Pavlíkovy třmeny - doplnění otázky

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den paní doktorko,

moc prosím o radu. Dcerka má 7 týdnů,na kontrole kyčlí jí pan doktor doporučil Pavlíkovy třmeny. Nález je IIA a IB,je opravdu nutné mít třmeny při tomto nálezu? Už máme doma Frejkovu peřinku. Dcera hodně trpí na koliky,tak jsem jí ji v noci nedávala,je možné,že když jí ji budu dávat i na noc,tak se kyčle upraví a vyhneme se třmenům?

Moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

při kyčelní dysplazii je nutné abdukční balení trvale, tj. i během noci.
Je možné, že když budete postupovat podle doporučení 24/24, dojde ke zlepšení a úpravě nálezu na kyčlích na žádoucí postavení, tj. Ia.

K nutnosti Pavlíkových třmenů se nedokážu pro nedostatek zkušeností vyjádřit - jejich indikace je plně v kompentenci ortopeda.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová