci s dětským chirurgem a endokrinologem, v tomto věku je již vhodné retenci varlete vyřešit. Ve většině případů operativně, zákrok (v celkové narkóze) se jmenuje orchidopexe a není nijak těžký.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová